Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,204
دیروز: 7,428
مجموع: 13,479,230


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

وقوع 12 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/29 ، 4 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم شهریورماه ماه شهروندان 435  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 360 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در بلوار بدیع الزمان و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده قاسم آباد، پردیس و بلوار فرودگاه بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات فرد سقوط کرده در چاه در تفریجان، 3 مورد نجات حیوانات در جاده فقیره، عباس آباد و سعیدیه، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز در شهرک بهشتی، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بلوار کولاب و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق نیز در مانور اطفاء حریق در شرکت گاز واقع در شهرک الوند به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  516|  0)

 

 

روز سه شنبه با 9 حادثه در همدان همراه بود

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/28 ، 4 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم شهریورماه ماه شهروندان 362  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 65 تماس اشتباه و متاسفانه 278 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار خرمرودی، حریق باغ در روستای تفریجان، حریق زباله در میدان فلسطین و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در چهارراه سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در محله حاجی، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در جاده تهران و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن پرده و اشیاء سریع الاشتعال در مجاورت اجاق گاز خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  511|  0)

 

 

روز دوشنبه 7 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/27 ، 6 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم شهریورماه ماه شهروندان 370  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 130 تماس اشتباه و متاسفانه 220 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق چوب بری در چهارراه میدان بار، حریق پیک نیک در شهرک مدنی، حریق ایزوگام در شهر ماشین، حریق بار تریلی در جاده ملایر و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شکریه و بلوار ارم بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  715|  0)

 

 

روز یکشنبه 12 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/26 ، 6 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات و 1 عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم شهریورماه ماه شهروندان 393  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 39 تماس اشتباه و متاسفانه 325 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در گنجنامه، حریق ضایعات در جوادیه، حریق زباله در بلوار ارم، حریق لاستیک در خضر، حریق باغ در متخصصین و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار بهارستان بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد مهار حیوانات در دانشگاه بوعلی و محمدیه، عملیات امداد و نجات در حادثه گیر کردن خودرو در لبه پرتگاه در بلوار کولاب، عملیات امداد و نجات در خادثه تصادف خودرو در بلوار کولاب و عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی مغازه در خیابان پاسداران توسط آتش نشانان به انجام رسید. تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل بصدا درآمدن آژیر اعلام حریق بانک در بلوار مدنی صورت گرفت.

توصیه ایمنی روز : گرفتن انشعاب از یک شیر برای چند وسیله گازسوز خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  525|  0)

 

 

روز شنبه با 14 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/25 ، 9 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم شهریورماه ماه شهروندان 444  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 85 تماس اشتباه و متاسفانه 319 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در شهرک فرهنگیان، حریق باغ در بلوار ارم، حریق سطل زباله در امامزاده عبدالله، 2 مورد حریق ضایعات چوب در جاده تهران و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک الوند، بلوار ارم، بلوار غنی زادگان 2 مورد بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار ولایت، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار احمدی روشن و آرام شرقی و رهاسازی اندام بدن کودک از داخل منصوبات فلزی (نرده) در بلوار فرودگاه توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای آتش نشانی خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  531|  0)

 

 

وقوع 10 حادثه در روز جمعه در همدان

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/24 ، 4 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم شهریورماه ماه شهروندان 334  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 190 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار ارم، حریق کانکس میوه فروشی در شهرک مدنی، حریق مخروبه در خیابان مهدیه و حریق درختان در متخصصین بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار رنجبران و سنگ شیر، 2 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره، نجات حیوانات در بلوار شاهد و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در استادان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  520|  0)

 

 

رخداد 8 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/22 ، 4 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم شهریورماه ماه شهروندان 380  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در شهرک مدنی، 2 مورد حریق باغ در جاده سد اکباتان و بلوار بعثت و حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدرس بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، 2 مورد مهار حیوانات در خیابان پاسداران و جعفر طیار و نجات حیوانات در صدف توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : گرفتن انشعاب از یک شیر برای چند وسیله گازسوز خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  545|  0)

 

 

روز سه شنبه 14 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/21 ، 6 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم شهریورماه ماه شهروندان 480  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در جوادیه و ششصد دستگاه، حریق خودرو در چهارراه شریعتی، حریق جنگل در روستای سرخ آباد و 2 مورد حریق پیک نیک در روبروی پارک اعتمادیه و بلوار فرودگاه بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جولان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در آزاد شرقی و شهرک مدنی، نجات حیوانات در صدف، 2 مورد مهار حیوانات در خیابان بوعلی و حصار مطهری، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط اجسام بر روی خودرو در استادان و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان پروانه هاتوسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل وقوع حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  518|  0)

 

 

روز دوشنبه 8 حادثه آتش شنانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/20 ، 3 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم شهریورماه ماه شهروندان 527  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 52 تماس اشتباه و متاسفانه 451 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در جاده دیوین، حریق ضایعات در شهرک بهشتی و نشت سوخت خودرو در حصار علی آباد بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار بهادربیگی و باغ حکمتی، نجات حیوانات در شهرک بهشتی، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در چهارراه بابک و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  553|  0)

 

 

روز یکشنبه با 14 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/06/19 ، 5 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم شهریورماه ماه شهروندان 502  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 417 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در روستای دهپیاز، 2 مورد حریق ضایعات در میدان عاشورا و حسن آباد و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدرس بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در سیلو و شهرک مدنی، نجات حیوانات در بلوار ولایت، مهار حیوانات در حصار امام (ره)، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در پیشاهنگی، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف و نشت سوخت خودرو در گنجنامه و جاده تهران، عملیات امداد و نجات در حادثه گیر کردن بالابر مغازه در میدان باباطاهر و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه شماره 15 توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  536|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir