Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,375
دیروز: 7,428
مجموع: 13,479,401


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

وقوع 18 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/06 ، 14 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم شهریور ماه شهروندان 483 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 328 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل حریق ترانس برق در جانبازان، حریق جنگل در روستای پهن آباد، حریق ضایعات چوب در قاسم آباد، حریق مخروبه در سرگذر، حریق ضایعات در شهرک مدنی، نشت سوخت خودرو در رکنی و 8 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک الوند، بلوار بعثت، امید اکباتان، پردیس، قاسم آباد، عمار، بلوار ارتش و اعتمادیه بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار شهید احمدی روشن، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در بلوار نجفی، عملیات امداد و نجات در حادثه احتمال سقوط در چاه در بلوار بهشت و نجات حیوانات در استادان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  423|  0)

 

 

روز دوشنبه 15 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/05 ، 10 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم شهریور ماه شهروندان 615 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 90 تماس اشتباه و متاسفانه 500 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق کتابخانه در دره مراد بیگ، حریق مخروبه در جوادیه، 3 مورد حریق باغ در شهرک بهشتی، سد اکباتان و عباس آباد و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی سعیدیه 2 مورد، متخصصین، شهرک مدنی و اعتمادیه بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک فرهنگیان و بلوار ارم، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار کولاب، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در جاده تهران و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن بکوشید.

 
 

(ادامه ی متن | |  404|  0)

 

 

روز یکشنبه با 19 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/04 ، 14 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم شهریور ماه شهروندان 476 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 160 تماس اشتباه و متاسفانه 271 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در پل نیازمند، حریق باغ در روستای چشین، حریق انبار علوفه در روستای دهپیاز، واژگونی و نشت سوخت خودرو در چهارراه پژوهش و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار نجفی، باغ ایرانی، سعیدیه 3 مورد، دانشگاه بوعلی، بلوار بعثت، بلوار شهید فهمیده، تپه حاج عنایت و مزدقینه بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در پیشاهنگی و بلوار ارم و مهار حیوانات در میدان فردوسی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  413|  0)

 

 

رخداد 11 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/03 ، 7 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم شهریور ماه شهروندان 495 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهید زمانی، حریق ایزوگام در جاده مزدقینه، حریق باغ در جاده شورین و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در مصلی، جاده ملایر، بلوار خرمرودی و بلوار ارم بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، خیابان جعفر طیار و شهرک الوند و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در پل رسالت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  386|  0)

 

 

روز جمعه 23 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/02 ، 19 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم شهریور ماه شهروندان 510 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 23 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 395 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 19 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در شهرک الوند، 2 مورد حریق سطل زباله در سنگ سفید و جاده فقیره و 16 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده فقیره، شکریه، شورین، شهرک فرهنگیان، سعیدیه، میدان باباطاهر، شهرک مدنی 3 مورد، روستای کنجینه 2 مورد، خیابان خضریان، بلوار ارم 2 مورد، اعتمادیه و باغ حکمتی بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در بلوار شهید فهمیده، 2 مورد مهار حیوانات در گلزار و بلوار کولاب و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده سد اکباتان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  590|  0)

 

 

وقوع 17 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/31 ، 13 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم مرداد ماه شهروندان 506 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 104 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در سعیدیه، حریق باغ در شهرک الوند و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت تالار قرآن، بلوار بعثت، جاده دانشگاه آزاد 3 مورد، جاده سد اکباتان، شهرک اندیشه، شهرک مدنی، میدان باباطاهر، قاسم آباد و بلوار ارم بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بنی هاشم و شهرک بهشتی، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  394|  0)

 

 

روز دوشنبه 11 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/29 ، 6 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم مرداد ماه شهروندان 426 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 244 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار بعثت، نشت سوخت خودرو در جاده گنجنامه و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده رباط، قاسم آباد، اعتمادیه و امید اکباتان بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در آرام شرقی، 3 مورد مهار حیوانات در بلوار بهشت، میدان بعثت و نایب احمد و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در حصار علی آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش و موکت خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  413|  0)

 

 

روز یکشنبه با 21 حادثه در همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/28 ، 15 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم مرداد ماه شهروندان 489 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 111 تماس اشتباه و متاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق چوب بری در روستای گراچقا، حریق باغ در چشین، حریق پیک نیک در میرزاده عشقی، حریق لاستیک در سبدبافان، حریق ضایعات در شهرک بهشتی، حریق درختان در حصار مطهری و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در امید اکباتان، شهرک بهشتی، بلوار ارم 2 مورد، سعیدیه، دانشگاه بوعلی، بلوار بعثت، بلوار امام خمینی(ره) و خیابان 17 شهریور بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پردیس، اعتمادیه و شهرک الوند، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار احمدی روشن، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در دره در پیست اسکی و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در بیمار ستان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : استفاده از بنزین و حلالهای قابل اشتعال جهت لکه گیری البسه در فضای بسته از عوامل بروز آتش سوزی است.

 
 

(ادامه ی متن | |  411|  0)

 

 

روز شنبه با 13 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/27 ، 9 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم مرداد ماه شهروندان 510 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 405 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در کلپا، 2 مورد حریق گندمزار در شهرک اندیشه و شهرک الوند و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در قاسم آباد، بلوار فرودگاه، سی متری عمار، اعتمادیه و سعیدیه 2 مورد بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در آرامگاه بوعلی و شهرک الوند، نجات حیوانات در خضر و رها سازی اندام بدن از زیر سنگ در بلوار بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نحوه استفاده از خاموش کننده ها و منصوبات ایمنی نصب شده در ساختمان را به خانواده و فرزندان بیاموزید.

 
 

(ادامه ی متن | |  389|  0)

 

 

رخداد 21 حادثه در روز جمعه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/26 ، 16 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم مرداد ماه شهروندان 460 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 29 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 115 تماس اشتباه و متاسفانه 294 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در حصار مطهری، حریق باغ در جاده گنجنامه، نشت سوخت خودرو در بلوار نجفی و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم 4 مورد، شهرک الوند، میدان سپاه، اعتمادیه 2 مورد، جاده گنجنامه 2مورد، کوچه تالار پیام، جانبازان و سعیدیه بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه و خیابان تختی، سقوط درخت در جاده گنجنامه و 2 مورد مهار حیوانات در اعتمادیه و شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مزارع، مراتع و باغات پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  419|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir