Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 191
دیروز: 1,358
مجموع: 2,366,705


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز چهارشنبه 10 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/10 ، 5 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم شهریورماه شهروندان 340  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در میدان مفتح، حریق ضایعات در بلوار بدیع الزمان، و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در میدان شاهد، پادگان ابوذر و استادان بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در استادان، مهار حیوانات در فرهنگیان، نجات حیوانات در میدان پژوهش، مهار حیوانات در کوی محمدیه و عملیات امداد در واژگونی خودرو و نشت بنزین در میدان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی به هیچ عنوان از آسانسور استفاده ننمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  629|  0)

 

 

12 عملیات فرشتگان نجات در روز سه شنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/09 ، 8 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم شهریورماه شهروندان 367  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 6 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 309 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق لاستیک در شهرک امیرکبیر و روبروی باغ بهشت، حریق پیک نیک در نایب احمد، حریق چرخ اتوبوس شرکت واحد در چهارراه بابک و 4 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار احمدی روشن، جاده تفریجان، امید اکباتان و میدان قائم بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در بلوار فرودگاه، مهار حیوانات در کوی محمدیه، عملیات امداد در واژگونی خودرو در بلوار بهشت و عملیات امداد در برخورد کامیون پمپ سیمان با تیر برق در بلوار خرمرودی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن یا چوب یا کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  608|  0)

 

 

آموزش همیاران منابع طبیعی برای مقابله با آتش‌سوزی

 

 اعضای فعال سازمان‌های مردم ‌نهاد منابع ‌طبیعی استان دوره یک روزه ایمنی و آتش‌نشانی را در معاونت آموزش و پیشگیری آتش‌نشانی همدان پشت سر گذاشتند...

 
 

(ادامه ی متن | |  546|  0)

 

 

آموزش اصول ایمنی و آتش‌نشانی به 36 هزار شهروند همدانی

 

 مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: 36 هزار و هشتصد نفر از شهروندان، دانش‌آموزان و کارکنان تعدادی از ادارات دولتی همدان در مرداد ماه سال جاری اصول پیشگیری و مقابله با حوادث شهری و آتش‌نشانی را فرا گرفتند...

 
 

(ادامه ی متن | |  572|  0)

 

 

روز دوشنبه 7 حادثه آتش نشانان را به محل وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/08 ، 5 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم شهریورماه شهروندان 440  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی، حریق زباله در شهرک مدنی، حریق پوشال در بلوار سید جمال الدین، حریق باغ در حیدره، و حریق عمدی پوشش گیاهی در بلوار انقلاب بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان میرزاده عشقی و مهار حیوانات در کوی محمدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث با حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  640|  0)

 

 

آتش نشانان تاپایان مرداد ماه 1600 ماموریت عملیاتی انجام دادند

 

 مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌نشانان جان بر کف همدان از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه یکهزار و 598 عملیات مختلف انجام داده‌اند که این امارنسبت به 1311 عملیات انجام شده در مدت مشابه سال قبل 22درصد افزایش داشته است...

 
 

(ادامه ی متن | |  654|  0)

 

 

مهار آتش‌سوزی گسترده انبار ضایعات با تلاش دو ساعته آتش نشانان

 

خبر

 آتش‌سوزی گسترده انبار ضایعات لوله‌های پلی‌اتیلن در جاده روستای انصارالامام با تلاش دو ساعته 11 آتش‌نشان مهار شد...

 
 

(ادامه ی متن | |  660|  0)

 

 

دو حادثه تصادف در یک روز

 

خبر

 4 مصدوم تصادف سواری پراید با کامیون در بلوار بدیع الزمان با تلاش آتش‌نشانان ایستگاه مرکزی همدان از درون خودرو خارج و تحویل عوامل اورژانس شدند...

 
 

(ادامه ی متن | |  553|  0)

 

 

9 عملیات فرشتگان نجات در روز یکشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/07 ، 5 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم شهریورماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 6 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 345 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق ضایعات در دیزج و 4 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در روستای شورین، میدان امام حسین(ع)، بلوار ارم و پشت استانداری بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک اندیشه، 2 مورد مهار حیوانات در سعیدیه و مهدیه و نجات افراد محبوس شده در منزل در استادان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هرگز جهت گرم نمودن داخل خودرو یا چادرهای مسافرتی از گاز پیک نیک استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  520|  0)

 

 

روز شنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/06 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم شهریورماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 27 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در سیزده خانه، 2 مورد حریق باغ در دوراهی سد و پشت استانداری، نشت گاز خودرو در شورین، حریق کپسول در اعتمادیه و حریق عمدی پوشش گیاهی در انبار نفت بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در سعیدیه و فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز: نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز در آشپزخانه حساس باشید و در جهت رفع عیب آن اقدام کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  592|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir