Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,433
دیروز: 7,428
مجموع: 13,479,459


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

آخرین روز تابستان روزی پرحادثه در همدان بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/31 ، 14 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم شهریورماه شهروندان 425  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 19 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 52 تماس اشتباه و متاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل حریق کپسول گاز در بلوار شهید همدانی، 2 مورد حریق مخروبه در خیابان پاسداران، تصادف و نشت سوخت خودرو در بلوار بعثت، 4 مورد حریق باغ در شهرک بهشتی، تفریجان، گنجنامه و بلوار فرودگاه، حریق متروکه در خیابان جعفرطیار، حریق درختان در تپه حاج عنایت، حریق خودرو در شهید زمانی و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در چهارراه سعیدیه، بلوار امام خمینی(ره) و بلوار ارم بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات به دلیل سقوط آسانسور در خیابان پاسداران، 2 مورد مهار حیوانات در منوچهری و رسالت، نجات افراد محبوس شده در منزل در صدف و نجات افراد محبوس شده در خودرو در چهارراه انبار نفت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : گرفتن انشعاب از یک شیر برای چند وسیله گازسوز خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  675|  0)

 

 

روز سه شنبه با 12 عملیات فرشتگان نجات در همدان سپری شد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/30 ، 9 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام شهریورماه شهروندان 360  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 23 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در خیابان اکباتان، 2 مورد حریق باغ در جاده حیدره و شورین، حریق مخروبه در خیابان پاسداران، حریق زباله در پیشاهنگی و 4 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، بلوار بعثت 2 مورد و چهارراه پژوهش بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در یلوار کاشانی، نجات کودک محبوس شده در منزل در جاده فقیره و مهار حیوانات در قاسم آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  812|  0)

 

 

روز یکشنبه 8 حادثه آتش نشانان را در همدان به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/28 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم شهریورماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق خودرو در میرزاده عشقی و بلوار مطهری، حریق پیک نیک در جولان، نشت بنزین خودرو در میدان سپاه و 2 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه علوم پزشکی و شهرک مدرس بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میدان پاسداران و نجات حیوانات در بلوار بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبلمان پرهیز کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  662|  0)

 

 

روز شنبه 14 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/27 ، 10 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم شهریورماه شهروندان 367  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت و یک مورد گزارش حریق کذب در شکریه بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در اسلامشهر، حریق ضایعات در خیابان 17 شهریور، حریق مخروبه در جوادیه، انفجار آبگرمکن در بلوار مطهری و 6 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم 3 مورد، بلوار سید جمال الدین، فقیره و پشت استانداری بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جاده فقیره، نجات افراد محبوس شده در منزل دربلوار مدنی، مهار حیوانات در قاسم آباد و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل اشیاء فلزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : تماسهای بی مورد با سامانه 125 سبب عدم رسیدن ماموران آتش نشانی به مکانهایی لست که آتش سوزی واقعی در آنجا رخ داده است. از تماس بی مورد با سامانه 125 جداٌ خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  785|  0)

 

 

روز جمعه با 10 عملیات فرشتگان نجات در همدان سپری شد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/26 ، 7 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم شهریورماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بنی هاشم، 3 مورد حریق باغ در شهرک الوند، شهرک بهشتی و جاده ملایر، حریق ضایعات در خیابان مهدیه، و 2 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در سعیدیه و بلوار ارتش بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در آرامگاه بوعلی، مهار حیوانات در خیابان آرام و نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  744|  0)

 

 

روز چهارشنبه 10 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/24 ، 8 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم شهریورماه شهروندان 340  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در دره مرادبیگ و بلوار کاشانی، 3 مورد حریق خودرو در بلوار مطهری، سعیدیه و جورقان و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار رجایی، جاده حیدره و جاده تهران بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند و نجات حیوانات در شکریه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از شیلنگهای مقاوم مخصوص گاز و بست های فلزی مناسب برای اجاق گاز استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  737|  0)

 

 

روز سه شنبه با 13 حادثه در همدان همراه بود

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/23 ، 11 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم شهریورماه شهروندان 309  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 42 تماس اشتباه و متاسفانه 241 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در شورین، حریق مغازه در بلوار چیت سازیان، حریق پیک نیک در نظربیگ، حریق درب منزل در شهرک مدرس، تصادف و نشت بنزین خودرو در جاده خاکو و 6 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در 30 متری عمار، شهرک الوند، حیدره، میرزاده عشقی، اعتمادیه و تپه هگمتانه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در حصار امام (ره) و عملیات امداد و نجات در واژگونی خودرو در گنجنامه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از پارک کردن خودرو در کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی بپرهیزید.

 
 

(ادامه ی متن | |  660|  0)

 

 

روز دوشنبه 6 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/22 ، 3 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم شهریورماه شهروندان 280  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 24 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 220 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق ضایعات در بلوار انقلاب و 2 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در شهرک مدرس بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف در میدان باباطاهر، عملیات امداد و نجات در صحنه  واژگونی خودرو در بلوار انقلاب و عملیات امداد و نجات در اقدام به خودکشی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای آتش نشانی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  696|  0)

 

 

روز چهارشنبه 22 عملیات توسط فرشتگان نجات همدان به انجام رسید

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/17 ، 18 عملیات اطفای حریق ، 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان روزهفدهم شهریورماه شهروندان 375 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 22 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 1مورد حریق کذب، 42 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 18 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در عمار، 3 مورد حریق باغ در بلوار بعثت، بلوار ارم  و دره مراد بیگ، نشت بنزین از خودرو در باغ ایرانی و 7 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در سه راهی دانشگاه آزاد، سعیدیه 2 مورد، شهرک الوند، کوچه مشکی، شهرک مدرس، میدان بیمه و پشت اتکاء، 4 مورد حریق درخت در پشت استانداری، 2 مورد در حصار قصابان و بلوار بعثت، یک مورد آژیر اعلام حریق در میدان بار، نشت بنزین از خودرو در باغ ایرانی و متاسفانه یک مورد گزارش حریق کذب بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شیر سنگی، مهار حیوانات در چهار راه بابک و 1 مورد نجات افراد محبوس شده در مغازه در سرگذر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : تماس های بی مورد گاهی سبب عدم رسیدن ماموران آتش نشانی به مکانهایی است که آتش سوزی واقعی در آنجا رخ داده است .از تماسهای بی مورد با سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی جدا خودداری فرمایید

 
 

(ادامه ی متن | |  776|  0)

 

 

10 حادثه در روز سه شنبه فرشتگان نجات همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/16 ، 5 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم شهریورماه شهروندان 470  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 380 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در بلوار ارم و استادان، حریق درختان در محوطه دانشگاه بوعلی، رویت دود از سقف کاذب بیمارستان بهشتی و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در حیدره بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شیرسنگی و گلزار، نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار سید جمال الدین اسدآبادی، مهار حیوانات در سنگستان و عملیات امداد در سانحه واژگونی خودرو در بلوار احمدی روشن توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  798|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir