Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 824
دیروز: 1,097
مجموع: 2,254,883


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

مراسم خداحافظی با بازنشستگان سازمان

 

طی مراسمی با حضور سرپرست سازمان، معاون عملیات و سرپرست شیفت های ایستگاههای عملیاتی از آتش نشانان بازنشته محمدرضا وفایی و علی رفیعی که در دی ماه امسال بازنشته شده اند تقدیر و قدر دانی گردید. سرپرست سازمان با اهدای لوح تقدیر و پاداش نقدی از زحمات سی ساله این عزیزان قدردانی کردند

 
 

(ادامه ی متن | |  1218|  0)

 

 

اهم اقدامات دهه مبارک فجر

 

- نصب بنر تبریک ایام دهه فجر در سطح شهر (مقابل ایستگاههای عملیاتی سازمان و میدان قائم)
- تهیه عکسهای خاطرات انقلاب و نصب در راهرو سایت اداری سازمان
- آذین بندی خودروها ، ساختمان ایستگاهها و سایت اداری
- به صدا درآوردن آژیر خودروها با عنوان زنگ انقلاب در ساعت 9/30 صبح روز 12 بهمن مقارن با ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی
- ارسال پیامک تبریک به صورت انبوه مختص این ایام
- تهیه و توزیع شکلات در سایت اداری سازمان جهت ارباب رجوع و پرسنل ایستگاههای عملیاتی
- حضور پرسنل سازمان بصورت متحدالشکل در مراسم پرشکوه راهپیمایی روز 22 بهمن
- استقرار 2 دستگاه خودروی آتش نشانی در محل راهپیمایی(میدان امام و آرامگاه بوعلی سینا)
- اهدای هدیه نقدی به فرزندان پرسنلی که در دهه فجر سال جاری متولد شده اند

 
 

(ادامه ی متن | |  1248|  0)

 

 

انفجار منزل مسکونی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ، بامداد امروز (سه شنبه اول بهمن) راس ساعت 4:41 یک مورد انفجار منزل مسکونی به مرکز پیام سازمان گزارش گردید. نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره 5 به محض اطلاع در ساعت 4:50 در محل حادثه واقع در شهرک مدنی روستای حسن آباد حضور یافتند عملیات اطفاءحریق و ایمن سازی تا ساعت 5:06 به طول انجامید. ضمناً علت انفجار نشت گاز شهری بوده که خوشبختانه ساکنین ساختمان در منزل حضور نداشتند و خسارت جانی در پی نداشته است لیکن در این انفجار منزل مورد حادثه به طور کامل تخریب شده و از بین رفته است. یعقوبی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ضمن اظهار شکرگویی بدلیل نداشتن خسارت جانی در این حادثه از همشهریان درخواست نمود با بررسی دوره¬ای اتصالات و شیرهای گاز و همچنین بستن شیراصلی گاز به هنگام خروج از منزل از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری بعمل آورند.
.

 
 

(ادامه ی متن | |  987|  0)

 

 

حریق در مغازه آهنگری

 

خبر

به گزارش روابط عمومی سازمان روز یکشنبه 3 آذر راس ساعت 13:28 یک مورد حریق مغازه آهنگری واقع در خیابان اکباتان به مرکز پیام سازمان گزارش گردید. نیروهای عملیاتی ایستگاه مرکزی به همراه 5 نفر مامور و دو دستگاه خودرو اطفاء حریق پس از 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند. در این عملیات در اثر بی احتیاطی، کوره آهنگری روشن مانده و کارکنان آهنگری مغازه را بسته و ترک نموده اند. با مشاهده حریق توسط عابرین و تماس با سامانه 125 و در یک تلاش 24 دقیقه ای آتش اطفاء گردید. خوشبختانه در این حادثه کسی آسیب ندید و عملکرد به موقع و اطلاع سریع به نیروهای آتش نشان از یک فاجعه جلوگیری نمود. بنا به توصیه مدیرعامل سازمان کسبه و افرادی که شغل آنها کار با آتش و مواد قابل اشتعال است باید توجه داشته باشند قبل از ترک محل حتما تمام موارد ایمنی را رعایت نمایند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1242|  0)

 

 

توزیع 200 بروشور توصیه های ایمنی در مساجد هیئت ها و تکایای شهر همدان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان تعداد 200 جلد بوشور توصیه های ایمنی مختص ایام محرم توسط این سازمان در مساجد، هیئتها و تکایای شهرهمدان توزیع گردید و مسئولین مراسم با نصب بروشور در محل مراسم و آشپزخانه ها توصیه های ایمنی را به کار گرفتند. هدف از این برنامه به حداقل رساندن حوادث در مراسم عزاداری و محل تهیه نذورات در دهه شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) می باشد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1141|  0)

 

 

توزیع 30000 جلد کتابچه آموزش ایمنی کودکان در مدارس همدان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در پی طراحی و چاپ 35000 جلد کتابچه بی احتیاطی ممنوع و دفترچه یادداشت 125 تعداد 30000 جلد آنها در مدارس شهر همدان جهت آموزش ایمنی به کودکان پایه ابتدایی توزیع گردید. هدف از این برنامه آموزش ایمنی و نحوه مواجهه با حوادث و تماس با شماره 125 آتش نشانی از سنین پایه آموزشی در شهروندان بوده است که این وظیفه شهروندی با استقبال کودکان دبستانی به نحو احسن انجام شد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1241|  0)

 

 

واژگونی کامیون بنز بر روی نیسان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان روز سه شنبه 92/8/14 راس ساعت 18:15 یک مورد تصادف واقع در جاده قهاوند بعد از روستای بوبوک آباد مقابل راهداری به مرکز پیام این سازمان گزارش گردید. نیروهای عملیاتی ایستگاههای یک و پنج پس از طی زمان 15 دقیقه به محل حادثه رسیدند. مورد تصادف واژگونی یک دستگاه کامیون بنز ده تن بر روی خودروی نیسان بوده که بر اثر این حادثه فرد داخل خودروی نیسان در خودرو محبوس گردیده و با تلاش آتش نشانان و تجهیزات امداد و نجات فرد محبوس و مصدوم نجات یافت. بنا به این گزارش عملیات امداد و نجات و پاکسازی و ایمن سازی محل تا ساعت 20:15 ادامه داشت. رضا عسکری مدیرعامل سازمان در پی این حادثه ضمن شکرگزاری جهت عدم فوتی در این حادثه به شهروندان توصیه می نماید با رعایت احتیاط و اصول راهنمایی و رانندگی از وقوع حوادث جلوگیری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  1061|  0)

 

 

ملاقات شهردار محترم همدان و مدیرعامل و معاونین و همکاران سازمان با آتش نشان علی مرادی

 

آتش نشان علی مرادی که به علت بیماری نابینا و ناتوان گشته در سال 88 ازکار افتاده معرفی گردید. هر ساله مدیرعامل سازمان و مسئولین جهت دلجویی با وی به ملاقات ایشان می روند و امسال نیز در شب عید قربان شهردار محترم همدان جناب آقای یوسفیان به همراه مدیر عامل سازمان و معاونین و آتش نشانان به منزل نامبرده مراجعه نموده و ضمن تقدیم هدایا و آرزوی سلامتی از آتش نشان علی مرادی دلجویی نمودند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1088|  0)

 

 

برگزاری مانور آبرسانی بین آتش نشانان به منظور توانایی سنجی

 

به منظور توانایی سنجی آتش نشانان و بالا بردن سرعت عمل در حین عملیات مانور آبرسانی در بین تمامی آتش نشانان برگزار گردید

 
 

(ادامه ی متن | |  1138|  0)

 

 

برگزاری نمایشگاه مقابله با بلایای طبیعی

 

در هفته کاهش بلایای طبیعی که از 20 لغایت 25 مهر ماه ادامه داشت سازمان آتش نشانی با حضور در نمایشگاه و به نمایش گذاشتن تجهیزات تخصصی آتش نشانی مردم شهر را با اقدامات و تجهیزات این سازمان آشنا نمود.

 
 

(ادامه ی متن | |  1141|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir