Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 1,129
دیروز: 1,604
مجموع: 2,378,030


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز جمعه 26 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/19 ، 16 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات و 3 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم مرداد ماه شهروندان 495 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 190 تماس اشتباه و متاسفانه 258 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در بلوار ارم و جاده ملایر، حریق درختان در شهرک بهشتی، 2 مورد حریق سطل زباله در بلوار علویان و پیشاهنگی، حریق لاستیک در بلوار علاقبندیان، نشت سوخت خودرو در میدان فردوسی و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان امام حسن (ع)، بلوار غنی زادگان، بلوار فرودگاه، امزاجرد، شهرک اندیشه، بلوار ارم، جاده ملایر، تفریجان و امیرآباد بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی،3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، مهار حیوانات در دره مرادبیگ و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در رکنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین 3 مورد عملیات احتیاط حریق نیز در حوادث تصادف خودرو در روستای سیمین، بصدا درآمدن آژیر سیستم اعلام حریق بانک در میدان جهاد و منزل در شهرک مدرس صورت گرفت. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  301|  0)

 

 

رخداد 21 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/17 ، 12 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفدهم تیر ماه شهروندان 532 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 21 مورد منجر به عملیات گردیده، 29 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 282 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 12 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار ارم ، حریق کانکس نگهبانی در میدان بار و و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در مزدقینه، بلوار زینبیه، قاسم آباد، بلوار ارم 3 مورد، میدان بیمه، شهرک مدنی، فلکه حسن آباد و شهرک مدرس بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 5 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار کاشانی 2 مورد، کوچه قصابان، شهرک فرهنگیان و شهرک مدنی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در رکنی و حصار امام(ره)، نجات حیوانات در بلوار احمدی روشن و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان بار توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  306|  0)

 

 

روز سه شنبه 19 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/16 ، 13 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم مرداد ماه شهروندان 569 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 382 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک الوند، حریق مغازه در میدان شاهد، انفجار گاز در حصار علی آباد و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حصار، صدف، بلوار ارتش، پشت اتکا، جانبازان، شهرک مدنی، بلوار مطهری، امید اکباتان، حیدره و شورین بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 5 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، شهرک مدنی، بلوار کاشانی، شهرک بهشتی و جانبازان و مهار حیوانات در بلوار مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 15 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  320|  0)

 

 

روز دوشنبه با 6 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/15 ، 5 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم مرداد ماه شهروندان 405 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 319 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق خودرو در جولان، نشت سوخت خودرو در علی آباد و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم و استادان بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میرزاده عشقی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مراتع، مزارع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  372|  0)

 

 

وقوع 12 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/14 ، 11 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم مرداد ماه شهروندان 478 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 43 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 223 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در خیابان شریعتی، حریق باغ در شهرک بهشتی، حریق زمین زراعی در جاده ملایر، حریق ضایعات در میدان امامزاده عبدالله و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در اعتمادیه 2 مورد، شهرک مدنی، بلوار شاهد، شهر ماشین، سعیدیه و میدان بعثت بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  180|  0)

 

 

روز شنبه 19 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/13 ، 10 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم مرداد ماه شهروندان 559 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 145 تماس اشتباه و متاسفانه 380 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در جورقان، حریق باغ در قاسم آباد، حریق مخروبه در جعفر طیار، حریق ضایعات در میدان امام حسن (ع) و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، سعیدیه، بلوار بعثت، جاده شورین، شهرک بهشتی و سبدبافان بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 5 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شکریه، شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی، بلوار بعثت و شهرک بهشتی، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت، نجات حیوانات در میدان بار، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط درخت در بلوار شهرداری و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار امام خمینی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  192|  0)

 

 

روز جمعه با 11 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/12 ، 8 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم مرداد ماه شهروندان 450 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 349 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در سرخ آباد و بلوار بعثت، حریق لاستیک در شهرک مدنی و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت باغ حکمتی، اعتمادیه، شهرک بهشتی، امید اکباتان و شورین بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک امیرکبیر، عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در جولان و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  214|  0)

 

 

رخداد 23 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/10 ، 11 عملیات اطفای حریق و 12 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم مرداد ماه شهروندان 529 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 23 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 190 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در جاده فقیره و جاده گنجنامه، حریق گندمزار در قاسم آباد، 3 مورد حریق ضایعات در خیابان مهدیه، شهرک مدرس و بلوار نجفی و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت اتکا، شهرک الوند، عمار و بلوار مطهری بوده است. همچنین 12 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک امیرکبیر، شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی و شیرسنگی، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در سنگ شیر و میدان مدرس، 3 مورد مهار حیوانات در خیابان کرمانشاه، خیابان آزاد و شهرک فرهنگیان، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاه در خیابان مهدیه، عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در قاسم آباد و تست گاز منوکسید کربن در خیابان اکباتان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  201|  0)

 

 

رشد171 درصدی عملیات های اطفاء حریق در تیرماه 97

 

خبر

فرشتگان نجات 125 همدان طی تیرماه 816 عملیات امداد و نجات، اطفا حریق و احتیاط حریق و حوادث انجام دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 123 درصد در مجموع و 171 در عملیات های اطفاء حریق افزایش داشته است...

 
 

(ادامه ی متن | |  201|  0)

 

 

وقوع 18 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/05/09 ، 10 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات و حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم مرداد ماه شهروندان 555 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 402 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در منوچهری، حریق پیک نیک در بلوار ارم و 8 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، هنرستان، سعیدیه 3 مورد، شهرک الوند، بلوار غنی زادگان و بلوار بعثت بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی، کوچه قصابان، شهرک اندیشه و هنرستان، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در امامزاده عبدالله، نجات حیوانات در شکریه و مهار حیوانات در فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای آتش نشانی (هیدرانت) خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  188|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir