Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 22,359
دیروز: 34,463
مجموع: 9,357,983


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

دو حادثه تصادف در یک روز

 

خبر

 4 مصدوم تصادف سواری پراید با کامیون در بلوار بدیع الزمان با تلاش آتش‌نشانان ایستگاه مرکزی همدان از درون خودرو خارج و تحویل عوامل اورژانس شدند...

 
 

(ادامه ی متن | |  698|  0)

 

 

9 عملیات فرشتگان نجات در روز یکشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/07 ، 5 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم شهریورماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 6 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 345 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق ضایعات در دیزج و 4 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در روستای شورین، میدان امام حسین(ع)، بلوار ارم و پشت استانداری بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک اندیشه، 2 مورد مهار حیوانات در سعیدیه و مهدیه و نجات افراد محبوس شده در منزل در استادان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هرگز جهت گرم نمودن داخل خودرو یا چادرهای مسافرتی از گاز پیک نیک استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  676|  0)

 

 

روز شنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/06 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم شهریورماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 27 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در سیزده خانه، 2 مورد حریق باغ در دوراهی سد و پشت استانداری، نشت گاز خودرو در شورین، حریق کپسول در اعتمادیه و حریق عمدی پوشش گیاهی در انبار نفت بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در سعیدیه و فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز: نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز در آشپزخانه حساس باشید و در جهت رفع عیب آن اقدام کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  754|  0)

 

 

روز جمعه 24 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/05 ، 17 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم شهریورماه شهروندان 377  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 24 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 17 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار ارم، 3 مورد حریق باغ در بلوار کولاب، بهرام آباد و شهرک الوند، حریق موتور سیکلت در خیابان صدف، واژگونی و نشت سوخت خودرو در بلوار کولاب، 4 مورد حریق درختان در بلوار ارم و جاده ملایر 3 مورد و 7 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در روبروی بیمارستان فرشچیان، هنرستان 2 مورد، جاده گنجنامه، حیدره، باباطاهر و بلوار ارم بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بیمارستان بهشتی و امید اکباتان، نجات افراد محبوس شده در خودرو در رستوران ساحل، 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شکریه، اعتمادیه و رسالت و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل زیور آلات توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از نصب آبگرمکن در محیط بسته مانند حمام خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  928|  0)

 

 

روز چهارشنبه با 22 عملیات فرشتگان نجات سپری شد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/03 ، 15 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم شهریورماه شهروندان 375  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 22 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در دره مرادبیگ و بلوار ارم، 2 مورد حریق باغ در فقیره و سنگستان، حریق پیک نیک در شهرک الوند، 2 مورد حریق درخت در سعیدیه و حاج عنایت، حریق پوشال در میدان بار و 7 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در پشت استانداری 2 مورد، جاده دانشگاه آزاد، چرمسازی، شهرک اندیشه، تپه هگمتانه و شهرک الوند بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بین النهرین و شهرک مدرس، نجات افراد محبوس شده در منزل در جوادیه، نجات حیوانات در شهرک بهشتی، 2 مورد تست گاز منوکسید کربن در چهارراه نظری و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل اشیاء فلزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از انباشتن مواد قابل اشتعال مثل کاغذ، پارچه و رختخواب در کنار پریز برق خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  652|  0)

 

 

روز سه شنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/02 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم شهریورماه شهروندان 380  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق گندمزار در جاده رباط، حریق باغ در پشت استانداری، حریق آسفالت در جاده ملایر و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در استادان، جاده رباط و سعیدیه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و نجات افراد محبوس شده در آسانسور در آرامگاه بوعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از شیلنگهای مخصوص گاز و بست های فلزی مناسب برای اجاقهای گاز استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  710|  0)

 

 

روز دوشنبه 13 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/01 ، 10 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یکم شهریورماه شهروندان 430  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 352 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در جورقان، 4 مورد حریق باغ در بلوار الغدیر، حیدره، شهرک بهشتی و بلوار کاج، حریق لاستیک در بلوار بهشت، حریق خودرو در آرامگاه بوعلی، و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در عباس آباد، جاده دانشگاه آزاد و خیابان میرزاده عشقی بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک فرهنگیان و 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شکریه و 18 متری توحید توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برای چند وسیله برقی استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  645|  0)

 

 

11 عملیات فرشتگان نجات در روز یکشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/31 ، 10 عملیات اطفای حریق و یک عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم مردادماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 29 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در پشت استانداری، واژگونی خودرو در جاده دانشگاه آزاد، نشت سوخت خودرو در جهان نما، حریق مخروبه در خیابان توپچی و 6 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در میدان قائم، باغ ایرانی، روستای رباط، شهرک مدنی، استادان و صدف بوده است. همچنین تنها عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از هرگونه مزاحمت تلفنی سامانه 125 جداٌ خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  689|  0)

 

 

روز شنبه 10 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/05/30 ، 8 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام مردادماه شهروندان 398  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 9 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 299 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در دوراهی ورکانه، حریق کارخانه کارتن در شهرک بوعلی، 2 مورد حریق پوشال در روبروی میدان بار، حریق ضایعات چوب در اول گراچقا، حریق باغ و درخت در حیاط شرکت نفت و 2 مورد حریق پوشش گیاهی در حیاط مدرسه جلال سنایی و جنب سالن هفت تیر بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات فرد از درون چاه در جورقان و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل اشیاء فلزی و زیورآلات توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در مواقع بروز حادثه با حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  695|  0)

 

 

مدارک لازم جهت تکمیل پرونده استخدام سازمان

 

 برای رویت مدارک لازم جهت تکمیل پرونده استخدامی سازمان به بلوک سمت راست سایت و قسمت  "سامانه استخدامی سازمان" مراجعه و بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید. خواهشمند است قبول شدگان محترم در وقت تعیین شده از سوی سازمان با در دست داشتن مدارک اعلامی به واحد اداری مراجعه نمایند.

 
 

(ادامه ی متن | |  1130|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir