Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 11,596
دیروز: 12,303
مجموع: 7,308,578


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز سه شنبه با 15 حادثه در همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/15 ، 5 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم مرداد ماه شهروندان 480 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 53 تماس اشتباه و متاسفانه 395 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در رکنی، حریق پیک نیک در بلوار ارم و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شورین و سعیدیه 2 مورد بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شیرسنگی، صدف و امیرکبیر، 2 مورد نجات حیوانات در هنرستان و سعیدیه، 3 مورد مهار حیوانات در سعیدیه و شهرک مدرس 2 مورد و رفع آبگرفتگی در کمال آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین تنها عملیات احتیاط حریق نیز به دلیل بصدا درآمدن آژیر اعلام حریق بانک در میدان جهاد صورت پذیرفت. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  549|  0)

 

 

روز دوشنبه با 12 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/14 ، 6 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم مرداد ماه شهروندان 509 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 417 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شکریه، حریق لاستیک در شهرک فرهنگیان و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در 18 متری ابوذر، استادان، بلوار ارم و شهرک بهشتی بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 4 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان بوعلی، شهرک اندیشه، شهرک مدرس و شهرک فرهنگیان، نجات حیوانات در خیابان طالقانی و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه 12 توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : مزاحمت برای 125 = سوزاندن یک زندگی

 
 

(ادامه ی متن | |  530|  0)

 

 

وقوع 22 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/13 ، 11 عملیات اطفای حریق و 11 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم مرداد ماه شهروندان 439 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 22 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 47 تماس اشتباه و متاسفانه 354 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در میدان رسالت، حریق خودرو در کولانج، حریق باغ در حیدره، حریق ضایعات در انصارالامام و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در شهرک اندیشه، پشت اتکا، بلوار خرمرودی، تپه هگمتانه، باغ حکمتی، بلوار امام خمینی و جاده تهران بوده است. همچنین 11 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در عمار، خیابان عارف و فرهنگ، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان شهدا و بلوار شهید فهمیده، 3 مورد نجات حیوانات در اعتمادیه، کولانج و امامزاده عبدالله، مهار حیوانات در بین النهرین، نجات افراد محبوس شده در خودرو در بلوار بهشت و رها سازی اندام بدن از داخل اشیاء زینتی و زیورآلات در محل بیمارستان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.
توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  575|  0)

 

 

رخداد 25 حادثه در روز شنبه در همدان

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/12 ، 16 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم مرداد ماه شهروندان 544 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 25 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 52 تماس اشتباه و متاسفانه 469 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 16 مورد آتش سوزی شامل 3 مورد حریق باغ در عباس آباد، شهرک بهشتی و جانبازان، 2 مورد حریق پیک نیک در میدان باباطاهر و منوچهری، اتصال برق در شهرک مدنی و 10 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده فقیره 2 مورد، پردیس، شهرک بهشتی، قاسم آباد، میدان باباطاهر، رباط، بلوار ارتش، شهرک الوند و خضر بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه، خیابان فرهنگ و بلوار بهادربیگی، 2 مورد نجات حیوانات در خیابان پاستور و شهید زمانی، 2 مورد مهار حیوانات در شهرک مدنی و شورین، رها سازی اندام بدن از داخل اجسام فلزی در جوادیه و رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.
توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  550|  0)

 

 

روز جمعه 27 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/11 ، 15 عملیات اطفای حریق و 12 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم مرداد ماه شهروندان 663 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 27 مورد منجر به عملیات گردیده، 201 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 380 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در حصار علی آباد، 6 مورد حریق باغ در حیدره، دره مرادبیگ 2 مورد، خاکو، کنجینه و شورین، حریق ضایعات در شهرک بهشتی و 7 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار امام خمینی، عباس آباد، امید اکباتان، بلوار بعثت، پل هوایی، پشت اتکا و تپه حاج عنایت بوده است. همچنین 12 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در عارف و جوادیه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار جهانیان و بلوار کاج، 2 مورد نجات حیوانات در نواب و استادان، 2 مورد مهار حیوانات در غقیره و اندیشه، 2 مورد اتصالی برق در بلوار شاهد و بلوار کاج و 2 مورد رها سازی اندام بدن از داخل فلزات زینتی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 7 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  540|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 13 حادثه در همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/09 ، 9 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم مرداد ماه شهروندان 487 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 48 تماس اشتباه و متاسفانه 413 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق کنتور برق در چهارراه بابک، حریق مغازه در سرگذر، حریق باغ در مزدقینه، حریق ضایعات در چراغ قرمز و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ستار ابراهیمی، خضر، بلوار بعثت و سعیدیه 2 مورد بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار بهشت، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی، مهار حیوانات در سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در زیرگذر بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : مزاحمت برای 125 = سوزاندن یک زندگی

 
 

(ادامه ی متن | |  544|  0)

 

 

روز سه شنبه با 7 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/08 ، 5 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم مرداد ماه شهروندان 454 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در سنگستان و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در جاده فقیره، بلوار ملت، پشت اتکا و باغ حکمتی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در آرامگاه بوعلی و نجات افراد محبوس شده در منزل در حصار علی آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.
توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  542|  0)

 

 

وقوع 13 حادثه در روز دوشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/07 ، 10 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم مرداد ماه شهروندان 490 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 41 تماس اشتباه و متاسفانه 425 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق گندمزار در روستای شورین، حریق کاه در قاسم آباد، حریق خودرو در بدیع الزمان، 2 مورد حریق باغ در سرخ آباد و روستای یلفان و 5 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در حیدره 2 مورد، سعیدیه، چراغ قرمز و بلوار ارم بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در شهرک بهشتی و 2 مورد مهار حیوانات در میرزاده عشقی و قاسم آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.
توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  582|  0)

 

 

رخداد 19 حادثه در روز یکشنبه در همدان

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/06 ، 15 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم مرداد ماه شهروندان 502 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 420 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق مخزن سوخت در بلوار بهشت، 3 مورد حریق باغ در سنگستان، دیوین و حیدره، حریق خودرو در جاده تهران، حریق ضایعات در میدان هگمتانه و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، بلوار بعثت، پشت اتکا، قاسم آباد 2 مورد، پردیس 2 مورد، بلوار فرودگاه و استادان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان فرهنگ، نجات حیوانات در بلوار کاشانی، مهار حیوانات در شهرک اندیشه و مهار اجسام در حال سقوط در میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.
توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیکی مزارع، مراتع و باغات خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  565|  0)

 

 

روز شنبه 21 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1398/05/05 ، 14 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم مرداد ماه شهروندان 595 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 5 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 509 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در منوچهری و شهرک مدنی، حریق مغازه در شهرک فرهنگیان، حریق باغ در شورین، حریق مزرعه در قاسم آباد و 9 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در خیابان فرات، پشت اتکا 2 مورد، بلوار فرودگاه، خیابان آرام، قاسم آباد، خیابان ابوذر، جاده ملایر و سنگستان بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس، 2 مورد نجات حیوانات در بلوار موسوی و عمار، 2 مورد مهار حیوانات در جاده چشین و مجید آباد، سقوط در چاه در جوادیه و سقوط از ارتفاع در حصار حاج شمسعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  584|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir