Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,067
دیروز: 7,428
مجموع: 13,479,093


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز جمعه 11 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/29 ، 9 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم مردادماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 345 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در سیلو، 5 مورد حریق باغ در جاده ملایر، هنرستان، متخصصین، حیدره و روستای شورین، حریق یونجه و کاه در جاده دانشگاه آزاد، حریق پیک نیک در دیزج و حریق پوشال در چهارراه میدان بار بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل زیور آلات توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  718|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 4 عملیات فرشتگان نجات همدان به پایان رسید

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/27 ، 4 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم مردادماه شهروندان 380  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد اطفاء حریق هایی شامل حریق خرمن گندم در روستای رباط، حریق سطل زباله در جوادیه و 2 مورد حریق عمدی پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی و امید اکباتان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : با رعایت اصول ایمنی از افزایش آمار حوادث جلوگیری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  627|  0)

 

 

روز سه شنبه 14 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/26 ، 8 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم مردادماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 47 تماس اشتباه و متاسفانه 278 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در بلوار بعثت و شهرک بهشتی، حریق اتاق برق مخابرات و 5 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه علوم پزشکی، سعیدیه، میرزاده عشقی، بلوار ارم و بلوار مطهری بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف در بلوار مطهری، 2 مورد مهار حیوانات در نایب احمد و جاده فقیره و عملیات امداد در آبگرفتگی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : استفاده از بنزین و حلالهای قابل اشتعال در فضای بسته جهت لکه گیری البسه از عوامل بروز آتش سوزی است.

 
 

(ادامه ی متن | |  738|  0)

 

 

14 عملیات فرشتگان نجات در روز دوشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/25 ، 12 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم مردادماه شهروندان 380  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 305 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 12 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق ضایعات در جاده روستای انصارالامام و بلوار ارتش، حریق کوره آجرپزی در جورقان، حریق خودروی فرسوده در خیابان 17 شهریور، حریق مخروبه در محوطه کبابیان، حریق باغ در جاده ملایر و 6 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی بلوار ارم 3 مورد، میدان قائم، اعتمادیه و جاده ملایر بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در اتاق در میدان پاسداران و نجات افراد محبوس شده در آسانسور در گنجنامه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : آسانسور وسیله بازی بچه ها نیست. استفاده صحیح از آسانسور را به کودکانمان بیاموزیم.

 
 

(ادامه ی متن | |  722|  0)

 

 

روز یکشنبه 15 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/24 ، 13 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم مردادماه شهروندان 322  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 5 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 252 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در خیابان رکنی، نشت سوخت خودرو در خیابان بوعلی، 2 مورد حریق ترانس برق در نایب احمد و امید اکباتان، حریق متروکه در میدان مفتح، حریق لاستیک و ضایعات در شهرک الوند، 2 مورد حریق درختان در عباس آباد و بلوار ارم و 5 مورد حریق عمدی پوشش گیاهی در پشت فروشگاه اتکا، استادان، عمار، بلوار غنی زادگان و جاده دانشگاه آزاد بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده داخل اتاق در حصار مطهری و نجات پرندگان در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبل خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  691|  0)

 

 

روز شنبه با 15 عملیات فرشتگان نجات در همدان سپری شد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/23 ، 11 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم مردادماه شهروندان 510  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 15 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 415 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق خودرو در جاگله و جوادیه، تصادف و نشت سوخت در شهرک مدنی، 4 مورد حریق باغ در شهرک الوند، بلوار ارم، سنگستان و جاده سد، حریق گندمزار در شهرک اندیشه، حریق چوب بری در گراچقا، حریق ضایعات و چوب در محوطه کلپا و حریق عمدی پوشش گیاهی در سعیدیه بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان آزاد غربی، مهار حیوانات در مزدقینه، نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان بنی هاشم و امدادرسانی در سقوط تیر چراغ برق بر روی تانکر در میدان عاشورا توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  720|  0)

 

 

13 حادثه روز جمعه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/22 ، 11 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم مردادماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 287 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق گندمزار در جاده شورین، حریق خودرو در جاده فقیره، نشت گازوییل در بلوار آیت الله نجفی، حریق زباله در سنگ سفید و 6 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، بلوار کاشانی، جاده تفریجان، اعتمادیه، بلوار غنی زادگان و پشت بیمارستان بعثت بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در بلوار جانبازان و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل زیورآلات توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : به هیچ عنوان از آب برای خاموش کردن اتصالات برق استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  641|  0)

 

 

14 عملیات فرشتگان نجات در روز چهار شنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/20 ، 11 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم مردادماه شهروندان 343  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 276 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق جنگل در دینگله کهریز، حریق باغچه در روستای یکانه، 2 مورد حریق ضایعات در خیابان فرهنگ و بلوار کاج، حریق خوابگاه دانشجویی در دانشگاه آزاد، حریق سقف بالکن مهمانپذیر در خیابان اکباتان و 5 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در میدان شاهد، بلوار بعثت، بلوار غنی زادگان، بلوار ارم و روستای شورین بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدرس، مهار حیوانات در بلوار کاشانی و بریدن تنه درخت شکسته شده در حال سقوط در فرعی باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  774|  0)

 

 

روز سه شنبه 19 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/19 ، 18 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم مردادماه شهروندان 515  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 61 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 385 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در نایب احمد، 4 مورد حریق باغ در جاده ملایر 2 مورد، پشت استانداری و بلوار ارم، حریق گندمزار در روستای بهرام آباد، حریق ساختمان نیمه کاره در کولانج، حریق موتورسیکلت در میدان کربلا، حریق خرمن گندم در روستای شورین، تصادف و واژگونی خودرو در اسلامشهر و 8 مورد حریق عمدی پوشش گیاهان خود رو در شهرک بهشتی، بلوار ارم 3 مورد، سی متری عمار، بلوار کولاب، جاده تهران و بلوار غنی زادگان بوده است. همچنین یک مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شیرسنگی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن کپسول گاز یا پیک نیک و گالنهای حاوی مواد سریع الاشتعال در صندوق عقب خودرو بپرهیزید.

 
 

(ادامه ی متن | |  636|  0)

 

 

روز دوشنبه 17 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/18 ، 12 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم مردادماه شهروندان 388  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 303 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 12 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در جولان، حریق خودرو در جاده گنجنامه، حریق لاستیک در بلوار ارم، و 9 مورد حریق عمدی پوشش گیاهی در روستای شورین، بلوار ارم هنرستان 2 مورد، سعیدیه 2 مورد، شهرک اندیشه، شهرک مدرس و پشت استانداری بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در خیابان آرام و خیابان آزادی، مهار حیوانات در میدان پاسداران و 2 مورد عملیات امداد در حادثه نشت سوخت خودرو در سرپل یخچال و جاده دانشگاه آزاد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قراردادن اجاق گاز در مجاورت پنجره باز و کوران هوا خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  742|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir