Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,112
دیروز: 7,428
مجموع: 13,479,138


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

وقوع 32 حادثه در روز شنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/25 ، 21 عملیات اطفای حریق و 11 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم خرداد ماه شهروندان 584 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 32 مورد منجر به عملیات گردیده، 9 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 493 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 21 مورد آتش سوزی شامل 4 مورد حریق باغ در میدان بیمه، قاسم آباد، عباس آباد و بلوار کولاب، 3 مورد حریق خودرو در بلوار جهانیان، خضر، دره مرادبیگ و 14 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار میرکبیر، بلوار ارتش، شهرک مدنی، شهرک بهشتی، جولان، بلوار نجفی، بلوار ارم 2 مورد، خیابان شریعتی، شهرک مدرس، میدان باباطاهر، تپه هگمتانه ، پشت اتکا و صدف بوده است. همچنین 11 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در گلزار، 4 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شالبافان، بلوار کاشانی، سعیدیه و دیزج، 5 مورد مهار حیوانات در استادان، گنجنامه، شهرک مدنی، میرزاده عشقی و صدف و تست گاز منوکسید کربن در بلوار بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت روشن کردن آتش در اماکن تفریحی، قبل از ترک محل از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  709|  0)

 

 

روز جمعه 19 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/24 ، 17 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم خرداد ماه شهروندان 447 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 362 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در خیابان شهدا، تصادف و نشت سوخت خودرو در شهرک الوند و 15 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در پشت اتکا، گنجنامه، جاده رباط، شهرک الوند، آبشینه، شهرک مدنی 2 مورد، میدان فلسطین 2 مورد، باغ حکمتی، بلوار نجفی، بلوار رجایی، بلوار نظربیگ، حیدره و بلوار ارم بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در گنجنامه و نجات حیوانات در خضریان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  1002|  0)

 

 

روز چهارشنبه 23 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/22 ، 14 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم خرداد ماه شهروندان 490 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 23 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 406 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی، حریق سطل زباله در عین القضاه، حریق لاستیک در میدان سپاه، تصادف و نشت سوخت خودرو در بلوار بعثت و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در چهارراه میدان بار، بلوار ارم، استادان، بلوار بعثت، تپه مصلی، سبدبافان، قاسم آباد، بلوار الغدیر، بلوار نجفی و شهر ماشین بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شکریه، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی و 7 مورد مهار حیوانات در آبشینه، سعیدیه، شهرک مدنی، حضوری ایستگاه مرکزی، بلوار جوان، فقیره و شهرک الوند توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  709|  0)

 

 

روز سه شنبه با 10 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/21 ، 4 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم خرداد ماه شهروندان 453 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق اتاقک کامیون در جاده ملایر، نشت گاز در دیزج و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده تپه حاج عنایت و بلوار فرودگاه بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در استادان، 3 مورد مهار حیوانات در فقیره، قاسم آباد و چهارراه کبابیان، نجات حیوانات در بلوار بعثت و رها سازی اندام بدن از داخل اجسام فلزی در کوچمشکی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مراتع، باغات و مزارع پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  740|  0)

 

 

رخداد 17 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/20 ، 5 عملیات اطفای حریق و 12 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم خرداد ماه شهروندان 503 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 426 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق مخروبه در کوچه استر، حریق علمک گاز در حصار شاه پسند، نشت سوخت خودرو در آرامگاه بوعلی، نشت گاز در خیابان باباطاهر و حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه مصلی بوده است. همچنین 12 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خواجه رشید، شهرک مدنی و خیابان چمران، 6 مورد مهار حیوانات در شورین، سیلو، شهرک الوند، گنجنامه، میدان مفتح و صدف، مهار درخت در حال سقوط در عباس آباد، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در میدان امام حسین (ع) و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  687|  0)

 

 

وقوع 24 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/19 ، 15 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم خرداد ماه شهروندان 468 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 24 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بنی هاشم، واژگونی و نشت سوخت خودرو در جاده گنجنامه و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده فرودگاه، شهرک الوند، پردیس، تپه مصلی، استادان، خضر، شهرک مدنی، چهارراه میدان بار، جاده ملایر، اعتمادیه، قاسم آباد، جانبازان و بلوار نجفی بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار ارم و خیابان پاسداران 2 مورد، نجات افراد محبوس شده در منزل در کوچه قصابان، 2 مورد نجات حیوانات در شهرک مدنی و بلوار جوان، مهار حیوانات در خواجه رشید، تست گاز منوکسید کربن در خیابان عارف و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  680|  0)

 

 

روز شنبه با 22 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/18 ، 16 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم خرداد ماه شهروندان 520 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 22 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 428 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در میدان پروانه، حریق ترانس برق در جاده فقیره، 2 مورد حریق مخروبه در گلچهره و بلوار علویان، 2 مورد نشت سوخت خودرو در شهرک مدنی و تپه حاج عنایت، نشت گاز خودرو در بلوار نجفی و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، بلوار نجفی 2 مورد، بلوار رجایی، بلوار کاشانی، شهرک الوند، تپه هگمتانه، استادان و پردیس بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در پردیس، نجات حیوانات در ایستگاه مرکزی و 4 مورد مهار حیوانات در شورین، کوچه قصابان، متخصصین و بلوار نجفی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش نزدیک مزارع، باغات و مراتع خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  698|  0)

 

 

روز جمعه 22 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/17 ، 18 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفدهم خرداد ماه شهروندان 486 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 22 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 48 تماس اشتباه و متاسفانه 405 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در پیشاهنگی، حریق باغ در دره مرادبیگ، حریق پیک نیک در میدان باباطاهر، حریق لاستیک در حصار قصابان، حریق ضایعات در چهارراه حبیبی و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حصار قصابان، حصار علی آباد، بلوار امام خمینی 2 مورد، بلوار بعثت، شالبافان، شهرک فرهنگیان، تپه هگمتانه 2مورد، تپه حاج عنایت، تپه مصلی، حیدره و میدان عاشورا بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان مهدیه، مهار حیوانات در سعیدیه، نجات حیوانات در بنی هاشم و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  707|  0)

 

 

روز یکشنبه 25 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/12 ، 16 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم خرداد ماه شهروندان 522 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 25 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 427 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در قاسم آباد، حریق کارگاه رنگ در روستای انصارالامام، حریق باغ در حیدره، نشت گاز خودرو در شهرک مدنی و 12 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده حیدره، 18 متری ذوالفقار، چهارراه میدان بار، میدان قائم، اعتمادیه 2 مورد، شهرک فرهنگیان، چیت سازیان، دانشگاه بوعلی، شورین و تپه مصلی 2 مورد بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه، 2 مورد نجات حیوانات در شهرک مدنی و باغ ایرانی، 4 مورد مهار حیوانات در میدان امام، پردیس و فقیره 2 مورد، عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در روستای دهپیاز و ریزش آوار در خیابان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  697|  0)

 

 

رخداد 8 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/11 ، 3 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم خرداد ماه شهروندان 778 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 710 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار سردار همدانی و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار فلسطین و تپه مصلی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه و 4 مورد مهار حیوانات در مزدقینه، شهرک مدنی، دانشگاه بوعلی و بلوار خواجه رشید توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مزارع، باغات و مراتع خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  621|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir