Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 10,289
دیروز: 18,056
مجموع: 10,917,330


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز یکشنبه با 13 حادثه در همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/07/01 ، 10 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول مهر ماه شهروندان 460 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 65 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در شهرک الوند و دره مرادبیگ، حریق چوب بری در چهارراه بابک، حریق باغ در جاده ملایر، حریق درختان در حیدره، حریق مخروبه در مزدقینه و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حیدره، بلوار بعثت، میدان بیمه و پایانه سرگذر بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در سعیدیه و جاده فقیره و مهار حیوانات در آزاد غربی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  367|  0)

 

 

روز شنبه با 10 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/31 ، 8 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم شهریور ماه شهروندان 450 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 258 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در میدان امام (ره)، 4 مورد حریق باغ در بلوار بعثت، جاده حیدره 2 مورد و آبشینه و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده دره مراد بیگ، استادان و جاده حیدره بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در بلوار کاج و مهار حیوانات در منوچهری توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هر گونه نشتی و بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  323|  0)

 

 

رخداد 9 حادثه در روز جمعه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/30 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام شهریور ماه شهروندان 430 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 95 تماس اشتباه و متاسفانه 315 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در روستای سنگستان و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده رباط، امید اکباتان، 18 متری ذوالفقار، جاده گنجنامه و جاده دیوین بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در پیشاهنگی، مهار حیوانات در شهرک مدنی و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  365|  0)

 

 

روز دوشنبه 19 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/26 ، 9 عملیات اطفای حریق و 10 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم شهریور ماه شهروندان 480 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 375 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در خیابان باباطاهر، حریق ضایعات در شهرک بهشتی، 2 مورد حریق باغ در جاده چشین و روستای سنگستان و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در سعیدیه، شهرک مدرس، جاده فقیره، سی متری عمار و روستای سنگستان بوده است. همچنین 10 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه، 4 مورد نجات حیوانات در کولانج، شکریه، متخصصین و جانبازان، 2 مورد مهار حیوانات در جاده فقیره و شهرک الوند، عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در استخر عباس آباد و رها سازی اندام بدن از داخل دستگاههای صنعتی در روستای یکن آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  478|  0)

 

 

روز یکشنبه 17 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/25 ، 11 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم شهریور ماه شهروندان 513 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 200 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در تفریجان، حریق خودرو در بلوار فاطمیه، حریق سطل زباله در میرزاده عشقی، نشت سوخت خودرو در شهید زمانی و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدنی، غنی زادگان، جاده تفریجان، استادان، کمال آباد، شهرک بهشتی و سعیدیه بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان و خیابان شهدا، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه و 3 مورد مهار حیوانات در میدان فردوسی، خواجه رشید و جاده فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  707|  0)

 

 

روز شنبه با 17 عملیات آتش نشانان همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/24 ، 9 عملیات اطفای حریق و 8 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم شهریور ماه شهروندان 526 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 120 تماس اشتباه و متاسفانه 374 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در مجید آباد، 2 مورد حریق ضایعات چوب در میدان فلسطین و روستای کنجینه و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی، سنگستان، جاده رباط، بلوار شهید فهمیده، جولان و هنرستان بوده است. همچنین 8 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان باباطاهر و خیابان جهاد، نجات حیوانات در اسلامشهر، مهار حیوانات در خیابان عارف، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار مطهری، عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در چهارراه میدان بار، رها سازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی در مهدیه و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  376|  0)

 

 

وقوع 17 حادثه در روز جمعه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/23 ، 12 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم شهریور ماه شهروندان 410 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 343 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 12 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک بهشتی، حریق مغازه در بلوار علویان، حریق باغ در شهرک الوند، حریق سطل زباله در شیرسنگی، حریق خودرو در بلوار بهشت، حریق ضایعات در میدان فلسطین و 6 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در سعیدیه، شهرک الوند، بلوار بهارستان، دانشگاه بوعلی، شیرسنگی و اعتمادیه بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در چهارراه پژوهش، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، 2 مورد نجات حیوانات در شهرک مدنی و شهرک امیرکبیر و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  629|  0)

 

 

انجام 26 عملیات در روز چهارشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/21 ، 14 عملیات اطفای حریق و 12 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم شهریور ماه شهروندان 584 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 51 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 110 تماس اشتباه و متاسفانه 396 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در جاده ملایر، حریق خودرو در شهرک مدنی، تصادف و نشت سوخت در جاده فقیره و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در اعتمادیه، متخصصین، بلوار ارم، شهرک الوند، شهرک مدنی، بلوار بعثت، عمار 2 مورد، دانشگاه بوعلی، جاده تهران و تپه هگمتانه بوده است. همچنین 12 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت و بلوار شهید احمدی روشن، 5 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در پردیس 2 مورد، میدان جهاد، خیابان شریعتی و شهرک مدرس، نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان فردوسی، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در شهید زمانی و 2 مورد مهار حیوانات در خیابان شریعتی و 18 متری قهرمان توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون یا مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  586|  0)

 

 

روز سه شنبه 13 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/20 ، 9 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم شهریور ماه شهروندان 355 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در حسن آباد و کمال آباد و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در اعتمادیه، جاده فقیره، متخصصین، سعیدیه 2 مورد، شهرک بهشتی و بلوار شهید فهمیده بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهید زمانی و شهرک بهشتی، مهار حیوانات در رسالت و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار بسیج توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  663|  0)

 

 

روز دوشنبه با 10 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1397/06/19 ، 7 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم شهریور ماه شهروندان 459 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 92 تماس اشتباه و متاسفانه 339 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در هنرستان، حریق درختان در بلوار غنی زادگان و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حیدره، بلوار احمدی روشن، بلوار سردار همدانی 2 مورد و حصار علی آباد بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در میدان امام حسن (ع) و 2 مورد مهار حیوانات در بلوار شاه حسینی و بلوار بهشت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : گرفتن انشعاب از یک شیر برای چند وسیله گازسوز خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  555|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir