Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,812
دیروز: 16,682
مجموع: 12,550,561


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز شنبه 19 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/13 ، 10 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم مرداد ماه شهروندان 559 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 145 تماس اشتباه و متاسفانه 380 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در جورقان، حریق باغ در قاسم آباد، حریق مخروبه در جعفر طیار، حریق ضایعات در میدان امام حسن (ع) و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، سعیدیه، بلوار بعثت، جاده شورین، شهرک بهشتی و سبدبافان بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 5 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شکریه، شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی، بلوار بعثت و شهرک بهشتی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت، نجات حیوانات در میدان بار، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط درخت در بلوار شهرداری و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار امام خمینی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  370|  0)

 

 

روز جمعه با 11 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/12 ، 8 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم مرداد ماه شهروندان 450 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 349 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در سرخ آباد و بلوار بعثت، حریق لاستیک در شهرک مدنی و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت باغ حکمتی، اعتمادیه، شهرک بهشتی، امید اکباتان و شورین بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک امیرکبیر، عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در جولان و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  391|  0)

 

 

رخداد 23 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/10 ، 11 عملیات اطفای حریق و 12 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم مرداد ماه شهروندان 529 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 23 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 190 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در جاده فقیره و جاده گنجنامه، حریق گندمزار در قاسم آباد، 3 مورد حریق ضایعات در خیابان مهدیه، شهرک مدرس و بلوار نجفی و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت اتکا، شهرک الوند، عمار و بلوار مطهری بوده است. همچنین 12 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک امیرکبیر، شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی و شیرسنگی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در سنگ شیر و میدان مدرس، 3 مورد مهار حیوانات در خیابان کرمانشاه، خیابان آزاد و شهرک فرهنگیان، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در خیابان مهدیه، عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در قاسم آباد و تست گاز منوکسید کربن در خیابان اکباتان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  381|  0)

 

 

رشد171 درصدی عملیات های اطفاء حریق در تیرماه 97

 

خبر

فرشتگان نجات 125 همدان طی تیرماه 816 عملیات امداد و نجات، اطفا حریق و احتیاط حریق و حوادث انجام دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 123 درصد در مجموع و 171 در عملیات های اطفاء حریق افزایش داشته است...

 
 

(ادامه ی متن | |  386|  0)

 

 

وقوع 18 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/09 ، 10 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم مرداد ماه شهروندان 555 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 402 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در منوچهری، حریق پیک نیک در بلوار ارم و 8 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، هنرستان، سعیدیه 3 مورد، شهرک الوند، بلوار غنی زادگان و بلوار بعثت بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، کوچه قصابان، شهرک اندیشه و هنرستان، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در امامزاده عبدالله، نجات حیوانات در شکریه و مهار حیوانات در فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای آتش نشانی (هیدرانت) خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  358|  0)

 

 

روز دوشنبه با 12 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/08 ، 7 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم مرداد ماه شهروندان 493 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در مزدقینه، نشت سوخت خودرو در جوادیه، 2 مورد حریق باغ در عباس آباد و روستای چشین و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جولان، هنرستان و بلوار احمدی روشن بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پردیس، میدان شریعتی، شهرک مدنی و فلکه فردوسی و مهار حیوانات در جاده خاکو توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  713|  0)

 

 

روز یکشنبه 26 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/07 ، 18 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم مرداد ماه شهروندان 631 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 230 تماس اشتباه و متاسفانه 359 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق  باغ در سنگستان، حریق ضایعات در بنی هاشم، حریق اتاق خاور در جاده ملایر و 15 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم 2 مورد، بلوار بعثت، استادان، پشت اتکا، شهرک مدرس، پردیس 2 مورد، جاده تهران، قاسم آباد، جاده سد، دانشگاه بوعلی، جاده ملایر، بلوار الغدیر و خیابان شریعتی بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، جانبازان، بلوار رنجبران و حقگویان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در حقگویان و امیرکبیر، مهار حیوانات در دره مرادبیگ و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبلمان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  713|  0)

 

 

روز شنبه 24 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/06 ، 13 عملیات اطفای حریق و 11 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم مرداد ماه شهروندان 700 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 24 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 250 تماس اشتباه و متاسفانه 411 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در پیشاهنگی، حریق باغ در جورقان، حریق موتورسیکلت در ده متری رضوان و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار شاه حسینی، جانبازان، دانشگاه آزاد، بلوار بعثت، جاده سد اکباتان، بلوار فرودگاه، استادان، بلوار شهید فهمیده، بلوار ارم و هنرستان بوده است. همچنین 11 مورد عملیات امداد و نجات شامل 8 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در چهارراه شرکت فرش، خواجه رشید، شهرک اندیشه، خیابان پاسداران، بلوار فاطمیه، بنی هاشم، شهرک مدرس و بلوار بهارستان، نجات افراد محبوس شده در منزل در آرام شرقی، نجات حیوانات در جاده مزدقینه و مهار حیوانات در دیزج توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 14 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : استفاده از آب برای خاموش کردن لولزم برقی خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  364|  0)

 

 

روز جمعه با 14 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/05 ، 10 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم مرداد ماه شهروندان 558 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 112 تماس اشتباه و متاسفانه 414 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در تپه عباس آباد، حریق ترانس برق در شهرک بهشتی، حریق مخروبه در میدان شریعتی، 4 مورد حریق درختان در بلوار مصیب مجیدی، جولان، بلوار ارم 2 مورد، نشت سوخت خودرو در سعیدیه و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در رکنی و شهرک مدنی بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در باباطاهر، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بنی هاشم، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در روستای ارزانفود و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  679|  0)

 

 

رخداد 23 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/03 ، 17 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم مرداد ماه شهروندان 585 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 23 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 427 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار شاهد، حریق موتورخانه درمانگاه در پشت انبار نفت، 2 مورد حریق باغ در آبشینه و تفریجان، حریق ضایعات در بلوار سیدجماالدین، حریق درختان در چرمسازی، نشت سوخت خودرو در میدان فلسطین و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده رباط، میدان فلسطین، شهرک بهشتی، استادان، سعیدیه، بلوار بعثت 2 مورد، پردیس، شهرک مدنی و جاده فقیره بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، 2 مورد نجات حیوانات در شکریه و اعتمادیه و عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی منزل در هنرستان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز هرگونه حادثه، ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  682|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir