Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 10,276
دیروز: 18,056
مجموع: 10,917,317


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

وقوع 17 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/02 ، 10 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم مرداد ماه شهروندان 595 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 38 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 250 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار شهید فهمیده، حریق باغ در دانشگاه آزاد، حریق مخروبه در خیابان تختی، حریق درختان در پارک حجازی و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده سد، بلوار نجفی، چشین، عباس آباد، سعیدیه و بلوار شهید فهمیده بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار کاشانی، شهرک مدرس، فردوسی و خیابان بوعلی، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک الوند، نجات حیوانات در کمال آباد و عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در روستای چشین توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از اتصال همزمان بیش از یک وسیله برقی به هر پریز خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  626|  0)

 

 

روز دوشنبه 21 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/01 ، 16 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول مرداد ماه شهروندان 650 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 409 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شیرسنگی، حریق باغ در روستای دیوین، حریق گندمزار در روستای ایوک، حریق پارکینگ در مزدقینه، حریق ضایعات فرش در بلوار الغدیر و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه حاج عنایت 2 مورد، پردیس، میدان باباطاهر، تپه هگمتانه، بلوار بعثت، دانشگاه آزاد، روستای دیوین، پشت انبار نفت، جاده گنجنامه و بلوار علاقبندیان بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک اندیشه و بلوار کاج، مهار اجسام در حال سقوط در میدان باباطاهر، نجات افراد محبوس شده در منزل در تپه حاج عنایت و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در بیمارستان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  649|  0)

 

 

روز یکشنبه 32 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/31 ، 19 عملیات اطفای حریق و 13 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم تیر ماه شهروندان 790 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 32 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 538 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 19 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شکریه، حریق گاوداری در روستای چشین، حریق مخروبه در بلوار کاشانی، 3 مورد حریق باغ در شورین، شهرک بهشتی و دره مرادبیگ، نشت سوخت خودرو در مهدیه، 3 مورد حریق ضایعات چوب بری در بلوار الغدیر، بلوار ارم و خیابان تختی و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در استادان، حصارحاج شمسعلی، شهرک مدرس، بلوار چمران، مزدقینه، سعیدیه، بلوار ارم 2 مورد و بلوار بعثت بوده است. همچنین 13 مورد عملیات امداد و نجات شامل 10 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در صدف، شهرک مدرس، اعتمادیه، شیرسنگی، امامزاده عبدالله، بین النهرین، شهرک مدینی 2 مورد، رسالت و شهید زمانی و 3 مورد نجات حیوانات در عمار، شکریه و میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 15 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  538|  0)

 

 

روز شنبه با 20 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/30 ، 10 عملیات اطفای حریق و 10 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام تیر ماه شهروندان 655 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 35 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار امام خمینی(ره)، حریق مخروبه در سنگ شیر، حریق درختان در بلوار ارم، نشت سوخت خودرو در خیابان طالقانی و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده دره مراد بیگ، بلوار ارم 2 مورد، میدان دانشگاه، اعتمادیه و جاده خاکو بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل 7 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند 2 مورد، پردیس، صدف، نواب، میدان بعثت و سبدبافان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار کاشانی و سعیدیه و نجات افراد محبوس شده در منزل در حصار علی آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 15 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت روشن کردن آتش در اماکن تفریحی، قبل از ترک محل از خاموش شدن آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  338|  0)

 

 

روز جمعه با 17 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/29 ، 9 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم تیر ماه شهروندان 490 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 36 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 337 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق گاراژ در میدان شهدا، حریق درختان در سعیدیه، حریق باغ در بلوار بعثت و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت اتکا، 18 متری ابوذر، میدان بیمه، جاده خاکو، بلوار ارم و جاده ملایر بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در گلزار و شهرک امیرکبیر، نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان باباطاهر، 3 مورد مهار حیوانات در صدف، دره مرادبیگ و سعیدیه، عملیات امداد و نجات در حادثه کشف جسد در بلوار ارم و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  325|  0)

 

 

وقوع 21 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/27 ، 11 عملیات اطفای حریق و 10 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم تیر ماه شهروندان 730 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 39 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در میدان امام حسین (ع)، 2 مورد حریق باغ در جاده دره مراد بیگ و بلوار ارم، 2 مورد نشت سوخت خودرو در آرامگاه بوعلی و شهرک بهشتی و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده تهران، بلوار ارم 3 مورد، پردیس و پیشاهنگی بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل 6 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه، امید اکباتان، شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی، خواجه رشید و فردوسی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی و بلوار احمدی روشن، مهار حیوانات در قاسم آباد و رها سازی اندام بدن از داخل منصوبات فلزی در شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 13 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، باغات و مراتع خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  350|  0)

 

 

آمار بالای حوادث، این روزها در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/26 ، 28 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم تیر ماه شهروندان 600 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 34 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 351 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 26 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در ششصد دستگاه، 2 مورد حریق مغازه در بلوار کاج و خیابان اراک، حریق خودرو در پل میدان بار، 3 مورد حریق باغ در اسلامشهر و جاده دره مراد بیگ 2 مورد، حریق سوله در جاده ملایر، حریق ترانس برق در کولانج، حریق نانوایی در دیزج، حریق کابل برق در دیزج، حریق پیک نیک در منوچهری، حریق ضایعات در بلوار رجایی، حریق درختان در قاسم آباد و 14 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه حاج عنایت، بلوار ارم 2 مورد، جاده رباط، عمار، قاسم آباد، بلوار خرمرودی، بلوار بعثت، شهرک امیرکبیر، کوچمشکی، پردیس، شهرک مدنی، بلوار شهید فهمیده و مصلی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میدان باباطاهر، شهرک فرهنگیان و صدف، نجات حیوانات در روستای آبشینه و 2 مورد مهار حیوانات در شهرک مدنی و رسالت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  280|  0)

 

 

روز دوشنبه 28 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/25 ، 13 عملیات اطفای حریق و 14 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم تیر ماه شهروندان 715 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 27 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 373 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق گندمزار در روستای یکانه، 2 مورد حریق باغ در بلوار کولاب و شورین، نشت سوخت خودرو در چهارراه تختی و 9 مورد حریق پوشش گیاهی در میدان باباطاهر 2 مورد، سعیدیه، کوچمشکی، استادان، جاده فقیره 2 مورد، سرگذر و میدان قائم بوده است. همچنین 14 مورد عملیات امداد و نجات شامل 7 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک فرهنگیان، میدان شاهد، جانبازان، بلوار رنجبران، بلوار بعثت، ذوالریاستین و باباطاهر، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در هنرستان و بلوار احمدی روشن، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار ولایت، 3 مورد نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان، شهرک بهشتی و بلوار کولاب و مهار حیوانات در خیابان پاستور توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 12 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  641|  0)

 

 

رخداد 28 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/24 ، 20 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم تیر ماه شهروندان 783 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 28 مورد منجر به عملیات گردیده، 25 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 430 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 20 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در گنجنامه، 3 مورد حریق باغ در چهارراه بابک، بلوار ارم و شهرک بهشتی، حریق سطل زباله در بدیع الزمان، حریق اتاقک خاور در بلوار نجفی، حریق گندمزار در روستای یلفان و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در استادان، جاده فقیره 2 مورد، خیابان شهدا، بلوار ارتش، بلوار احمدی روشن، دانشگاه آزاد، اعتمادیه، بلوار بعثت، بلوار نجفی، تپه هگمتانه، شهرک مدنی و باغ حکمتی بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار احمدی روشن، 2 مورد مهار حیوانات در عین القضاه و شهرک بهشتی، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در چهارراه بابک و 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه نشت سوخت خودرو در بلوار فرودگاه و بلوار نجفی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  662|  0)

 

 

روز شنبه با 31 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/23 ، 17 عملیات اطفای حریق و 13 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم تیر ماه شهروندان 654 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 31 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 220 تماس اشتباه و متاسفانه 386 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در محله حاجی، حریق باغ در هنرستان، 2 مورد حریق درختان در بلوار ارم و هنرستان، حریق سطل زباله در بلوار بهارستان و 12 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان خبرنگار 2 مورد، جاده تهران، بلوار رجایی، بلوار ارتش، میدان باباطاهر، شهرک الوند، بلوار نجفی، شهرک مدنی، بلوار غنی زادگان، ذوالفقار و دانشگاه بوعلی بوده است. همچنین 13 مورد عملیات امداد و نجات شامل 8 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، شهرک مدرس، بین النهرین، خیابان ابوذر، اعتمادیه، کوچمشکی، جولان و خیابان مهدیه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره و شهرک فرهنگیان، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان مفتح، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط فرد در چاه در چهارراه بابک و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل بصدا درآمدن آژیر اعلام حریق بانک در استادان بوده است. لازم به ذکر است تعداد 20 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث، مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  539|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir