Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 1,136
دیروز: 1,604
مجموع: 2,378,037


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز چهارشنبه روز پرحادثه ای در همدان بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/26 ، 15 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم آبان ماه شهروندان 326  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 221 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 15 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در جاگله، 5 مورد حریق باغ در جاده دیوین 2 مورد، پشت استانداری، جاده گنجنامه و سنگستان، 2 مورد حریق ضایعات در بلوار آیت الله کاشانی و بلوار شهید رجایی، حریق لاستیک در خضر، 4 مورد حریق درختان در جاده ملایر، میدان سپاه، شهرک فرهنگیان و بلوار کاشانی، حریق جنگل در روستای سرخ آباد و حریق موتور سیکلت در روستای چشین بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن شیلنگ گاز از داخل ویوار، سقف و کف اتاق پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  541|  0)

 

 

خدمت رسانی آتش نشانان همدان به زائران در کربلای معلی

 

  مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: تعدادی از آتش نشانان همدانی بصورت داوطلبانه برای خدمت رسانی به زائران حسینی در ایام اربعین به کربلا اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی افزود: 6 نفر از آتش نشانان همدان که داوطلبانه برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعلام امادگی کرده بودند روز جمعه 21 آبان به کربلای معلی اعزام شدند. وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان اعزامی با همراه داشتن  تعدادی کپسول اطفاء حریق و تجهیزات انفرادی امداد و نجات پس از طی مسیرهای در نظر گرفته شده برای پیاده روی اربعین خودرا به کربلای معلی رسانده و در موکب سردارشهید حسین همدانی به زائران خدمت رسانی خواهند کرد. بیاناتی اضافه کرد: علاوه براین 6 نفر که تا پایان مراسم پیاده روی بزرگ اربعین بطور دائم  در موکب سردارهمدانی حضور خواهند داشت تعداد دیگری از آتش نشانان همدان که به منظور زیارت درکربلا حضور دارند نیز به صورت گردشی برای ارایه خدمات در این موکب حاضر خواهند شد. مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان یاداورشد: 10 نفر از اتش نشانان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان نیز در قالب 5 اکیپ عملیاتی از روز جمعه 21 آبان در شهر مرزی مهران مستقر شده و در تامین امنیت زائران مشارکت میکنند. بر اساس این گزارش طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان روز بیست و سوم آبان ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 252 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق متروکه در خضریان و حریق ضایعات در خیابان اکباتان بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه و جولان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 
 

(ادامه ی متن | |  562|  0)

 

 

روز چهارشنبه 8 بار آژِیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/25 ، 7 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم آبان ماه شهروندان 340  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق ماشین لباسشویی در اعتمادیه، حریق باغ در جاده سد اکباتان، حریق درختان در بلوار ارم، انفجار موتورخانه در میدان فلسطین، عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در جاده ملایر، بصدا درآمدن سیستم آژیر اعلام حریق بانک در خیابان شهدا و مانور اطفاء حریق جایگاه سوخت در چهارراه بابک بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در چهارراه خواجه رشید توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن البسه و اشیاء قابل اشتعال در مجاورت وسایل گازسوز خودداری نمایید.

   

 
 

(ادامه ی متن | |  526|  0)

 

 

روز دوشنبه 7 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/24 ، 6 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم آبان ماه شهروندان 328  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 42 تماس اشتباه و متاسفانه 268 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در محوطه کلپا، 2 مورد حریق سطل زباله در خیابان تختی و هنرستان، عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی خودرو در بلوار شهید همدانی، حریق باغ در بلوار فرودگاه و مانور اطفاء حریق جایگاه سوخت در جاده ملایر بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  495|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/23 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم آبان ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 252 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق متروکه در خضریان و حریق ضایعات در خیابان اکباتان بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه و جولان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودروها کنار شیر هیدرانت (آتش نشانی) خودداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  533|  0)

 

 

روز شنبه 9 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/22 ، 7 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم آبان ماه شهروندان 293  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 57 تماس اشتباه و متاسفانه 219 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در ده متری رضوان، حریق باغ در بلوار ارم، حریق درختان در شیرسنگی، مانور اطفاء حریق در جایگاه سوخت چهارراه بابک، عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو و نشت سوخت در جاده تهران و 2 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در دانشکده ادبیات و بلوار آیت الله نجفی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در کوچه مشکی و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل اشیاء فلزی و زیورآلات توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : به هیچ عنوان از لوله بخاری آکاردئونی (آلومنیومی) برای وسایل گازسوز استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  448|  0)

 

 

اعزام 5 اکیپ عملیاتی از آتش نشانی همدان به مرز مهران

 

خبر

 به منظور خدمت رسانی به زائران حسینی 5اکیپ عملیاتی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان به مرز مهران  اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان به دنبال اعلام ستاد مرکزی اربعین کشور و به منظور خدمت رسانی به زائران 5 اکیپ عملیاتی شامل 10 آتش نشان و 5 خودرو عملیاتی شنبه 22 ابان به مرز مهران اعزام شدند. بنابر هماهنگی انجام شده آتش نشانان اعزامی تا 4 اذر در پایانه مرزی مهران مستقر شده و بطور شبانه روزی اماده خدمت رسانی به زائران و حفظ امنیت آنان خواهند بود. بر اساس این  گزارش روز بیست و یکم آبان ماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 41 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 265 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در مدرس، 2 مورد حریق باغ در بلوار بعثت و جاده استخر، حریق ضایعات در خیابان مهدیه، 2 مورد حریق درختان در میدان فلسطین و بلوار جولان و حریق پشت بام چوب بری در جاده تهران بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان هگمتانه توسط آتش نشانان به انجام رسید. توصیه ایمنی روز : تماسهای بی مورد گاهی سبب عدم رسیدن ماموران آتش نشانی به محلهایی است که آتش سوزی واقعی در آنجا رخ داده است. از تماسهای بی مورد با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی جداٌ خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  487|  0)

 

 

9 عمليات فرشتگان نجات همدان در روز جمعه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پيام و کنترل فرماندهي عمليات در مورخ 1395/08/21 ، 7 عمليات اطفاي حريق و 2 عمليات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان؛ روز بيست و يکم آبان ماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از اين تعداد تماس 9 مورد منجر به عمليات گرديده، 41 تماس جهت مشاوره و راهنمايي، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 265 مورد ايجاد مزاحمت بوده است. عمليات هاي انجام شده در اين تاريخ 7 مورد آتش سوزي شامل حريق منزل در مدرس، 2 مورد حريق باغ در بلوار بعثت و جاده استخر، حريق ضايعات در خيابان مهديه، 2 مورد حريق درختان در ميدان فلسطين و بلوار جولان و حريق پشت بام چوب بري در جاده تهران بوده است. همچنين 2 مورد عمليات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدني و عمليات امداد و نجات در حادثه واژگوني خودرو در ميدان هگمتانه توسط آتش نشانان به انجام رسيد.

توصيه ايمني روز : تماسهاي بي مورد گاهي سبب عدم رسيدن ماموران آتش نشاني به محلهايي است که آتش سوزي واقعي در آنجا رخ داده است. از تماسهاي بي مورد با سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني جداٌ خودداري نماييد.

 
 

(ادامه ی متن | |  520|  0)

 

 

روز چهارشنبه 4 بار آژِیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/19 ، 2 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم آبان ماه شهروندان 310  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در روستای چشین و حریق کارگاه چوب بری در روستای گرچقا بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : استفاده از شیلنگهای بلند (با طول بیش از یک و نیم متر) برای رساندن گاز به نقاط مختلف منزل بسیار خطرناک است و باید از این کار خودداری شود.

 
 

(ادامه ی متن | |  447|  0)

 

 

روز سه شنبه با 7 عملیان فرشتگان نجات در همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/18 ، 4 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم آبان ماه شهروندان 314  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 9 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 257 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در بلوار ارم و شهرک بهشتی، مانور اطفاء حریق جایگاه سوخت در میدان سپاه و حریق کانکس در نایب احمد بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند و هنرستان و نجات حیوانات در روستای شورین توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  483|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir