Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 9,539
دیروز: 18,056
مجموع: 10,916,580


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز شنبه 12 حادثه فرشتگان نجات همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/31 ، 4 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات و 1 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم تیرماه ماه شهروندان 402  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 335 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در صدف، حریق خودرو در ترمینال ملایر، حریق پیک نیک در میدان شیرسنگی و حریق مراتع و پوشش گیاهی در امامزاده خضر بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه، بنی هاشم و صدف 2 مورد، عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در عمار، نجات افراد محبوس شده در خودرو در شکریه و مهار حیوانات در پشت باغ حکمتی توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق نیز به علت بصدا درآمدن سیستم اعلام حریق منزل مسکونی در پارک حجازی صورت گرفت. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : باز تجمع در محل بروز حوادث جداً خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  580|  0)

 

 

روز جمعه با 11 حادثه در همدان سپری شد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/30 ، 6 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام تیرماه ماه شهروندان 290  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 235 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در جاده ملایر و جاده گنجنامه، 2 مورد حریق درختان در بلوار ارم و شهرک فرهنگیان، حریق عمدی سطل زباله در امامزاده عبدالله و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان مهدیه، 2 مورد مهار حیوانات در پردیس و شهرک فرهنگیان، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک الوند و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار کولاب توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پر بودن منبع ذخیره آب و عملکرد صحیح پمپ آتش نشانی در ملک خود اطمینان حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  608|  0)

 

 

روز سه شنبه 11 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/27 ، 8 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم تیرماه ماه شهروندان 370  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 310 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در جاده گنجنامه، حریق ضایعات چوب در روستای پهن آباد، 2 مورد حریق مخروبه در میدان باباطاهر، حریق عمدی سطل زباله در میرزاده عشقی و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی، پشت اتکاء و بلوار رجایی بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جاده فقیره، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهید زمانی و مهار حیوانات در شهرک چمران توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برافروختن آتش در نزدیکی مزارع و مراتع خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  608|  0)

 

 

11 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز دوشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/26 ، 2 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم تیرماه ماه شهروندان 404  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 282 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو  در روستای دهپیاز و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار بعثت بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان آرام و پیشاهنگی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در گلزار و خیابان فرهنگ، 2 مورد مهار حیوانات در روستای یلفان و روستای رباط، نجات حیوانات در حصار علی آباد، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال سقوط حودرو در چاله در جاده گنجنامه و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار ارم توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  590|  0)

 

 

روز یکشنبه 9 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/25 ، 5 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم تیرماه ماه شهروندان 356  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در پل نیازمند، حریق تیر برق در مزدقینه، حریق خودرو در بلوار سید مال الدین و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان باباطاهر و خیابان باباطاهر بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه و پیشاهنگی و 2 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره و هنرستان توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  545|  0)

 

 

روز شنبه با 7 حادثه در همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/24 ، 1 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم تیرماه ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 275 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل انفجار کپسول گاز در چهارراه بابک بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شکریه، نجات افراد محبوس شده در منزل در استادان، نجات حیوانات در جاده قاسم آباد و 3 مورد مهار حیوانات در بلوار مدنی، بلوار خرمرودی و شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

 

توصیه ایمنی روز : از پارک نمودن خودرو کنار شیرهای آتش نشانی جداً خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  615|  0)

 

 

11 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز جمعه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/23 ، 2 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم تیرماه ماه شهروندان 415  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 29 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 90 تماس اشتباه و متاسفانه 285 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در اسلامشهر و حریق سطل زباله در بنی هاشم بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در سعیدیه، 3 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره، خاکو و گنجنامه، 3 مورد نجات حیوانات در جاده فقیره، میدان فردوسی و شیرسنگی، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در چاه فاضلاب در خیابان شهدا و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در رودخانه در قاسم آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  681|  0)

 

 

روز چهارشنبه 13 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/21 ، 5 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات و 1 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم تیرماه ماه شهروندان 365  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق کپسول گاز در استادان، حریق دکه سیگار فروشی در چهارراه میدان بار، حریق زمینهای زراعی در شهرک مدنی، حریق ضایعات در میدان سپاه و حریق مراتع و پوشش گیاهی در شکریه بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در مهدیه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در جولان و شهید زمانی، مهار حیوانات در روستای فقیره و 3 مورد نجات حیوانات در آرامگاه بوعلی، بلوار شاه حسینی و پل هوایی توسط آتش نشانان به انجام رسید.تنها عملیات احتیاط حریق روز گذشته نیز به دلیل بصدا درآمدن اعلام حریق بانک در میدان بیمه بوده است. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برق برای چند وسیله برقی پرمصرف استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  689|  0)

 

 

روز سه شنبه با 16 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/20 ، 7 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم تیرماه ماه شهروندان 393  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق کارخانه بازیافت لاستیک در جاده ملایر، حریق مخروبه در دیزج، حریق پیک نیک در پردیس و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه مصلی، شهرک بهشتی، 18 متری ذوالفقار و جولان بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی، مهار حیوانات در بلوار شاهد، نجات حیوانات در شهرک بهشتی، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در خیابان پاستور، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در چهارراه بابک، 3 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف در آبشینه، بلوار نجفی و سنگ سفید و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل وقوع حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  601|  0)

 

 

روز دونشبه 13 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/19 ، 7 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم تیرماه ماه شهروندان 366  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 72 تماس اشتباه و متاسفانه 268 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در میرزاده عشقی، 2 مورد حریق ضایعات در خیابان مهدیه و بلوار آیت اله موسوی، حریق درختان در بلوار ارم و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه مصلی، خیابان اکباتان و بلوار ارم بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی 2 مورد، پل نیازمند و خیابان فرهنگ و 2 مورد مهار حیوانات در محمدیه و شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برافروختن آتش در نزدیکی مزارع و مراتع خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  749|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir