Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

 

آتش پاد محمدرضا بیاناتی

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 686
دیروز: 834
مجموع: 1,941,576


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

هیچ کس حق ندارد اصول ایمنی را نادیده بگیرد

 

معاون عمرانی استاندار همدان گفت:هیچ کس حق ندارد بدون در نظر گرفتن اصول و ضوابط ایمنی مجوزی صادر کند و امنیت مردم را به مخاطره بیندازد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمودرضا عراقی که برای ادای احترام به مقام شامخ شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکوی تهران و ابراز با همدردی با آتش‌نشانان در ایستگاه شماره 19 آتش‌نشانی همدان حضور یافته بودافزود: مسئولان اصناف باید در صدور مجوز برای بافتهای تجاری مسائل ایمنی را رعایت کنند

وی  که همراه با جمعی از مدیران و مسئولان استان و شهرستان در این مراسم حضور یافته بود، اظهار کرد: این حادثه تلخ هشداری برای همه مسئولین بود که در زمینه ایمن سازی محل زندگی مردم که جزو حقوق شهروندی است برنامه ریزی های دقیق تری صورت دهند. عراقی با تأکید بر اینکه در ضوابط ایمنی در ساختمان‌ها و مراکز تجاری نباید مماشات صورت بگیرد، گفت: قوانین و ضوابط در زمینه اجرای ایمنی در مراکز و ساختمان‌ها کم نیست بلکه در اجرا مشکل وجود دارد. وی با بیان اینکه باید در شهرسازی مسائل ایمنی و دسترسی به نقاط مختلف دیده شود، اظهار داشت: حق عبور از ایمنی نباید به کسی داده شود و اصناف باید در صدور مجوز مسائل ایمنی را رعایت کنند. عراقی با تأکید بر اینکه اجازه عبور از ایمنی در ساخت‌وسازها به کسی داده نمی‌شود، اضافه کرد: قوانین و ضوابط باید مورد توجه قرار گیرد، حتی اگر متوجه خودمان باشد چرا که اخلاق حرفه‌ای و اجرای ضوابط ماندگار است. معاون عمرانی استاندار همدان افزود: باید در پست‌های حساس و خطرناک مثل آتش نشانی باید امکانات و تجهیزات به گونه ای فراهم شود و نیروها مورد توجه ویژه قرار گیرند تا انگیزه ماندگاری در این پست ها افزایش یافته و سایر افراد از دیگر بخش‌ها تمایل حضور در این قسمت ها را داشته باشند. عراقی در پایان خواستارتشکیل جلسات فصلی با موضوع ایمنی شهری و  آتش‌نشانی با حضور مدیران شهری و استانی در محل سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان شد.

باید تامین نیازهای اتش نشانان در اولویت قرار بگیرد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با تسلیت شهادت آتش نشانان در حادثه پلاسکو  با اشاره به زمان بودجه بندی شورا اظهار کرد: در حال حاضر بودجه ۹۶ مورد نیاز سازمان آتش نشانی همدان در دست بررسی است و باید تمامی نیازهای این سازمان از جمله بحث امکانات، تجهیزات و حقوق آتش‌نشانان دیده  شود. محمدرضا الیاسی به پایین بودن حقوق و مزایای آتش‌نشانان همدان نیز اشاره کرد و افزود: اگر انتظار عملکرد و کار خوب از آتش نشانان داریم پس باید امکانات و تجهیزات لازم نیز برای این سازمان تهیه و فراهم شود. رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان نیز در این مراسم با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده های شهدای حادثه پلاسکو گفت: اینگونه حوادث تلخ باید درسی برای آینده و تلنگری برای تمامی مسئولین باشد تا تمامی جوانب را در نظر گرفته و از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنند. سید احمد حسنی حلم اضافه کرد: بروز اینگونه حوادث ناگوار فداکاری و زحمات بیشتر آتش نشانان را نشان می دهد چرا که فعالیت این ایثارگران به صورت خاموش بوده و قابل تقدیر است.

حادثه پلاسکو زنگ خطر برای حوزه مدیریت‌ بحران

فرماندار همدان نیز در این جلسه حادثه پلاسکو رازنگ خطری برای حوزه مدیریت‌ بحران دانست و گفت: با وضعیت جدیدی که در شهر همدان حاکم است و بلندمرتبه‌سازی‌های صورت گرفته، باید اقدامات لازم  انجام گیرد تا در صورت بروز حادثه به علت کمبود تجهیزات و امکانات دچار تأسف نشویم. علی تعالی با تأکید بر اینکه نباید در زمان وقوع حوادثی همچون پلاسکو به برگزاری جلسات اکتفا کرد، یادآور شد: باید اینگونه هشدارها را جدی گرفت و برای پیشگیری از بروز حوادث اقدام کرد. شهردار همدان نیز از آماده سازی ساختمان ایستگاه مرکزی اتش نشانی همدان  خبر داد و گفت: برای این ساختمان حدود ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده و در صورتی که کاملا تجهیز سود ظرفیت خوبی برای مدیریت بحران شهر محسوب می شود. سید مصطفی رسولی تجهیز و فراهم نمودن امکانات آتش نشانی همدان را منوط به تامین اعتبار دانست و افزود: لازم است از محل اعتبارات حوادث بتوان کمک و مساعدتی برای خرید حداقل یک نردبان و یا خودروی مناسب اخذ کرد. رسولی با انتقاد از تبدیل ساختمانها و آپارتمانهای شهر به مراکز عمومی یا تجاری در شهر همدان اظهار کرد: این ساختمانها استاندارد و مباحث ایمنی تبدیل شدن به مراکز عمومی را ندارند و این یکی از مشکلاتی است که در شهر همدان رخ می دهد.

برخی تجهیزات آتش‌نشانی همدان مربوط به ۲۰ سال گذشته است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان نیز در این مراسم گفت: همدان در 9 ماهه اول امسال شهروندان  98668 بار با سامانه 125 همدان تماس گرفته اند که حاصل ان 2708عملیات بوده است. محمد رضا بیاناتی افزود: از این تعداد عملیات 1876 مورد اطفاء حریق و 832 مورد امداد و نجات بوده است. وی با اشاره به اینکه ۴۷ نوع وظیفه برای آتش‌نشانی تعریف شده است، عنوان کرد: خوشبختانه این فرهنگ در بین مردم نهادینه شده که برای کوچک‌ترین کار خود با آتش‌نشانی تماس می‌گیرند.

*دولت و مدیران شهری به آتش نشانی ها  توجه ویژه داشته باشند.

 

 محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه برخی از تجهیزات آتش‌نشانی همدان مربوط به ۲۰ سال گذشته است، گفت: در استان همدان فقط یک خودروی آتش‌نشانی فوماتیک وجود دارد در حالی که با توجه به وضعیت خاص کلانشهر همدان نیاز به ماشین الات و تجهیزات به روزتر و کارامد تری هستیم.و

 

وی افزود: در شرایط فعلی ووضعیت نامطلوب مالی شهرداری‌ها نمی‌توانند تجهیزات گران‌قیمتی برای آتش‌نشانی‌ها تهیه کنند  و لازم است همکاری دولت با شهرداری برای خرید  تجهیزات مدرن مورد نیاز  آتش‌نشانی همراهی ویژه داشته باشد.

 

بیاناتی با اشاره به اینکه آتش‌نشانی به تازگی با تصویب مجلس شورای اسلامی در زمره مشاغل سخت و زیان‌آورقرار گرفته است، اضافه کرد: آتش‌نشانان در بروز حادثه شهید و جانباز تلقی نمی‌شوند که از مسئولان استانی می‌خواهیم با نمایندگان مکاتباتی داشته باشند تا این قانون به عنوان سک مطالبه عمومی در مجلس به تصویب برسد.

اصناف و کسبه باید دستورالعمل ایمنی بگیرند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به اینکه 161 نقطه پرخطر در سطح شهر همدان شناسایی شده است گفت: متاسفانه از2 سال قبل تاکنون اصناف برای تاییدیه ایمنی به اتش نشانی مراجعه نمی کنند و این موضوع بدون شک مشکلات و مخاطرات زیادی را بدنبال خواهد داشت.

وی افزود:با توجه به به اینکه بافتهای تجاری بیشترین تراکم جمعیتی را در خود جای می دهند باید تمام واحدهای تجاری از یک مغازه کوچک تا مجتمع های تجاری بزرگ برای دریافت دستورالعمل های  ایمنی و اموزش  های لازم به اتش نشانی مراجعه کنند.

محمد رضا بیاناتی ضمن قدردانی از حرکت‌های مردمی و رسانه ای درباره آتش‌نشانان شهید در حادثه پلاسکو، بیان کرد: در چند روز گذشته مردم، مسئولان و فعالان رسانه های گروهی با حضور در ایستگاههای اتش نشانی با اهدای گل، نصب بنر و روشن کردن شمع با خانواده بزرگ آتش‌نشانان ابراز همدردی کرده ‌اند که نشان ازتوجه مردم به شغل خطیر اتش نشانی دارد.

 
 

(ادامه ی متن | |  444|  0)

 

 

روز شنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/02 ، 4 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم بهمن ماه شهروندان 416  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 58 تماس اشتباه، 60 مورد پیام تسلیت حادثه تلخ ساختمان پلاسکو و متاسفانه 285 مورد ایجاد مزاحمت و بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ  4 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار کولاب، حریق درختان در بلوار شهید همدانی و 2 مورد حریق لاستیک در شهرک الوند و بلوار بهشت بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در در جاده ملایر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از تمامی شهروندان فهیم که در حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو  با پرسنل سازمان ابراز همدردی نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارد.

 
 

(ادامه ی متن | |  343|  0)

 

 

روز جمعه با 4 عملیات فرشتگان نجات همراه بود

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/01 ، 3 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول بهمن ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 31 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق برق در خیابان بوعلی،حریق تابلو مخابرات در حصار علی آباد و  بصدا درآمدن سیستم اعلام حریق بانک در خیابان شریعتی بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  444|  0)

 

 

4 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/29 ، 1 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بسیت و نهم دی ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 255 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی فاز یک بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در 12 متری سنگشیر و بلوار امام خمینی (ره) و نجات افراد محبوس شده در منزل در کمال آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برق برای استفاده چند دستگاه پرمصرف برقی استفاده ننمایید.

   
   

 
 

(ادامه ی متن | |  403|  0)

 

 

روز سه شنبه 4 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/28 ، 3 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم دی ماه شهروندان 269  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 210 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزلدر شهرک بهشتی و حصار مطهری و حریق مغازه در حیدره بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در ابتدای جاده رباط توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  393|  0)

 

 

روز دوشنبه 6 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/27 ، 3 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم دی ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی و نشت سوخت خودرو در جاده تهران، حریق صندلی پارک در شهرک مدنی و حریق سطل زباله در پردیس بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره و 2 مورد نجات حیوانات در بلوار بهارستان و بلوار کاشانی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از پارک کردن خودرو کنار شیرهای هیدرانت ( آتش نشانی ) پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  369|  0)

 

 

روز یکشنبه با 4 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

خبر

  طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/26 ، 2 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم دی ماه شهروندان 306  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 247 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل انفجار گاز در خضر وحریق لاستیک در میدان سپاه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات فرد سقوط کرده در چاه آسانسور در سیلو و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هرگز از اجاق گاز، پیک نیک و یا دستگاههای دست ساز برای گرمایش در فضای بسته استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  373|  0)

 

 

روز شنبه روز کم حادثه ای در همدان بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/25 ، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم دی ماه شهروندان 400  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 345 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق لاستیک در چهارراه میدان بار بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل تست گاز منوکسید کربن در 122 متری سنگشیر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : بازرسی اتصالات و بستهای مربوط به لوله های گاز را حتما بطور مستمر انجام دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  370|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز جمعه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/24 ، 2 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم دی ماه شهروندان 322  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 6 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 271 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق باغچه در حسن آباد و عملیات احتیاط حریق در تصادف و نشت سوخت خودرو در بلوار ارم بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در کمال آباد، مهار حیوانات در بلوار مدنی و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز کلر در خیابان مهدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام نشت گاز از انجام هر عملی که موجب ایجاد جرقه گردد خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  419|  0)

 

 

روز چهارشنبه 6 حادثه آتش نشانان را در همدان به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/22 ، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم دی ماه شهروندان 293  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 220 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزلدر خیابان طالقانی و جاده مزدقینه، حریق درختان در جاده عباس آباد و حریق دکل مخابرات در خضر بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک الوند و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه آسانسور در خیابان طالقانی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : استفاده از بنزین و حلال هال قابل اشتعال جهت لکه گیری البسه از عوامل بروز آتش سوزی است.

 
 

(ادامه ی متن | |  394|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir