Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,420
دیروز: 16,682
مجموع: 12,550,169


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

10 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/18 ، 7 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم شهریورماه ماه شهروندان 432  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 307 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در چهارراه میدان بار، حریق ضایعات در مجیدآباد، حریق لاستیک در میدان عاشورا، حریق سطل زباله در عمار، نشت سوخت خودرو در گنجنامه و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم و میدان باباطاهر بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان تختی، مهار حیوانات در فقیره و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در 30 متری عمار توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

 

توصیه ایمنی روز : به هیچ عنوان از آب برای خاموش کردن اتصالات برقی استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  527|  0)

 

 

13 عملیات آتش نشانان همدان در روز سه شنبه

 

خبر

  طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/14 ، 5 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم شهریورماه ماه شهروندان 491  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 361 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق کپسول گاز در خیابان شهدا، حریق کابل یرق در دیزج، حریق ضایعات در منوچهری، حریق پشت بام در خیابان مهدیه و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار مطهری بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در چهارراه بابک و خیابان پاسداران، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در پارک پرواز، 2 مورد نجات حیوانات در شهرک بهشتی و خیابان پاستور، عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در شهرک مدرس و عملیات امداد و نجات در حادثه ریزش آوار در عین القضاه توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  502|  0)

 

 

آتش نشانان همدان روز دوشنبه را با 6 عملیات پشت سر گذاشتند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/13 ، 3 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم شهریورماه ماه شهروندان 445  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 377 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق ضایعات در میدان سپاه، حریق درختان در بلوار ارم و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در مزدقینه و مهار حیوانات در خیابان تختی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش و موکت خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  562|  0)

 

 

روز سه شنبه 7 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/12 ، 3 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم شهریورماه ماه شهروندان 408  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در تفریجان و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی شهرک مدنی و بلوار ارم بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در آقاجانی بیگ، نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان رسالت و رهاسازی اندام بدن از داخل منصوبات فلزی در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  503|  0)

 

 

رخداد 9 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/11 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم شهریورماه ماه شهروندان 519  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 52 تماس اشتباه و متاسفانه 441 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در دیزج، حریق باغ در شهرک الوند، حریق انباری در اعتمادیه، حریق اتاقک تریلر در میدان فرودگاه، نشت سوخت خودرو در میرزاده عشقی و حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک بهشتی بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در جولان، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پر بودن منبع ذخیره و عملکرد صحیح پمپ آتش نشانی در ملک خود اطمینان حاصل کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  507|  0)

 

 

11 عملیات آتش نشانان همدان در روز جمعه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/10 ، 4 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات و 2 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم شهریورماه ماه شهروندان 400  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 24 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 325 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در کلپا، حریق کولر آبی در شهرک فرهنگیان، حریق درختان در 8 متری سیلو و حریق مراتع و پوشش گیاهی در 2 راهی سنگستان بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در خودرو در مدرس و پارک مردم ، 2 مورد مهار حیوانات در بلوار کولاب و سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی تریلر در بلوار ارتش توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین 2 مورد عملیات احتیاط حریق به دلیل خروج دود از منزل در شهرک مدنی و نشت سوخت خودرو در بلوار بعثت انجام گرفت.

 

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  480|  0)

 

 

روز چهارشنبه 12 بار آژیر خطر در همدان بصدار درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/08 ، 5 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم شهریورماه ماه شهروندان 527  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 53 تماس اشتباه و متاسفانه 448 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق مخروبه در تپه مصلی، حریق باغ در تفریجان، حریق زمین زراعی در سه راهی جانبازان و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در قاسم آباد و تپه حاج عنایت بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در کوچه قصابان، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت، نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان بوعلی، نجات حیوانات در جاده ملایر، مهار حیوانات در بلوار بعثت، عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده پیست اسکی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  550|  0)

 

 

رخداد 8 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/07 ، 3 عملیات اطفای حریق ، 3 عملیات امداد و نجات و 2 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم شهریورماه ماه شهروندان 470  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در بلوار ارم، حریق ضایعات در چهارراه انبار نفت و حریق لاستیک در بلوار شاهد بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت و نجات حیوانات در بلوار مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. 2 عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل واژگونی و نشت سوخت خودرو در بلوار بعثت و بلوار مطهری به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل وقوع حوادث خودداری فرمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  553|  0)

 

 

روز دوشنبه 12 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/06 ، 6 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات و 2 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم شهریورماه ماه شهروندان 412  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 110 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در جولان، حریق باغ در بلوار بعثت، حریق مخروبه در امامزاده عبدالله، نشت سوخت خودرو در بلوار امام خمینی(ره) و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم و بلوار نجفی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در مجیدآباد، 3 مورد مهار حیوانات در شهرک مدرس، خیابان اکباتان و جاده گنجنامه و نجات حیوانات در بلوار مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  545|  0)

 

 

آتش نشانان همدان روز یکشنبه را با 14 عملیات پشت سر گذاشتند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/05 ، 7 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم شهریورماه ماه شهروندان 489  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 405 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در شهرک بهشتی، حریق کارگاه چوب بری در شورین، حریق درختان در بلوار فرودگاه، حریق باغ در جاده چشین، حریق ضایعات در خیابان پاسداران، حریق آلاچیق در قاسم آباد و حریق مراتع و پوشش گیاهی در میرزاده عشقی بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در نایب احمد، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره و محمدیه، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در چهارراه سعیدیه، مهار حیوانات در خیابان اکباتان، بصدا درآمدن آژیر اعلام حریق مجتمع مسکونی در جهان نما و عملیات رهاسازی اندام بدن از داخل منصوبات فلزی در خیابان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو در کنار شیرهای هیدرانت خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  475|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir