Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 607
دیروز: 3,091
مجموع: 2,653,741


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

آتش سوزي خودرو پرايد

 

نشت بنزين به داخل موتور خودرو پرايد موجب آتش سوزي شد. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان با اعلام خبر يكي از شهروندان با سامانه 125 در ساعت 21:39 شب 15 خرداد ماه سالجاري مبني بر وقوع حادثه آتش سوزي يك دستگاه خودرو پرايد واقع در بلوار سيد جمال الدين اسدآبادي بلافاصله تيم عملياتي ايستگاه مركزي به محل حادثه عزيمت يافتندو پس از رسيدن به محل ابتدا با استفاده از خاموش كنندهاي دستي به مهار حريق پرداختند و اقدام به سرد نمودن خودرو نمودندو پس ازحصول اطمينان از ايمن سازي محل به ايستگاه خود بازگشتند لازم به ذكر است كه خوشبختانه اين حادثه خسارت جاني در پي نداشته است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1656|  0)

 

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان : اعزام آتش نشانان به 226 مورد عمليات در2 ماهه سال91

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان مدير عامل سازمان مجموع عملياتها 2 ماهه سالجاري را 226 مورد عنوان نمود و گفت : از اين تعداد 117 مورد آن مربوط به اطفاي حريق و109 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است. رضا عسكري هزينه‌هاي مواد مصرفي براي سازمان را در اين مدت 82ميليون و 363هزار ريال عنوان كرد و افزود: تعداد كل پايان‌ كار‌هاي صادر شده توسط سازمان نيز 180 مورد بوده است. اين مسول با اشاره به انواع حوادث مختلف در عملياتهاي امداد و نجات ، افزود: تعداد حادثه در اثرتصادف در اين مدت 11 مورد، مهار حيوانات 15 مورد، نجات حيوانات 14 مورد، گيركردن انگشتري يا واشر در انگشت 16 مورد و آبگرفتگي 1 مورد بوده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1394|  0)

 

 

بي احتياطي در روشن كردن مواد آتش زا بر روي بالكن منجر به حادثه شد

 

واكنش سريع آتش نشانان در مقابله با شعله هاي آتش در پشت بام خانه مسکوني از گسترش آتش سوزي و افزايش خسارت جلوگيري كرد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مدير عامل سازمان درتشريح جزئيات اين حادثه افزود: طي تماس تلفني در ساعت 17:58 عصر روز پنج شنبه 28 ارديبهشت ماه سالجاري با سامانه 125 مبني بروقوع يك مورد آتش سوزي در پشت بام خانه مسکوني در خيابان ميرزاده عشقي بلافاصله آتش نشانان ايستگاه مركزي،9و12 به محل حادثه اعزام شدند. عسكري در ادامه گفت:در جريان اين حادثه شعله هاي آتش در حال گسترش بود و احتمال سرايت آن به داخل خود ساختمان و ساختمانهاي مجاور نيز وجود داشت که آتش نشانان بي درنگ با استفاده از تجهيزات خاموش كننده در كمترين زمان ممكن با مهار و خاموش کردن شعله ها از سرايت آن به ديگر قسمت هاي ساختمان جلوگيري كردند

 
 

(ادامه ی متن | |  1378|  0)

 

 

سقوط مرگبار جوان 25 ساله به داخل چاه

 

در پی تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان مبنی بر سقوط فردی به داخل چاه در روستاي حاجي آباد ملاير در ساعت 8:34 چهارشنبه، بلافاصله تیم امداد و نجات به محل اعزام و با تجهیزات مربوطه اقدام به خارج نمودن شخصي سقوط كرده نمودند.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: در ساعت8:34روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه سالجاري سقوط جوان 25 ساله به داخل چاه منجر به فوت وی گشت. معاون عملياتي سازمان با اعلام این خبر افزود: در پی تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان مبنی بر سقوط فردی به داخل چاه در روستاي حاجي آباد ملاير، بلافاصله تیم امداد و نجات ايستگاه مركزي به محل اعزام و با تجهیزات مربوطه اقدام به خروج فرد نمودند.

 

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1498|  0)

 

 

حضور فعال آتش نشاني همدان در هفتمين نمايشگاه خدمات شهري

 

هفتمين نمايشگاه خدمات شهري و فضاي سبز،در روز 19ارديبهشت ماه سالجاري با حضور مسئولان شهری در محل نمايشگاه بين المللي همدان افتتاح شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: اين نمايشگاه از تاریخ 19 لغایت 22 اردیبهشت ماه سال جاری از ساعت 15 لغایت 20عصرپذیرای بازدیدکنندگان است. غرفه سازمان آتش نشاني همدان نيز با حضور فعال، تجهيزات و لوازم آتش نشاني خود را به نمایش گذاشتند.لازم به ذكر است دراين نمايشگاه تمامي حوزهاي خدمات شهري همدان، خدمات خود به شهروندان را در معرض ديد گذاشتند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1307|  0)

 

 

ریزش آوار در همدان یك كشته بر جای گذاشت

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مدیر عامل سازمان در خصوص این حادثه اظهار كرد: به دنبال دریافت خبری مبنی بر ریزش آوار در ساعت 45: 9 صبح امروز (چهارشنبه) سه تیم آتش نشانی از همدان و یك تیم از مریانج به محل حادثه اعزام شدند. 'رضا عسكری' افزود: تیم های آتش نشانی بعد از 10 دقیقه در صحنه حادثه حضور یافته و در كمتر از 12 دقیقه آوار برداری جنازه فرد 40 ساله را از زیرآوار بیرون آوردند.وی علت اصلي اين حادثه را عدم رعايت نكات ايمني به هنگام تخریب این خانه فرسوده اعلام كرد و گفت : به علت رعایت نكردن مسایل ایمنی یكی از آنها در زیر آوار مانده و شخص دوم نیز از این حادثه جان سالم به در برد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1469|  0)

 

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان : اعزام آتش نشانان به 112 مورد عمليات در فروردين 91

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان مدير عامل سازمان مجموع عملياتها فروردين سالجاري را 112 مورد عنوان نمود و گفت : از اين تعداد 61 مورد آن مربوط به اطفاي حريق و51 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1349|  0)

 

 

حریق کارگاه چوب بری با تلاش آتش نشانان مهار شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی همدان، طي تماس تلفني شهروندی به سامانه 125 در ساعت 22:17 شب 9 ارديبهشت ماه خبري مبنی بر مشاهده دود سفید رنگ از یک كارگاه چوب بري واقع در سه راهي فرهنگيان داده شد ، بلافاصله تيم هاي عملياتي ايستگاههاي ستاد، 5 و 10 با خودرو عملیاتی سبک و سنگین به محل حادثه اعزام و ضمن قطع جریان برق و گاز و شناسایی کانون حریق ، به مهار آن پرداختند و از سرایت آتش به ساير نقاط جلوگیری نمودند .معاون عملیاتي سازمان علت اصلي اين حادثه را بي احتياطي در روشن نمودن كوره ضايعات چوب كه موجب سرايت آتش به مابقي چوبها گرديده بود اعلام نمود .احمدي همچنين  به مالکان این گونه واحدها توصیه نمود: ضمن رعايت نكات ايمني به هنگام روشن نمودن كوره ضايعات چوب، كارگاه خود را به سیستم اعلام و اطفاء حریق مجهز نمايند.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1408|  0)

 

 

برگزاري دوره آسيب شناسي ورزشي آتش نشانان

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان :دوره يك روزه آسيب شناسي ورزشي در روز پنج شنبه 31 فروردين ماه سالجاري از ساعت 9 الي 11 صبح در سالن باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري همدان برگزار شد. مدير عامل سازمان هدف از برگزاري اين كلاسها را بالا بردن سطح علمی و عملیاتی آتش نشانان در حوادث مختلف بيان نمود و گفت : اين دوره با حضور دكتر حيدري مقدم و با شركت 40 نفر از نيروهاي عملياتي بر پا گرديد. در اين جلسه دكتر حيدري مقدم به بيان مباحثي در خصوص  فیزیولوژی دستگاههای حرکتي بدن، تنفس و گردش خون، هدفها و دستاوردهای تمرین، ، اصول و ضوابط تمرین، بیش تمرینی و برخورد با آن، دوره بندی تمرین، آمادگی عمومی و اختصاصی، شاخصهای مهم ضربان قلب، تمرینهای قدرت، تمرینهای انعطاف و انجام تمرينات مختلف جهت جلوگيري از ديسك كمر پرداخت و گفت: با انجام تمرينات درست و آشنايي آتش نشانان با آسيب هاي فيزيكي ميتوان به هنگام مواجه شدن با مصدومين در حوادث مختلف به آنان كمكهاي قابل توجهي نمود و ي در ادامه انجام تمرينات مكرر را براي سلامتي جسم آتش نشان لازم دانست. لازم به ذكر است جلسه دوم اين دوره از كلاسها در هفته هاي آتي برگزار خواهد شد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1513|  0)

 

 

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان: ایمن‌سازی واحدهای کسبی و تجاری بازار همدان جزء الزامات است

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: مدير عامل سازمان، روز سه‌شنبه در جلسه ماهانه رؤساي اتحاديه هاي اصناف همدان در فروردین ‌ماه سال جاری، در جمع اصناف همدان، اظهار کرد: با توجه به اقدامات و پشتیبانی‌های خوبی که از سوی مسئولان انجام شده در حال حاضر در همدان 10 ایستگاه آتش‌نشانی با 150 نفر نیروی آتش‌نشان و 40 دستگاه خودرو و تجهیزات در خدمت افراد حادثه‌دیده است.رضا عسكري با بیان اینکه در حال حاضر مدت زمان رسیدن به محل حادثه که در سال 84 به طور میانگین هشت دقیقه بود به چهار دقیقه کاهش یافته، عنوان کرد: با همه این اوصاف و امکاناتی که در اختیار داریم امر مسلم، لزوم ارتقای آموزش‌ها و سطح آگاهی عموم جامعه است که سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در سال جاری این رویکرد را دنبال می‌کند.مدیرعامل با بیان اینکه در سال گذشته حدود 2 هزار حادثه در استان همدان اعم از اطفاء حریق و امداد و نجات داشتیم، گفت: از این تعداد، 170 مورد حادثه در شهر و مربوط به کاربری‌های مسکونی بوده و متأسفانه 110 مورد کاربری تجاری و صنعتی نیز داشتیم.وی با بیان اینکه در ساختمان‌های جدید و نوساز موارد و توصیه‌های ایمنی که منطبق با دانش روز و مقررات مربوط به آیین‌نامه‌های ایمنی در سطح دنیا است، تطابق داده می‌شود، تصریح کرد: ما شاهد این هستیم که روز به روز آمار حوادث در کاربری‌های مسکونی سطح شهر کاهش پیدا می‌کند و از نظر میزان خسارتی فوق‌العاده کاهش پیدا کرده است.عسکری با بیان اینکه در واحدهای تجاری که مربوط به سنوات قبل هستند تدابیر ایمنی وجود ندارد، افزود: در سطح شهر شاهد هستیم که واحدهای تجاری که دچار حادثه می‌شوند ضرر و زیان فراوانی بار می‌شود.وی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت بازار مرکزی همدان اشاره کرد و گفت: بازار همدان به لحاظ بحث تاریخی و فرهنگی و به ویژه بحث سرمایه‌ای که دارد طی سال‌های 89 و 90 مورد بررسی دقیق مشاوران و متخصصان سازمان قرار گرفت که بر اساس آن طرح مطالعات ایمنی بازار همدان توسط مشاور تهیه شده است.مدیرعامل سازمان همچنين اضافه کرد: بر اساس این طرح، وضعیت مغازه‌ها در بازار مرکزی همدان بررسی شد و تقاضاها از نظر جنس ساخت مغازه، نوع سقف و دیوارها، نوع مواد و کالایی که داخل مغازه‌ها انباشته شده و نیز نوع دسترسی به بازار و راه‌های خروجی که در بازار وجود دارد، مورد توجه و بررسی قرار گرفته است.وی با بیان اینکه در بحث ایمنی سه حالت فضای ایمن یعنی چراغ سبز، فضا در حد هشدار به معنی رنگ زرد و وضعیت هشدار یا اخطار که رنگ قرمز وجود دارد، گفت: متأسفانه در مطالعاتی که از بازار همدان مشاور انجام داد در بازار مرکزی همدان از نظر ایمنی هیچ نقطه سبزی نداریم و همه نقاط این منطقه در حالت هشدار و یا در حالت خطر است.رضا عسکری با اشاره به سرمایه عظیم مردمی و ملی که در بازار همدان انباشته شده و تأکید بر لزوم ایمن بودن، حفظ، نگهداری و استفاده بهینه از آنها، تصریح کرد: با توجه به اینکه عموم مغازه‌های بازار وضعیت ایمنی ندارند، می‌طلبد همه مسئولان نسبت به این قضیه توجه بیشتری داشته باشند.وی ابراز داشت: در حال حاضر در سازمان آتش‌نشانی همدان آمادگی کاملی برای ارائه آموز‌ش‌های خاص ایمن‌سازی برای هر صنف خاص با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص، داریم و در قبال این مهم نیز هیچگونه وجهی دریافت نخواهیم کرد.مدیرعامل با تأکید بر لزوم ایمن‌سازی واحدهای کسبی و تجاری بازار همدان، عنوان کرد: شبکه معابر، مشکل ترافیک تردد خودروهای باربر نیز از دیگر معضلات بازار مرکزی همدان است چرا که امکان دسترسی خودروهای امدادی به داخل بازار وجود ندارد.وی به مشکل برق و گاز بازار همدان اشاره کرد و با بیان اینکه این بحث نیز در طرح مطالعاتی آتش‌نشانی دیده شده، گفت: این مشکلات می‌طلبد هر دستگاه متولی که در بازار سهم دارد، وارد عمل شود تا بر این اساس شاهد بروز حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.عسکری در پایان سخنان خود با بیان اینکه عموماً مغازه‌های بازار همدان فاقد بیمه هستند، گفت: به دلایل خاصی که در بازار حاکم است شرکت‌های مسئولیت بیمه‌ای آنها را قبول نمی‌کنند.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1551|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir