Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,926
دیروز: 18,056
مجموع: 10,915,967


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

انفجار گاز در منزل مسكونی يك نفررا روانه بیمارستان نمود

 

انفجار گاز در منزل مسكونی يك نفر را روانه بیمارستان نمود.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: ساعت 16:34 عصر روز 28 آبان ماه سالجاري طي تماس تلفني به سامانه 125 مبنی بر وقوع انفجاری در منزل مسكونی واقع در ميدان امامزاده عبدا... كوچه مخزن ، بلافاصله تيم عملياتي ايستگاه مركزي در كمترين زمان ممكن به محل حادثه عزيمت يافتند.و ضمن ایمن سازی محل در محدوده عملیات و هماهنگی با اتفاقات برق ، اورژانس و نیروی انتظامی يك  نفر از ساكنين منزل را كه دچار سوختگی شده بود تحویل پرسنل اورژانس حاضر در محل دادند . مدير عامل سازمان علت این حادثه را انفجار بر اثربي احتياطي مالك  در عدم استفاده از بست شلنگ گاز شومينه و نشت گاز از آن اعلام نمود و گفت: با توجه به اینكه گاز شهری به هنگام نشت از هوا سبكتر بوده به طرف بالا حركت می كند و در صورت رسیدن به مزر انفجار و وجود عامل جرقه می تواند ایجاد انفجار نماید و خسارت مالی و جانی بر جای گذارد. رضا عسكري همچنین به همشهریان توصیه نمود به هنگام استشمام بوی گازضمن قطع فلكه اصلی از محل كنتور ، در محیط نشت گاز از روشن و خاموش كردن كلید و پریزهای برق خودداری نموده و با استفاده از دستمال خیس پنجره ها را به آرامی باز و بوسیله حوله نمناك گازها را از محیط به آرامی خارج و مراتب را به سامانه 125 اطلاع دهند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1607|  0)

 

 

بي احتياطي پژو را طعمه حريق نمود

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان'مدير عامل سازمان از انفجار يك دستگاه خودرو پژو GLX در خیابان بوعلی، سیزده خانه خبر داد.رضا عسكري اظهار داشت: روز شنبه 21 آبانماه ساعت 24/17دقیقه گزارشی به سامانه 125 اعلام شد و به محض اطلاع از وقوع حادثه ماموران عملیاتی ایستگاه شماره 8 به محل حادثه اعزام شدند.وی بیان داشت: پس از رسیدن ماموران آتش نشانی به محل حادثه بلافاصله اقدام به ایمن سازی و جلوگیری از نشت گاز و خنك شدن كپسول گاز انجام شد. وی علت بروز حادثه را استفاده از كپسول LPG و پر كردن كپسول گاز بیش از حد ظرفیت عنوان كرد.اين مسئول در ادامه با بیان اینكه این حادثه خسارات مالی داشته است گفت: در این حادثه كسی آسیب جسمی ندیده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1506|  0)

 

 

تقدير شوراي شهر ازآتش نشاني همدان

 

اعضاي شوراي شهر همدان از مديريت و آتشنشانان به جهت حضور به موقع در محل حادثه تقدير نمودند. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: تست آزمايشي آتشنشانان درصبح روز پنج شنبه 19 آبان ماه توسط اعضاي شورا شهرهمدان به منظور ارزيابي سطح توان عملیاتی آتش نشانان و آمادگی هرچه بیشتر آنان در حوادث مختلف بدونه هماهنگي قبلي با اعلام خبر حادثه فرضي به سامانه 125انجام شد وآتشنشانان ايستگاههاي شماره ا باباطاهر، شماره 3 مدرس و شماره 9 بلوار ارم توانستند خود را در مدت زمان كمتر از 3 دقيقه به محل حادثه برسانند. در اين جلسه نايب رئيس شورا شهر، رئيس كميسيون خدمات شهري و اعضاي شورا شهرهمدان از مديرعامل و آتشنشانان به جهت حضور به موقع و آموزش هاي سازمان در راستاي ارتقا سطح آگاهي شهروندان تقدير و تشكر نمودند و همچنين خواستار گسترش هر چه بيشتر آموزش همگاني با شيوه هاي جديد در بين شهروندان شدند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1631|  0)

 

 

آتش سوزي بر اثر روشن ماندن هيتر برقي

 

يك مغازه تعويض روغني  در اسلامشهر همدان بر اثر روشن ماندن هيتر برقي، طعمه حريق شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان:در نخستين ساعات بامداد روزچهارشنبه 11 آبان ماه سالجاري خبر از يك مورد حادثه آتش سوزي داده شد با به صدا در آمدن زنگ سامانه 125 موضوع حادثه در يك مغازه تعويض روغني به آتش نشانان گزارش شد و در كوتاهترين زمان ممكن تيم عملياتي ايستگاه مركزي به سوي محل وقوع اعزام شدند.فرمانده عملياتي سازمان در خصوص جزئيات حادثه گفت:  آتش نشانان با حضور در محل با شلنگ آب به خاموش كردن آتش و ايمن سازي محل پرداختند به طوري كه در زمان كوتاهي آتش سوزي مهار شد و از سرايت آن به اماكن مجاور جلوگيري به عمل آمد احمدي اظهار داشت : پس از لكه گيري كامل ،محل مورد بازديد قرار گرفت و علت بروز حادثه در اثر روشن بودن هيتر برقي در مغازه و سرايت آن به ساير نقاط  گزارش شد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1763|  0)

 

 

گرم كردن كپسول گاز و نشت آن حادثه آفريد

 

 به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان:در پي اعلام خبر در خصوص نشت واحتمال انفجار كپسول گاز در ديزج بلافاصله ايستگاه مركزي در مدت زمان كوتاهي خود را به محل حادثه رسانند. با بستن شير گاز در حال نشت شروع به اطفا حريق نموده، و پس از سرد نمودن كپسول و اطمينان از ايمني محل به ايستگاه خود بازگشتند. كارشناس ايمني سازمان علت بروز اين حادثه را بي احتياطي مالك در گرم كردن كپسول بر روي اجاق گاز دانست و گفت: با گرم كردن شدن كپسول حجم گاز داخل آن بالا رفته واز قسمت شير دچار حريق شده بود كه خوشبختانه با حضور به موقع آتش نشانان در محل،در اين حادثه ناگوار خسارت جاني نداشتيم.

 
 

(ادامه ی متن | |  1582|  0)

 

 

برپايي نمايشكاه توانمنديهاي امدادو نجات در همدان

 


http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/jf.lkji.jpg
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان مديرعامل سازمان در خصوص  برپايي نمايشگاه توانمنديهاي امداد و نجات گفت: اين نمايشگاه به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي(18 لغايت 24 مهر ماه) برپا شد.رضا عسكري اظهار داشت اين نمايشگاه با هماهنگي مديريت بحران استان و با همت سازمان آتش نشاني همدان در محل آرامگاه بوعلي دايرشدو خوشبختانه با استقبال پرشور مردم ولايت مدار همدان نيز اطلاعت خوبي در اختيار آنان قرار گرفت.وي هدف از برپايي اين نمايشگاه را به نمايش گذاشتن تجهيزات و توانمنديهاي دستگاههاي امدادي در هنگاه حوادث عنوان كرد و افزود: آتش نشاني، شركت برق، آبفا، شركت گاز، جمعيت هلال احمر، اورژانس، منابع طبيعي و اداره قنوات و مسيلها همدان در اين نمايشگاه حضور داشتند. عسكري تاكيد كرد: در اين نمايشگاه با به نمايش گذاشتن تجهيزات و ارائه آموزش به شهروندان نسبت به راهكارهاي مناسب درهنگام بلاياي طبيعي اقدامات اساسي انجام شد. اين مسئول در پايان شركت در مانورهاي مختلف، اطلاع رساني هاي مختلف راديويي، صداوسيما مركز همدان ، درج اخبار و اطلاعيه درجرايد وارسال پيام كوتاه مرتبط با هفته را از ديگر برنامه هاي سازمان در اين مدت بيان نمود.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1503|  0)

 

 

مراسم ميثاق با شهدا

 

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/658478.jpg
مراسم زيارت قبورشهدا و شهداي آتش نشان با حضور مدير عامل سازمان ، تعدادي از آتش نشانان و خانواده هاي شهدا آتش نشان ظهر روز 7 مهر ماه، روز ملي ايمني و آتش نشاني درمحل باغ بهشت برگزار شد. اين مراسم به جهت گراميداشت يادو خاطره، رشادتهاي و ايثارگريهاي شهداء آتش نشان برگزار شد. گفتني است در روز 9 مهر ماه نيز رضا عسكري، به همراه جمعی از معاونین و آتش نشانان با خانواده هاي معزز شهيدان نجفي، ميرزايي و گوران ديدار نموده و ياد و خاطره شهدای گرانقدر را که با به خطر انداختن و  نثار جان خود در مقابل حوادث مختلف از شهروندان حفاظت كردند و همچنين از آرمانهاي مقدس نظام جمهوري اسلامي دفاع نموده اند را گرامي داشتند .

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1643|  0)

 

 

برگزاري مانور اطفاي حريق و امدادو نجات به مناسبت روز آتش نشاني

 

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/123544.jpg
به مناسبت روز ملي ايمني و آتش نشاني مانور اطفاي حريق و امداد ونجات آتش نشاني همدان با حضور مسئولين استان در 6 مهر ماه برگزار شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مدير عامل در اين مراسم با بيان اينكه سازمان به صورت روزانه عملياتهاي مختلفي را انجام مي دهد و نيازي به برگزاري مانورهاي دوره اي براي سنجيدن تواناييها وجود ندارد گفت: اين مانور به منظور به نمايش گذاشتن توانمنديهاي سازمان براي شهروندان و مسئولان ، همچنين به عينه مشخص شدن كاستي هاي موجود در سازمان ، بالا بردن سطح آگاهي ، آمادگي كاركنان ، ارتقاء توان عملياتي و سرعت عمل افراد و نيروها جهت مقابله با خطرات در حوادث احتمالي برگزار مي شود. رضا عسكري اظهار داشت : برگزاري اين مانور آمادگي و عكس العمل ما در زمان بروز حوادث احتمالي بالا برده تا شيوه صحيحي در مقابله با آنها بكار ببريم. لازم به ذكر است مانور ابتدا به صورت نجات افراد در يك تصادف فرضي انجام شد و تيم امداد ونجات سازمان بلافاصله از ايستگاه مركزي به محل حادثه رسيده و با خارج نمودن سرنشينان اين عمليات را پايان دادند. در ادامه با برپا شدن آتش سوزي فرضي و اطلاع، ايستگاههاي و 10 و 1،3،5،8در مدت زمان 5 تا 8 دقيقه در صحنه عمليات اطفا با بكار بردن انواع خاموش كنندها شعله هاي آتش را به كنترل خود درآوردند. گفتني است اين مانور در يكي از نقاط دور همدان در محل بلوار بسيج باغ ميوه شهرداري و با حضور آتش نشاني اورژانس 115 و هلال احمر به منظور به نمايش گذاشتن آمادگي اين دستگاهها انجام شد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1755|  0)

 

 

زنگ ايمني و آتش نشاني در مدارس همدان نواخته شد

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/cjkkj.jpg
زنگ ايمني و آتش نشاني به مناسبت هفتم مهرماه روز ايمني و آتش نشاني در مدارس همدان نواخته شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مدير عامل در آييني كه در مدرسه پسرانه تربيت همدان برگزار شدگفت: با توجه به اينكه شعار سازمان آتش نشاني داشتن شهري ايمن با مشاركت شهروندان است، زنگ ايمني به منظور ارتقاي فرهنگ ايمني دانش آموزان هر ساله نواخته مي شود. 'رضا عسكري' افزود: آتش نشاني آماده است در هر زمان و مكاني به صورت شبانه روزي در حوادث مختلف حافظ جان و مال شهروندان باشد. وي افزود:خوشبختانه بر اساس سياستهاي سازمان در سالهاي اخير دانش آموزان زيادي با همكاري آموزش و پرورش توسط كارشناسان برجسته با بحث ايمني آشناشده اند. گفتني است؛ اين مراسم با حضور فرماندار همدان ،معاون سياسي امنيتي فرماندار ،معاونت خدمات شهري و رييس آموزش و پرورش ناحيه دو همدان در مدرسه پسرانه تربيت برگزار شد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1752|  0)

 

 

امام جمعه همدان: نقش آتش نشانان در همه جا نمايان است

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/8834.jpg
به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در جمع شهردار،مديرعامل،پرسنل و نیروهای آتش‌نشانی همدان اظهار داشت: در بین دین‌ مبین اسلام برنامه خوبی نبوده که جا گذاشته شود، و روز آتش‌نشانی روزی است که لذت آن را تنها کسانی درک می‌کنند، که خود در بطن کار و ارائه خدمت بوده‌اند.وی تصریح کرد: متأسفانه ادارات ما بخشنامه‌ای کار می‌کنند، و خدا را مد‌نظر قرار نمی‌دهند چرا که اگر افراد این زحماتی را که می‌کشند برای رضای خداوند باشد، بسیار ارزشمند است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1885|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir