Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,702
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,451


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

تصادف خودرو سمند و خودروی مگان

 


به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان روز شنبه مورخ 92/5/12 یک مورد تصادف راس ساعت17:49 به مرکز پیام این سازمان گزارش گردید. نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره 2بلافاصله با زمان 2 دقیقه به محل حادثه رسیدند. در این تصادف خودروی سمند با تیر چراغ برق برخورد و از مسیر خود منحرف می شود. آتش نشانان با استفاده از آب و کف و تخلیه بنزین و برداشتن سرباطری از حادثه ناگوارتر جلوگیری نمودند. در این حادثه متاسفانه 2 نفر آسیب دیده و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1502|  0)

 

 

بازهم تقدیر و تشکر مردم فهیم همدان از عملکرد آتش نشانی

 پیمانکاران جنگل ولایت از اقدام به موقع و ماهرانه ماموران آتش نشان در مهار آتش سوزی جنگل ولایت با نصب پرده در سردرب سازمان از همکاران آتش نشان تشکر نمودند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1391|  0)

 

 

تصادف پیکان وانت با کامیون

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان شب گذشته راس ساعت 00:55 بامداد یک مورد تصادف به مرکز پیام این سازمان گزارش گردید.نیروهای عملیاتی ایستگاه مرکزی به محض اطلاع پس از دو دقیقه به محل حادثه رسیدند . در این حادثه یک دستگاه پیکان وانت با یک دستگاه کامیون پارک شده در حاشیه بلوار انقلاب برخورد شدید کرده و افراد داخل پیکان وانت در داخل خودرو محبوس گردیدند که با استفاده از تجهیزات امداد و نجات افراد محبوس از داخل خودرو بیرون آورده شدند. متاسفانه این حادثه2 نفر مجروح و یک نفر فوتی در پی داشته است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی به شهروندان گرامی توصیه می نمایند تا با رعایت اصول و قواعد راهنمایی و رانندگی در نهایت احتیاط از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری نمایند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1386|  0)

 

 

آمار حوادث و عملیات چهار ماهه ابتدای سال جاری

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از انجام 809 مورد عملیات توسط آتش‌نشانان همدان در چهار ماهه ابتدای سالجاری خبر داد. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان رضا عسکری با اشاره به اینکه ازاین مجموع 535 مورد مربوط به اطفای حریق بوده است افزود: از این تعداد 500 مورد از آن درون‌شهری و 35 مورد نیز عملیات برون‌شهری بوده است.وی همچنین اظهار داشت: در چهار ماهه گذشته 274 مورد نیز مربوط به عملیات امداد و نجات بوده که 256 مورد مربوط به عملیات درون‌شهری و 18 مورد نیز مربوط به عملیات برون‌شهری بوده است. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در خصوص هزینه‌های مواد مصرفی در این مدت خاطرنشان کرد: در چهار ماهه گذشته هزینه‌های مواد مصرفی برای سازمان آتش‌نشانی 658/110/000 ریال بوده است. عسکری در ادامه جمع کل آموزش‌های شهروندی توسط سازمان را در این مدت 5376 مورد اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال تا کنون نیز 518 مورد پروانه ساختمانی صادر شده و همچنین 263 مورد نیز تأییدیه ایمنی اماکن تجاری صادر شده است. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در خصوص صدور پایان کار از ابتدای سال تا کنون افزود: سازمان آتش‌نشانی 303 مورد تاییدیه پایان کار ساختمانی را در چهار ماهه نخست سال جاری صادر کرده است .وی با بیان اینکه در این مدت 274 مورد عملیات امداد و نجات انجام شده، تصریح کرد: تعداد حادثه در اثر تصادف 25 مورد، مهار حیوانات 61 مورد، نجات حیوانات 37 مورد، گیر کردن انگشتری یا واشر در انگشت 44 مورد و ترکیدگی لوله و نشت آب نیز 2 مورد بوده است.عسکری در ادامه با بیان اینکه عملیات کشف جسد یک مورد، خودکشی 4 مورد، گیر گردن در آسانسور 36 مورد، ، گازگرفتگی 2 مورد و نشت گاز 2 مورد ، ریزش آوار 3 مورد ، سقوط در چاه 2 مورد، سقوط از ارتفاع 3مورد، سقوط اجسام 1 مورد توسط آتش نشانان انجام شده است، در خصوص عملیات‌های اطفای حریق در چهار ماهه نخست سال جاری نیز افزود: 50 مورد عملیات اطفای حریق در اماکن مسکونی، 3 مورد در اماکن فرهنگی مذهبی و 3 مورد نیز در کاربری ورزشی انجام شده است. این مسئول ادامه داد: حوادث در اماکن تجاری 27 مورد، صنعتی 15 مورد، آموزشی 4 مورد، فضای سبز 82 مورد، مزروعی9 مورد، زمین بایر 156 مورد، وسیله نقلیه 58 مورد و ...بوده است. عسکری در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: خوشبختانه در چهار ماهه نخست امسال در عملیات اطفای حریق فوتی نداشتیم اما تعداد 17 نفر مصدوم و مجروح شده‌اند و در بحث امداد و نجات نیز تعداد 8 نفر فوتی و 45 نفر مجروح گزارش شده است.با امید به اینکه شاهد کاهش حوادث ناگوار باشیم، آرزوی سلامتی برای تمامی شهروندان گرامی می نمایم.

 
 

(ادامه ی متن | |  1326|  0)

 

 

دو مورد حریق مزرعه گندم

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان دو مورد حریق مزرعه گندم در روزهای 28 و 29 تیرماه در روستاهای بالابند و سنگستان هر کدام با فاصله 30 کیلومتر از شهر اتفاق افتاد. نیروهای ایستگاههای عملیاتی شماره 1 و 6 و 12 به محض اطلاع و با اقدام به موقع از گسترش حریق جلوگیری نمودند. متاسفانه در این حریق ها حدود 10 هکتار گندم طعمه حریق شدند. مدیرعامل سازمان ضمن ابراز همدردی با خسارت دیدگان حادثه از کشاورزان محترم خواستار نهایت رعایت احتیاط و مراقبت از گندم های آماده برداشت شدند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1323|  0)

 

 

تمرین نجات از چاه آتش نشانان

 

تمرین نجات از چاه به منظور آمادگی بیشتر در عملیات نجات در چاه. آتش نشانان 10 ایستگاه عملیاتی به صورت گروهی در این تمرین به بهترین نحو عمل نمودند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1264|  0)

 

 

انفجار منزل مسکونی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان روز جمعه مورخ 92/4/7 ساعت 08:56 صبح یک مورد حریق واقع در 18 متری رسالت به سامانه 125 گزارش شد. نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره دو بلافاصله با طی زمان 3 دقیقه در محل حضور یافتند . مورد حریق یک باب منزل مسکونی بوده که بر اثر نشت گاز دچار انفجار گردیده است. متاسفانه در این حادثه یک نفر مصدوم و به بیمارستان انتقال داده شده است. از شهروندان گرامی درخواست می گردد با کنترل دوره ای اتصالات گاز شهری و وسایل گازسوز و اطمینان از کارکرد درست آنها از حوادث جانی و مالی ناگوار جلوگیری نمایند.

                      

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1305|  0)

 

 

انجام 497 مورد عملیات در 3 ماهه ابتدای سالجاری

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از انجام 497 مورد عملیات توسط آتش‌نشانان همدان در سه ماهه ابتدای سالجاری خبر داد. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان رضا عسکری با اشاره به اینکه از مجموع 497 مورد عملیات 295 مورد مربوط به اطفای حریق بودهاست افزود: از این تعداد 275 مورداز آن درون‌شهری و 20 مورد نیز عملیات برون‌شهری بوده است.وی همچنین اظهار داشت: در سه ماهه گذشته 202 مورد نیز مربوط به عملیات امداد و نجات بوده که 190 مورد مربوط به عملیات درون‌شهری و 12 مورد نیز مربوط به عملیات برون‌شهری بوده است. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در خصوص هزینه‌های مواد مصرفی در این مدت خاطرنشان کرد: در سه ماهه گذشته هزینه‌های مواد مصرفی برای سازمان آتش‌نشانی 476 میلیون و 102 هزار و 500 ریال بوده است.عسکری در ادامه جمع کل آموزش‌های شهروندی توسط سازمان را در این مدت 4 هزار و 963 مورد اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال تا کنون نیز 352 مورد پروانه ساختمانی صادر شده و همچنین 170 مورد نیز تأییدیه ایمنی اماکن تجاری صادر شده است. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در خصوص صدور پایان کار از ابتدای سال تا کنون افزود: سازمان آتش‌نشانی 226 مورد تاییدیه پایان کار ساختمانی را در سه ماهه نخست سال جاری صادر کرده است .وی با بیان اینکه در این مدت 202 مورد عملیات امداد و نجات انجام شده، تصریح کرد: تعداد حادثه در اثر تصادف 17 مورد، مهار حیوانات 44 مورد، نجات حیوانات 30 مورد، گیر کردن انگشتری یا واشر در انگشت 29 مورد و ترکیدگی لوله و نشت آب نیز یک مورد بوده است.عسکری در ادامه با بیان اینکه کشف جسد یک مورد، خودکشی چهار مورد، گیر گردن در آسانسور 29 مورد، تصادف 17 مورد، گازگرفتگی دو مورد و نشت گاز نیز یک مورد توسط آتش نشانان انجام شده است، در خصوص عملیات‌های اطفای حریق در سه ماهه نخست سال جاری نیز افزود: 27 مورد عملیات اطفای حریق در اماکن مسکونی، دو مورد در اماکن فرهنگی مذهبی و دو مورد نیز در کاربری ورزشی انجام شده است. این مسئول ادامه داد: حوادث در اماکن تجاری 16 مورد، صنعتی 13 مورد، آموزشی 3 مورد، فضای سبز 33 مورد، مزروعی5 مورد، زمین بایر 65 مورد، وسیله نقلیه 43 مورد و ...بوده است. عسکری در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سه ماهه نخست امسال در عملیات اطفای حریق فوتی نداشتیم اما تعداد 13 نفر مصدوم و مجروح شده‌اند و در بحث امداد و نجات نیز تعداد هفت نفر فوتی و 34 مورد مجروح گزارش شده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1378|  0)

 

 

آزمون عملی مهارتهای آتش نشانی

 

  به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان آزمون عملیاتی آتش نشانان در سه مرحله بین پرسنل عملیاتی به منظور توانایی سنجی و بالابردن مهارتهای تخصصی آتش نشانی انجام گرفت . در این آزمون تیم های سه نفره با پوشیدن لباس ، راه اندازی پمپ، پرکردن مخزن ها، جمع کردن لوله­ ها وخاموش کردن پمپ به رقابت پرداختند.حداقل زمان کل آیتم های مشخص شده به تیم آقایان مهدی محمدی ، عباس میرزایی مطلوب و مهدی مردانی با کسب زمان یک دقیقه و 59ثانیه تعلق گرفت.


 

 
 

(ادامه ی متن | |  1317|  0)

 

 

حریق 10 تن یونجه

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان روز دوشنبه 27خرداد  یک باب انبار یونجه با ظرفیت ده تن یونجه واقع در روستای امزاجرد دچار حریق شد. این حریق در ساعت 14:15 به مرکز پیام سازمان اطلاع داده شد که به محض اطلاع ایستگاههای شماره یک و ده با دو دستگاه خودروی آتش نشانی و هفت نفر مامور و طی مسافت حدود 50 کیلومتر در یک عملیات دو ساعته حریق را اطفاء نمودند. علت حادثه بر اثر بی احتیاطی و عدم توجه به اصول انبار داری در نگهداری یونجه می باشد. رضا عسکری مدیرعامل سازمان ضمن همدردی با افراد خسارت دیده به همشهریان محترم خصوصاً کشاورزان زحمتکش توصیه نمودند که با رعایت اصول انبار داری ازجمله بسته بندی علوفه جات به صورت کاملا خشک شده ، درنظرگرفتن فاصله مناسب در انبار کردن علوفه ها و استفاده از انبار مسقف از خود به خود سوختن علوفه های خشک جلوگیری بعمل آورند. 

 
 

(ادامه ی متن | |  1456|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir