Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 9,073
دیروز: 18,056
مجموع: 10,916,114


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

سقوط دو دختر خردسال درون چاه اب منزل مسکونی

 

 آتش‌نشانان همدان دودختر بچه 2 و 8 ساله را که درون چاه اب منزل مسکونی شان سقوط کرده بودند بیرون کشیدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی همدان ساعت17 و 8 دقیقه یکشنبه 30 آبان سامانه 125 گزارشی از سقوط احتمالی یک کودک درون  چاه آب دریافت کرد.

با دریافت این گزارش و با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله دو اکیپ عملیاتی از ایستگاههای 12 و 17 و دو اکیپ از ایستگاه مرکزی به نشانی اعلام شده در کوی شمس(حصار حاج شمسعلی)اعزام شدند. اولین اکیپ از اتش‌نشان اعزامی که ساعت 17و 12 دقیقه به محل حادثه رسیده بودند بابررسی میدانی صحنه حادثه و مشاهده پیکر دختر خردسال درون چاه  بلافاصله عملیات نجات وی را آغاز کردند. آتش نشانان با استفاده از تجهیزات تخصصی امداد و نجات و با رعایت دقیق اصول ایمنی وارد چاه شده و و پیکر دختر خردسال (حدود 2 ساله )را به خارج از چاه منتقل کردند. آتش‌نشانان بلافاصله پس از بیرون اوردن دختر خردسال اقدامات اولیه امدادی را انجام و پس از حضور عوامل اورژانس مصدوم را به انان تحویل دادند. درادامه با توجه به اظهارات حاضران مبنی بر اینکه دختر 8 ساله خانواده نیز مفقود شده و احتمال سقوط وی  در چاه وجود دارد آتش‌نشانان با هدف بررسی موضوع، به جستجو درون چاه اب پرداختند.

با انجام عملیات مجدد صعود و فرود و جستجو، جسم بیجان دختر بچه را در عمق آب چاه موردنظر مشاهده کردند و پس از خارج کردن وی به دلیل  عدم وجود امبولانس با خودرو فرماندهی عملیات به بیمارستان منتقل کردند. لازم به ذکر است در این عملیات 4 اکیپ عملیاتی و 12آتش نشان با استفاده ازتمام توان و تجهیزات برای نجات جان دو خواهر خردسال تلاش کردند اما بر اساس اطلاعات رسیده از بیمارستان متاسفانه هردو کودک جان خود را از دست دادند. توصیه ایمنی: برای پیشگیری از وقوع حوادث تلخی مشابه حادثه فوق در صورت وجود چاه  در منزل مسکونی به شیوه مناسب و استاندارد نسبت به طوقه چینی و نصب درب مناسب در دهانه آن اقدام نمایند.همچنین در زمان باز بودن درب چاه با ایجاد موانع مناسب از نزدیک شدن کودکان به دهانه چاه جلوگیری نمایند.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  732|  0)

 

 

11 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز دوشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/01 ، 7 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول آذر ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق کارگاه MDF سازی در بلوار خوزستان، حریق لاستیک در جاده ملایر، حریق خودرو در خیابان پاستور، 3 مورد حریق باغ در بلوار ارم 2 مورد و جاده سد و بصدا درآمدن آژیر سیستم اعلام حریق بانک در خیابان شهدا بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جاده فقیره، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان گلزار و خیابان طالقانی، و عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف در بلوار بسیج توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : بازرسی اتصالات و بستهای مربوط به لوله های گاز را حتما بطور مستمر انجام دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  643|  0)

 

 

روز یکشنبه 11 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/30 ، 8 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام آبان ماه شهروندان 306  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 246 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در امامزاده عبدالله، حریق عمدی سطل زباله در خضریان، 2 مورد حریق باغ در شهرک الوند و جاده چشین، حریق درختان در شهرک فرهنگیان و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در پردیس، بلوار ارم و 18 متری ابوذر بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار نظربیگ، مهار حیوانات در پشت بیمارستان بوعلی و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط 2 کودک در چاه در حصار حاج شمسعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : قبل از نصب وسایل گازسوز از باز بودن مسیر دودکش اطمینان حاصل نموده و بطور متناوب بررسی نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  580|  0)

 

 

این روزها آمار حوادث همدان همچنان بالاست

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/28 ، 22 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم آبان ماه شهروندان 329  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 25 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 214 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 22 مورد آتش سوزی شامل انفجار گاز در بنی هاشم، 4 مورد حریق باغ در جاده گنجنامه، بلوار بعثت، بلوار ارم و حصار حاج شمسعلی، 6 مورد حریق درختان در 18 متری ابوذر 2 مورد، پارک مردم، بلوار جوان 2 مورد و روستای شورین، حریق مخروبه در سیلو، حریق جنگل در سرخ آباد، 2 مورد حریق ضایعات و برگ درختان در شهرک مدرس و خیابان شریعتی و 6 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار نجفی، جاده گنجنامه، پارک مادر، شکریه، بلوار ارم و بلوار بعثت بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در شهرک مدنی و 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در هنرستان و خیابان بوعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز هر گونه حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  692|  0)

 

 

امدادرسانی آتش‌نشانان همدان در44 حادثه مختلف

 

 مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌نشانان همدان در 24 ساعت گذشته 44مورد عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات انجام داده اند که این رقم در طول دو ماه گذشته بی سابقه بوده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات  ایمنی همدان؛ محمدرضا بیاناتی افزود: از 44 عملیات انجام شده 20 عملیات مربوط به حوادث آتش سوزی و 24 مورد در حوزه امداد و نجات صورت گرفته که علت 16 مورد از حوادث امداد و نجات وزش باد شدید بوده است. وی حوادث امداد و نجات را شامل سقوط درخت، شیشه، شیروانی، دکل مخابراتی، نجات افراد محبوس در آسانسور و یک مورد محبوس شدن افراد در حادثه تصادف عنوان کرد و گفت: یک مورد آتش سوزی منزل مسکونی و 19 مورد آتش سوزی باغ، درخت و پوشش گیاهی حادثه های مربوط به آتش سوزی را شامل می شود. وی با اشاره به وزش باد شدید در همدان که سرعت آن بنا به اعلام هواشناسی به80 کیلومتر در ساعت رسیده است افزود: وزش باد شدید باعث وقوع حوادثی از قبیل قطع درختان، سقوط دکل مخابراتی، تابلوهای تبلیغاتی و تیرهای چراغ برق شد که تلاش مستمر و خستگی ناپذیر فرشتگان نجات مانع از بروز خسارت جانی برای شهروندان شد. مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه در شبانه روز پنج شنبه 27 آبان شهروندان 780 بار با سامانه 125 همدان تماس گرفته اند افزود: از این تعداد تماس 90 مورد منجر به عملیات، 90 مورد برای راهنمایی و150 مورد تماس اشتباه ومتاسفانه 540 مورد مزاحمت بوده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  734|  0)

 

 

روز چهارشنبه روز پرحادثه ای در همدان بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/26 ، 15 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم آبان ماه شهروندان 326  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 221 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در جاگله، 5 مورد حریق باغ در جاده دیوین 2 مورد، پشت استانداری، جاده گنجنامه و سنگستان، 2 مورد حریق ضایعات در بلوار آیت الله کاشانی و بلوار شهید رجایی، حریق لاستیک در خضر، 4 مورد حریق درختان در جاده ملایر، میدان سپاه، شهرک فرهنگیان و بلوار کاشانی، حریق جنگل در روستای سرخ آباد و حریق موتور سیکلت در روستای چشین بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن شیلنگ گاز از داخل ویوار، سقف و کف اتاق پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  693|  0)

 

 

خدمت رسانی آتش نشانان همدان به زائران در کربلای معلی

 

  مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: تعدادی از آتش نشانان همدانی بصورت داوطلبانه برای خدمت رسانی به زائران حسینی در ایام اربعین به کربلا اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی افزود: 6 نفر از آتش نشانان همدان که داوطلبانه برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعلام امادگی کرده بودند روز جمعه 21 آبان به کربلای معلی اعزام شدند. وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان اعزامی با همراه داشتن  تعدادی کپسول اطفاء حریق و تجهیزات انفرادی امداد و نجات پس از طی مسیرهای در نظر گرفته شده برای پیاده روی اربعین خودرا به کربلای معلی رسانده و در موکب سردارشهید حسین همدانی به زائران خدمت رسانی خواهند کرد. بیاناتی اضافه کرد: علاوه براین 6 نفر که تا پایان مراسم پیاده روی بزرگ اربعین بطور دائم  در موکب سردارهمدانی حضور خواهند داشت تعداد دیگری از آتش نشانان همدان که به منظور زیارت درکربلا حضور دارند نیز به صورت گردشی برای ارایه خدمات در این موکب حاضر خواهند شد. مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان یاداورشد: 10 نفر از اتش نشانان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان نیز در قالب 5 اکیپ عملیاتی از روز جمعه 21 آبان در شهر مرزی مهران مستقر شده و در تامین امنیت زائران مشارکت میکنند. بر اساس این گزارش طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان روز بیست و سوم آبان ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 252 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق متروکه در خضریان و حریق ضایعات در خیابان اکباتان بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه و جولان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 
 

(ادامه ی متن | |  727|  0)

 

 

روز چهارشنبه 8 بار آژِیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/25 ، 7 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم آبان ماه شهروندان 340  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق ماشین لباسشویی در اعتمادیه، حریق باغ در جاده سد اکباتان، حریق درختان در بلوار ارم، انفجار موتورخانه در میدان فلسطین، عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در جاده ملایر، بصدا درآمدن سیستم آژیر اعلام حریق بانک در خیابان شهدا و مانور اطفاء حریق جایگاه سوخت در چهارراه بابک بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در چهارراه خواجه رشید توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن البسه و اشیاء قابل اشتعال در مجاورت وسایل گازسوز خودداری نمایید.

   

 
 

(ادامه ی متن | |  647|  0)

 

 

روز دوشنبه 7 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/24 ، 6 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم آبان ماه شهروندان 328  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 42 تماس اشتباه و متاسفانه 268 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در محوطه کلپا، 2 مورد حریق سطل زباله در خیابان تختی و هنرستان، عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی خودرو در بلوار شهید همدانی، حریق باغ در بلوار فرودگاه و مانور اطفاء حریق جایگاه سوخت در جاده ملایر بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  607|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/23 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم آبان ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 252 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق متروکه در خضریان و حریق ضایعات در خیابان اکباتان بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه و جولان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودروها کنار شیر هیدرانت (آتش نشانی) خودداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  656|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir