Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

 

آتش پاد محمدرضا بیاناتی

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 816
دیروز: 1,434
مجموع: 2,073,283


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

13 حادثه ای که آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/31 ، 7 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم مردادماه ماه شهروندان 353  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 110 تماس اشتباه و متاسفانه 213 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در اعتمادیه، 2 مورد حریق باغ در پشت استانداری و شهرک بهشتی، 2 مورد حریق مخروبه در آرامگاه بوعلی و راسته حسین خانی، حریق مغازه در بین النهرین و حریق پیک نیک در خیابان باباطاهر بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات حیوانات در خیابان شهدا، نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار 15 فروردین، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز در شهرک اندیشه، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در میدان شریعتی و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط آسانسور در هنرستان توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  431|  0)

 

 

رخداد 18 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/30 ، 7 عملیات اطفای حریق و 11 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام مردادماه ماه شهروندان 484  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 48 تماس اشتباه و متاسفانه 403 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در راسته حسین خانی، حریق اتاقک کامیون در جاده ملایر، حریق چوب بری در بلوار علاقبندیان، حریق ضایعات در بلوار ارم، حریق انبار علوفه در روستای امزاجرد، حریق پیک نیک در دیزج و حریق مراتع و پوشش گیاهی در استادان بوده است. همچنین 11 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی، شهرک آفتاب و میرزاده عشقی، 6 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره، بلوار ارم، گنجنامه، میدان پاسداران، بلوار چیت سازیان و بلوار غنی زادگان، عملیات رهاسازی اندام بدن از داخل ابزارآلات و منصوبات فلزی در میدان مدرس و عملیات رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه 12  توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 6  نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  408|  0)

 

 

8 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/29 ، 1 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم مردادماه ماه شهروندان 415  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 355 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در آبشینه بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان باباطاهر، مهار حیوانات در منچهری، 2 مورد نجات حیوانات در بلوار شهید فهمیده و بلوار آزادگان، نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان باباطاهر، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میرزاده عشقی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : گرفتن انشعاب از یک شیر برای چند وسیله گازسوز خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  424|  0)

 

 

روز شنبه 9 بار آژِیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/28 ، 5 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم مردادماه ماه شهروندان 379  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 234 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق مخروبه درخضر و هنرستان، حریق ضایعات در خیابان اکباتان، حریق باغ در شهرک بهشتی و حریق کاه و علوفه در روستای امزاجرد بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان رکنی، مهار حیوانات در منوچهری و 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در تپه مصلی و بلوار شهید فهمیده توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور سیمهای برق از زیر فرش، موکت و مبلمان خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  342|  0)

 

 

روز جمعه 16 حادثه فرشتگان نجات همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/27 ، 8 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم مردادماه ماه شهروندان 386  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 318 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار خواجه رشید، 4 مورد حریق باغ در روستای تفریجان، خیابان رکنی، جاده گنجنامه و جاده ملایر، حریق ضایعات در سیلو و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان اکباتان و جاده فروگاه بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، صدف و بلوار بعثت، 2 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره و شیرسنگی، عملیات امداد و نجات در حادثه غرق شدن در محوطه تله کابین استخر عباس آباد و 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در متخصصین و شکریه توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  363|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 13 عملیان فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/25 ، 6 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم مردادماه ماه شهروندان 411  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 276 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی مراتع و پوشش گیاهی در آبشینه، شهرک فرهنگیان 2 مورد، جاده امامزاده کوه و پردیس 2 مورد بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و شهرک الوند، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار دانشگاه و 3 مورد مهار حیوانات در خیابان عارف، شهرک بهشتی و پل رسالت توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  384|  0)

 

 

روز سه شنبه با 15 حادثه در همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/24 ، 8 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم مردادماه ماه شهروندان 444  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 44 تماس اشتباه و متاسفانه 372 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق انبار کاه در چهارراه بابک، 2 مورد حریق باغ در جاده گنجنامه و روستای سنگستان، 2 مورد حریق خودرو در شهرک مدرس و خضر، حریق ضایعات در خیابان اکباتان و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک فرهنگیان و شهرک مدنی بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط کابین آسانسور در خیابان طالقانی، 4 مورد مهار حیوانات در روستای فقیره، عباس آباد، جاده فقیره و شهرک مدنی، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت آب ساختمان در چهارراه شهناز و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز از کپسول خودرو توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  325|  0)

 

 

8 عملیات آتش نشانان همدان در روز دوشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/23 ، 2 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم مردادماه ماه شهروندان 410  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق انبار کاه در چهارراه بابک و حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار نجفی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، 3 مورد مهار حیوانات در بلوار بعثت، جاده گنجنامه و فقیره و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده ملایر توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو در کنار شیرهای هیدرانت خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  322|  0)

 

 

روز یکشنبه 12 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/22 ، 7 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم مردادماه ماه شهروندان 320  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 28 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 110  تماس اشتباه و متاسفانه 170 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در حصار امام(ره)، حریق چوب بری در روستای گراچقا، 3 مورد حریق درختان در بلوار ارتش، تپه هگمتانه و چهارراه بابک و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در هنرستان و قاسم آباد بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان پاسداران، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در بلوار بهشت،  نجات حیوانات در شهرک مدنی و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز منزل مسکونی در خیابان رکنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : استفاده از آب برای خاموش کردن وسایل برقی خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  359|  0)

 

 

روز شنبه 13 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/05/21 ، 8 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم مردادماه ماه شهروندان 379  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 313 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار آیت الله نجفی، 2 مورد حریق انبار کاه در چهارراه بابک، حریق باغ در هنرستان، 2 مورد حریق مخروبه در خیابان باباطاهر و روستای پهن آباد و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارتش و بلوار ارم بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت، 2 مورد مهار حیوانات در محمدیه و شهرک الوند و 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو و نشت سوخت در خیابان چمران و جانبازان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن و چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  386|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir