Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,197
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,946


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز جمعه 20 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/04 ، 16 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم مرداد ماه شهروندان 473 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 41 تماس اشتباه و متاسفانه 398 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در اسلامشهر و شهرک الوند، حریق لاستیک در جاده خاکو، حریق ضایعات در شهرک الوند، نشت سوخت خودرو در گنجنامه و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در سعیدیه، هنرستان، شورین، بلوار نجفی، شهرک بهشتی، بلوار ارم، دره مرادبیگ، باغ حکمتی، بلوار بدیع الزمان، بلوار تالهی و چهارراه کبابیان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد مهار حیوانات در جاده فقیره، عمار و رسالت و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در محله حاجی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  678|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 10 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/02 ، 6 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم مرداد ماه شهروندان 518 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 444 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل 3 مورد حریق باغ در حیدره و بلوار ارم 2 مورد، حریق پیک نیک در خیابان شریعتی و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار مجیدی و بلوار ارم بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سعیدیه، خیابان شریعتی و شهرک فرهنگیان و مهار حیوانات در بنی هاشم توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  678|  0)

 

 

وقوع 8 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/01 ، 5 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول مرداد ماه شهروندان 443 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 37 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار شاهد، بلوار ارم، جاده رباط، هنرستان و شهرک الوند بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سی متری عمار، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و مهار حیوانات در شکریه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش نزدیک مزارع، مراتع و باغات پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  661|  0)

 

 

رخداد 12 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/31 ، 11 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم تیر ماه شهروندان 528 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 53 تماس اشتباه و متاسفانه 448 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در هنرستان، حریق مخروبه در نایب احمد و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حیدره، بلوار ارم، پردیس، بلوار غنی زادیان، بلوار مطهری، پشت اتکا، شهرک اندیشه و متخصصین 2 مورد بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در شهرک الوند توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  692|  0)

 

 

روز یکشنبه 18 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/30 ، 15 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام تیر ماه شهروندان 543 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 54 تماس اشتباه و متاسفانه 461 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در پارک مردم و بلوار کولاب، 2 مورد حریق درختان در شیرسنگی و بلوار ارم، حریق مزرعه در جاده رباط، حریق پکیج در بلوار خرمرودی و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی، میدان بار، پشت اتکا، خیابان اراک، باغ ایرانی، بلوار ارم، شکریه، بلوار کولاب و بلوار ارتش بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و پردیس و رها سازی اندام بدن از داخل اجسام فلزی در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : مزاحمت تلفنی برای 125 = سوزاندن یک زندگی

 
 

(ادامه ی متن | |  665|  0)

 

 

وقوع 18 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/29 ، 13 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم تیر ماه شهروندان 555 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 47 تماس اشتباه و متاسفانه 473 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در شهرک الوند و کوچه گرده پزی، حریق پیک نیک در پارک مردم و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در متخصصین، پردیس، هنرستان، حسن آباد، بلوار غنی زادیان، بلوارم ارم 2 مورد، شهرک مدرس، جاده رباط و شیرسنگی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد مهار حیوانات در امیریه و مجید آباد، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار نجفی و جاده سد اکباتان و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  654|  0)

 

 

31 عملیات آتش نشانان همدان در روز جمعه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/28 ، 18 عملیات اطفای حریق و 13 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم تیر ماه شهروندان 483 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 31 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 48 تماس اشتباه و متاسفانه 393 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق مزرعه در جاده ملایر، 2 مورد حریق باغ در حیدره و سرخ آباد، حریق درختان در جاده سد اکباتان، نشت گاز خودرو در دیزج و 13 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم 2 مورد، جاده تهران، دره مراد بیگ 3 مورد، چراغ قرمز، میدان فرودگاه، خضر، 18 متری ذوالفقار، جانبازان، شهرک بهشتی و بلوار بدیع الزمان بوده است. همچنین 13 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در پشت اتکا، میرزاده عشقی، عارف و پردیس، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در استادان و بلوار کاشانی، 2 مورد نجات حیوانات در اندیشه و عمار، 3 مورد مهار حیوانات در مجیدآباد، شورین و نایب احمد، مهار اجسام در حال سقوط در شکریه و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  618|  0)

 

 

رخداد 26 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/26 ، 22 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم تیر ماه شهروندان 604 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 509 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 22 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق مغازه در نایب احمد و جاده ملایر، 2 مورد حریق باغ در مزدقینه و بلوار ارم، حریق کانکس در کوچمشکی، حریق درختان در بلوار بدیع الزمان، حریق ضایعات در قاسم آباد، حریق مخروبه در خیابان شریعتی و 14 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در امید اکباتان 2 مورد، تپه حاج عنایت 3 مورد، حیدره، جولان، جاده گنجنامه، شورین، بلوار کاشانی، بلوار ارم 2 مورد، قاسم آباد و چراغ قرمز بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد مهار حیوانات در محله حاجی، شهرک اندیشه و چشین و عملیات مداد و نجات در حادثه تصادف در جاده تهران توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  607|  0)

 

 

روز سه شنبه 16 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/25 ، 11 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم تیر ماه شهروندان 487 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 48 تماس اشتباه و متاسفانه 410 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق مزرعه در جاده ملایر و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حصار حاج شمسعلی، بلوار الغدیر 2 مورد، جاده تهران، بلوار بدیع الزمان، کوچمشکی، بلوار چیت سازیان، اعتمادیه، شهرک مدرس و خیابان بوعلی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و بیمارستان بعثت و 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک الوند، حسن آباد و سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 16 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مزارع، باغات و مراتع خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  656|  0)

 

 

روز دوشنبه با 20 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/24 ، 16 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم تیر ماه شهروندان 593 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 496 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک فرهنگیان، حریق مغازه در خیابان باباطاهر، انفجار گاز در گلچهره، حریق سطل زباله در بلوار رجایی، حریق ایزوگام در شهرک الوند، حریق خودرو در چهارراه بابک و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در میدان پروانه ها، پشت اتکا 2 مورد، تپه حاج عنایت، بلوار بعثت 2 مورد، بلوار شهید فهمیده، بلوار غنی زادیان، سعیدیه و بلوار کولاب بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان شهدا، 2 مورد نجات حیوانات در شهرک الوند و بلوار مطهری و مهار حیوانات در تپه حاج عنایت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت روشن کردن آتش در اماکن تفریحی، قبل از ترک محل از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  685|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir