Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,816
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,565


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

همکاری در اطفاء حریق آتش سوزی انبار روغن صنعتی قزوین توسط آتش نشانان همدانی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان روز سه شنبه 16 اردیبهشت رأس ساعت21:03 دقیقه یک مورد حریق انبار روغن صنعتی واقع در شهرستان قزوین دو راهی همدان رشت به آتش نشانی همدان جهت همکاری در اطفاءحریق اطلاع داده شد. نیروهای عملیاتی این سازمان شامل 8 نفر آتش نشان و دو دستگاه خودرو عملیاتی به محض اطلاع از همدان به سمت محل حادثه اعزام گردیدند که پس طی زمان 2 ساعت و 40 دقیقه به محل حادثه رسیدند. بنا به گزارش فرمانده عملیات این سازمان وحید گلی پور سیل عظیمی از شعله های آتش انبار مذکور را فراگرفته و باتوجه به قرار گرفتن این انبار در منطقه مسکونی محل حادثه از ساکنین تخلیه گردید. در این حریق بزرگ از شهرستانهای اطراف قزوین در اطفاء حریق و ایمن سازی محل حادثه حدود 80 خودروی آتش نشانی حضور داشتند. آتش نشانان همدانی تا ساعت 4 بامداد در این عملیات شرکت داشتند و باتوجه به همکاری و تلاش آتش نشانان خوشبختانه کسی در این حادثه مصدوم و مجروح نگردیده بود.

 
 

(ادامه ی متن | |  1311|  0)

 

 

برگزاری هجدهمین آزمون آمادگی جسمانی

 

هجدهمین مرحله آزمون امادگی جسمانی پرسنل عملیاتی سازمان در 13 و 14 اردیبهشت ماه با حضور 150 آتش نشان برگزار گردید. این آزمون سه بار در سال به منظور سنجش توان و قدرت بدنی و آمادگی هرچه بیشتر آتش نشانان و جهت بالا بردن توان آتش نشانان در هنگام شرکت در عملیات برگزار می گردد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1256|  0)

 

 

تقدیر و تشکر از بازنشسته اردیبهشت ماه سازمان

 

روز شنبه مورخ 92/2/13 مراسم تقدیر بازنشستگی آقای بهروز زرنگاریان از آتش نشانان با سابقه و پرتلاش سازمان در دفتر مدیرعامل برگزار گردید. در این مراسم آقای دهبانی مدیرعامل سازمان با اهدای لوح و پاداش از زحمات سی ساله نامبرده تشکر و قدردانی نمودند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1504|  0)

 

 

سقوط تویوتا کرولا به داخل دره

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان شب گذشته مورخ 93/2/2 رأس ساعت 01:15 بامداد یک مورد حریق خودرو در جاده پیست اسکی به مرکز پیام این سازمان گزارش گردید. بلافاصله نیروهای عملیاتی ایستگاه مرکزی و ایستگاه 9 به همراه دو دستگاه خودرو عملیاتی و 7 نفر آتش نشان به محل حادثه مراجعه نمودند. پس از بررسی مشخص گردید یک دستگاه خودرو تویوتا کرولا به دلیل به احتیاطی راننده به پرتگاه جاده سقوط کرده و منجر به حریق کامل خودرو گردیده است. خوشبختانه این حادثه فوتی در پی نداشته است. مسعود دهبانی مدیرعامل سازمان آتش نشانی در پی این حادثه از شهروندان درخواست نمودند به غیر از موارد ضرورت هرگز به طور شبانه به دلیل دید ناکافی و احتمال خواب آلودگی اقدام به تردد در جاده ها ننمایند

 
 

(ادامه ی متن | |  1342|  0)

 

 

گزارش عملکرد نوروز 93

 


به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در چهارشنبه پایانی سال 1392 هیچگونه حادثه ناگواری که علت آن آتش بازی های این شب مرسوم باشد رخ نداده و خوشبختانه با تلاش و همکاری تمامی دست اندرکاران امور فرهنگی و اطلاع رسانی اعم از صدا و سیما ، جراید، خبرگزاریها و آموزشهای صورت گرفته در روزهای پایانی سال توسط این سازمان و سایر ارگانهای مخدوم، آسیب و صدمه ای گزارش نگردید. مسعود دهبانی مدیر عامل سازمان اعلام کرد به لطف خداوند سبحان و با تکیه بر فرهنگ کهن ساکنین شهر صبح پنجشنبه 28 اسفند را بدون ثبت هیچ حادثه ناگواری شروع نمودیم و ضمن تشکر از شهروندان محترم که امنیت را تقدیم جامعه نمودند اظهار داشت در ایام تعطیلات نوروز تعداد کل عملیاتهای انجام شده توسط نیروهای آتش نشان 81 مورد بوده که 50 مورد آن اطفاء حریق و 31 مورد آن امداد و نجات می باشد. در گروه اطفاء حریق 46 مورد درون شهری و 4 مورد برون شهری بوده است حوادث منجر به حریق 2 نفر مصدوم در پی داشته است . وی گفت: در گروه امداد و نجات 29 مورد حوادث درون شهری و 2 مورد برون شهری بوده است که در میان این تعداد تصادفات 7 مورد و ماندن پشت درب9 مورد بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است که در این بین متاسفانه تعداد 3 نفر فوتی و 5 نفر مصدوم گزارش گردیده است. دهبانی اعلام کرد کل هزینه های انجام شده در حوادث امداد نجات و اطفاء حریق توسط این سازمان در تعطیلات ایام نوروز امسال 194/328/900 ريال می باشد و در پایان سالی آکنده از امنیت آرامش و موفقیت را برای شهروندان آرزو نمود.

عملکرد نوروز 93:

- آماده باش کلیه ایستگاه های آتش نشانی و نیروهای عملیاتی و لغو مرخصی پرسنل
- استقرار خودروی عملیاتی در محل اسکان مسافران نوروزی (نمایشگاه بین المللی )
- استقرار خودرو عملیاتی در محل فرودگاه همدان
- اعلام طرح ایمنی به مدارس ناحیه یک و دو همدان و بازدید از آنها جهت افزایش ایمنی اسکان مسافران در مدارس
- استقرار خودرو عملیاتی و آماده باش کامل در روز سیزده فروردین در محل های: گنج نامه- میدان پژوهش و فرودگاه و همچنین گشت زنی موتورسواران مجهز عملیاتی در سطح شهر
- بازدید و سرکشی به محل های اسکان مسافران
- همکاری و هماهنگی با ستاد اسکان مسافران نوروزی نیروی انتظامی
- اهم حوادث رخ داده در این ایام عبارتند از:
- 1/1/93: برخورد اتوبوس با خودروی نیسان مجاور در حال حرکت واقع در بلوار ارتش
- 10/1/93 : حریق منزل مسکونی در اثر نشت گاز فاضلاب آشپزخانه و اتوماتیک کردن یخچال و انفجار .
- 10/1/93: واژگونی خودرو پیکان به داخل رودخانه در اثر لغزندگی مسیر و بارش باران واقع در جاده حیدره.
- 14/1/93 : واژگونی پیکان وانت در جاده ملایر
- 15/1/93: حریق خودرو پیکان در اثر نشت بنزین واقع در شهرک فرهنگیان
- 15/1/93: برخورد خودرو پراید با تیر چراغ برق واقع در پل فرهنگیان که متاسفانه یک نفر فوتی و یک مصدوم برجای گذاشت
.

 
 

(ادامه ی متن | |  1366|  0)

 

 

توصیه های ایمنی هنگام خانه تکانی

 


با نزديك شدن به روزهاي پاياني سال و از آنجاييكه يكي از سنت هاي حسنه ايرانيان، سنت خانه تكاني همگام با نو شدن طبيعت مي باشد نكات ايمني بايد در خانه تكاني مدنظر قرار گيرد تا خداي ناكرده شاهد حوادث تلخ و ناگوار براي همشهریان محترم نباشيم به همین واسطه توجه شما همشهریان را به رعایت اين توصيه ها جلب مي نماییم
1-درزمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان و يا چهارپايه از سطح اتكايي با زمين آن كاملاً مطمئن باشيد و از نوع استاندارد و نردبان دوطرفه استفاده كنيد.
2- از شستشوي پرده ، كف آشپزخانه ، حمام و غيره كه آلوده به مواد روغني مي شوند توسط مواد سريع الاشتعال (بنزين) جداً خودداري كنيد.
3- از قرار دادن مواد شوينده مانند وايتكس ، جوهر نمك و غيره درروي زمين و در دسترس كودكان جداً خودداري نموده و در حد استاندارد از آنان استفاده كنيد.
4- درزمان پاك كردن شيشه و پنجره هاي منزل، احتياط كرده و از رفتن برروي نرده ها و يا قرنيزهاي آن جداً خودداري كنيد.
5- شستشوي لوازم برقي مانند لوستر ، چراغ روشنائي و غيره قبل از قطع كامل برق بسيار خطرناك بوده و احتمال برق گرفتگي افراد را محتمل مي سازد لذا اول برق وسيله برقي را قطع و سپس نسبت به پاكسازي آن اقدام كنيد.
6- درزمان جابجايي لوازم خانگي به خصوص اجاق گاز احتياط كرده و كليه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهري و كپسول را توسط آب و صابون چك كرده و تا از عدم نشتي گاز مطمئن شويد ضمناً نسبت به تعويض بموقع شيلنگ هاي رابط گاز فرسوده اقدام كنيد.
7- از ريختن مواد قابل اشتعال در چاههاي فاضلاب ، دستشويي ، توالت و غيره جداً خودداري نموده زيرا در اثر ريزش اينگونه مواد در محيط خانه احتمال انفجار و آتش سوزي بسيار محتمل است.
8- شارژ بموقع خاموش كننده دستي آتش نشاني موجود در محيط خانه شما مي تواند كمك بسزائي درزمان آتش سوزي احتمالي به شما كند لذا توصيه مي شود نسبت به شارژ و آماده بكار بودن آن اقدام كنيد.
9- از جابجايي لوازم و اثاثيه سنگين منزل بصورت فردي اجتناب نموده و در اين مورد از كارگران حرفه اي و يا كار گروهي بهره گيري كنيد تا در ايام خوش نوروزي دچار ديسك كمر و يا عوارض ناشي از آن نشويد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1301|  0)

 

 

مراسم خداحافظی با بازنشستگان سازمان

 

طی مراسمی با حضور سرپرست سازمان، معاون عملیات و سرپرست شیفت های ایستگاههای عملیاتی از آتش نشانان بازنشته محمدرضا وفایی و علی رفیعی که در دی ماه امسال بازنشته شده اند تقدیر و قدر دانی گردید. سرپرست سازمان با اهدای لوح تقدیر و پاداش نقدی از زحمات سی ساله این عزیزان قدردانی کردند

 
 

(ادامه ی متن | |  1397|  0)

 

 

اهم اقدامات دهه مبارک فجر

 

- نصب بنر تبریک ایام دهه فجر در سطح شهر (مقابل ایستگاههای عملیاتی سازمان و میدان قائم)
- تهیه عکسهای خاطرات انقلاب و نصب در راهرو سایت اداری سازمان
- آذین بندی خودروها ، ساختمان ایستگاهها و سایت اداری
- به صدا درآوردن آژیر خودروها با عنوان زنگ انقلاب در ساعت 9/30 صبح روز 12 بهمن مقارن با ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی
- ارسال پیامک تبریک به صورت انبوه مختص این ایام
- تهیه و توزیع شکلات در سایت اداری سازمان جهت ارباب رجوع و پرسنل ایستگاههای عملیاتی
- حضور پرسنل سازمان بصورت متحدالشکل در مراسم پرشکوه راهپیمایی روز 22 بهمن
- استقرار 2 دستگاه خودروی آتش نشانی در محل راهپیمایی(میدان امام و آرامگاه بوعلی سینا)
- اهدای هدیه نقدی به فرزندان پرسنلی که در دهه فجر سال جاری متولد شده اند

 
 

(ادامه ی متن | |  1440|  0)

 

 

انفجار منزل مسکونی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ، بامداد امروز (سه شنبه اول بهمن) راس ساعت 4:41 یک مورد انفجار منزل مسکونی به مرکز پیام سازمان گزارش گردید. نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره 5 به محض اطلاع در ساعت 4:50 در محل حادثه واقع در شهرک مدنی روستای حسن آباد حضور یافتند عملیات اطفاءحریق و ایمن سازی تا ساعت 5:06 به طول انجامید. ضمناً علت انفجار نشت گاز شهری بوده که خوشبختانه ساکنین ساختمان در منزل حضور نداشتند و خسارت جانی در پی نداشته است لیکن در این انفجار منزل مورد حادثه به طور کامل تخریب شده و از بین رفته است. یعقوبی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ضمن اظهار شکرگویی بدلیل نداشتن خسارت جانی در این حادثه از همشهریان درخواست نمود با بررسی دوره¬ای اتصالات و شیرهای گاز و همچنین بستن شیراصلی گاز به هنگام خروج از منزل از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری بعمل آورند.
.

 
 

(ادامه ی متن | |  1147|  0)

 

 

حریق در مغازه آهنگری

 

خبر

به گزارش روابط عمومی سازمان روز یکشنبه 3 آذر راس ساعت 13:28 یک مورد حریق مغازه آهنگری واقع در خیابان اکباتان به مرکز پیام سازمان گزارش گردید. نیروهای عملیاتی ایستگاه مرکزی به همراه 5 نفر مامور و دو دستگاه خودرو اطفاء حریق پس از 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند. در این عملیات در اثر بی احتیاطی، کوره آهنگری روشن مانده و کارکنان آهنگری مغازه را بسته و ترک نموده اند. با مشاهده حریق توسط عابرین و تماس با سامانه 125 و در یک تلاش 24 دقیقه ای آتش اطفاء گردید. خوشبختانه در این حادثه کسی آسیب ندید و عملکرد به موقع و اطلاع سریع به نیروهای آتش نشان از یک فاجعه جلوگیری نمود. بنا به توصیه مدیرعامل سازمان کسبه و افرادی که شغل آنها کار با آتش و مواد قابل اشتعال است باید توجه داشته باشند قبل از ترک محل حتما تمام موارد ایمنی را رعایت نمایند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1426|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir