Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 1,128
دیروز: 1,604
مجموع: 2,378,029


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز دوشنبه با 12 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/08 ، 7 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم مرداد ماه شهروندان 493 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در مزدقینه، نشت سوخت خودرو در جوادیه، 2 مورد حریق باغ در عباس آباد و روستای چشین و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جولان، هنرستان و بلوار احمدی روشن بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پردیس، میدان شریعتی، شهرک مدنی و فلکه فردوسی و مهار حیوانات در جاده خاکو توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  393|  0)

 

 

روز یکشنبه 26 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/07 ، 18 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم مرداد ماه شهروندان 631 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 230 تماس اشتباه و متاسفانه 359 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق  باغ در سنگستان، حریق ضایعات در بنی هاشم، حریق اتاق خاور در جاده ملایر و 15 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم 2 مورد، بلوار بعثت، استادان، پشت اتکا، شهرک مدرس، پردیس 2 مورد، جاده تهران، قاسم آباد، جاده سد، دانشگاه بوعلی، جاده ملایر، بلوار الغدیر و خیابان شریعتی بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، جانبازان، بلوار رنجبران و حقگویان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در حقگویان و امیرکبیر، مهار حیوانات در دره مرادبیگ و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبلمان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  406|  0)

 

 

روز شنبه 24 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/06 ، 13 عملیات اطفای حریق و 11 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم مرداد ماه شهروندان 700 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 24 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 250 تماس اشتباه و متاسفانه 411 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در پیشاهنگی، حریق باغ در جورقان، حریق موتورسیکلت در ده متری رضوان و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار شاه حسینی، جانبازان، دانشگاه آزاد، بلوار بعثت، جاده سد اکباتان، بلوار فرودگاه، استادان، بلوار شهید فهمیده، بلوار ارم و هنرستان بوده است. همچنین 11 مورد عملیات امداد و نجات شامل 8 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در چهارراه شرکت فرش، خواجه رشید، شهرک اندیشه، خیابان پاسداران، بلوار فاطمیه، بنی هاشم، شهرک مدرس و بلوار بهارستان، نجات افراد محبوس شده در منزل در آرام شرقی، نجات حیوانات در جاده مزدقینه و مهار حیوانات در دیزج توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 14 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : استفاده از آب برای خاموش کردن لولزم برقی خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  197|  0)

 

 

روز جمعه با 14 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/05 ، 10 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم مرداد ماه شهروندان 558 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 112 تماس اشتباه و متاسفانه 414 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در تپه عباس آباد، حریق ترانس برق در شهرک بهشتی، حریق مخروبه در میدان شریعتی، 4 مورد حریق درختان در بلوار مصیب مجیدی، جولان، بلوار ارم 2 مورد، نشت سوخت خودرو در سعیدیه و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در رکنی و شهرک مدنی بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در باباطاهر، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بنی هاشم، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در روستای ارزانفود و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  368|  0)

 

 

رخداد 23 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/03 ، 17 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم مرداد ماه شهروندان 585 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 23 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 427 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار شاهد، حریق موتورخانه درمانگاه در پشت انبار نفت، 2 مورد حریق باغ در آبشینه و تفریجان، حریق ضایعات در بلوار سیدجماالدین، حریق درختان در چرمسازی، نشت سوخت خودرو در میدان فلسطین و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده رباط، میدان فلسطین، شهرک بهشتی، استادان، سعیدیه، بلوار بعثت 2 مورد، پردیس، شهرک مدنی و جاده فقیره بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، 2 مورد نجات حیوانات در شکریه و اعتمادیه و عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی منزل در هنرستان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز هرگونه حادثه، ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  375|  0)

 

 

وقوع 17 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/02 ، 10 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم مرداد ماه شهروندان 595 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 38 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 250 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار شهید فهمیده، حریق باغ در دانشگاه آزاد، حریق مخروبه در خیابان تختی، حریق درختان در پارک حجازی و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده سد، بلوار نجفی، چشین، عباس آباد، سعیدیه و بلوار شهید فهمیده بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار کاشانی، شهرک مدرس، فردوسی و خیابان بوعلی، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک الوند، نجات حیوانات در کمال آباد و عملیات امداد و نجات در حادثه انفجار گاز در روستای چشین توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از اتصال همزمان بیش از یک وسیله برقی به هر پریز خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  273|  0)

 

 

روز دوشنبه 21 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/01 ، 16 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول مرداد ماه شهروندان 650 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 409 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شیرسنگی، حریق باغ در روستای دیوین، حریق گندمزار در روستای ایوک، حریق پارکینگ در مزدقینه، حریق ضایعات فرش در بلوار الغدیر و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه حاج عنایت 2 مورد، پردیس، میدان باباطاهر، تپه هگمتانه، بلوار بعثت، دانشگاه آزاد، روستای دیوین، پشت انبار نفت، جاده گنجنامه و بلوار علاقبندیان بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک اندیشه و بلوار کاج، مهار اجسام در حال سقوط در میدان باباطاهر، نجات افراد محبوس شده در منزل در تپه حاج عنایت و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در بیمارستان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  346|  0)

 

 

روز یکشنبه 32 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/31 ، 19 عملیات اطفای حریق و 13 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم تیر ماه شهروندان 790 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 32 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 538 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 19 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شکریه، حریق گاوداری در روستای چشین، حریق مخروبه در بلوار کاشانی، 3 مورد حریق باغ در شورین، شهرک بهشتی و دره مرادبیگ، نشت سوخت خودرو در مهدیه، 3 مورد حریق ضایعات چوب بری در بلوار الغدیر، بلوار ارم و خیابان تختی و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در استادان، حصارحاج شمسعلی، شهرک مدرس، بلوار چمران، مزدقینه، سعیدیه، بلوار ارم 2 مورد و بلوار بعثت بوده است. همچنین 13 مورد عملیات امداد و نجات شامل 10 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در صدف، شهرک مدرس، اعتمادیه، شیرسنگی، امامزاده عبدالله، بین النهرین، شهرک مدینی 2 مورد، رسالت و شهید زمانی و 3 مورد نجات حیوانات در عمار، شکریه و میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 15 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  278|  0)

 

 

روز شنبه با 20 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/30 ، 10 عملیات اطفای حریق و 10 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام تیر ماه شهروندان 655 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 35 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 300 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار امام خمینی(ره)، حریق مخروبه در سنگ شیر، حریق درختان در بلوار ارم، نشت سوخت خودرو در خیابان طالقانی و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده دره مراد بیگ، بلوار ارم 2 مورد، میدان دانشگاه، اعتمادیه و جاده خاکو بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل 7 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند 2 مورد، پردیس، صدف، نواب، میدان بعثت و سبدبافان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار کاشانی و سعیدیه و نجات افراد محبوس شده در منزل در حصار علی آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 15 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت روشن کردن آتش در اماکن تفریحی، قبل از ترک محل از خاموش شدن آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  171|  0)

 

 

روز جمعه با 17 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/04/29 ، 9 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم تیر ماه شهروندان 490 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 36 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 337 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق گاراژ در میدان شهدا، حریق درختان در سعیدیه، حریق باغ در بلوار بعثت و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت اتکا، 18 متری ابوذر، میدان بیمه، جاده خاکو، بلوار ارم و جاده ملایر بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در گلزار و شهرک امیرکبیر، نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان باباطاهر، 3 مورد مهار حیوانات در صدف، دره مرادبیگ و سعیدیه، عملیات امداد و نجات در حادثه کشف جسد در بلوار ارم و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  165|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir