Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

 

آتش پاد محمدرضا بیاناتی

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 83
دیروز: 1,153
مجموع: 1,945,156


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

تحریم استفاده از مواد محترقه در شب چهارشنبه سوری از سوی دانش آموزان همدانی

 

 جمعی از دانش آموزان مدارس همدان با هدف ادای احترام به شهدای آتش نشان و همراهی با آتش نشانان فداکار با امضای پیمان نامه ای استفاده از مواد منفجره را در شب چهارشنبه سوری تحریم کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان جمعی از دانش اموزان مدارس همدان با امضای بیانیه ای اعلام کردند به منظور ادای احترام به شهدای اتش نشان و همراهی با آتش نشانان شب چهارشنبه سوری امسال از هیچ ماده محترقه و منفجره ای استفاده نخواهند کرد. در این بیانیه که در ادامه موج همراهی و همدردی مردم قدرشناس همدان با جامعه آتش نشانی بعد از وقوع حادثه پلاسکوصادر شده امده است: ما دانش اموزان همدانی پیمان می بندیم که در شب چهارشنبه سوری از مواد اتش زا و خطرناک استفاده نکنیم و با این کار ارامش را به مردم و اتش نشانان عزیز شهرمان هدیه کنیم. این اقدام دانش اموزان همدانی که بطور خودجوش و در ادامه اقدامات قبلی انان در همراهی  با فرشتگان نجات از جمله حضور در ایستگاه های آتش‌نشانی، اهدا گل به اتش نشانان، نوشتن انشا و کشیدن نقاشی با موضوع آتش نشانی صورت گرفته است تاثیر بسزایی در کاهش حوادث ناگوار چهارشنبه سوری خواهد داشت. لازم به ذکر است همه ساله در استانه سال نو و شب چهارشنبه سوری به دلیل استفاده از مواد محترقه وآتش زا حوادث متعددی از قبیل آتش سوزی و انفجار روی می دهد که علاوه بر مصدومیت، معلولیت و فوت تعدادی از هموطنان که بیشتر انان را دانش اموزان تشکیل می دهند خسارت های مالی زیادی به شهروندان و دستگاه های امدادی ازجمله آتش نشانی تحمیل می کند.

 
 

(ادامه ی متن | |  397|  0)

 

 

روز دوشنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/11 ، 3 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم بهمن ماه شهروندان 430  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 32 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 350 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در دباغخانه، انفجار گاز منزل مسکونی در قاسم آباد و عملیات احتیاط حریق در حادثه تصادف و نشت سوخت خودرو در بلوار آیت الله نجفی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان شیرسنگی، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در بلوار انقلاب، عملیات امداد و نجات در حادثه برق گرفتگی در میدان امام حسن (ع) و 2 مورد نجات حیوانات در بلوار امام خمینی (ره) و اعتمادیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  435|  0)

 

 

3 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/10 ، 1 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم بهمن ماه شهروندان 388  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق کانکس در کولانج بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان طالقانی و مهار حیوانات در کوچه مشکی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن شیلنگ گاز از داخل دیوار، سقف و کف اتاق پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  376|  0)

 

 

7 عمليات فرشتگان نجات همدان در روز شنبه

 

طبق اعلام مرکز پيام و کنترل فرماندهي عمليات در مورخ 1395/11/09 ، 5 عمليات اطفاي حريق و 2 عمليات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان؛ روز نهم بهمن ماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از اين تعداد تماس 7 مورد منجر به عمليات گرديده، 23 تماس جهت مشاوره و راهنمايي، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 345 مورد ايجاد مزاحمت بوده است. عمليات هاي انجام شده در اين تاريخ 5 مورد آتش سوزي شامل حريق منزل در ديزج، حريق درختان در بلوار جوان، حريق دکل برق در شهرک مدني، حريق خودرو در اعتماديه و حريق پيک نيک در چهارراه بابک بوده است. همچنين 2 مورد عمليات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتي و خيابان بوعلي توسط آتش نشانان به انجام رسيد.

توصيه ايمني روز : از قرار دادن لوله خروجي بخاري داخل ظرف آب جداٌ خودداري نماييد. 

  

 
 

(ادامه ی متن | |  439|  0)

 

 

روز جمعه 6 حادثه آتش نشانان را در همدان به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/08 ، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم بهمن ماه شهروندان 366  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 273 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزلدر کوچه فرخ سرشت و علی آباد، حریق مغازه در خیابان اراک و حریق خودرو در خیابان پاسداران بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در جوی آب در شهرک مدنی و نجات حیوانات در شهرک ولیعصر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن کپسول گاز، پیک نیک و گالنهای حاوی مواد سریع الاشتعال در صندوق عقب خودرو بپرهیزید.

 
 

(ادامه ی متن | |  428|  0)

 

 

آتش نشانان همدان روز چهارشنبه را با 8 عملیات سپری کردند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/06 ، 5 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم بهمن ماه شهروندان 351  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 278 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در جاده حیدره،حریق درختان در جاده حیدره، حریق چوب در جاده شورین، حریق ضایعات در دباغخانه و حریق مغازه متروکه در دباغخانه بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در محله حاجی، عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در شهرک مدنی و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  379|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز سه شنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/05 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم بهمن ماه شهروندان 400  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه، 20 پیام تسلیت به مناسبت حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو و متاسفانه 317 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در کوی ولیعصر، حریق مغازه در بلوار بهارستان و حریق عمدی سطل زباله در میدان جهاد بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سنگ سفید و نجات افراد محبوس شده در منزل در محوطه کلپا  توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث جداٌ خوداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  384|  0)

 

 

روز دوشنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/04 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم بهمن ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل انفجار کپسول گازدر خیابان صنعت و 2 مورد عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی خودرو در جاده ملایر بوده است. همچنین2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان و نجات افراد محبوس شده در منزل در اسلامشهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : بازرسی اتصالات و بستهای مربوط به لوله های گاز را بطور مستمر انجام دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  347|  0)

 

 

انفجار2 منزل مسکونی با 3 مصدوم در همدان

 

خبر

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: انفجارناشی از نشت گازدر دو حادثه  باعث تخریب دوباب منزل مسکونی و مصدومیت 3 نفر گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی با اعلام این مطلب افزود: ساعت12و44 یکشنبه 3 بهمن وقوع یک مورد انفجار به سامانه 125 گزارش شد. وی اضافه کرد: با دریافت این گزارش بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه 18 به نشانی اعلام شده در تپه حاج عنایت اعزام و 3 دقیقه بعد در محل حادثه حاضر شد. بیاناتی اظهار کرد: آتش نشانان در بررسی محل حادثه مشاهده کردند انفجار در طبقه دوم یک ساختمان 2 طبقه باعث تخریب بخشی از دیواره های آن شده است. وی تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله با قطع جریان گاز و برق و همچنین نصب نوار خطر و علائم هشداردهنده اقدام به ایمنسازی محل کردند. محمدرضا بیاناتی خاطرنشان کرد: بررسی های اولیه درباره علت این حادثه که باعث مصدومیت یک جوان حدودا 30 ساله شد، نشت و تجمع گاز شهری در محیط بسته منزل بوده است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در ادامه با اشاره به وقوع یک حادثه مشابه گفت: ساعت 13 و 25 دقیقه وقوع انفجار دیگری در حوالی میدان شیرسنگی به سامانه 125 گزارش شد. وی افزود: بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه 12 به محل اعلام شده اعزام و سه دقیقه بعد در محل حادثه حاضر شدند. محمدرضا بیاناتی خاطرنشان کرد: آتش نشانان در بررسی اولیه مشاهده کردند؛ نشت گاز باعث انفجار در طبقه اول یک منزل دو طبقه باعث مصدومیت زوج سالخورده ساکن در آن شده است. وی افزود: آتشنشانان بلافاصله با گزارش وضعیت مصدومیت زوج سالخورده به مرکز فوریتهای پزشکی اقدام به ایمن سازی محل حادثه کردند. بیاناتی یادآور شد: با حضورعوامل اورژانس در محل حادثه آتش نشانان مصدومان حادثه را با کمک آنان به بیمارستان منتقل کردند. وی علت این حادثه را نیز مانند حادثه های قبلی نشت و تجمع گاز در محیط منزل و انفجار آن پس از ایجاد حرارت عنوان کرد. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از شهروندان خواست با رعایت کامل اصول ایمنی از جمله استفاده از وسایل گازسوز و اتصالات استاندارد از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  377|  0)

 

 

روز یکشنبه 4 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/03 ، 4 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم بهمن ماه شهروندان 430  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه، 40 تماس برای عرض تسلیت حادثه ساختمان پلاسکو و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 44 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد انفجار منزل مسکونی در میدان صدف و میدان شیرسنگی، حریق حریق اتاق کامیون اسقاطی در کوی کوثر و حریق بخاری در بلوار ارتش بوده است که توسط آتش نشانان اطفاء گردید.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  368|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir