Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 22,938
دیروز: 34,463
مجموع: 9,358,562


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز جمعه با 4 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

آتشپاد محمدرضا بیاناتی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، 4 عملیات امداد و نجات و 1 مورد عملیات احتیاط حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات  همدان در۲۴ ساعت فعالیت در تاریخ 1399/02/26 بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز 267 مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد 4 مورد منجر به عملیات شده است. آتشپاد بیاناتی با بیان اینکه 10 تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است گفت یکی از اموری که بصورت جدی مورد توجه سازمان می باشند ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث می باشند بنحوی که مردم بتوانند هم از لحاظ روانی خود و دیگران را با کنترل سطح استرس مدیریت کنند و هم بتوانند تا هنگام رسیدن نیروهای امدادی اقدامات اولیه امدادی را انجام دهند. محمدرضا بیاناتی افزود تماسهای برقرار شده با سامانه ی 125 همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل 30 تماس اشتباه و متأسفانه 223 مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است. بیاناتی اضافه کرد: عملیاتهای انجام شده در این مدت 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان، نجات افراد محبوس شده در منزل در اعتمادیه و 2 مورد مهار حیوانات داخل خودرو در محل ایستگاه مرکزی و حصار امام (ره) بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد 3 نفر نجات یافته طی این عملیات ها گزارش شده است. این مقام مسئول در پایان به شهروندان توصیه نمود شماره 125 را به خاطر بسپارید و در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با این سامانه تماس بگیرید تا فرشتگان نجات آتش نشانی همدان به یاری شما بشتابند.

توصیه ایمنی روز : مزاحمت برای 125 = سوزاندن یک زندگی

 
 

(ادامه ی متن | |  659|  0)

 

 

رخداد 6 حادثه در روز چهارشنبه در همدان

 

آتشپاد محمدرضا بیاناتی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، 12عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در۲۴ ساعت فعالیت در تاریخ 1399/02/24 بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز 365 مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد 6 مورد منجر به عملیات شده است. آتشپاد بیاناتی با بیان اینکه 10 تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است گفت یکی از اموری که بصورت جدی مورد توجه سازمان می باشند ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث می باشند بنحوی که مردم بتوانند هم از لحاظ روانی خود و دیگران را با کنترل سطح استرس مدیریت کنند و هم بتوانند تا هنگام رسیدن نیروهای امدادی اقدامات اولیه امدادی را انجام دهند. محمدرضا بیاناتی افزود تماسهای برقرار شده با سامانه ی 125 همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل 39 تماس اشتباه و متأسفانه 310 مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است. بیاناتی اضافه کرد: عملیاتهای انجام شده در این مدت 2 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در مهدیه و حریق بنر در آرامگاه بوعلی بوده و همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی و پردیس، نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره و نجات حیوانات در شهرک مدرس بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد 5 نفر نجات یافته طی این عملیات ها گزارش شده است. این مقام مسئول در پایان به شهروندان توصیه نمود شماره 125 را به خاطر بسپارید و در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با این سامانه تماس بگیرید تا فرشتگان نجات آتش نشانی همدان به یاری شما بشتابند.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برای چند وسیله برقی پرمصرف استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  684|  0)

 

 

تکمیل ظرفیت استخدامی سازمان

 

لیست افراد، تاریخ مراجعه و مدارک مورد نیاز جهت تکمیل ظرفیت استخدامی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان را از لینکهای زیر در قالب دو فایل با فرمت PDF  دریافت نمایید.

 

 

 

لیست افراد و تاریخ مراجعه به سازمان

مدارک مورد نیاز هنگام مراجعه

 

 

*لازم به توضیح است جهت پیشگیری از بیماری کرونا هنگام مراجعه به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان، استفاده از ماسک و دستکش الزامی می باشد.*

 

 
 

(ادامه ی متن | |  754|  0)

 

 

روز دوشنبه 6 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

آتشپاد محمدرضا بیاناتی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات  همدان در۲۴ ساعت فعالیت در تاریخ 1399/02/22 بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز 345 مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد 6 مورد منجر به عملیات شده است. آتشپاد بیاناتی با بیان اینکه 15 تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است گفت یکی از اموری که بصورت جدی مورد توجه سازمان می باشند ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث می باشند بنحوی که مردم بتوانند هم از لحاظ روانی خود و دیگران را با کنترل سطح استرس مدیریت کنند و هم بتوانند تا هنگام رسیدن نیروهای امدادی اقدامات اولیه امدادی را انجام دهند. محمدرضا بیاناتی افزود تماسهای برقرار شده با سامانه ی 125 همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل 40 تماس اشتباه و متأسفانه 284 مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است. بیاناتی اضافه کرد: عملیاتهای انجام شده در این مدت 4 مورد آتش سوزی شامل حریق تیر برق در بلوار رنجبران، 2 مورد حریق پیک نیک در شکریه و حصار علی آباد و حریق ضایعات در شهر ماشین بوده و همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار رنجبران و شهرک الوند بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد 3 نفر نجات یافته طی این عملیات ها گزارش شده است. این مقام مسئول در پایان به شهروندان توصیه نمود شماره 125 را به خاطر بسپارید و در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با این سامانه تماس بگیرید تا فرشتگان نجات آتش نشانی همدان به یاری شما بشتابند.
توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  688|  0)

 

 

رویکرد مهم آتش نشانی همدان در پایش سطح ایمنی ساختمانها

 

رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی آتشپاد محمد رضا بیاناتی در خصوص پایش سطح ایمنی از اماکن مختلف اظهار داشت این سازمان بازدید وپایش ایمنی از ساختمانهای مختلف اعم از آموزشی ، اداری ، تجمعی ،درمانی و.... را بصورت جدی پیگیری می نماید. وی در ادامه اعلام کرد صدور دستورالعمل واخطارضمن ارسال رونوشت به دستگاههای ذیصلاح  در چند مرحله صورت می گیرد مرحله اول بازدید وصدور دستورالعمل با توجه به وضعیت ساختمان در قالب حداکثر 39 آیتم می باشددرمرحله دوم مجددا بازدید انجام میشود واگر دستورالعمل صادره اجرانشده باشد ابلاغ 3 ماهه به مالکین داده میشود ودرمرحله سوم بازدید ودر صورت عدم اجرا ابلاغ 45 روزه صادر میشود ودر صورت اجرانشدن دستورالعمل  های ابلاغی نهایتا به مراجع ذیصلاح معرفی میشود. بیاناتی با اشاره به پایش های انجام شده درسال 98 عنوان کرد کارشناسان حوزه پیشگیری تعداد306 ساختمان اعم از اداری ، تجاری ، تجمعی ، آموزشی ، درمانی و.... مورد بازدید قرارداده اند ونواقص  وکاستیهای موجود در ساختمانهای مذکور را بصورت مکتوب به مراجع ذیصلاح اعلام نموده اند وی همچنین اعلام داشت این تعداد نسبت به سال 97 کاهش 36 درصدی نشان میدهد که علت این کاهش پایش انجام شده اکثر ساختمانها در سنوات گذشته بوده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  696|  0)

 

 

نظارت مستمر آتش نشانی همدان در کلیه مراحل ساخت وساز ساختمانها

 

یکی از موضوعات ووظایف مهم وحساس این سازمان نظارت بر ایمنی کلیه اماکن وساختمانها در مقابل حریق وحوادث در تمام مراحل ساخت وساز وبهره برداری است لذا به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر سازمان ، در حوزه پیشگیری  وایمنی نظارت وکنترل جدی را دردستور کار خود قرار داده است. آتشپادمحمد رضا بیاناتی در ادامه اظهار داشت این سازمان از اولین مراحل آغاز صدور پروانه جهت اماکن مختلف بررسی تمام نقشه ها اعم ازمعماری ، تاسیسات مکانیکی والکتریکی ومطابقت آنها با قوانین ومقررات کلی ساختمانها راانجام داده ودر صورت عدم مغایرت با مقررات  اقدام به صدور پروانه ودستور العمل ایمنی  برای متقاضیان می نماید. این مقام مسئول: خاطرنشان کرد طبق آمار ثبت شده در حوزه معاونت پیشگیری وایمنی سازمان  در سال 1398 کارشناسان این سازمان 984 مورد پروانه ودستورالعمل ایمنی صادر نموده اند که نسبت به سال97 دارای رشد 16 درصدی می باشد وی افزود در بخش صدور پایانکار وتائیدیه ایمنی شهروندان همدانی 436 مورد تائیدیه از این سازمان دریافت نموده اند که در مقایسه با سال 97 به دلیل حساسیتهای زیاد سازمان جهت انجام مطلوب تاسیسات ایمنی و نواقص موجود در اجرای دستورالعمل صادر شده توسط مالکین شاهد کاهش 18 درصدی می باشیم.

 
 

(ادامه ی متن | |  667|  0)

 

 

کاهش 2درصدی عملیاتهای سازمان آتش نشانی همدان درسال 98

 

رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی همدان گفت : آتش نشانان همدان در سال 98 تعداد 3669 عملیات اطفاء حریق وامداد ونجات انجام داده اند که این رقم نسبت به سال قبل 2%کاهش داشته است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی ،آتشپاد محمد رضا بیاناتی با اعلام این مطلب افزود شهروندان همدانی در سال گذشته 166519 مرتبه با سامانه 125 آتش نشانی تماس گرفته اند که نسبت به سال 97 شاهدکاهش 2درصدی تماسها بوده ایم وی افزود از تماسهای ثبت شده در مرکز کنترل فرماندهی این سازمان 136497 تماس مزاحم می باشد که این رقم نسبت به سال گذشته متاسفانه 16% رشد داشته است. بیاناتی همچنین اعلام داشت از تعدادعملیاتهای انجام شده در سال 98 تعداد1945 مورد کنترل ، مهار واطفاء آتش سوزیهای مختلف  بوده که در مقایسه با آمار سال 97 دارای رشد 1 درصدی می باشد که این افزایش حداکثری در اماکن مسکونی، مراکزتجاری وپوشش های گیاهی بوده است. این مقام مسئول عنوان کرد با توجه به بارشهای مناسب درسالهای اخیر و با گرم شدن هوا رشد این گیاهان خود رودرمراتع وسطح شهر وباغات افزایش چشمگیری  یافته و عمدتا در اثر بی احتیاطی شهروندان که به جهت از بین بردن پوشش گیاهی اقدام به سوزاندن آنها می نمایند ایجاد می شود. رئیس سازمان آتش نشانی افزودتعداد 1601 مورد عملیات امداد ونجات درسال 1398 انجام پذیرفته  که نسبت به سال 97 شاهد کاهش 5 درصدی این نوع فعالیتها می باشیم. وی اظهار داشت عمده عملیاتهای سال 97 محبوس شدن افراد در آسانسورها بوده که این امر در اکثر موارد به دلیل  نوسانات یاقطعی برق اتفاق می افتاده است که خوشبختانه درسال98 با کاهش قطع برق مواجه بوده ایم.

 
 

(ادامه ی متن | |  637|  0)

 

 

روز یکشنبه 2 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

آتشپاد محمدرضا بیاناتی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، 2 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات  همدان در۲۴ ساعت فعالیت در تاریخ 1399/02/21 بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز 457 مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد 2 مورد منجر به عملیات شده است. آتشپاد بیاناتی با بیان اینکه 20 تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است گفت یکی از اموری که بصورت جدی مورد توجه سازمان می باشند ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث می باشند بنحوی که مردم بتوانند هم از لحاظ روانی خود و دیگران را با کنترل سطح استرس مدیریت کنند و هم بتوانند تا هنگام رسیدن نیروهای امدادی اقدامات اولیه امدادی را انجام دهند. محمدرضا بیاناتی افزود تماسهای برقرار شده با سامانه ی 125 همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل 46 تماس اشتباه و متأسفانه 389 مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است. بیاناتی اضافه کرد: عملیاتهای انجام شده در این مدت 2 مورد آتش سوزی شامل حریق مخروبه در بلوار سیدجمال الدین و حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان در پایان به شهروندان توصیه نمود شماره 125 را به خاطر بسپارید و در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با این سامانه تماس بگیرید تا فرشتگان نجات آتش نشانی همدان به یاری شما بشتابند.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  676|  0)

 

 

وقوع 2 حادثه در روز شنبه در همدان

 

آتشپاد محمدرضا بیاناتی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات  همدان در۲۴ ساعت فعالیت در تاریخ 1399/02/20 بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز 362 مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد 2 مورد منجر به عملیات شده است. آتشپاد بیاناتی با بیان اینکه 10 تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است گفت یکی از اموری که بصورت جدی مورد توجه سازمان می باشند ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث می باشند بنحوی که مردم بتوانند هم از لحاظ روانی خود و دیگران را با کنترل سطح استرس مدیریت کنند و هم بتوانند تا هنگام رسیدن نیروهای امدادی اقدامات اولیه امدادی را انجام دهند. محمدرضا بیاناتی افزود تماسهای برقرار شده با سامانه ی 125 همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل 30 تماس اشتباه و متأسفانه 320 مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است. بیاناتی اضافه کرد: عملیاتهای انجام شده در این مدت 1 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در روستای رباط بوده و همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل رها سازی اندام بدن از داخل اجسام مختلف در خیابان مهدیه بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد 1 نفر نجات یافته طی این عملیات ها گزارش شده است. این مقام مسئول در پایان به شهروندان توصیه نمود شماره 125 را به خاطر بسپارید و در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با این سامانه تماس بگیرید تا فرشتگان نجات آتش نشانی همدان به یاری شما بشتابند.

توصیه ایمنی روز : مزاحمت تلفنی برای 125 = سوزاندن یک زندگی

 
 

(ادامه ی متن | |  658|  0)

 

 

روز جمعه با 5 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

آتشپاد محمدرضا بیاناتی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان اظهار کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، 1 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات  همدان در۲۴ ساعت فعالیت در تاریخ 1399/02/19 بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: شهروندان همدانی دیروز 326 مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد 5 مورد منجر به عملیات شده است. آتشپاد بیاناتی با بیان اینکه 9 تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است گفت یکی از اموری که بصورت جدی مورد توجه سازمان می باشند ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث می باشند بنحوی که مردم بتوانند هم از لحاظ روانی خود و دیگران را با کنترل سطح استرس مدیریت کنند و هم بتوانند تا هنگام رسیدن نیروهای امدادی اقدامات اولیه امدادی را انجام دهند. محمدرضا بیاناتی افزود تماسهای برقرار شده با سامانه ی 125 همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل 40 تماس اشتباه و متأسفانه 271 مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. بیاناتی اضافه کرد: عملیاتهای انجام شده در این مدت 1 مورد آتش سوزی شامل حریق سطل زباله در سیلو بوده و همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدرس، بلوار ولایت و بلوار شاهد و نجات حیوانات در شهرک بهشتی بوده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: تعداد 3 نفر نجات یافته طی این عملیات ها گزارش شده است. این مقام مسئول در پایان به شهروندان توصیه نمود شماره 125 را به خاطر بسپارید و در صورت بروز هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی با این سامانه تماس بگیرید تا فرشتگان نجات آتش نشانی همدان به یاری شما بشتابند.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حادثه خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  651|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir