Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 1,008
دیروز: 1,604
مجموع: 2,377,909


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

11 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز دوشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/12 ، 3 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوزادهم تیرماه ماه شهروندان 335  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 265 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق ضایعات در چهارراه میدان بار، حریق باغ در سعیدیه و حریق مخروبه در میدان امام حسین(ع) بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک امیرکبیر، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در در بلوار بعثت، مهار حیوانات در اعتمادیه، 2 مورد نجات حیوانات در شهرک مدنی و خیابان بوعلی، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط اجسام در میدان امام خمینی (ره)، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت سوخت خودرو در هنرستان و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه 12 توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو در کنار شیرهای آتش نشانی جداً خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  455|  0)

 

 

روز یکشنبه 11 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/11 ، 7 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم تیرماه ماه شهروندان 402  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 29 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 282 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق سالن غذاخوری در میدان امام حسین(ع)، 2 مورد حریق کانکس نگهبانی در سر گذر و آزادشهر، حریق باغ در هنرستان، حریق خودرو در هنرستان، حریق زباله در قاسم آباد و حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان فرات بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و پرسی گاز، مهار حیوانات در روستای سیلوار و نجات حیوانات در بلوار بهادربیگی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث جداٌ خودداری فرمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  460|  0)

 

 

روز شنبه با 9 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/10 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم تیرماه ماه شهروندان 422  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 84 تماس اشتباه و متاسفانه 314 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در خیابان شهدا، حریق مخروبه در کوچه قصابان، حریق باغ در نایب احمد و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در سنگ شیر، سعیدیه و بلوار بعثت بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل هر سه مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس، بلوار بعثت و سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  508|  0)

 

 

روز جمعه 11 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/09 ، 5 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم تیرماه ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 240 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5  مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق مغازه در بلوار بعثت و شهرک الوند، حریق درختان در قاسم آباد، حریق باغ در بلوار بعثت و حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدنی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در بلوار شهید فهمیده، مهار حیوانات در رسالت، 2 مورد نجات حیوانات در بلوار کاشانی و بلوار فلسطین، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط از ارتفاع در حیدره و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار ارتش توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبلمان خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  443|  0)

 

 

9 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/07 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم تیرماه ماه شهروندان 392  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 78 تماس اشتباه و متاسفانه 292 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق گلخانه در جاده تهران، حریق درختان در بلوار غنی زادگان، حریق خودرو در بلوار بدیع الزمان و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت فروشگاه اتکا، پردیس و جورقان بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان پاستور، مهار حیوانات در شهرک مدرس و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت سوخت خودرو در جهان نما توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برافروختن آتش در نزدیکی مزارع و مراتع خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  488|  0)

 

 

روز سه شنبه 9 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/06 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم تیرماه ماه شهروندان 355  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق ساختمان نیمه کاره در اعتمادیه، حریق خودرو در میدان باباطاهر و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه، بلوار بعثت، تپه مصلی و شهرک الوند بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک امیرکبیر و بلوار شاهد و نجات حیوانات در شهرک بهشتی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 9 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  428|  0)

 

 

11 عملیات آتش نشانان همدان در روز شنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/03 ، 8 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم تیرماه ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 318 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق چوب بری در روستای گراچقا و بلوار بهشت، حریق خودرو در بلوار شاه حسینی، حریق حیاط خلوت در بلوار فلسطین، حریق مخروبه در کوچه حمام قلعه، حریق آسانسور در میدان پاسداران، حریق کانکس در کوچه مشکی و حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در خیابان اراک، مهار حیوانات در بلوار رنجبران و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان پژوهش توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  413|  0)

 

 

روز جمعه 10 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/02 ، 5 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم تیرماه ماه شهروندان 302  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 41 تماس اشتباه و متاسفانه 234 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در عباس آباد، حریق درخت در میدان باباطاهر، حریق انبار کاشی در شهرک مدنی و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار بعثت و دانشگاه بوعلی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتی، جهان نما و حصار علی آباد، نجات حیوانات در شهرک مدنی و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده گنجنامه توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از وارد آوردن ضربه به وسیله ظروف سنگین روی اجاق گاز خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  423|  0)

 

 

10 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/31 ، 9 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم خرداد ماه شهروندان 296  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 245 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در حصار مطهری، حریق باغ در دره مرادبیگ، حریق خودرو در بلوار شاهد، حریق مغازه در خیابان طالقانی، حریق مخروبه در خیابان اراک و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار نظربیگ، 18 متری جهاد، شهرک مدرس و بلوار سید جمال الدین اسدآبادی بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن و چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  422|  0)

 

 

روز سه شنبه با 17 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/30 ، 10 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام خرداد ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 23 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در میدان بعثت و شهرک بهشتی، حریق باغ در بلوار بعثت، حریق مخروبه در شکریه، حریق چوب بری در چهارراه میدان بار، حریق پیک نیک در بلوار خواجه رشید، حریق ضایعات در شهرک بهشتی و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه، جاده مزدقینه و دانشگاه بوعلی بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شکریه 2 مورد و 18 متری ذوالفقار، نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان، مهار حیوانات در جاده فقیره و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل بیمارستان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برافروختن آتش در نزدیک مزارع و مراتع خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  419|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir