Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,951
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,700


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

يك دستگاه كاميون در جاده قهاوند طعمه حريق شد.

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان از واژگوني يك دستگاه كاميون ايسوزو در 20 كيلومتري جاده قهاوند خبر داد.'رضا عسكری افزود: طی تماس تلفنی در ساعت دو و 10 دقیقه بامداد90/10/22 خبر آتش سوزی یك دستگاه كامیون به سامانه 125 گزارش داده شد.وی گفت: پس از اطلاع از آتش سوزی بلافاصله تيم عملياتي ایستگاههاي مركزی و شش به محل حادثه اعزام شدند.وی اظهار داشت: این حادثه در 20 كیلومتری جاده قهاوند به علت خواب آلودگی راننده و انحراف از جاده اتفاق افتاد كه موجب واژگونی كامیون شد.كه خوشبختانه در اين حادثه با اعزام به موقع راننده به مراكز درماني مورد فوتي گزارش داده نشد، اما خسارت مالي فراواني بر جاي گذاشت.

 
 

(ادامه ی متن | |  1822|  0)

 

 

اتصالات نامناسب گاز حادثه آفرید

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: مدیرعامل سازمان از آتش‌سوزی یک واحد آپارتمان مسكوني در همدان بر اثر نشت گاز خبر داد.رضا عسکری  افزود: ساعت 7 و 35 دقیقه صبح روز 90/10/22 طی تماس تلفني با سامانه 125 خبر از يك حادثه آتش سوزي درطبقه همکف آپارتمانی  در مجتمع امام خمینی واقع در شهرک مدنی داده شد.اين مسئول بیان کرد : این عملیات بلافاصله با اعزام نیروهايی از ایستگاه‌های 5 و 6 انجام شد و در نهایت  عمليات 50 دقیقه به طول انجاميد.مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان خاطرنشان کرد: در این سانحه 70 درصد منزل مسکونی به طور کامل در آتش سوخت اما خوشبختانه به هیچ‌یک از افراد منزل صدمه اي وارد نشد.وی علت آتش‌سوزی را استفاده از اتصالات نامناسب و نشت گاز اعلام كرد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1453|  0)

 

 

سرعت غيرمجاز خودرو سواري 3 نفر را به كام مرگ كشاند

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: در پي تماس تلفني با سامانه 125در ساعت 13:48 ظهرروز يكشنبه خبر از يك مورد حادثه ناگوار تصادف رانندگي واقع در گنجنامه همدان داده شد. تيم عملياتي ايستگاه 9 بلافاصله به محل حادثه اعزام شدندو با انجام اقدامات سريع از نشت بنزين و به وجود آمدن هرگونه حريق در محل جلوگيري نمودند.فرمانده عمليات ايستگاه شماره 9 درباره جزئيات حادثه گفت : اين حادثه ناگوار بر اثر سرعت بالا خودروي سواري تندر90 كه در مسير گنجنامه به سمت عباس آباد در حال حركت بوده اتفاق افتاد، كه به دليل عدم توانايي راننده در كنترل وسيله نقليه پس از برخورد با خودرويي ديگر، به هوا بلند شده و به داخل دره سقوط كرد.محمد خوشندي در خصوص خسارتهاي وارده ناشي از اين تصادف افزود:اين حادثه ناگوارخسارت مالي فراواني را به همراه داشت و متاسفانه 3 نفر از سرنشينان خودرو در در دم كشته و دو نفر ديگركه به شدت مجروح شده بودند توسط اورژانس به مراكز درماني انتقال يافتند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1819|  0)

 

 

يك باب منزل قديمي غير قابل سكونت طعمه حریق شد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان يك باب منزل قديمي فاقد سكونت بامداد یكشنبه در خيابان تختي طعمه حریق شدمدير عامل سازمان در خصوص جزئيات اين حادثه گفت: ساعت 22/4 دقیقه بامداد يكشنبه آتش سوزی در خیابان تختی نرسیده به پل پهلوانان به سامانه 125 اطلاع داده شد. رضا عسكری اظهار داشت: گروه عملیات اطفای حریق در ساعت 47/4 دقیقه در محل حاضر شده و عملیات اطفای حریق را آغاز نمو دند. وی با بیان اینكه حادثه در یك ساختمان قدیمی غير قابل سكونت اتفاق افتاده بود گفت: پس از اطلاع از آتش سوزی ایستگاه های شماره سه، دو،شش ، هشت و مركزی با  9دستگاه ماشین سنگین و دو خودرو سبك اطفای حریق بلافاصله وارد عملیات شدند. اين مسئول افزود: عمليات اطفاي حريق ، پاكسازي و ايمني محل تا ساعت 12 امروز به طول انجامید و علت حادثه توسط كارشناسان سازمان در دست بررسی است. عسكری تصريح كرد: این حادثه با وجود خسارات مالی فراوان خسارت جانی در پي نداشته است.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1453|  0)

 

 

بي احتياطي در پخت وپز حادثه آفريد

 

رعايت نکردن نكات ايمني در نگهداري و نحوه استفاده از وسايل گاز سوز، ظهر گذشته انفجاري همراه با خسارت مالي به بار آورد. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان، وقوع اين حادثه درظهر گذشته به سامانه 125 اطلاع داده شد كه با هماهنگي ستاد فرماندهي نيروهاي آتش‌نشاني ايستگاه شماره پنج بلافاصله به محل اعزام شدند.معاون عملياتي سازمان در خصوص جزئيات اين حادثه گفت: اين حادثه درپاركينگ منزل مسكوني دو طبقه اي در ساعت 13:15 ظهر روز پنج شنبه 90/9/24رخ داد كه منجر به سوختن تمامي وسايل محوطه داخل پاركينگ گرديد. احمدي بي احتياطي مالك به هنگام پخت و پز در مجاورت مواد قابل اشتعال و سرايت شعله به مواد موجود داخل پاركينگ راعلت اصلي  اين حادثه ناگوار دانست و افزود:خوشبختانه با حضور به موقع آتش‌نشانان در محل در اين حادثه شاهد خسارت جاني نبوديم . و نيروهاي عملياتي به محض حضور در محل حادثه، پس از قطع گاز و برق، اقدام به ايمن سازي محل نموده و پس از پايان عمليات به ايستگاه خود بازگشتند.

 

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1544|  0)

 

 

انفجار گاز در منزل مسكونی صاحب خانه را روانه بیمارستان كرد

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان اعلام كرد: انفجار گاز در منزل مسكونی صاحب خانه را روانه بیمارستان كرد.به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان :طي تماس تلفني به سامانه 125 مبنی بر وقوع انفجاری مهیب در منزل مسكونی واقع در شهرك وليعصر همدان در ساعت 22:33 7 آذر ماه سالجاري زنگ حریق در ایستگاههای شماره 4 و 10به صدا درآمدو تيم عملياتي آتش نشانان بلافاصله در محل حادثه حضور يافتند. ضمن ایمن سازی محل در محدوده عملیات و هماهنگی با شركت گاز ، اورژانس و نیروی انتظامی ، اقدام به انتقال ساكنین به خارج ساختمان نموده و پدر خانواده را كه مصدوم شده بود تحویل پرسنل اورژانس حاضر در محل دادند . خوشبختانه بر اثر اين حادثه ساير افراد خانواده دچار آسیب جدی نشده بودند . شدت انفجار به حدی بود كه باعث تخریب سقف زيرزميني ساختمان و زير آوار ماندن وسا يل شده بود . مدير عامل سازمان علت این حادثه را نشت گاز از كپسول ايران گازو جمع شدن آن در زيرزمين منزل اعلام و گفت: با توجه به جمع شدن گاز در محل و رسیدن به مزر انفجار با وجود جرقه اي اين انفجار رخ داده است و خسارت مالی فراواني را براي مالك در بر داشته است .رضا عسكري همچنین به همشهریان توصیه نمود به هنگام استشمام بوی گازضمن قطع فلكه اصلی از محل كنتور ، در محیط نشت گاز از روشن و خاموش كردن كلید و پریزهای برق خودداری نموده و با استفاده از دستمال خیس پنجره ها را به آرامی باز و بوسیله حوله نمناك گازها را از محیط به آرامی خارج و بلافاصله مراتب را به سامانه 125 اطلاع دهند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1746|  0)

 

 

پنج باب مغازه در همدان طعمه حریق شد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان پنج باب مغازه در همدان به علت بي احتياطي در روشن ماندن بخاری ديواري گازسوز طعمه حریق شد.مدير عامل سازمان در خصوص جزئيات اين حادثه  افزود: ساعت 23و یازده دقیقه شنبه شب 5 آذر ماه، طي تماس تلفني با سامانه 125 خبر از وقوع آتش سوزی واقع در خیابان اكباتان داده شد. اولین گروه ماموران آتش نشانی همدان در ساعت 11 و چهارده دقیقه در محل حادثه حاضر شدند. رضا عسكري اطفای حریق  اين حادثه را تا سحرگاه يكشنبه عنوان كرد وگفت: در این آتش سوزی 2مغازه تولیدی خیاطی، یك باب مطب دندانسازی ،یك باب دفتر صنف آهن فروشان و یك باب مغازه دباغی دچار حریق شد. وي با بيان اينكه این حادثه خسارت مالی فراوانی در بر داشته است افزود: سه ایستگاه آتش نشانی مركزی، شماره 2 و 8 كه متشكل از 15 نفر آتش نشان بودند در محل حضور داشتندو به اطفاي حريق پرداختند.گفتنی است در این حادثه خوشبختانه به فردی خسارت جانی وارد نشده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1444|  0)

 

 

توصيه هاي ايمني سازمان آتشنشاني و خدمات ايمني همدان در ايام محرم الحرام به مساجد،حسينيه ها،تكايا و اماكن آموزشي

 

-          مساجد، حسينيه ها و تكايا بايد داراي حداقل دو راه خروجي با عرض مناسب باشند.

-          تمامي راههاي خروج در ابتداي مراسم باز و با علامت خروج كاملا مشخص شده باشد.

-          نصب هرگونه پارچه،نوشته، كتيبه و مواد قابل اشتعال در اطراف درهاي خروج ممنوع مي باشد.

-          استفاده از سيم كشي نامناسب و غير استاندارد احتمال بروز خطر آتش سوزي را افزايش مي دهد.

-          از عبور سيم هاي غير استاندارد از بين پارچه،پرده،فرش و غيره خوداري نماييد.

-          از وسايل گاز سوز استاندارد استفاده نماييد.

-          از استفاده از شيلنگ ها با طول بلند جهت استفاده از وسايل گاز سوز جدا خودداري نماييد.

-          از انشعاب هاي غير استاندارد گاز، جهت استفاده از وسايل گاز سوز خودداري نماييد.

-          تمامي شيلنگ هاي وسايل گازسوز در محل اتصال با بست هاي مناسب بسته شود.

-          از دودكش با قطرهاي مناسب و با ظرفيت تعريف شده وسايل گاز سوز كه توسط سازنده اعلام شده است استفاده نماييد.

-          تمامي مساجد مجهز به كپسول اطفا حريق باشند.

-          تمامي نكات ايمني و روش هاي برخورد با حوادث مختلف را ياد گرفته باشند.

-          در صورت بروز آتش سوزي با رعايت آرامش از درهاي خروج محل حادثه را ترك نماييد.

-          در زمان ورود به اماكن عزاداري تمامي راههاي خروج را بخاطر بسپاريد تا در هنگام بروز حادثه راحتتر از مكان مورد نظر خارج شويد.

-          نيروهاي آتش نشاني (125)در تمامي ساعات شبانه روز در حوادث مختلف همراه شما عزيزان خواهند بود.

-          شهروندان گرامي در صورت بروز هرگونه حادثه اي سريعا با شماره تلفن (125) تماس حاصل فرماييد.

-  جهت كسب اطلاعات بيشتر به روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان به آدرس همدان- بلوار ارم سازمان آتش نشاني همدان مراجعه يا به شماره تلفن4- 8381113-0811  تماس حاصل فرماييد.

 

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1613|  0)

 

 

توصيه هاي ايمني نحوه استفاده و راه اندازي وسايل گرمايشي

 

فراهم نمودن آسایش خانواده‌ها بدون لحاظ نمودن پیش‌شرط اولیه آن، که رعایت کامل و دقیق کلیه نکات ایمنی در نصب و استفاده از محصولات می‌باشد، امکان‌پذیر نیست؛ از این رو ضمن تجهیز محصولات گرمايشي به تجهیزات ایمنی کارآمد، سرویسکاران مجاز نیز در امور نصب و تعمیر، ضوابط ایمنی و استاندارد را به عنوان اولویت اول در نظر می‌گیرند.علاوه بر تولید و نصب استاندارد محصول، رعایت ضوابط ایمنی توسط مصرف‌کنندگان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، از این رودر ذيل ضمن توصیه اکید به خانواده‌ها در خصوص رعایت ضوابط ایمنی، به برخی نکات عمومی در خصوص استفاده ایمن از وسایل گازسوز اشاره می‌گردد. 

1.       وسایل گازسوز حین کارکرد، گاز CO تولید می‌کنند، این گاز باید از طریق دودکش استاندارد خارج شده و وارد فضای داخل منـزل نگردد.

2.       آلاینده‌های سمی ناشی از کارکرد وسایل گازسوز، بدون رنگ، بدون بو و غیر قابل تشخیــــــص می باشند.

3.       از اولین علائم گازگرفتگی، سردرد، سرگیجه و حالت تهوع است؛ در صورت بروز این علائم، باید فورا کلیه وسایل گازسوز خاموش و پنجره ها باز شوند.

4.       وجود تهویه مناسب در محل نصب وسایل گازسوز معمولی و فن دار الزامی است.

5.       نصب دودکش استاندارد برای انواع آبگرمکن و پکیج شوفاژدیواری ضروری است.

6.       عدم استفاده از دودکش یا استفاده از دودکش نامناسب، خطرات جانی به همراه دارد.

7.       حداقل باید سالی یک بار در آغاز فصل سرما، کل مسیر دودکش کنترل و از باز بودن مسیر خروج دود تا انتها اطمینان حاصل شود.

8.       اگر چند وسیله گازسوز به طور همزمان در منزل روشن است، باید از گردش و تهویه مناسب هوا اطمینان حاصل شود.

9.       استفاده از دودکش مشترک برای وسایل گازسوز، تنها تحت شرایط ویژه، محاسبات دقیق و با تایید سرویسکار مجاز امکان پذیر است.

10.    نصب وسایل گازسوز معمولی و فن‌دار در حمام، سرویسهای بهداشتی، اتاق خواب و فضاهای بسته فاقد تهویه مناسب ممنوع است.

11.    قرار دادن خروجی دودکش در سطل آب ممنوع است.

12.    در دودکش وسایل گازسوز معمولی، امتداد افقی طولانی دودکش ممنوع است.

13.    جهت و امتداد دودکش نباید رو به پایین باشد.

14.    عبور دودکش از سقف کاذب، اطاقهای مجاور محل نصب و سایر فضاهای خالی مجاز نیست.

15.    تغییر قطر دودکش روی لوازم گازسوز، بدون تایید سرویسکار مجاز ممنوع است.

16.    استفاده از تبدیل کاهش قطر، به طور مستقیم بر روی وسیله گازسوز ممنوع است.

17.    شعله های کوتاه و زردرنگ، نشانه سوختن ناقص گاز و تولید بیش از حد گاز سمی است.

18.    سرد بودن بدنه دودکش نشانه عدم خروج گازها به خارج و نفوذ آلاینده‌ها به داخل فضای مسکونی است.

19.    برای آزمایش و بازرسی اتصالات گاز، از کف آب و صابون استفاده شود.

20.    برای آزمایش نشت گاز، هرگز از شعله کبریت استفاده نشود.

21.    شیلنگ گاز مورد استفاده برای گاز مایع و شهری متفاوت است.

22.    حداکثر طول شیلنگ گاز برای گاز شهری 120 سانتیمتر و برای گاز مایع 150 سانتیمتر است.

23.    لازم است برای اتصال شیلنگ گاز از بستهای مخصوص استفاده شود.

24.    برچسب انرژی، معرف میزان صرفه جویی و راندمان وسایل گازسوز است.

25.    فقدان برچسب انرژی روی کارتن آبگرمـــــکن گاز شهری، به معنــای مصرف بالای گاز آبگرمــکن می باشد.

26.    استفاده از شومینه برای گرمایش منزل، ضمن انتشار گازهای سمی در محیط، مصرف گاز را به شدت افزایش می دهد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  3301|  0)

 

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان : همراهي شهروندان مهمترين عامل كاهش حوادث

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان مدير عامل سازمان مجموع عملياتها 8 ماهه سالجاري را1514 مورد عنوان نمود و گفت : از اين تعداد1020 مورد آن مربوط به اطفاي حريق و494 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است. رضا عسكري هزينه‌هاي مواد مصرفي براي سازمان را درطي اين 8 ماه 565 ميليون و 93 هزارريال عنوان كرد وافزود: تعداد كل پايان‌ كار‌هاي وپروانه ساختماني  صادر شده توسط سازمان نيز به ترتيب 683و977  مورد بوده است. اين مسول با اشاره به انواع حوادث مختلف در عملياتهاي امداد ونجات ، افزود: تعداد حادثه در اثرتصادف 74 مورد، مهار حيوانات 65 مورد، نجات حيوانات 30 مورد، گيركردن انگشتري يا واشر در انگشت 69 مورد و آبگرفتگي 18 مورد بوده است. عسگري اضافه كرد: محبوس شدن در اتاق60 مورد، در آسانسور 57 مورد، خودكشي 2مورد بوده وهمچنين 12 مورد نشت گاز ، غرق ‌شدن 1 مورد، سقوط در چاه7 مورد، ريزش آوار 7 مورد، تركيدگي لوله و نشت آب 4 مورد، ايراد در سيستم دودكش1 مورد و برق‌گرفتگي يك مورد بوده است. مدير‌عامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان در خصوص عملياتهاي اطفاي حريق دراين طول اين 8 ماه نيز  تصريح كرد:78 مورد عمليات اطفاي حريق در اماكن مسكوني، 41مورد در اماكن فرهنگي و مذهبي، 14 مورد در كاربري ورزشي وجود داشته ، همچنين در اماكن تجاري 43مورد، اداري 96 مورد، صنعتي 25 مورد ، آموزشي 19 مورد، فضاي  سبز28 مورد، مزروعي 208مورد، زمين باير 232 مورد، وسيله نقليه 78 مورد، احتياط 155 مورد و ساير موارد نيز 149 مورد بوده است. عسكري در ادامه تعدادافراد فوت شده  و مصدوم حوادث را درطي اين 8 ماه چنين عنوان كرد: از ابتداي سال تاكنون در عمليات اطفاي حريق 2 نفر و تعداد 21 نفر مصدوم و مجروح شده اندهمچنين در بحث  امداد ونجات نيز 16 مورد فوتي و 130 مورد مجروح متاسفانه گزارش شده است وي بيا ن داشت : در مقايسه آمار حوادث 8 ماهه سالجاري با سال گذشته خوشبختانه با همراهي و رعايت نكات ايمني همشهريان عزيز در بحث آمار عملياتها، تعداد فوتي و مصدومين با كاهش چشمگيري روبرو بوديم. عسكري همچنين تصريح كرد: سازمان آتش ‌نشاني همدان در تلاش است تا در راستاي گسترش فرهنگ ايمني آموزش شهروندي را در سال‌هاي اخير جزو برنامه‌هاي اساسي خود قرار دهد و با برگزاري كلاس اردوهاي مختلف و توزيع كتابچه‌ها و برشورهاي مختلف رسالت خود را به انجام رساند. تا در آيندهاي نزديك شاهد بروز حوادث ناگوار نباشيم.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1608|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir