Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

 

آتش پاد محمدرضا بیاناتی

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 298
دیروز: 1,468
مجموع: 1,863,410


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

5 ماهه ابتداي سال جاري صورت گرفت: انجام 227 مورد عمليات توسط آتش‌نشانان همدان

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان: مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان از انجام 277 مورد عمليات توسط آتش‌نشانان همدان در5 ماهه ابتداي سال جاري خبر داد.رضا عسكري اظهار داشت: از اين تعداد عملياتها  177 مورد آن مربوط به اطفاي حريق و 50 مورد آن نيز مربوط به امداد و نجات بوده است. وي هزينه‌هاي مواد مصرفي را براي سازمان در طي اين مدت 91ميليون و 619هزار ريال دانست و ادامه داد: تعداد كل پايان كارها و پروانه ساختماني صادر شده توسط سازما نيز به ترتيب 90 و 160 مورد بوده است اين مسئول با بيان اينكه در اين مدت 50 مورد عمليات امداد و نجات انجام شده است، افزود: تعداد حادثه در اثر تصادف 8 مورد، مهار حيوانات 6 مورد، نجات حيوانات 1مورد وگير كردن انگشتري يا واشر در انگشت 7 مورد بوده است. وي اضافه كرد: محبوس شدن در اتاق 10 مورد، محبوس شدن در آسانسور8مورد وساير موارد امدادي3 مورد بوده است.عسگري در مورد عمليات‌هاي اطفاي حريق در اين5 ماه نيز تصريح كرد: 11 مورد عمليات اطفاي حريق در اماكن مسكوني، 7 مورد در اماكن فرهنگي و مذهبي،11 مورد در اماكن اداري وجود داشته است. وي ادامه داد: همچنين در اماكن تجاري10 مورد، صنعتي 6 مورد، آموزشي5 مورد، فضاي سبز 1 مورد، مزروعي 39 مورد، زمين باير46 مورد، وسيله نقليه 14 مورد و ساير موارد نيز 25 مورد بوده است مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان در پايان خاطرنشان كرد: در اين مدت در عمليات اطفاي حريق 1 نفر فوتي  و تعداد 9 نفر مصدوم و مجروح شده‌اند، همچنين در بحث امداد و نجات نيز تعداد 1 نفر فوتي و 13 موردمجروح گزارش شده است.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1140|  0)

 

 

انبار كارتون سازي طعمه حريق شد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: پس از اطلاع سامانه 125 از وقوع يك مورد حادثه آتش سوزي ناگوارانبار كارتون سازي واقع در بلوار سيد جمال الدين در ساعت 12:23 ظهر روز پنج شنبه بلافاصله ايستگاههاي مركزي و4 به محل حادثه اعزام شدند . معاون عمليات سازمان در مورد علت حادثه گفت:  با كارشناسي هاي بعمل آماده توسط كارشناسان سازمان علت اصلي حادثه عمدي گزارش شده است. احمدي افزود: مدت زمان عمليات 2 ساعت و4 دقيقه به طول انجاميد و آتش نشانان پس ازاطمينان از ايمن سازي انبار، محل حادثه را ترك نمودند.وي خسارتهاي ناشي از اين حادثه را مالي عنوان نمود و گفت: خوشبختانه اين حادثه خسارت جاني در پي نداشته است. 

 
 

(ادامه ی متن | |  1223|  0)

 

 

آتش نشانان از سرايت حريق به ساير قسمت هاي خودرو جلوگيري كردند

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: در پي اعلام خبري مبني بر وقوع يك مورد حادثه آتش سوزي خودرو بنز اكسورواقع در جاده تهران به سامانه 125 در نخستين ساعات بامداد 90/5/24آتش نشانان ايستگاه مركزي در كوتاهترين زمان ممكن خود را به محل حادثه رسانند. معاون عملياتي سازمان با اشاره به اينكه اين عمليات 3 ساعت و نيم به طول انجاميده بودعلت اصلي بروز آتش سوزي را پنچر بودن لاستيك هاي خودرو، راه رفتن بر روي آن و سرايت به ساير قسمت هاي خودرو اعلام كرد. احمدي گفت: با توجه به اينكه حريق به قسمت بار خودرو رسيده و به سرعت در حال گسترش به ساير قسمت هاي خودرو بودخوشبختانه با حضور به موقع و سرعت عمل آتش نشانان در محل حادثه بي درنگ با رعايت نكات ايمني و بكارگيري تجهيزات خاموش كننده از سرايت حريق به اتاقك خودرو جلوگيري شد. وي در خصوص خسارت جاني و مالي ناشي از اين حادثه تصريح كرد: علي رغم خسارت مالي فراوان خوشبختانه در اين حادثه به كسي آسيبي وارد نشد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1147|  0)

 

 

سقوط آسانسور جان يك نفر را گرفت

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان در اثر سقوط آسانسور در يك ساختمان در حال ساخت يك مرد 26 ساله به شدت مجروح و يك مرد 52 ساله فوت شد. معاون عمليات سازمان در باره جزئيات اين حادثه گفت: با دريافت خبر رخداد اين حادثه در ساختمان 5 طبقه در حال ساخت واقع در بلوار فاطميه در ساعت 18:49 روز شنبه 90/5/22 بلافاصله تيم امداد ونجات ايستگاه شماره 2 در مدت زمان كوتاهي به جهت نجات آسيب ديدگان در محل حضور يافتند .احمدي افزود:  متاسفانه بر اثر اين حادثه يك نفر به شدت مجروح و ديگري فوت شد. وي علت بروز حادثه را نامشخص اعلام كرد و گفت:عامل اصلي اين حادثه ناگوار توسط كارشناسان سازمان در دست بررسي مي باشد.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  1085|  0)

 

 

برخورد دو دستگاه خودرو پرايد و پرشيا در جاده گنجنامه

 

 دراثر برخورد دو دستگاه خودرو پرايد و پرشيا عصر روز يكشنبه  در جاده گنجنامه بار ديگر شاهد يك حادثه ناگوار تصادف بوديم. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: ساعت 17:22 روز 16 مرداد ماه طي تماس تلفني با سازمان آتش نشاني همدان خبر از وقوع اين تصادف داده شد. كه بلافاصله تيم امداد ونجات ايستگاه شماره 9 در مدت زمان كوتاهي خود را به محل حادثه رسانند. معاون عملياتي سازمان علت بروز اين حادثه را بي احتياطي دو دستگاه خودرواعلام كرد.احمدي همچنين تعداد مصدومين اين حادثه را 3 نفر عنوان نمودو افزود: با حضوربه موقع آتش نشانان  در محل حادثه افراد آسيب ديده از خودرو خارج شده و مصدومين نيز بلافاصله به مراكز درماني انتقال يافتند و خودروها نيز توسط چرثقيل به پاركينگ انتقال يافتند

 
 

(ادامه ی متن | |  1082|  0)

 

 

واژگوني خودرو پرايد در بلوار فرودگاه همدان

 

با اقدام به موقع تيم امداد ونجات آتش نشاني همدان، راننده خودرو پرايد واژگون شده از مرگ نجات يافت. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان به محض اطلاع سازمان از وقوع حادثه، تيم امداد ونجات بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و به خارج كردن فرد مصدوم از داخل خودرو اقدام نمودند. اين حادثه كه در ظهر روز جمعه ساعت 11:05 در بلوار فرودگاه به وقوع پيوسته بود بر اثر آن راننده خودرو به شدت مجروح شد. معاون عملياتي سازمان در خصوص جزئيات اين حادثه گفت: اين عمليات يك ساعت و 10 دقيقه به طول انجاميد. احمدي افزود:فرد مصدوم بلافاصله به بيمارستان انتقال داده شدو آتش نشانان تا رسيدن جرثقيل در محل حادثه حضور داشتند و پس از حصول اطمينان از ايمني خودرو به ايستگاه خود مراجعت نمودند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1208|  0)

 

 

سقوط در ساختمان نيمه كاره جان فردي را گرفت

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان:پس از اطلاع سازمان مبني بر بروز يك مورد حادثه ناگوار سقوط از يك ساختمان نيمه كاره بلافاصله تيم امدادو نجات ايستگاه 9و11 خود را به محل حادثه رسانند. معاون عملياتي سازمان علت بروزاين حادثه را بي احتياطي فرد كه باعث سقوط وي از ارتفاع شده بود، عنوان كرد و گفت:  متاسفانه بر اثر اين بي احتياطي فرد جان خود را از دست داد. احمدي در خصوص جزئيات اين حادثه گفت: اين حادثه در ساعت 16:58 عصر روز پنج شنبه در خيابان هنرستان به وقوع پيوست كه با سرعت عمل آتش نشانان جسد كمتر از 10 دقيقه از گودال خارج شده و به پزشكي قانوني انتقال داده شد.

 
 

(ادامه ی متن | |  1170|  0)

 

 

سقوط جوان24ساله به داخل چاه 100متری در طاسران كبودرآهنگ

 

جسد جوان ۲۴ ساله اي که درون چاهی به عمق 100 متردر روستاي طاسران از توابع شهرستان كبودرآهنگ افتاده بود با تلاش آتش نشانان و نجاتگران آتش نشانی همدان از داخل چاه خارج شد.به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان،در نخستين ساعات بامداد جمعه   با اعلام خبر این حادثه به سامانه ۱۲۵ تيم امداد و نجات ايستگاه مركزي بلافاصله در كوتاهترين زمان ممكن خود را به محل حادثه رسانند و پس از خارج نمودن جسد از داخل چاه آن را تحويل عوامل نيروي انتظامي دادند. مجتبي احمدي معاون عمليات سازمان در این باره گفت: نجاتگران آتش نشانی بی درنگ با استفاده از تجهیزات ویژه ایمنی و نجات عملیات خود را آغاز کردند و یکی از نجاتگران پس از ورود به درون چاه توانست جسد را در زمان كوتاهي خارج نمايد.وي مدت زمان حضور در محل حادثه را 4 ساعت اعلام نمود.

 
 

(ادامه ی متن | |  1546|  0)

 

 

مدير عامل سازمان آتش نشاني همدان : با نصب نرم افزار( GIS ) رسيدن به محل حادثه را به حداقل زمان مي رسانيم

 

 به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان مدير عامل اين سازمان از راهندازي نرم افزار(GIS)دريك پروسه 7 ماهه خبر داد وگفت:با توجه به گستردگی فیزیکی و کالبدی شهرها و افزایش خطرات مترقبه و غیر مترقبه ، امدادرسانی اورژانسی ایستگاهها آتش نشانی در شهرها ضرورت بيشتر خواهد يافت رضا عسگري افزود: با توجه به اين موضوع كه زمان رسيدن به محل حادثه (زمان طلايي‌) در تمام دنيا بسيار حياتي است به نظر می رسد در ارتباط بااین مسئله مسیریابی بین ایستگاههای آتش نشانی به محل های وقوع حوادث از اهمیت بسیاربالایی برخوردار می باشد .وي تصريح كرد به همين منظورسازمان آتش نشاني همدان به جهت امدادرساني بهتر به شهروندان همداني در هنگام بروز حوادث  با خريداري اين نرم افزارخواهد توانست زمان رسيدن به محل حادثه را به حداقل زمان ممكن رساند اين مسئول از جمله كاربردهاي نصب اين نرم افزار را امدادرسانی  سريعتر به حادثه ديدگان در زمان بروز حوادث دانست و گفت: نیاز به تعیین بهترین و نزدیکترین مسیر بین ايستگاه آتش نشاني و محل حادثه در هنگام حوادث از اهميت ويژهاي برخوردار است و همچنين بارشد و توسعه غیر اصولی شهرها از یک سو و افزایش خطرات ناشی از حوادث مترقبه و غیر مترقبه از طرف دیگر ، ضرورت پرداختن به این خدمات بیشتر آشکار می گردد . وي خاطر نشان كرد:  به کمک این نوع فرایند نه تنها امکان تعیین بهترین و نزدیکترین مسیر بین چند نقطه فراهم میگردد بلکه گاها در حوادث مختلف و تماس با 125پس از درخواست كمك، شهروندان قادر به دادن آدرس دقيق نخواهد بود  وبه همين جهت اپراتور سازمان را درامر امداد رساني و هدايت ماشينهاي آتش نشاني به محل حادثه دچار مشكل خواهند نمودو با توجه به اينكه بهترین مسیر ، مسیری است که پس از درخواست امداد ، تعیین مسیر ( از لحظ کمُی و کیفی ) بین نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی و محل وقوع حادثه نقش حياتي دارد، همچنين دراين سیستم اطلاعات جغرافیایی ( GIS ) پس از درخواست امداد ، آدرس و مشخصات محل وقوع حادثه به سیستم وارد شده و میتوان در کمترین زمان ممکن  بهترین مسیرامداد رسانی را تعیین کرد همچنين اين نرم افزار قابليت آن را خواهد داشت كه موقعيت شيرهاي آتش نشاني را درنزديكترين محل حادثه جهت آبگيري ماشينها در صورت نياز مشخص نمايد .مدير عامل سازمان افزود: در این مسیریابیها فاکتورهایی نظیر حجم ترافیک تقاطع ها و گره ها ،مشخصات فیزیکی راهها و ... مد نظر قرارخواهد گرفت واپراتور سازمان خواهد توانست نيروهاي عملياتي را به محل مورد نظر هدايت نمايد. عسگري گفت: نصب اين نرم افزار کاهش هزینه های مالی و اجتماعی ، کاهش ترافیک درون شهری ، افزایش سرعت در امر امداد رسانی و ... را نیزبهمراه خواهد داشت  و همچنین منجر به تهیه نقشه منطقه بندی و خدمات رسانی ایستگاههای آتش نشانی دروضعیت موجود به حالت بهینه خواهد گردید .مدير عامل سازمان در ادامه اعتبار مورد نظر جهت نصب نرم افزار( GIS )و راهندازي دستگاه( GPS )را اعتباري بالغ بر يك ميليارد و پانصد ميليون ريال عنوان كرد و افزود:از اين مبلغ، ششصد ميليون ريال ازمحل اعتبارات استاني و الباقي از اعتبارات داخلي تامين خواهد شد. وي در پايان به حمايت استانداري محترم ،شهردارمحترم واعضاي محترم شوراي شهرهمدان نيز اشاره كرد و از زحمات همگي آنان در حمايت از اين طرح تقدير و تشكر نمود

 
 

(ادامه ی متن | |  1262|  0)

 

 

بي احتياطي راننده پرايد در جاده گنجنامه حادثه آفريد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني همدان: در عصر روز90/4/3 خبر از يك مورد تصادف واقع در جاده گنجنامه داده شدكه بلافاصله تيم امدادونجات ايستگاه شماره 9 به محل حادثه اعزام شدند. معاون عمليات سازمان در ارتباط با اين حادثه افزود: اين حادثه در اثر بي احتياطي راننده پرايد و برخورد با خودرو ون به وقوع پيوست و منجر به نشت بنزين از خودرو پرايد گرديد كه بلافاصله با حضور نيروها در محل محيط با آب شسته و پاكسازي شد وپس از ايمن سازي محل، اطمينان از نبود خطر ورعايت نكات لازم ايمني خودروها نيز به پاركينگ منتقل گرديد. احمدي در خصوص مصدومين حادثه نيزگفت:حادثه ديده گان قبل از رسيدن عوامل سازمان به مراكز درماني انتقال يافته بودند و خوشبختانه مورد فوتي در اين حادثه به ما گزارش داده نشده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  1263|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir