Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,122
دیروز: 6,243
مجموع: 2,474,276


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

مراسم ميثاق با شهدا

 

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/658478.jpg
مراسم زيارت قبورشهدا و شهداي آتش نشان با حضور مدير عامل سازمان ، تعدادي از آتش نشانان و خانواده هاي شهدا آتش نشان ظهر روز 7 مهر ماه، روز ملي ايمني و آتش نشاني درمحل باغ بهشت برگزار شد. اين مراسم به جهت گراميداشت يادو خاطره، رشادتهاي و ايثارگريهاي شهداء آتش نشان برگزار شد. گفتني است در روز 9 مهر ماه نيز رضا عسكري، به همراه جمعی از معاونین و آتش نشانان با خانواده هاي معزز شهيدان نجفي، ميرزايي و گوران ديدار نموده و ياد و خاطره شهدای گرانقدر را که با به خطر انداختن و  نثار جان خود در مقابل حوادث مختلف از شهروندان حفاظت كردند و همچنين از آرمانهاي مقدس نظام جمهوري اسلامي دفاع نموده اند را گرامي داشتند .

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1397|  0)

 

 

برگزاري مانور اطفاي حريق و امدادو نجات به مناسبت روز آتش نشاني

 

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/123544.jpg
به مناسبت روز ملي ايمني و آتش نشاني مانور اطفاي حريق و امداد ونجات آتش نشاني همدان با حضور مسئولين استان در 6 مهر ماه برگزار شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مدير عامل در اين مراسم با بيان اينكه سازمان به صورت روزانه عملياتهاي مختلفي را انجام مي دهد و نيازي به برگزاري مانورهاي دوره اي براي سنجيدن تواناييها وجود ندارد گفت: اين مانور به منظور به نمايش گذاشتن توانمنديهاي سازمان براي شهروندان و مسئولان ، همچنين به عينه مشخص شدن كاستي هاي موجود در سازمان ، بالا بردن سطح آگاهي ، آمادگي كاركنان ، ارتقاء توان عملياتي و سرعت عمل افراد و نيروها جهت مقابله با خطرات در حوادث احتمالي برگزار مي شود. رضا عسكري اظهار داشت : برگزاري اين مانور آمادگي و عكس العمل ما در زمان بروز حوادث احتمالي بالا برده تا شيوه صحيحي در مقابله با آنها بكار ببريم. لازم به ذكر است مانور ابتدا به صورت نجات افراد در يك تصادف فرضي انجام شد و تيم امداد ونجات سازمان بلافاصله از ايستگاه مركزي به محل حادثه رسيده و با خارج نمودن سرنشينان اين عمليات را پايان دادند. در ادامه با برپا شدن آتش سوزي فرضي و اطلاع، ايستگاههاي و 10 و 1،3،5،8در مدت زمان 5 تا 8 دقيقه در صحنه عمليات اطفا با بكار بردن انواع خاموش كنندها شعله هاي آتش را به كنترل خود درآوردند. گفتني است اين مانور در يكي از نقاط دور همدان در محل بلوار بسيج باغ ميوه شهرداري و با حضور آتش نشاني اورژانس 115 و هلال احمر به منظور به نمايش گذاشتن آمادگي اين دستگاهها انجام شد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1512|  0)

 

 

زنگ ايمني و آتش نشاني در مدارس همدان نواخته شد

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/cjkkj.jpg
زنگ ايمني و آتش نشاني به مناسبت هفتم مهرماه روز ايمني و آتش نشاني در مدارس همدان نواخته شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مدير عامل در آييني كه در مدرسه پسرانه تربيت همدان برگزار شدگفت: با توجه به اينكه شعار سازمان آتش نشاني داشتن شهري ايمن با مشاركت شهروندان است، زنگ ايمني به منظور ارتقاي فرهنگ ايمني دانش آموزان هر ساله نواخته مي شود. 'رضا عسكري' افزود: آتش نشاني آماده است در هر زمان و مكاني به صورت شبانه روزي در حوادث مختلف حافظ جان و مال شهروندان باشد. وي افزود:خوشبختانه بر اساس سياستهاي سازمان در سالهاي اخير دانش آموزان زيادي با همكاري آموزش و پرورش توسط كارشناسان برجسته با بحث ايمني آشناشده اند. گفتني است؛ اين مراسم با حضور فرماندار همدان ،معاون سياسي امنيتي فرماندار ،معاونت خدمات شهري و رييس آموزش و پرورش ناحيه دو همدان در مدرسه پسرانه تربيت برگزار شد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1486|  0)

 

 

امام جمعه همدان: نقش آتش نشانان در همه جا نمايان است

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/8834.jpg
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در جمع شهردار،مديرعامل،پرسنل و نیروهای آتش‌نشانی همدان اظهار داشت: در بین دین‌ مبین اسلام برنامه خوبی نبوده که جا گذاشته شود، و روز آتش‌نشانی روزی است که لذت آن را تنها کسانی درک می‌کنند، که خود در بطن کار و ارائه خدمت بوده‌اند.وی تصریح کرد: متأسفانه ادارات ما بخشنامه‌ای کار می‌کنند، و خدا را مد‌نظر قرار نمی‌دهند چرا که اگر افراد این زحماتی را که می‌کشند برای رضای خداوند باشد، بسیار ارزشمند است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1635|  0)

 

 

مدير عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان: میانگین مدت زمان رسیدن به محل حادثه را به 4 دقيقه و 20 ثانيه رسانده ايم

 


http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/Picture_190.jpg
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان :رضا عسكري،مديرعامل سازمان در جمع خبرنگاران به مناسبت فرارسيدن روز ملي ايمني و آتش نشاني گفت:  7 مهريادآور رشادتهاي مردان بزرگ آتش نشان است اين روز را به همه غيور مردان آتش نشان تبريك عرض مي نمايم.وی با اشاره به برنامه های این هفته افزود: صعود تیم کوهنوردی سازمان آتشنشانی به قله الوند، دیدار با نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه همدان، برگزاری مانور اطفای حریق، نواختن زنگ ایمنی در یکی از مدارس با حضور مسئولین، برگزاری مسابقه نقاشی، دیدار با خانواده شهدا، مراسم زیارت اهل قبور و شرکت کارکنان سازمان آتشنشانی در نماز جمعه را از جمله برنامه های این سازمان در این هفته است.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  2451|  0)

 

 

صعود آتش نشانان به قله3450 متري الوند

 

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/170.jpg
به مناسبت فرارسيدن 7 مهر ماه روز ملي ايمني و آتش نشاني وآغاز هفته دفاع مقدس تيم كوهنوردي آتش نشاني همدان به قله الوند صعود كردند. رضا عسكري مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان ضمن گراميداشت ياد وخاطره شهدا دفاع مقدس و فرارسيدن روز ملي ايمني و آتش نشاني هدف از برپايي اينگونه برنامه هاي ورزشي را ارتقاء روحيه نشاط ،تعاون ، همكاري ، تشويق و دلگرمي آتش نشانان عنوان كرد گفت: اين برنامه در روز1 مهرماه سالجاري با سرپرستي محمد رضا خوشندي انجام شدو آتش نشانان با موفقيت توانستند به قله 3450 متري الوند صعود نمايند

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1432|  0)

 

 

آتش نشان همداني در جايگاه دوم مسابقات آمادگي جسماني كشور

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: در دومين دوره مسابقات آمادگي جسماني كل كشور كه در كرمانشاه برگزار شد،آتش نشان محمد بختياري در رده سني 32 سال در جايگاه دوم اين دوره از مسابقات موفق به كسب مدال نقره گرديد. لازم به ذكر است سال گذشته نيز اين دوره از مسابقات در زنجان برگزار شد كه وي در جايگاه نخست قرار گرفته بود.

 
 

(ادامه ی متن | |  1409|  0)

 

 

برخورد دو دستگاه خودرو پرايد و بنز ده تن در جاده تهران

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: پس از اطلاع سامانه 125 از وقوع يك  حادثه دلخراش در جاده تهران 10 كيلومتري پليس راه بلافاصله نيروهاي امدادي ايستگاه مركزي خود را به محل حادثه رسانند.معاون عملياتي سازمان ساعت وقوع حادثه را 12:15 ظهر روز دوشنبه 90/6/7 اعلام كرد و گفت: باحضور آتش نشانان در محل حادثه بلافاصله با رعايت نكات ايمني 5 نفر از سرنشينان خودرو پرايد كه بشدت مصدوم شده بودند از خودرو خارج شده و توسط اورژانس به مراكز درماني انتقال يافتند. احمدي افزود: اين عمليات 1:40 دقيقه به طول انجاميد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1347|  0)

 

 

5 ماهه ابتداي سال جاري صورت گرفت: انجام 227 مورد عمليات توسط آتش‌نشانان همدان

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان از انجام 277 مورد عمليات توسط آتش‌نشانان همدان در5 ماهه ابتداي سال جاري خبر داد.رضا عسكري اظهار داشت: از اين تعداد عملياتها  177 مورد آن مربوط به اطفاي حريق و 50 مورد آن نيز مربوط به امداد و نجات بوده است. وي هزينه‌هاي مواد مصرفي را براي سازمان در طي اين مدت 91ميليون و 619هزار ريال دانست و ادامه داد: تعداد كل پايان كارها و پروانه ساختماني صادر شده توسط سازما نيز به ترتيب 90 و 160 مورد بوده است اين مسئول با بيان اينكه در اين مدت 50 مورد عمليات امداد و نجات انجام شده است، افزود: تعداد حادثه در اثر تصادف 8 مورد، مهار حيوانات 6 مورد، نجات حيوانات 1مورد وگير كردن انگشتري يا واشر در انگشت 7 مورد بوده است. وي اضافه كرد: محبوس شدن در اتاق 10 مورد، محبوس شدن در آسانسور8مورد وساير موارد امدادي3 مورد بوده است.عسگري در مورد عمليات‌هاي اطفاي حريق در اين5 ماه نيز تصريح كرد: 11 مورد عمليات اطفاي حريق در اماكن مسكوني، 7 مورد در اماكن فرهنگي و مذهبي،11 مورد در اماكن اداري وجود داشته است. وي ادامه داد: همچنين در اماكن تجاري10 مورد، صنعتي 6 مورد، آموزشي5 مورد، فضاي سبز 1 مورد، مزروعي 39 مورد، زمين باير46 مورد، وسيله نقليه 14 مورد و ساير موارد نيز 25 مورد بوده است مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان در پايان خاطرنشان كرد: در اين مدت در عمليات اطفاي حريق 1 نفر فوتي  و تعداد 9 نفر مصدوم و مجروح شده‌اند، همچنين در بحث امداد و نجات نيز تعداد 1 نفر فوتي و 13 موردمجروح گزارش شده است.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1321|  0)

 

 

انبار كارتون سازي طعمه حريق شد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: پس از اطلاع سامانه 125 از وقوع يك مورد حادثه آتش سوزي ناگوارانبار كارتون سازي واقع در بلوار سيد جمال الدين در ساعت 12:23 ظهر روز پنج شنبه بلافاصله ايستگاههاي مركزي و4 به محل حادثه اعزام شدند . معاون عمليات سازمان در مورد علت حادثه گفت:  با كارشناسي هاي بعمل آماده توسط كارشناسان سازمان علت اصلي حادثه عمدي گزارش شده است. احمدي افزود: مدت زمان عمليات 2 ساعت و4 دقيقه به طول انجاميد و آتش نشانان پس ازاطمينان از ايمن سازي انبار، محل حادثه را ترك نمودند.وي خسارتهاي ناشي از اين حادثه را مالي عنوان نمود و گفت: خوشبختانه اين حادثه خسارت جاني در پي نداشته است. 

 
 

(ادامه ی متن | |  1395|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir