Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,434
دیروز: 7,428
مجموع: 13,479,460


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

4 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز دوشنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/06 ، 2 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم دی ماه شهروندان 319  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 252 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در چهارراه انبار نفت و حریق بخاری مدرسه در دیزج بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در محوطه چمن چوپانها و نجات افراد محبوس شده در منزل در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از نصب آبگرمکن در محیطی بسته مانند حمام خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  648|  0)

 

 

روز یکشنبه 8 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/05 ، 3 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم دی ماه شهروندان 460  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 390 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق کابل برق در بلوار بدیع الزمان، عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در بلوار بسیج و مانور اطفاء حریق شرکت نفت در جاده تهران بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک فرهنگیان و میدان پاسداران، نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدرس و 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو درون گودال در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام نشت گاز از انجام هر عملی که موجب ایجاد جرقه گردد خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  719|  0)

 

 

2 عملیات آتش نشانان همدان در روز شنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/04 ، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم دی ماه شهروندان 277  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 58 تماس اشتباه و متاسفانه 209 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در روستای سنگستان بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات رفع آبگرفتگی منزل در شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن شیلنگ گاز از داخل دیوار، سقف و کف اتاق پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  621|  0)

 

 

انجام بیش از 200عملیات در آذر ماه به دست اتش نشانان همدان

 

خبر

 مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: فرشتگان نجات 125 همدان درآذرماه 207عملیات اطفاء حریق ،  امداد و نجات و احتیاط حریق انجام دادند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان ؛ محمدرضا بیاناتی با اعلام این مطلب گفت: آتش نشانان ایستگاه های 9گانه همدان در طول آذرماه 139عملیات اطفاء حریق، 61 عملیات امداد و نجات  و 7 عملیات احتیاط حریق و حوادث انجام داده اند.

وی با بیان اینکه اطفاء حریق پوشش گیاهی با 23 مورد و حریق وسایل نقلیه با 22 مورد بیشترین تعداد آتش‌سوزی‌های آذرماه را به خود اختصاص داده اند افزود: پس از این دو مورد آتش سوزی باغات و فضای سبز با 15 مورد، اماکن تجاری 15مورد، اماکن مسکونی با 13 مورد و زمین‌های زراعی با 8 مورد بیشترین میزان عملیاتهای اطفاء حریق را شامل شده‌اند.

بیاناتی با اشاره به اینکه سایر عملیات‌ها شامل اماکن اداری، مراکز خدماتی، کانکس و پست های برق بوده است گفت: 5 عملیات احتیاط حریق در مکانهای حساس  و 2 عملیات احتیاط حریق در مناسبتها از دیگر ماموریت‌های آتش‌نشانان همدان در آذر ماه بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان، نحوه بروز 78 مورد از حوادث آتش سوزی را عمدی و 59 مورد را غیر عمدی دانست و اضافه کرد: بی احتیاطی مالکان با 16 مورد و بی احتیاطی رهگذران با 15 مورد بیشترین علت وقوع حوادث را به خود اختصاص داده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  647|  0)

 

 

روز جمعه 10 بار آژير خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پيام و کنترل فرماندهي عمليات در مورخ 1395/10/03 ، 8 عمليات اطفاي حريق و 2 عمليات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان؛ روز سوم دي ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از اين تعداد تماس 10 مورد منجر به عمليات گرديده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمايي، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 245 مورد ايجاد مزاحمت بوده است. عمليات هاي انجام شده در اين تاريخ 8 مورد آتش سوزي شامل 2 مورد حريق خودرو در ديزج و شهرک مدني، 3 مورد حريق درختان در شهر ماشين، اسلامشهر و سنگستان، مانور اطفاء حريق در ميدان جهاد و 2 مورد حريق عمدي مراتع و پوشش گياهي در تفريجان و پرديس بوده است. همچنين 2 مورد عمليات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک فرهنگيان و نجات حيوانات در چهارراه عمار توسط آتش نشانان به انجام رسيد.

توصيه ايمني روز : از بکار بردن وسايل گرمايشي بدون نصب دودکش يا داراي نقص خودداري کنيد.

 
 

(ادامه ی متن | |  858|  0)

 

 

مهار آتش‌سوزی انبار سیلند‌رهای گاز مایع با تلاش آتش‌نشانان همدان

 

 مدیر عامل سازمان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌نشانان همدان در قالب 9 اکیپ عملیاتی موفق شدند آتش‌سوزی گسترده کارگاه شارژ سیلندرهای گاز مایع را در بلوار ارتش مهار کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی افزود: ساعت 20 و 48 دقیقه یکم دی 95 سامانه 125 همدان تماس‌های متعددی از شهروندان مبنی بر آتش‌سوزی یک کارگاه شارژو نگهداری سیلندرهای حاوی گاز مایع دریافت کرد. وی خاطرنشان کرد: با دریافت گزارش اولیه بلافاصله 3 اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های مرکزی و 14 به محل حادثه اعزام شدند که اولین اکیپ اعزامی 3 دقیقه بعد در محل حادثه اعزام شد. بیاناتی اظهار کرد: آتش‌نشانان اعزامی با مشاهده گستردگی آتش‌سوزی همزمان با آغاز عملیات اطفاء حریق درخواست اعزام نیروی کمکی کردند که در پی آن بلافاصله 6 اکیپ عملیاتی و پشتیبانی از ایستگاه‌های 12، 13 و 17 نیز به محل حادثه واقع در بلوارارتش اعزام شدند. مدیر عامل سازمان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان تصریح کرد: کانون اصلی آتش‌سوزی کانکس نگهداری و  شارژ سیلندرهای گاز مایع بود که به طور کامل طعمه حریق شده بود و آتش‌سوزی به انبار ضایعات مجاور آن نیز سرایت کرده بود و با سرعت در حال گسترش بود. وی تصریح کرد: با وجود حجم بالای آتش‌سوزی و خطر انفجار بیش از 130 دستگاه سیلندر آتش‌نشانان جان برکف از چند جهت به آتش هجوم بردند و پس از دو ساعت تلاش نفس‌گیر و طاقت فرسا موفق به مهار کامل آن شدند. محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه گستردگی آتش‌سوزی و وجود سیلندرهای گاز که در صورت انفجار باعث ایجاد خسارت و تلفات غیر قابل جبرانی می‌شدند این عملیات را با دشواری مواجه کرده بود افزود:  اما 22 آتش‌نشان با استفاده از 9 خودروی عملیاتی موفق به کنترل و مهار آتش شدند. مدیر عامل سازمان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در پایان با اشاره به اینکه در این عملیات 2 نفر از آتش‌نشانان از ناحیه کتف و قفسه سینه دچار مصدومیت شدند اظهار کرد: خوشبختانه مصدومان حادثه به طور سرپایی مداوا و به محل خدمت خود بازگشتند.

 
 

(ادامه ی متن | |  680|  0)

 

 

روز چهارشنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/01 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول دی ماه شهروندان 340  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 35 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق کارگاه ریخته گری در جاده ملایر، حریق درختان در پل هوایی و حریق کانکس کپسول گاز در بلوار ارتش بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل رهاسازی اندام بدن از داخل دستگاههای صنعتی ابزارآلات و مصنوعات چوبی و فلزی در بیمارستان بعثت و عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در 30 متری عمار توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هرگز از اجاق گاز، گاز پیک نیک و یا دستگاههای دست ساز برای گرمایش در فضای بسته استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  771|  0)

 

 

روز سه شنبه با 4 عملیات فرشتگان نجات 125 همدان همراه بود

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/30 ، 2 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام آذر ماه شهروندان 283  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 215 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق لاستیک در هگمتانه وحریق گاوداری در روستای قاسم آباد بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتی و میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در موقع کوبیدن میخ به دیوار یا سوراخ کردن بوسیله دریل به مسیر سیم کشی توجه نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  739|  0)

 

 

مهار آتش‌سوزی کارخانه رنگ و مواد شیمیایی در جاده ملایر

 

 فرشتگان نجات 125 همدان با تلاشی یک ساعته آتش‌سوزی کارخانه رنگ و مواد شیمیایی را در جاده ملایر مهار کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان ساعت 11 و 18 دوشنبه 29 آذر سامانه 125 همدان گزارشی از وقوع آتش‌سوزی در یک کارخانه رنگ و مواد شیمیایی دریافت کرد. با دریافت این گزارش بلافاصله 2 اکیپ عملیاتی از ایستگاه مرکزی و یک اکیپ از ایستگاه 16 با 14 آتش‌نشان و یک اکیپ پشتیبانی با 2 نفر اتش نشان با تانکر 16 هزار لیتری از ایستگاه 12 به نشانی اعلام شده در کیلومتر 30 جاده همدان  ملایر اعزام شدند. آتش‌نشانان که در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رسانده بودند با مشاهده شعله‌های آتش که از انبار کارخانه مواد شیمیایی زبانه می‌کشید بلافاصله عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند. با توجه به گستردگی آتش‌سوزی و احتمال سرایت آن به سالن اصلی کارخانه که حجم زیادی رنگ و مواد شیمیایی در آن قرار داشت آتش‌نشانان از سه جهت به آتش هجوم بردند و با قطع ارتباط محل آتش‌سوزی به انبارمجاور و سالن اصلی مانع از گسترش آن شدند. در ادامه آتش‌نشانان باوجود شدت و گستردگی اتش سوزی  و وجود مقدار زیادی مواد قابل اشتعال از جمله اسپری‌های محتوی رنگ و گاز فندک به کانون حریق نزدیک و پس از یک ساعت تلاش مستمر موفق به مهار کامل آتش‌سوزی شدند. پس از پایان این عملیات حساس و مهم که تقدیر و تحسین مالک محل حادثه را به دنبال داشت آتش‌نشانان اعزامی برای ادامه خدمات‌رسانی به شهروندان به ایستگاه‌های خود مراجعت کردند. بر اساس این گزارش ساعت 17 و 10 دقیقه روز دوشنبه وقوع آتش‌سوزی در یک مغازه خوار و بار فروشی به سامانه 125 همدان گزارش شد. بلافاصله 3 اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های مرکزی و 17 به محل حادثه واقع در اسلامشهر اعزام و آتش‌سوزی را در مراحل اولیه اطفاء کردند. در این عملیات نیز سرعت عمل آتش‌نشانان در رسیدن به محل حادثه و واکنش سریع آنان در مهار آتش‌سوزی تقدیر و تحسین مالک محل حادثه را به دنبال داشت. لازم به ذکر است طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان عملیات روز بیست و نهم آذر ماه شهروندان 380  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 305 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق کارخانه رنگ سازی در شهرک صنعتی گنبد، حریق کپسول گاز در جاده مزدقینه، حریق منزل در جاده خاکو، حریق مغازه در اسلامشهر، حریق عمدی سطل زباله در خیابان آرام شرقی و حریق ساختمان نیمه کاره در بلوار رنجبران بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس، نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان رکنی و نجات حیوانات در میدان امام حسین (ع) توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 
 

(ادامه ی متن | |  704|  0)

 

 

روز شنبه 5 حادثه آتش نشانان را به محلهاي وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پيام و کنترل فرماندهي عمليات در مورخ 1395/09/27 ، 3 عمليات اطفاي حريق و 2 عمليات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان؛ روز بيست و هفتم آذر ماه شهروندان 200  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از اين تعداد تماس 5 مورد منجر به عمليات گرديده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمايي، 20 تماس اشتباه و متاسفانه 160 مورد ايجاد مزاحمت بوده است. عمليات هاي انجام شده در اين تاريخ 33 مورد آتش سوزي شامل حريق مغازه در روستاي گنبد، حريق خودرو در چهارراه بابک و حريق ضايعات در پشت ميدان بار بوده است. همچنين 2 مورد عمليات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور و نجات افراد محبوس شده در منزل هر دو در شهرک مدني توسط آتش نشانان به انجام رسيد.

توصيه ايمني روز : هر وسيله گازسوز بايد داراي دودکش مستقل و منتهي به فضاي بيرون باشد.

 
 

(ادامه ی متن | |  685|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir