Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 2,909
دیروز: 6,147
مجموع: 2,467,820


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز سه شنبه با 7 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/08 ، 5 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم مرداد ماه شهروندان 454 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در سنگستان و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده فقیره، بلوار ملت، پشت اتکا و باغ حکمتی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در آرامگاه بوعلی و نجات افراد محبوس شده در منزل در حصار علی آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.
توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  355|  0)

 

 

وقوع 13 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/07 ، 10 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم مرداد ماه شهروندان 490 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 41 تماس اشتباه و متاسفانه 425 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق گندمزار در روستای شورین، حریق کاه در قاسم آباد، حریق خودرو در بدیع الزمان، 2 مورد حریق باغ در سرخ آباد و روستای یلفان و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حیدره 2 مورد، سعیدیه، چراغ قرمز و بلوار ارم بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در شهرک بهشتی و 2 مورد مهار حیوانات در میرزاده عشقی و قاسم آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.
توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  396|  0)

 

 

رخداد 19 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/06 ، 15 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم مرداد ماه شهروندان 502 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 420 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق مخزن سوخت در بلوار بهشت، 3 مورد حریق باغ در سنگستان، دیوین و حیدره، حریق خودرو در جاده تهران، حریق ضایعات در میدان هگمتانه و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، بلوار بعثت، پشت اتکا، قاسم آباد 2 مورد، پردیس 2 مورد، بلوار فرودگاه و استادان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان فرهنگ، نجات حیوانات در بلوار کاشانی، مهار حیوانات در شهرک اندیشه و مهار اجسام در حال سقوط در میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.
توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  367|  0)

 

 

روز شنبه 21 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/05 ، 14 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم مرداد ماه شهروندان 595 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 5 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 509 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در منوچهری و شهرک مدنی، حریق مغازه در شهرک فرهنگیان، حریق باغ در شورین، حریق مزرعه در قاسم آباد و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان فرات، پشت اتکا 2 مورد، بلوار فرودگاه، خیابان آرام، قاسم آباد، خیابان ابوذر، جاده ملایر و سنگستان بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس، 2 مورد نجات حیوانات در بلوار موسوی و عمار، 2 مورد مهار حیوانات در جاده چشین و مجید آباد، سقوط در چاه در جوادیه و سقوط از ارتفاع در حصار حاج شمسعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  378|  0)

 

 

روز جمعه 20 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/04 ، 16 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم مرداد ماه شهروندان 473 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 20 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 41 تماس اشتباه و متاسفانه 398 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در اسلامشهر و شهرک الوند، حریق لاستیک در جاده خاکو، حریق ضایعات در شهرک الوند، نشت سوخت خودرو در گنجنامه و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در سعیدیه، هنرستان، شورین، بلوار نجفی، شهرک بهشتی، بلوار ارم، دره مرادبیگ، باغ حکمتی، بلوار بدیع الزمان، بلوار تالهی و چهارراه کبابیان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد مهار حیوانات در جاده فقیره، عمار و رسالت و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در محله حاجی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  386|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 10 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/02 ، 6 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم مرداد ماه شهروندان 518 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 444 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل 3 مورد حریق باغ در حیدره و بلوار ارم 2 مورد، حریق پیک نیک در خیابان شریعتی و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار مجیدی و بلوار ارم بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سعیدیه، خیابان شریعتی و شهرک فرهنگیان و مهار حیوانات در بنی هاشم توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  393|  0)

 

 

وقوع 8 حادثه در روز سه شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/01 ، 5 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول مرداد ماه شهروندان 443 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 37 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار شاهد، بلوار ارم، جاده رباط، هنرستان و شهرک الوند بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سی متری عمار، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و مهار حیوانات در شکریه توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش نزدیک مزارع، مراتع و باغات پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  371|  0)

 

 

رخداد 12 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/31 ، 11 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم تیر ماه شهروندان 528 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 53 تماس اشتباه و متاسفانه 448 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در هنرستان، حریق مخروبه در نایب احمد و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حیدره، بلوار ارم، پردیس، بلوار غنی زادیان، بلوار مطهری، پشت اتکا، شهرک اندیشه و متخصصین 2 مورد بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در شهرک الوند توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  390|  0)

 

 

روز یکشنبه 18 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/30 ، 15 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام تیر ماه شهروندان 543 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 54 تماس اشتباه و متاسفانه 461 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در پارک مردم و بلوار کولاب، 2 مورد حریق درختان در شیرسنگی و بلوار ارم، حریق مزرعه در جاده رباط، حریق پکیج در بلوار خرمرودی و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی، میدان بار، پشت اتکا، خیابان اراک، باغ ایرانی، بلوار ارم، شکریه، بلوار کولاب و بلوار ارتش بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و پردیس و رها سازی اندام بدن از داخل اجسام فلزی در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : مزاحمت تلفنی برای 125 = سوزاندن یک زندگی

 
 

(ادامه ی متن | |  374|  0)

 

 

وقوع 18 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/04/29 ، 13 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم تیر ماه شهروندان 555 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 18 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 47 تماس اشتباه و متاسفانه 473 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در شهرک الوند و کوچه گرده پزی، حریق پیک نیک در پارک مردم و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در متخصصین، پردیس، هنرستان، حسن آباد، بلوار غنی زادیان، بلوارم ارم 2 مورد، شهرک مدرس، جاده رباط و شیرسنگی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد مهار حیوانات در امیریه و مجید آباد، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در بلوار نجفی و جاده سد اکباتان و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  368|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir