Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,709
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,458


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز سه شنبه 7 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/04 ، 2 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم آبان ماه شهروندان 278  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 6 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 225 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل مانور اطفاء حریق جایگاه سوخت فلسطین و حریق درختان در سعیدیه بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در استادان و جاده فقیره، عملیات امداد و نجات در حادثه گازگرفتگی در قاسم آباد، نجات افراد محبوس شده در منزل در جانبازان و عملیات امداد و نجات در صحنه واژگونی خودرو در بلوار بلوار کاشانی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هر وسیله گازسوز باید دارای یک دودکش مستقل و مشخص به فضای بیرون باشد.

 
 

(ادامه ی متن | |  657|  0)

 

 

نجات راننده محبوس در سانحه تصادف زنجيره اي بلوار فرودگاه

 

خبر

 فرشتگان نجات 125 راننده خودرو کاميونت را که در حادثه تصادف زنجيره اي بلوار فرودگاه درون خودرو محبوس شده بود در کمترين زمان ممکن نجات دادند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني همدان ساعت 22 و 18دقيقه دوشنبه 3آبان سامانه 125 گزارشي از تصادف چند خودرو در بلوار فرودگاه دريافت کرد. با دريافت اين خبر اکيپ عملياتي ايستگاه17 و اکيپ تخصصي امداد و نجات ايستگاه مرکزي با 8 آتش‌نشان به محل اعلام شده واقع در جاده تهران نرسيده به ميدان فرودگاه اعزام شدند. آتش‌نشانان که با وجود ترافيک سنگين مسير درسريعترين زمان ممکن خودرا به محل حادثه رسانده بودند دربررسي اوليه مشاهده کردند چندين دستگاه خودرو شامل سواري پرايد، دو دستگاه وانت نيسان، دودستگاه اتوبوس، کاميون کشنده، و کاميونت هيوندا با هم برخورد کرده اند. با مشاهده وضعيت موجود يک گروه از آتش نشانان با ايمن سازي صحنه حادثه و خودروهاي درگير در حادثه از حوادث احتمالي بعدي پيشگيري کردند و گروه ديگر با استفاده از تجهيزات ويژه، به نجات راننده کاميونت که در خودرو حادثه ديده محبوس شده بود اقدام کردند. با گذشت 15 دقيقه از آغاز عمليات راننده محبوس از داخل خودرو کاميونت خارج وبه منظور اقدامات درماني  در اختيار عوامل اورژانس قرار گرفت و آتش نشانان به منظور روانسازي ترافيک و پيشگيري از وقوع حوادث بعدي با استفاده تجهيزات موجود خودرو حادثه ديده را به حاشيه بلوار منتقل کردند. با پايان مرحله اول عمليات و نجات فرد مصدم اکيپ امداد و نجات جهت ادامه خدمت رساني به شهروندان به ايستگاه مرکزي مراجعت کرد و اکيپ اطفاءحريق تا انتقال تمام خودروهاي حادثه ديده و رفع کامل خطر در محل مستقر شدند.   بر اساس اين گزارش طبق اعلام مرکز پيام و کنترل فرماندهي عمليات روز سوم آبان ماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از اين تعداد تماس 10 مورد منجر به عمليات گرديده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمايي، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ايجاد مزاحمت بوده است. عمليات هاي انجام شده در اين تاريخ 5 مورد آتش سوزي شامل 2 مورد عمليات احتياط حريق در صحنه تصادف در بلوار فرودگاه، مانور اطفاء حريق اداره آب در شهرک بهشتي، مانور اطفاء حريق جايگاه سوخت در بلوار امام خميني (ره) و حريق عمدي مراتع و پوشش گياهي در جاده تهران بوده است. همچنين 5 مورد عمليات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در کوچه مشکي و بلوار کاشاني، مهار حيوانات در خيابان پاستور، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتي و عمليات امداد و نجات در صحنه تصادف در بلوار فرودگاه توسط آتش نشانان به انجام رسيد. توصيه ايمني روز : قبل از نصب وسايل گازسوز از باز بودن مسير دودکش اطمينان حاصل نموده و بطور متناوب بررسي نماييد.

 
 

(ادامه ی متن | |  588|  0)

 

 

روز دوشنبه با 10 عملیات فرشتگان نجات در همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/03 ، 5 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم آبان ماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد عملیات احتیاط حریق در صحنه تصادف در بلوار فرودگاه، مانور اطفاء حریق اداره آب در شهرک بهشتی، مانور اطفاء حریق جایگاه سوخت در بلوار امام خمینی (ره) و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در جاده تهران بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در کوچه مشکی و بلوار کاشانی، مهار حیوانات در خیابان پاستور، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتی و عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف در بلوار فرودگاه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : قبل از نصب وسایل گازسوز از باز بودن مسیر دودکش اطمینان حاصل نموده و بطور متناوب بررسی نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  730|  0)

 

 

فرشتگان نجات125 همدان با حضور به موقع آتش سوزی خودرو سواری پژو206 که بطور ناگهانی طعمه حریق شده بود خاموش کردند...

 

خبر

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ساعت 9 و 56 دقیقه یکشنبه 2 آبان سامانه 125 گزارشی مبنی بر آتش سوزی یکدستگاه خودرو سواری دریافت کرد. با دریافت این گزارش  و با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله 3 اکیپ عملیاتی از ایستگاههای مرکزی، 13 و19 به همراه اکیپ فرماندهی عملیات به نشانی اعلام شده در خیابان مهدیه اعزام شدند. آتش نشانان که در مدت 4 دقیقه خودر به محل حادثه رسانده بودند با مشاهده خودروی پژو206 که از ناحیه موتور طعمه حریق شده بود عملیات ایمن سازی صحنه حادثه و اطفاءحریق را آغاز کردند. فرشتگان نجات 125 همدان با رعایت اصول ایمنی در کمترین زمان ممکن آتش سوزی را به طور کامل مهار و از گسترش آن به سایر قسمتها جلوگیری کردند. بنا به اظهار مالک وسیله نقلیه خودرو در زمان وقوع حادثه در وضعیت متوقف و خاموش قرار داشته و بطور ناگهانی از ناحیه موتور دچار آتش سوزی شده است.  براساس این گزارش طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات روز اول آبان ماه شهروندان 280  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در بلوار ارم، حریق تانکر خالی در خیابان آزاد، حریق باغ در گنجنامه و حریق ضایعات در پشت بیمارستان اکباتان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در انتهای هنرستان، جهان نما و بلوار نظربیگ توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از بکار بردن وسایل گرمایی بدون نصب دودکش یا دارای نقص فنی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  710|  0)

 

 

روز یکشنبه با 7 حادثه همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/02 ، 6 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم آبان ماه شهروندان 262  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 41 تماس اشتباه و متاسفانه 204 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در خیابان مهدیه،حریق درختان در بلوار ارم، حریق کنتور برق مغازه در بلوار بدیع الزمان و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در حیدره، باغ حکمتی و پارک پرواز بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل رهاسازی انگشت فرد از داخل داشبورد خودرو در حسن آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن لوله بخاری به داخل ظرف آب جداً خودداری نمایید.

   
   

 
 

(ادامه ی متن | |  678|  0)

 

 

روز شنبه 8 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/01 ، 4 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول آبان ماه شهروندان 280  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در بلوار ارم،حریق تانکر خالی در خیابان آزاد، حریق باغ در گنجنامه و حریق ضایعات در پشت بیمارستان اکباتان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در انتهای هنرستان، جهان نما و بلوار نظربیگ توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از بکار بردن وسایل گرمایی بدون نصب دودکش یا دارای نقص فنی خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  623|  0)

 

 

روز جمعه 12 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/07/30 ، 9 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام مهرماه شهروندان 259  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 200 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق خانه باغ در شهرک بهشتی، 2 مورد حریق لاستیک در شهرک مدنی و بلوار شاهد، حریق جنگل در جاده چشین، حریق باغ در بلوار بعثت، حریق سطل زباله در میدان سپاه و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در دجانبازان، خیابان شریعتی و پارک پرواز بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف در جاده فرودگاه و جاده ملایر و مهار حیوانات در شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : به هیچ عنوان برای وسایل گازسوز از لوله بخاری آکاردئونی (آلومینیومی) استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  630|  0)

 

 

روز چهارشنبه 6 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/07/28 ، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم مهرماه شهروندان 323  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 5 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 282 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در بلوار ارم و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار غنی زادگان، جاده رباط و دانشگاه بوعلی سینا بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در فلکه حسن آباد و نجات حیوانات در میدان پاسداران توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : سرد بودن لوله بخاری از نشانه های تولید گاز منوکسید کربن است.

 
 

(ادامه ی متن | |  695|  0)

 

 

روز سه شنبه 8 حادثه در همدان رخ داد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/07/27 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم مهرماه شهروندان 320  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در تفریجان، حریق مخروبه در آقاجانی بیگ، عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در بلوار نجفی، حریق خودرو در بلوار بعثت، عملیات احتیاط حریق در حادثه شکسته شدن علمک گاز در چهارراه تختی و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در شهرک الوند بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در چهارراه عمار و مهار حیوانات در عین القضاه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : سرد بودن لوله بخاری از نشانه های تولید گاز منوکسید کربن است.

 
 

(ادامه ی متن | |  656|  0)

 

 

روز دوشنبه آتش نشانان با 11 حادثه در همدان مقابله کردند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/07/26 ، 9 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم مهرماه شهروندان 316  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 258 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در روستای شورین، حریق باغ در جاده چشین، حریق کارگاه لوسترسازی در دیزج، حریق لاستیک در بلوار جوان، عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در جاده تهران و 4 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در دانشکده کشاورزی، میدان باباطاهر، بلوار ارم و بیمارستان اکباتان بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و خیابان گلزار توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : توصیه میشود در هر سال یکبار شیلنگ گاز تعویض شود.

 
 

(ادامه ی متن | |  670|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir