Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 1,127
دیروز: 1,604
مجموع: 2,378,028


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

وقوع 21 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/27 ، 11 عملیات اطفای حریق و 10 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم تیر ماه شهروندان 730 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 39 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در میدان امام حسین (ع)، 2 مورد حریق باغ در جاده دره مراد بیگ و بلوار ارم، 2 مورد نشت سوخت خودرو در آرامگاه بوعلی و شهرک بهشتی و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده تهران، بلوار ارم 3 مورد، پردیس و پیشاهنگی بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل 6 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه، امید اکباتان، شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی، خواجه رشید و فردوسی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی و بلوار احمدی روشن، مهار حیوانات در قاسم آباد و رها سازی اندام بدن از داخل منصوبات فلزی در شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 13 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، باغات و مراتع خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  184|  0)

 

 

آمار بالای حوادث، این روزها در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/26 ، 28 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم تیر ماه شهروندان 600 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 34 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 351 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 26 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در ششصد دستگاه، 2 مورد حریق مغازه در بلوار کاج و خیابان اراک، حریق خودرو در پل میدان بار، 3 مورد حریق باغ در اسلامشهر و جاده دره مراد بیگ 2 مورد، حریق سوله در جاده ملایر، حریق ترانس برق در کولانج، حریق نانوایی در دیزج، حریق کابل برق در دیزج، حریق پیک نیک در منوچهری، حریق ضایعات در بلوار رجایی، حریق درختان در قاسم آباد و 14 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه حاج عنایت، بلوار ارم 2 مورد، جاده رباط، عمار، قاسم آباد، بلوار خرمرودی، بلوار بعثت، شهرک امیرکبیر، کوچمشکی، پردیس، شهرک مدنی، بلوار شهید فهمیده و مصلی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میدان باباطاهر، شهرک فرهنگیان و صدف، نجات حیوانات در روستای آبشینه و 2 مورد مهار حیوانات در شهرک مدنی و رسالت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  143|  0)

 

 

روز دوشنبه 28 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/25 ، 13 عملیات اطفای حریق و 14 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم تیر ماه شهروندان 715 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 27 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 373 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق گندمزار در روستای یکانه، 2 مورد حریق باغ در بلوار کولاب و شورین، نشت سوخت خودرو در چهارراه تختی و 9 مورد حریق پوشش گیاهی در میدان باباطاهر 2 مورد، سعیدیه، کوچمشکی، استادان، جاده فقیره 2 مورد، سرگذر و میدان قائم بوده است. همچنین 14 مورد عملیات امداد و نجات شامل 7 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک فرهنگیان، میدان شاهد، جانبازان، بلوار رنجبران، بلوار بعثت، ذوالریاستین و باباطاهر، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در هنرستان و بلوار احمدی روشن، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار ولایت، 3 مورد نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان، شهرک بهشتی و بلوار کولاب و مهار حیوانات در خیابان پاستور توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 12 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  352|  0)

 

 

رخداد 28 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/24 ، 20 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم تیر ماه شهروندان 783 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 28 مورد منجر به عملیات گردیده، 25 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 430 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 20 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در گنجنامه، 3 مورد حریق باغ در چهارراه بابک، بلوار ارم و شهرک بهشتی، حریق سطل زباله در بدیع الزمان، حریق اتاقک خاور در بلوار نجفی، حریق گندمزار در روستای یلفان و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در استادان، جاده فقیره 2 مورد، خیابان شهدا، بلوار ارتش، بلوار احمدی روشن، دانشگاه آزاد، اعتمادیه، بلوار بعثت، بلوار نجفی، تپه هگمتانه، شهرک مدنی و باغ حکمتی بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار احمدی روشن، 2 مورد مهار حیوانات در عین القضاه و شهرک بهشتی، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در چهارراه بابک و 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه نشت سوخت خودرو در بلوار فرودگاه و بلوار نجفی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  368|  0)

 

 

روز شنبه با 31 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/23 ، 17 عملیات اطفای حریق و 13 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم تیر ماه شهروندان 654 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 31 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 220 تماس اشتباه و متاسفانه 386 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در محله حاجی، حریق باغ در هنرستان، 2 مورد حریق درختان در بلوار ارم و هنرستان، حریق سطل زباله در بلوار بهارستان و 12 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان خبرنگار 2 مورد، جاده تهران، بلوار رجایی، بلوار ارتش، میدان باباطاهر، شهرک الوند، بلوار نجفی، شهرک مدنی، بلوار غنی زادگان، ذوالفقار و دانشگاه بوعلی بوده است. همچنین 13 مورد عملیات امداد و نجات شامل 8 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، شهرک مدرس، بین النهرین، خیابان ابوذر، اعتمادیه، کوچمشکی، جولان و خیابان مهدیه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره و شهرک فرهنگیان، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان مفتح، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط فرد در چاه در چهارراه بابک و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل بصدا درآمدن آژیر اعلام حریق بانک در استادان بوده است. لازم به ذکر است تعداد 20 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث، مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  289|  0)

 

 

وقوع 26 حادثه در روز جمعه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/22 ، 21 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم تیر ماه شهروندان 457 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 7 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 379 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 21 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی، حریق مغازه در شیرسنگی، 4 مورد حریق باغ در مزدقینه، روستای ورکانه، چهارره بابک و روستای تفریجان، حریق پیک نیک در بلوار ارم، حریق درختان در بلوار ارم، حریق لاستیک در میدان صدا و سیما، حریق ضایعات در شهرک مدرس و  11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شورین، شهرک فرهنگیان 2 مورد، شهرک الوند، پشت اتکا، کوی کوثر، بلوار فرودگاه، میدان شاهد، چهارراه بابک، شهرک اندیشه و بلوار رجایی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان باباطاهر، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده روبروی استانداری، 2 مورد مهار حیوانات در فقیره و جاده فقیره و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط فرد در چاه در فلکه حسن آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  343|  0)

 

 

روز چهارشنبه 33 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/20 ، 17 عملیات اطفای حریق و 16 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم تیر ماه شهروندان 774 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 33 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 421 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در جاده ملایر و شورین، حریق مخروبه در حصار مطهری و 14 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی 2 مورد، بلوار ارم، استادان، جاده تهران، پشت اتکا 2 مورد، سعیدیه، پشت شهر ماشین 2 مورد، بلوار امام خمینی، شهرک الوند، حصار مطهری و اعتمادیه بوده است. همچنین 16 مورد عملیات امداد و نجات شامل 11 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در کوچه قصابان، بلوار کاج، بلوار شاهد، شهرک بهشتی، بلوار بعثت، شکریه، شهرک فرهنگیان، شهرک مدرس، بلوار کاشانی، پرسی گاز و خیابان مهدیه، نجات حیوانات در بلوار کاشانی، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده گنجنامه و دره مراد بیگ،  مهار حیوانات در خیابان بوعلی و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط فرد در چاه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 17 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  332|  0)

 

 

روز سه شنبه 31 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/19 ، 22 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم تیر ماه شهروندان 740  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 31 مورد منجر به عملیات گردیده، 9 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 400 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 22 مورد آتش سوزی شامل 3 مورد حریق باغ در حصار حاج شمسعلی، سنگستان و مزدقینه، حریق مخروبه در جاده فقیره، حریق تیر برق در شهرک مدنی و 17 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم 2 مورد، میدان بار 2 مورد، شهرک مدنی 2 مورد، بلوار بعثت، شهرک فرهنگیان، شهرک الوند، شهرک بهشتی، بلوار الغدیر، میدان باباطاهر، بلوار فرودگاه، تپه هگمتانه، کوی کوثر، اعتمادیه و شورین بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار بهارستان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت و بلوار احمدی روشن، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در 18 متری ذوالفقار و بین النهرین، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در دره در تاریک دره و 3 مورد مهار حیوانات در هنرستان، میدان پاسداران و دره مرادبیگ توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 9 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مراتع، مزارع و باغات خودداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  405|  0)

 

 

روز دوشنبه با 18 عملیات آتش نشانان همدان سپری گردید

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/18 ، 11 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم تیر ماه شهروندان 428 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق چوب بری در روستای گراچقا، 2 مورد حریق خودرو در شهرک مدنی و بلوار کولاب، انفجار گاز در اسلامشهر و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، هنرستان، سرگذز، پشت اتکا، شهرک فرهنگیان، باغ ایرانی و متخصصین بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار نجفی، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در امامزاده عبدالله و شهرک الوند و 4 مورد مهار حیوانات در صدف، خیابان بوعلی، شورین و خیابان آزاد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  285|  0)

 

 

رخداد 20 حادثه در روز شنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/15 ، 13 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم تیر ماه شهروندان 516 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 135 تماس اشتباه و متاسفانه 346 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در شورین و شهرک بهشتی، حریق درختان در شهر ماشین و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان شاهد، بلوار فرودگاه 2 مورد، بلوار ملت، شورین، شهرک بهشتی، تپه مصلی، بلوار ارم 2 مورد و بلوار غنی زادگان بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان فرهنگ، 3 مورد نجات حیوانات در بلوار ولایت، جولان و میدان شریعتی، مهار حیوانات در خیابان شهدا، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت بنزین خودرو در خیابان مهدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بلوار فرودگاه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  408|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir