Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,408
دیروز: 16,682
مجموع: 12,550,157


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

8 عملیات آتش نشانان همدان در روز دوشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/23 ، 2 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم مردادماه ماه شهروندان 410  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق انبار کاه در چهارراه بابک و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار نجفی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، 3 مورد مهار حیوانات در بلوار بعثت، جاده گنجنامه و فقیره و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده ملایر توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو در کنار شیرهای هیدرانت خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  543|  0)

 

 

روز یکشنبه 12 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/22 ، 7 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم مردادماه ماه شهروندان 320  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 28 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 110  تماس اشتباه و متاسفانه 170 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در حصار امام(ره)، حریق چوب بری در روستای گراچقا، 3 مورد حریق درختان در بلوار ارتش، تپه هگمتانه و چهارراه بابک و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در هنرستان و قاسم آباد بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان پاسداران، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در بلوار بهشت،  نجات حیوانات در شهرک مدنی و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز منزل مسکونی در خیابان رکنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : استفاده از آب برای خاموش کردن وسایل برقی خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  560|  0)

 

 

روز شنبه 13 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/21 ، 8 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم مردادماه ماه شهروندان 379  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 313 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار آیت الله نجفی، 2 مورد حریق انبار کاه در چهارراه بابک، حریق باغ در هنرستان، 2 مورد حریق مخروبه در خیابان باباطاهر و روستای پهن آباد و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارتش و بلوار ارم بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت، 2 مورد مهار حیوانات در محمدیه و شهرک الوند و 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو و نشت سوخت در خیابان چمران و جانبازان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن و چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  604|  0)

 

 

روز جمعه با 5 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/20 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم مردادماه ماه شهروندان 280  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در خیابان اراک، حریق سطل زباله در خیابان شریعتی و حریق مراتع و پوشش گیاهی در پردیس بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک فرهنگیان و نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  558|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 8 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/18 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم مردادماه ماه شهروندان 379  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 319 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق موتورخانه در میدان امامزاده عبدالله، حریق چوب بری در روستای گراچقا، حریق پیک نیک در میدان باباطاهر، حریق عمدی سطل زباله در خیابان تختی، حریق درختان در روستای یکانه و حریق مراتع و پوشش گیاهی در اعتمادیه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار نجفی و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برق برای چندین وسیله برقی پرمصرف استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  637|  0)

 

 

13 عملیات آتش نشانان همدان در روز سه شنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/17 ، 6 عملیات اطفای حریق، 6 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفدهم مردادماه ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 325 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6  مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در خیابان آرام، 2 مورد حریق مغازه در خیابان باباطاهر و مظفریه، حریق باغ در روستای سنگستان، حریق لاستیک در شهرک بهشتی و حریق مراتع و پوشش گیاهی در سعیدیه بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در نایب احمد و خیابان تختی، 2 مورد نجات حیوانات در کوچه قصابان و شهرک مدنی، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده علی آباد و مهار حیوانات در خیابان طالقانی توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل نشت سوخت خودرو در میدان مدرس صورت گرفت. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث مسیر را برای خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  681|  0)

 

 

روز دوشنبه 15 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/16 ، 9 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات و 1 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم مردادماه ماه شهروندان 377  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 240 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شکریه، حریق مغازه در دیزج، حریق لاستیک در علاقبندیان، حریق درختان در سنگ شیر، حریق پیک نیک در میدان باباطاهر و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در هنرستان، استادان، دره مراد بیگ و میدان بار بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در سعیدیه و 4 مورد مهار حیوانات در حصار حاج شمسعلی، شورین، گنجنامه و شکریه توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق به علت تصادف خودرو در چهارراه بابک صورت گرفت. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  627|  0)

 

 

روز یکشنبه با 7 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/15 ، 5 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم مردادماه ماه شهروندان 320  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 293 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق درختان در چهارراه بابک و سنگ شیر، 2 مورد حریق باغ در سعیدیه و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار بعثت بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل تصادف خودرو و نشت سوخت در چهارراه بابک اعلام گردیده است.

 

توصیه ایمنی روز : از برافروختن آتش در نزدیکی مزارع و مراتع خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  537|  0)

 

 

روز شنبه 11 حادثه آتش نشانان همدان را محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/14 ، 6 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم مردادماه ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 247 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق ضایعات در بلوار الغدیر و بدیع الزمان و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان طالقانی، جانبازان، سعیدیه و شهرک مدرس بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در متخصصین، مهار حیوانات در خیابان مهدیه، عملیات امداد و نجات بعلت بصدا درآمدن سیستم اعلام حریق منزل مسکونی در خیابان پاسداران، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار مفتح و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بلوار سید جمال الدین اسدآبادی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  565|  0)

 

 

روز جمعه با 5 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/13 ، 1 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات و 1 مورد احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم مردادماه ماه شهروندان 268  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 150 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق مراتع و پوشش گیاهی در چهارراه میدان بار بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار علویان و 2 مورد مهار حیوانات در روستای آبشینه و شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق نیز به علت نشت سوخت خودرو در میدان باباطاهر واقع شد. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبلمان خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  571|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir