Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,414
دیروز: 16,682
مجموع: 12,550,163


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

11 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز شنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/04 ، 6 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم شهریورماه ماه شهروندان 470  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 390 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در منوچهری، حریق باغ در بلوار بعثت، حریق ضایعات در بلوار شاهد، حریق مخروبه در شهرک مدرس، حریق کارگاه ساخت حلبی در خیابان اکباتان و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار بعثت بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان رکنی، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار کاشانی، مهار حیوانات در گنجنامه و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بنی هاشم توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث از تجمع در محل حادثه خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  486|  0)

 

 

روز جمعه 6 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/03 ، 6 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم شهریورماه ماه شهروندان 347  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 210 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در میدان باباطاهر، حریق مخروبه در بین النهرین، حریق لاستیک در حصار علی آباد و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده فرودگاه، پشت فروشگاه اتکا و اسلامشهر بوده است که توسط آتش نشانان مهار گردید.

توصیه ایمنی روز : از برافروختن آتش در نزدیکی مزارع و مراتع خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  508|  0)

 

 

روز چهارشنبه 7 حادثه در همدان رخ داد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/01 ، 3 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول شهریور ماه شهروندان 450  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 375 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در خیابان نواب، حریق ضایعات در بلوار فرودگاه و حریق مراتع و پوشش گیاهی در مزدقینه بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در رسالت، 2 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره و سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف و نشت سوخت خودرو در چهارراه میدان بار توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  567|  0)

 

 

13 حادثه ای که آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/31 ، 7 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم مردادماه ماه شهروندان 353  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 110 تماس اشتباه و متاسفانه 213 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در اعتمادیه، 2 مورد حریق باغ در پشت استانداری و شهرک بهشتی، 2 مورد حریق مخروبه در آرامگاه بوعلی و راسته حسین خانی، حریق مغازه در بین النهرین و حریق پیک نیک در خیابان باباطاهر بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات حیوانات در خیابان شهدا، نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار 15 فروردین، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز در شهرک اندیشه، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در میدان شریعتی و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط آسانسور در هنرستان توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  637|  0)

 

 

رخداد 18 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/30 ، 7 عملیات اطفای حریق و 11 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام مردادماه ماه شهروندان 484  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 48 تماس اشتباه و متاسفانه 403 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در راسته حسین خانی، حریق اتاقک کامیون در جاده ملایر، حریق چوب بری در بلوار علاقبندیان، حریق ضایعات در بلوار ارم، حریق انبار علوفه در روستای امزاجرد، حریق پیک نیک در دیزج و حریق مراتع و پوشش گیاهی در استادان بوده است. همچنین 11 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی، شهرک آفتاب و میرزاده عشقی، 6 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره، بلوار ارم، گنجنامه، میدان پاسداران، بلوار چیت سازیان و بلوار غنی زادگان، عملیات رهاسازی اندام بدن از داخل ابزارآلات و منصوبات فلزی در میدان مدرس و عملیات رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه 12  توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 6  نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  619|  0)

 

 

8 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/29 ، 1 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم مردادماه ماه شهروندان 415  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 355 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در آبشینه بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان باباطاهر، مهار حیوانات در منچهری، 2 مورد نجات حیوانات در بلوار شهید فهمیده و بلوار آزادگان، نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان باباطاهر، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میرزاده عشقی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : گرفتن انشعاب از یک شیر برای چند وسیله گازسوز خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  622|  0)

 

 

روز شنبه 9 بار آژِیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/28 ، 5 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم مردادماه ماه شهروندان 379  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 234 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق مخروبه درخضر و هنرستان، حریق ضایعات در خیابان اکباتان، حریق باغ در شهرک بهشتی و حریق کاه و علوفه در روستای امزاجرد بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان رکنی، مهار حیوانات در منوچهری و 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در تپه مصلی و بلوار شهید فهمیده توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور سیمهای برق از زیر فرش، موکت و مبلمان خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  549|  0)

 

 

روز جمعه 16 حادثه فرشتگان نجات همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/27 ، 8 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم مردادماه ماه شهروندان 386  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 318 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار خواجه رشید، 4 مورد حریق باغ در روستای تفریجان، خیابان رکنی، جاده گنجنامه و جاده ملایر، حریق ضایعات در سیلو و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان اکباتان و جاده فروگاه بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، صدف و بلوار بعثت، 2 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره و شیرسنگی، عملیات امداد و نجات در حادثه غرق شدن در محوطه تله کابین استخر عباس آباد و 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در متخصصین و شکریه توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  594|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 13 عملیان فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/25 ، 6 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم مردادماه ماه شهروندان 411  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 276 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی مراتع و پوشش گیاهی در آبشینه، شهرک فرهنگیان 2 مورد، جاده امامزاده کوه و پردیس 2 مورد بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و شهرک الوند، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار دانشگاه و 3 مورد مهار حیوانات در خیابان عارف، شهرک بهشتی و پل رسالت توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  584|  0)

 

 

روز سه شنبه با 15 حادثه در همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/24 ، 8 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم مردادماه ماه شهروندان 444  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 44 تماس اشتباه و متاسفانه 372 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق انبار کاه در چهارراه بابک، 2 مورد حریق باغ در جاده گنجنامه و روستای سنگستان، 2 مورد حریق خودرو در شهرک مدرس و خضر، حریق ضایعات در خیابان اکباتان و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک فرهنگیان و شهرک مدنی بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط کابین آسانسور در خیابان طالقانی، 4 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره، عباس آباد، جاده فقیره و شهرک مدنی، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت آب ساختمان در چهارراه شهناز و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز از کپسول خودرو توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  550|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir