Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 694
دیروز: 1,071
مجموع: 2,300,080


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

ريزش دو ساختمان مسكوني در همدان

 

گود برداري غير اصولي و فرسودگي موجب ريزش دو ساختمان مسكوني در خيابان چرم سازي و شهيد زماني همدان شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان در پي تماس تلفني دو نفر  از شهروندان با سامانه 125 خبر از وقوع  دو فقره ريزش آوار در ساعات 13:23 و 16:30 عصر روز شنبه در خيابانهاي چرم سازي و شهيد زماني  داده شد. تيم امداد و نجات ايستگاه 3 مسئول انجام اين عملياتها شدند و با اطلاع از وقوع حادثه ها بلافاصله به محلها ي مورد نظر اعزام شدند.مدير عامل سازمان علت ريزش ساختمانها را گود برداري و عدم رعايت اصول ايمني ساختمان مجاور در خيابان شهيد زماني و همچنين فرسودگي ساختمان چرم سازي  اعلام كرد و ادامه داد: پس از حضورآتش نشانان بلافاصله عمليات آوار برداري آغاز شد. رضا عسكري تعداد مصدومين اين دو حادثه را 1 نفر در ساختمان شهيد زماني عنوان كرد و گفت: خوشبختانه بر اثر ريزش آوار ساختمان چرم سازي به كسي صدمه اي وارد نشد اما يك دستگاه خودرو نيسان بدون سرنشين در زير آوار مدفون شد، كه با كمك آتش نشانان پس از اطمينان از نبودن شخصي در زير آوار و ايمن سازي محل مورد نظر خودرو خارج و ماموريت خاتمه يافت و آتش نشانان به ايستگاه خود بازگشتند. وي همچنين از مالکان و مهندسان ناظر درخواست نمود که به هنگام گودبرداري دقت لازم را به عمل آورند و تمهيدات ايمني لازم را به‌کارگيرند تا ازوقوع اين گونه حوادث و ريزش آوار ساختمان‌هاي مجاور و بروز خسارت‌هاي مالي و جاني به شهروندان جلوگيري شود.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1262|  0)

 

 

اقدامات سازمان آتش نشاني همدان به مناسبت فرا رسيدن بهار طبيعت آغاز شد.

 

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/Picture_1026.jpg

 

مدیرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: از اجراي نمايشي عمو حميد با موضوعيت احتياط و ايمني در چهارشنبه سوري و عيد نوروز براي كودكان و خردسالان از ابتداي اسفند ماه لغايت پايان سالجاري در محل تالار فجر همدان خبر داد. رضا عسكري بهره گیری از برنامه هاي نمايشي و استفاده از ابزارهای فرهنگ سازی و تبلیغاتی مشخص شده رادر كاهش خطرات مهم و اساسي دانست و گفت: آموزش شهروندی از رسالتهای اين مجموعه مي باشد و سازمان به منظور آشنايي شهروندان با خطرات احتمالي چهارشنبه سوري و جشن سال نو اقداماتي را در نظر گرفته است كه اجراي برنامه نمايشي عمو حميد براي كودكان و خردسالان از ابتداي اسفند ماه تا پايان سالجاري به صورت رايگان در دو سانس همه روزه از ساعت 10 تا 11و 11 تا 12 صبح از جمله اين برنامه ها مي باشد.مدير عامل از آماده باش كامل نيروهاي عملياتي از 20 اسفند سالجاري تا 13 فروردين 91خبر داد و افزود:استقرار خودروهاي آماده باش آتش نشاني در اماكن شلوغ شهر در هفته آخر سال، همكاري هاي لازم با ستاد اسكان نوروزي سطح شهر به منظور توزيع نكات و توصيه هاي ايمني عيد نوروز در قالب كتابچه و بروشوردر بين مسافران نوروزي،آماده باش كامل نيروهاي عملياتي در چهارشنبه سوري از ديگر اقدامات در نظر گرفته سازمان درجهت حفظ ايمني شهر در اين ايام مي باشد.این مسول در در پايان به چاپ كتاب، بروشور، بنر، ارسال پيام كوتاه به صورت انبوه در بين شهروندان و استفاده از دیگر ابزارهای فرهنگ سازی و تبلیغاتی در اين ايام نيز اشاره نمود.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1331|  0)

 

 

مسابقه دو سرعت به همراه تجهيزات آتش نشاني، آتش نشانان برگزار شد.

 

 

http://www.125hamedan.ir/upload/Guest/IMG_9543.jpg

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مسابقه دو سرعت آتش نشانان به مناسبت سي و سومين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و گراميداشت ياد و خاطره امام (ره) ،در دور ميدان باباطاهربرگزار شد. مسئول ورزش سازمان تعداد شركت كنندگان اين مسابقه را30 نفر عنوان كرد و گفت:در اين مسابقه دو رده سني زير و بالاي 40 سال به رقابت پرداختند.محمد رضا خوشندي هدف از برگزاري اين مسابقه را ارتقا سطح توان جسمي،مهارتي و ارزيابي سرعت عمل آتش نشانان بيان كرد ونتيجه آن را در گروه سني زير40 سال آقايان مصطفي غفوري ، احسان زيوري و حميد رضا نجفي به ترتيب در مقام هاي اول، دوم و سوم و همچنين آقايان احمد اسماعيليان، مهدي رمضاني وهوشنگ وثيقي در رده سني بالاي 40 سال به ترتيب در جايگاه اول تا سوم عنوان نمود.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1527|  0)

 

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان : برخورد اتوبوس با دیوار مدرسه 5 زخمی به جاي گذاشت

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: مدیرعامل سازمان از برخورد یک دستگاه اتوبوس شركت واحد با دیوار مدرسه ایثار در انتهای خیابان اکباتان خبر داد.رضا عسکری با اشاره به برخورد یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد با دیوار مدرسه ایثار در انتهای خیابان اکباتان همدان اظهار داشت: طي تماس تلفني با سامانه 125در ساعت 8:15 دقیقه صبح روز 19 بهمن ماه بلافاصله تيم عملياتي ايستگاه مركزي جهت كمك به حادثه ديده گان به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: در پی وقوع این حادثه پنج نفر از مسافران اتوبوس زخمی شدند كه نيروهاي عملياتي آتش نشاني پس از خارج كردن مصدومين، آنان را تحويل اورژانس جهت انتقال به بيمارستان دادند. عسكري مدت زمان خاتمه این عملیات را ساعت 8:45 و علت وقوع این حادثه را در دست بررسی عنوان نمود.

 
 

(ادامه ی متن | |  1571|  0)

 

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان: آموزش، ترويج و گسترش فرهنگ ايمني عامل اصلي كاهش حوادث است

 

به مناسبت دهه مبارک فجربا هماهنگي معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري همدان كلاسهاي آموزش ايمني و آتش نشاني مربيان مهدكودكها و مدارس شهر همدان درتالارفجرiهمدان برگزارشد.به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان" مدير عامل سازمان ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر افزود: همزمان با آغاز جشن های سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی كلاسهاس آموزش شهروندي مربيان مهدكودكها و مدارس شهر همدان در روزهاي  18،17 و19 بهمن ماه در محل تالار فجرو همچنين به مدت 4 روز كلاسهايي در قالبهاي مختلف ايمني و آتش نشاني براي دانش آموزان در نواحي مختلف شهر همدان برگزارمي شود.رضاعسكري هدف از برگزاري اين كلاسها را آشنايي مربيان و دانش آموزان با نكات ايمني و راههاي مقابله با حوادث مختاف دانست، و گفت: آموزش،ترويج و گسترش فرهنگ ايمني ميتواند عامل موثري در پيشگيري و كاهش حوادث مختلف باشدكه در اين راستا طي سالهاي اخير به جهت اهميت اين امرسازمان توانسته است گام هاي موثري بردارد .وي در ادامه اظهار داشت : به همين مناسبت مسابقه دو سرعت به همراه تجهيزات آتش نشاني  در بين آتش نشانان و با منظور ارزيابي سطح توان آنان  در روز پنج شنبه 20 بهمن ماه ساعت 9 صبح در ميدان باباطاهر برگزارخواهد شد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1254|  0)

 

 

بي احتياطي در جاده همدان_ تهران حادثه آفريد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: در ساعت 23:21، 25 ديماه سالجاري طي تماس تلفني با سامانه  125خبر از وقوع  تصادفي ناگوار در 20 كيلومتري جاده همدان _ تهران داده شد. بلافاصله تيم عملياتي ايستگاه مركزي و پنج به محل حادثه اعزام شدند. مديرعامل سازمان علت اين حادثه را به گفته شاهدان حاضر در محل بي احتياطي  و عدم مهارت راننده در کنترل  تريلر به هنگام دورزدن عنوان كرد و افزود: متاسفانه بر اثر اين حادثه 1 نفر مجروح شد. که بلافاصله به مراكز درماني انتقال يافت. عسكري در خصوص جلوگيري از وقوع چنين حوادثي به رانندگان گفت: یک راننده باید بتواند در هنگام انحراف ماشین با ملایمت خودرو را به جاده برگرداند، چرا که پیچش شدید به خصوص در سرعت بالا باعث حرکت مارپیچی ماشین، از دست دادن کنترل و واژگونی و حوادثي ازاين قبیل خواهد شد.وي اظهار داشت: اميدواريم با آگاهي و رعايت نكات ايمني رانندگان عزيز شاهد وقوع چنين حوادث ناگواري نباشيم.شايان ذكر است مدت زمان خاتمه اين عمليات 40 دقيقه بوده است.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1336|  0)

 

 

يك دستگاه كاميون در جاده قهاوند طعمه حريق شد.

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان از واژگوني يك دستگاه كاميون ايسوزو در 20 كيلومتري جاده قهاوند خبر داد.'رضا عسكری افزود: طی تماس تلفنی در ساعت دو و 10 دقیقه بامداد90/10/22 خبر آتش سوزی یك دستگاه كامیون به سامانه 125 گزارش داده شد.وی گفت: پس از اطلاع از آتش سوزی بلافاصله تيم عملياتي ایستگاههاي مركزی و شش به محل حادثه اعزام شدند.وی اظهار داشت: این حادثه در 20 كیلومتری جاده قهاوند به علت خواب آلودگی راننده و انحراف از جاده اتفاق افتاد كه موجب واژگونی كامیون شد.كه خوشبختانه در اين حادثه با اعزام به موقع راننده به مراكز درماني مورد فوتي گزارش داده نشد، اما خسارت مالي فراواني بر جاي گذاشت.

 
 

(ادامه ی متن | |  1524|  0)

 

 

اتصالات نامناسب گاز حادثه آفرید

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: مدیرعامل سازمان از آتش‌سوزی یک واحد آپارتمان مسكوني در همدان بر اثر نشت گاز خبر داد.رضا عسکری  افزود: ساعت 7 و 35 دقیقه صبح روز 90/10/22 طی تماس تلفني با سامانه 125 خبر از يك حادثه آتش سوزي درطبقه همکف آپارتمانی  در مجتمع امام خمینی واقع در شهرک مدنی داده شد.اين مسئول بیان کرد : این عملیات بلافاصله با اعزام نیروهايی از ایستگاه‌های 5 و 6 انجام شد و در نهایت  عمليات 50 دقیقه به طول انجاميد.مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان خاطرنشان کرد: در این سانحه 70 درصد منزل مسکونی به طور کامل در آتش سوخت اما خوشبختانه به هیچ‌یک از افراد منزل صدمه اي وارد نشد.وی علت آتش‌سوزی را استفاده از اتصالات نامناسب و نشت گاز اعلام كرد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1272|  0)

 

 

سرعت غيرمجاز خودرو سواري 3 نفر را به كام مرگ كشاند

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: در پي تماس تلفني با سامانه 125در ساعت 13:48 ظهرروز يكشنبه خبر از يك مورد حادثه ناگوار تصادف رانندگي واقع در گنجنامه همدان داده شد. تيم عملياتي ايستگاه 9 بلافاصله به محل حادثه اعزام شدندو با انجام اقدامات سريع از نشت بنزين و به وجود آمدن هرگونه حريق در محل جلوگيري نمودند.فرمانده عمليات ايستگاه شماره 9 درباره جزئيات حادثه گفت : اين حادثه ناگوار بر اثر سرعت بالا خودروي سواري تندر90 كه در مسير گنجنامه به سمت عباس آباد در حال حركت بوده اتفاق افتاد، كه به دليل عدم توانايي راننده در كنترل وسيله نقليه پس از برخورد با خودرويي ديگر، به هوا بلند شده و به داخل دره سقوط كرد.محمد خوشندي در خصوص خسارتهاي وارده ناشي از اين تصادف افزود:اين حادثه ناگوارخسارت مالي فراواني را به همراه داشت و متاسفانه 3 نفر از سرنشينان خودرو در در دم كشته و دو نفر ديگركه به شدت مجروح شده بودند توسط اورژانس به مراكز درماني انتقال يافتند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1525|  0)

 

 

يك باب منزل قديمي غير قابل سكونت طعمه حریق شد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان يك باب منزل قديمي فاقد سكونت بامداد یكشنبه در خيابان تختي طعمه حریق شدمدير عامل سازمان در خصوص جزئيات اين حادثه گفت: ساعت 22/4 دقیقه بامداد يكشنبه آتش سوزی در خیابان تختی نرسیده به پل پهلوانان به سامانه 125 اطلاع داده شد. رضا عسكری اظهار داشت: گروه عملیات اطفای حریق در ساعت 47/4 دقیقه در محل حاضر شده و عملیات اطفای حریق را آغاز نمو دند. وی با بیان اینكه حادثه در یك ساختمان قدیمی غير قابل سكونت اتفاق افتاده بود گفت: پس از اطلاع از آتش سوزی ایستگاه های شماره سه، دو،شش ، هشت و مركزی با  9دستگاه ماشین سنگین و دو خودرو سبك اطفای حریق بلافاصله وارد عملیات شدند. اين مسئول افزود: عمليات اطفاي حريق ، پاكسازي و ايمني محل تا ساعت 12 امروز به طول انجامید و علت حادثه توسط كارشناسان سازمان در دست بررسی است. عسكری تصريح كرد: این حادثه با وجود خسارات مالی فراوان خسارت جانی در پي نداشته است.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1264|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir