Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 22,483
دیروز: 34,463
مجموع: 9,358,107


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز چهارشنبه 20 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/24 ، 14 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم مرداد ماه شهروندان 530 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 90 تماس اشتباه و متاسفانه 410 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل 4 مورد حریق باغ در تفریجان، میدان بیمه، آبشینه و شهرک مدنی، حریق پیک نیک در شهرک مدنی، حریق ضایعات در شهرک مدنی و 8 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدنی 2 مورد، میدان بیمه، بلوار بعثت، پشت فروشگاه اتکا، جاده تهران، گنجنامه و بلوار ارم بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و بلوار بعثت، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در گنجنامه، نجات حیوانات در هنرستان، مهار حیوانات در جاده تهران و نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان آرامگاه بوعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برق برای چند وسیله برقی پر مصرف استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  345|  0)

 

 

روز سه شنبه 14 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/23 ، 8 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم مرداد ماه شهروندان 581 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 140 تماس اشتباه و متاسفانه 410 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در پشت باغ حکمتی، حریق کنتور برق در تپه حاج عنایت، حریق خودرو در خیابان طالقانی، حریق مخروبه در روستای سرخ آباد، 2 مورد حریق خرمن گندم در روستای ایوک و روستای سرخ آباد و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدرس و بلوار احمدی روشن بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک چمران، شهرک فرهنگیان و شهرک مدنی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت، نجات افراد محبوس شده در منزل در کلپا و مهار حیوانات در دره مراد بیگ توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  498|  0)

 

 

وقوع 17 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/22 ، 13 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم مرداد ماه شهروندان 508 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 350 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق جنگل در حیدره، حریق تیربرق در مزدقینه، 2 مورد حریق خودرو در سیلو خیابان تختی، حریق سطل زباله در بلوار لاله، حریق باغ در جاده تفریجان، حریق درختان در شهرک مدنی و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده حصار حاج شمسعلی، شکریه، جانبازان، بلوار ارم، بلوار بعثت و سبد بافان بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار شهید احمدی روشن، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و نجات حیوانات در جاده فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین تنها عملیات احتیاط حریق نیز بدلیل بصدا درآمدن آژیر سیستم اعلام حریق منزل در شهرک مدنی صورت گرفت. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  575|  0)

 

 

روز یکشنبه با 12 حادثه در همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/21 ، 9 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم مرداد ماه شهروندان 470 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 75 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در قاسم آباد، 3 مورد حریق باغ در عباس آباد 2 مورد و سعیدیه، حریق خودرو در چهارراه شریعتی، حریق ضایعات در شهرک الوند و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حسن آباد، بلوار ارم و سرخ آباد بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان باباطاهر و بنی هاشم و نجات افراد محبوس شده در منزل در شهید زمانی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  542|  0)

 

 

روز شنبه با 14 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/20 ، 9 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم مرداد ماه شهروندان 505 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در جاده سد اکباتان و شهرک بهشتی، 3 مورد حریق مخروبه در سعیدیه و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدرس 2 مورد، جاده تهران و بلوار خرمرودی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان بوعلی و اعتمادیه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی و بلوار شهید احمدی روشن و نجات افراد محبوس شده در منزل در پردیس توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  523|  0)

 

 

روز جمعه 26 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/19 ، 16 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات و 3 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم مرداد ماه شهروندان 495 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 190 تماس اشتباه و متاسفانه 258 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در بلوار ارم و جاده ملایر، حریق درختان در شهرک بهشتی، 2 مورد حریق سطل زباله در بلوار علویان و پیشاهنگی، حریق لاستیک در بلوار علاقبندیان، نشت سوخت خودرو در میدان فردوسی و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان امام حسن (ع)، بلوار غنی زادگان، بلوار فرودگاه، امزاجرد، شهرک اندیشه، بلوار ارم، جاده ملایر، تفریجان و امیرآباد بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی،3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، مهار حیوانات در دره مرادبیگ و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در رکنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین 3 مورد عملیات احتیاط حریق نیز در حوادث تصادف خودرو در روستای سیمین، بصدا درآمدن آژیر سیستم اعلام حریق بانک در میدان جهاد و منزل در شهرک مدرس صورت گرفت. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  549|  0)

 

 

رخداد 21 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/17 ، 12 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفدهم تیر ماه شهروندان 532 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 29 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 282 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 12 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار ارم ، حریق کانکس نگهبانی در میدان بار و و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در مزدقینه، بلوار زینبیه، قاسم آباد، بلوار ارم 3 مورد، میدان بیمه، شهرک مدنی، فلکه حسن آباد و شهرک مدرس بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 5 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار کاشانی 2 مورد، کوچه قصابان، شهرک فرهنگیان و شهرک مدنی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در رکنی و حصار امام(ره)، نجات حیوانات در بلوار احمدی روشن و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان بار توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  555|  0)

 

 

روز سه شنبه 19 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/16 ، 13 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم مرداد ماه شهروندان 569 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 382 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک الوند، حریق مغازه در میدان شاهد، انفجار گاز در حصار علی آباد و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حصار، صدف، بلوار ارتش، پشت اتکا، جانبازان، شهرک مدنی، بلوار مطهری، امید اکباتان، حیدره و شورین بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 5 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، شهرک مدنی، بلوار کاشانی، شهرک بهشتی و جانبازان و مهار حیوانات در بلوار مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 15 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  566|  0)

 

 

روز دوشنبه با 6 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/15 ، 5 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم مرداد ماه شهروندان 405 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 319 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق خودرو در جولان، نشت سوخت خودرو در علی آباد و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم و استادان بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میرزاده عشقی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مراتع، مزارع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  637|  0)

 

 

وقوع 12 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/14 ، 11 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم مرداد ماه شهروندان 478 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 43 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 223 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در خیابان شریعتی، حریق باغ در شهرک بهشتی، حریق زمین زراعی در جاده ملایر، حریق ضایعات در میدان امامزاده عبدالله و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در اعتمادیه 2 مورد، شهرک مدنی، بلوار شاهد، شهر ماشین، سعیدیه و میدان بعثت بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  343|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir