Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 739
دیروز: 677
مجموع: 2,375,044


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز سه شنبه با 25 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/12 ، 18 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم تیر ماه شهروندان 660 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 25 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 22 تماس اشتباه و متاسفانه 494 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق جنگل در روستای رباط شورین، حریق باغ در مزدقینه، حریق خودرو در جاده کرمانشاه، حریق درختان در استادان و 14 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک فرهنگیان 3 مورد، پشت اتکا، جانبازان، قاسم آباد، سرگذر، پشت بیمارستان بوعلی، باغ ایرانی، شهرک مدرس، خیابان آرام، خیابان ذوالفقار، بلوار رجایی و بلوار ارم بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار رنجبران، اعتمادیه و شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت، نجات افراد محبوس شده در منزل در شیرسنگی، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در آبشینه و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در قاسم آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  350|  0)

 

 

روز دوشنبه 39 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/11 ، 30 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم تیر ماه شهروندان 713 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 39 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 250 تماس اشتباه و متاسفانه 407 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 29 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک فرهنگیان، حریق باغ در متخصصین و 27 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده ملایر، جاده مزدقینه، نظربیگ 3 مورد، جاده فقیره 2 مورد، پشت فروشگاه اتکا 2 مورد، متخصصین، شهرک مدنی، جولان، بلوار ارتش 2 مورد، قاسم آباد، شهرک امیرکبیر، پل پیشاهنگی، جاده فرودگاه، بلوار مطهری، خیابان کرمانشاه، جعفر طیار، چهارراه بابک، جاده گنجنامه 2 مورد، باغ ایرانی، منوچهری و بلوار نجفی بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل 5 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار رنجیران، شهرک بهشتی 2 مورد، نظربیگ و شهرک اندیشه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار احمدی روشن و سعیدیه، نجات حیوانات در بلوار علویان، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در شهرک مدرس و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در دره در جاده پیست اسکی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  399|  0)

 

 

روز یکشنبه با 21 حادثه در همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/10 ، 13 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم تیر ماه شهروندان 605 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 369 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در خیابان اکباتان، حریق گندمزار در جاده رباط و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جانبازان، بلوار فلسطین، بلوار بعثت، بلوار امام خمینی(ره)، بلوار نجفی 2مورد، بلوار بسیج، تپه مصلی، پردیس، پشت بیمارستان بوعلی و جاده گنجنامه بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 6 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند 2 مورد، شهرک بهشتی، جانبازان، آقاجانی بیگ و بین النهرین، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال شکستن و سقوط شاخه درخت در هنرستان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  358|  0)

 

 

وقوع 36 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/09 ، 29 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم تیر ماه شهروندان 634 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 36 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 126 تماس اشتباه و متاسفانه 446 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 29 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در 600 دستگاه، حریق مخروبه در شیرسنگی، 2 مورد حریق خودرو در شهر ماشین و شهرک بهشتی، حریق جنگل در بلوار ارم و 24 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار شهید فهمیده، میدان بیمه، بلوار خرمرودی 3 مورد، بلوار چیت سازیان، پیشاهنگی، حیدره، شکریه، جاده فقیره، بلوار مطهری، بلوار ارم، بلوار بعثت 2 مورد، چهارراه میدان بار، بلوار بهارستان، بلوار جهانیان، میدان فرودگاه 2 مورد، بلوار شهید رجایی، حصار حاج شمسعلی، بلوار مفتح، بلوار شهید احمدی روشن و خیابان مردم بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار کاشانی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان بوعلی و رکنی، 2 مورد نجات حیوانات در شهرک بهشتی و خیابان تختی و مهار حیوانات در خضر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  370|  0)

 

 

آمار بالای عملیاتهای اطفای حریق همدان در این روزها

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/07 ، 23 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم تیر ماه شهروندان 472 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 27 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 78 تماس اشتباه و متاسفانه 350 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 23 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در شهرک فرهنگیان و بلوار شهید فهمیده، 2 مورد حریق باغ در سنگستان و جاده ملایر، حریق خودرو در بلوار شهید فهمیده، 2 مورد حریق سطل زباله در جاده فقیره، حریق درختان در پشت دانشگاه بوعلی و 15 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حصار حاج شمسعلی، 18 متری ابوذر، صدف، تپه هگمتانه 2 مورد، میدان باباطاهر، پشت استانداری 2 مورد، پشت فروشگاه اتکا، شهرک الوند، بلوار نجفی 3 مورد، جولان و بلوار ملت بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان و شکریه، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتی و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف و واژگونی خودرو در جاده ملایر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 11 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  304|  0)

 

 

روز چهارشنبه 26 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/06 ، 17 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم تیر ماه شهروندان 623 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 24 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 125 تماس اشتباه و متاسفانه 448 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق جنگل در سرخ آباد و بلوار فرودگاه، حریق مخروبه در حصار مطهری، حریق پیک نیک در جاده مزدقینه و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در روستای کنجینه، شهرک الوند، قاسم آباد 2 مورد، چهارراه میدان بار، پشت فروشگاه اتکا، گنجنامه، میدان باباطاهر 2 مورد، پردیس، بلوار فرودگاه، بلوار غنی زادیان و بلوار علاقبندیان بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در سعیدیه و میدان شاهد، نجات حیوانات در جاده فقیره و 5 مورد مهار حیوانات در رکنی، فقیره 2 مورد، بلوار جوان و بلوار کولاب توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت روشن کردن آتش در اماکن تفریحی، قبل از ترک محل از خاموش شدن آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  185|  0)

 

 

روز سه شنبه 22 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/05 ، 15 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم تیر ماه شهروندان 484 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 22 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 78 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق انبار در جاده ملایر، حریق مخروبه در میرزاده عشقی، حریق درختان در شهرک بهشتی، حریق سطل زباله در انبار نفت و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک فرهنگیان، بلوار الغدیر، حصار امام (ره)، جاده فقیره 2 مورد، چهارراه بابک، جانبازان، بلوار نجفی، خضر، بلوار ارم و شهرک مدنی بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شکریه، شهرک فرهنگیان و سنگ شیر، عملیات امداد و نجات در حادثه کشف جسد در سد اکباتان، مهار حیوانات در دره مراد بیگ، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال مسمومیت توسط گاز منوکسید کربن در بلوار کاشانی و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  343|  0)

 

 

روز دوشنبه با 21 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/04 ، 10 عملیات اطفای حریق و 11 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم تیر ماه شهروندان 500 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 16 تماس اشتباه و متاسفانه 383 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در نواب، حریق خودرو در میدان فلسطین، حریق درختان در میدان باباطاهر و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ملت، دانشگاه آزاد، بلوار الغدیر، بلوار نجفی، امامزاده عبدالله، جاده قاسم آباد و شهرک فرهنگیان بوده است. همچنین 11 مورد عملیات امداد و نجات شامل3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک الوند، عمار و خیابان آزاد، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار احمدی روشن، 3 مورد مهار حیوانات در جاده فقیره 2 مورد و بلوار کاشانی، عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در بلوار الغدیر، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال سقوط در چاه در گنجنامه و 2 مورد رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  192|  0)

 

 

21 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/03 ، 12 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم تیر ماه شهروندان 588 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 117 تماس اشتباه و متاسفانه 431 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 12 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در چهارراه بابک، میدان شاهد، بلوار ارم، بلوار بدیع الزمان، بلوار فرودگاه، پشت شهر ماشین، گازران، بلوار نجفی، پشت اتکا، جاده ملایر، بلوار مطهری و تپه حاج عنایت بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پردیس و شهرک الوند، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در خودرو در شهرک بهشتی و اعتمادیه، 2 مورد مهار حیوانات در محمدیه و بلوار جهاد، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز در سنگ شیر و عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال نشت گاز در خیابان اکباتان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  224|  0)

 

 

آمار بالای حریق پوشش گیاهی در این روزها در همدان ادامه دارد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/02 ، 28 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم تیر ماه شهروندان 494 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 36 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 59 تماس اشتباه و متاسفانه 383 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 28 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در سنگستان و جاده حیدره، حریق سطل زباله در امامزاده عبدالله و 25 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ولایت، پشت میدان بار 3 مورد، بلوار مطهری 2 مورد، شهرک فرهنگیان 3 مورد، جاده فقیره، میدان بیمه، بلوار نجفی، میدان باباطاهر، بلوار بدیع الزمان 2 مورد، منوچهری، جاده تهران 2 مورد، بلوار امام خمینی (ره) 2 مورد، جولان، میدان 7 تیر، بلوار شهید همدانی، جاده فقیره و بلوار علاقبندیان بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جوادیه و شهرک مدرس، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در دره در چشین، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال ریزش آوار در جاده فقیره و 4 مورد مهار حیوانات در جاده ملایر 2 مورد، بلوار 15 فروردین و گلزار توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، باغات و مراتع خودداری نمایید.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  356|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir