Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 20,966
دیروز: 34,463
مجموع: 9,356,590


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

وقوع 10 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/11 ، 7 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم تیر ماه شهروندان 439 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 378 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان باباطاهر، پردیس، سنگستان، پشت اتکا، شهرک بهشتی، بلوار بعثت و جاده تهران بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در گلزار، نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مزارع، مراتع و باغات پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  621|  0)

 

 

روز دوشنبه با 16 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/10 ، 13 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم تیر ماه شهروندان 483 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 48 تماس اشتباه و متاسفانه 403 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در شهرک مدنی، حریق درختان در استادان، حریق سطل زباله در شهرک الوند و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان بوعلی 2 مورد، روستای یلفان، پشت اتکا، میدان بار، اعتمادیه، قاسم آباد، پردیس، بلوار امام خمینی و بلوار جوان بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و 2 مورد مهار حیوانات در بلوار کولاب و استخر عباس آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : استفاده از آب برای خاموش کردن وسایل برقی خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  624|  0)

 

 

روز یکشنبه با 17 حادثه در همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/09 ، 10 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم تیر ماه شهروندان 579 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 9 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 503 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در خیابان کرمانشاه، حریق باغ در بلوار ارم، حریق خودرو در شهرک مدرس و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده تهران، پشت اتکا، صدف، شهرک فرهنگیان، بلوا ارم، استادان و میدان قائم بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میدان باباطاهر، شهرک اندیشه، رسالت و شهرک مدنی، 2 مورد نجات حیوانات در میدان باباطاهر و جهان نما و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : مزاحمت تلفنی برای 125 = سوزاندن یک زندگی

 
 

(ادامه ی متن | |  587|  0)

 

 

رخداد 23 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/08 ، 18 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم تیر ماه شهروندان 519 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 23 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 431 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی، حریق مغازه در چهارراه میدان بار، حریق خودرو در میدان چراغ قرمز، حریق تیربرق در حصار امام و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، شهرک الوند، شهرک بهشتی، حیدره، جانبازان 3 مورد، بلوار فرودگاه، بلوار امام خمینی 2 مورد، حصار حاج شمسعلی، گنجنامه و بلوار ارتش بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در نایب احمد، 3 مورد مهار حیوانات در حصار علی آباد، خاکو و دیزج و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  646|  0)

 

 

وقوع 16 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/05 ، 13 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم تیر ماه شهروندان 520 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 438 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق انبار در بلوار فرودگاه، حریق کپسول گاز در چرمسازی، 2 مورد حریق خودرو در میدان باباطاهر و میدان امام حسین (ع)، حریق لاستیک در بلوار بهشت و 8 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در سعیدیه، بلوار رجایی، باغ ایرانی، شهرک الوند، بلوار شمس، حیدره، چهارراه عمار و پشت اتکا بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهید زمانی و 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه و جاده فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  605|  0)

 

 

روز سه شنبه 24 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/04 ، 17 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم تیر ماه شهروندان 486 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 24 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 397 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق چوب بری در روستای گراچقا، 2 مورد حریق درختان در شهرک فرهنگیان و دانشگاه بوعلی، حریق پیک نیک در شهرک مدنی، حریق لاستیک در تپه حاج عنایت و 12 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده غار علیصدر، میدان 9 دی، بلوار فرودگاه، حصار علی آباد، قلیانی، شهرک بهشتی، چهارراه بابک، پل هوایی، کوی کوثر، شهرک مدنی، عباس آباد و روستای گراچقا بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جهان نما، 5 مورد مهار حیوانات در محمدیه 2 مورد، شهرک مدنی، پیشاهنگی و ششصد دستگاه و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت روشن کردن آتش در اماکن تفریحی قبل از ترک محل از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  633|  0)

 

 

روز دوشنبه با 12 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/03 ، 10 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم تیر ماه شهروندان 491 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 7 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 430 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در خیابان قلیانی، حریق باغ در شهرک مدنی، نشت سوخت خودرو در خیابان بوعلی و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در سبدبافان، جاده فقیره، شهرک الوند، متخصصین، جاده سد اکباتان، شهرک بهشتی و سعیدیه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره و اعتمادیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  652|  0)

 

 

روز یکشنبه 24 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/02 ، 20 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم تیر ماه شهروندان 633 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 24 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 529 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 20 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در میدان بیمه، حریق پارکینگ منزل در شهرک مدنی، خارج شدن دود از درز انقطاع ساختمان در شهرک بهشتی، حریق مخروبه در جولان و 16 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان قائم، شیرسنگی، بلوار ستار ابراهیمی، پشت اتکا 3 مورد، دانشگاه بوعلی، بلوار الوند 2 مورد، پردیس، چهارراه عمار، بلوار ارتش، جاده رباط، بلوار ارم، عباس آباد و تپه هگمتانه بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در پردیس، نجات حیوانات در میدان عمار و 2 مورد مهار حیوانات در شهید زمانی و دره مرادبیگ توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  630|  0)

 

 

روز شنبه با 26 حادثه در همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/01 ، 22 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول تیر ماه شهروندان 492 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 49 تماس اشتباه و متاسفانه 402 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 22 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار مطهری، 2 مورد حریق ضایعات در میدان بار و صدف و 19 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جولان، حصار حاج شمسعلی، شهرک مدنی، جاده چشین، اعتمادیه، خیابان شهدا، قاسم آباد 2 مورد، شهرک بهشتی، جانبازان، چهارراه میدان بار 2 مورد، عباس آباد 2 مورد، جاده فقیره، بلوار امام خمینی، بلوار علاقبندیان، غنی زدگان و سعیدیه بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در چهارراه شریعتی، نجات حیوانات در خیابان آزاد، مهار حیوانات در محمدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف در خیابان رکنی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  584|  0)

 

 

رخداد 32 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/03/26 ، 29 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم خرداد ماه شهروندان 563 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 32 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 56 تماس اشتباه و متاسفانه 453 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 29 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار بهشت، حریق درختان در حصار امام، 2 مورد حریق خودرو در بلوار ارتش و شهرک مدنی، حریق مخروبه در شهرک فرهنگیان، نشت گاز در هنرستان و 23 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار فلسطین، دانشگاه بوعلی 2 مورد، شهرک فرهنگیان 2 مورد، بنی هاشم، پردیس، شهرک الوند، میدان سپاه 2 مورد، جاده رباط، پشت اتکا، بلوار لاله، عباس آباد، منوچهری، تپه حاج عنایت، بلوار ارم، خیابان اکباتان، بلوار نجفی، سرگذر، جاده فقیره، بلوار سید جمال الدین اسدآبادی و بلوار فرودگاه  بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت آب در جاده فقیره و مهار حیوانات در قاسم آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مراتع، مزارع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  661|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir