Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 23,030
دیروز: 34,463
مجموع: 9,358,654


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز چهارشنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/15 ، 5 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم دی ماه شهروندان 320  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 275 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در روستای گراچقا، حریق باغ در سی متری عمار، 2 مورد حریق سطل زباله در خیابان 17 شهریور و بین النهرین، حریق لاستیک در شهرک الوند بوده است. که توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برای چند وسیله برقی پرمصرف استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  601|  0)

 

 

روز سه شنبه با 4 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/15 ، 1 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم دی ماه شهروندان 305  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 250 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق ضایعات در میدان شریعتی بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در سی متری بنی هاشم، نجات حیوانات در مهدیه و رهاسازی اندام بدن از داخل منصوبات فلزی (نرده) در آرامگاه بوعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  557|  0)

 

 

نجات مصدمان حادثه ریزش ساختمان در شهرک فرهنگیان همدان

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌نشانان همدان 7 مصدوم حادثه ریزش ساختمان در حال ساخت در شهرک فرهنگیان را از لابلای اوار خارج و برای مداوا به مراکز درمانی اعزام کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمد رضا بیاناتی افزود:  ساعت11و 31 یکشنبه 12 دی سامانه 125 این سازمان گزارشی از ریزش یک ساختمان در حال ساخت دریافت کرد. وی تصریح کرد: با دریافت این گزارش بلافاصله 3 اکیپ عملیاتی از ایستگاه های مرکزی، 15 و 17 به نشانی اعلام شده در شهرک فرهنگیان اعزام شدند.

  به گفته بیاناتی آتش نشانان که در کمترین زمان ممکن(3دقیقه پس از اعلام)خودرا به محل حادثه رسانده بودند در بررسی های اولیه مشاهده کردند سقف تازه بتن ریزی شده یک ساختمان در حال ساخت ریزش کرده وباعث مصدومیت 6 نفراز کارگران گردیده است. مدیرعامل سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان خاطرنشان کرد:  آتش نشانان ضمن ایمن سازی محل حادثه به منظور جلوگیری از بروز حادثه  مجدد، با رعایت دقیق اصول ایمنی مصدومان حادثه را به خارج از ساختمان تخریب شده انتقال و به عوامل اورژانس تحویل دادند. وی اضافه کرد: در این حادثه یک زن که در ساختمان مجاور محل حادثه سکونت داشت نیز به دلیل وحشت ناشی ازحادثه دچار حمله عصبی گردیده بود که جهت مداوا در اختیار امدادگران اورژانس قرار گرفت. محمد رضا بیاناتی درباره علت  وقوع حادثه فوق اظهار کرد: طبق گزارش اولیه عدم رعایت اصول ایمنی در حین ساخت و ساز و تحمیل بار اضافه به پایه های مستحکم نشده ساختمان عامل وقوع این حادثه بوده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  578|  0)

 

 

بازرسی و ارزیابی عملکردایستگاه های آتش‌نشانی همدان انجام شد

 

خبر

 برنامه دوره ای بازرسی و ارزیابی عملکرد ایستگاه های 9گانه آتش‌نشانی با حضور مدیرعامل ، معاونان  و فرماندهان ارشد سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ در این برنامه که به مدت 3 روزو به منظور ارزیابی عملکرد ایستگاه‌های 9گانه آتش‌نشانی انجام شد معاونان عملیات، اداری مالی و آموزش و پیشگیری، مدیر اموراداری، روابط عمومی، انبار، حراست و تربیت بدنی مدیرعامل سازمان را همراهی کردند. دراین برنامه 3 روزه مدیران و فرماندهان ارشد با حضور در ایستگاه‌های عملیاتی ضمن ارزیابی وضعیت آمادگی عملیاتی پرسنل، ماشین آلات و تجهیزات موجود درآنها، توانمندی‌ها، کاستی‌ها، نیازها و مشکلات آنها را با هدف ارتقای سطح خدمت رسانی به شهروندان بررسی کردند. همچنین در این برنامه مسئولان مناطق دوگانه ، فرمانده گروه ویژه امداد و نجات و فرمانده  ارشد فرمانده هان عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان به طور رسمی معرفی و برنامه‌های تدوین شده برای پیشبرد اهداف سازمان و به منظور بهبود خدمات رسانی سازمان اعلام شد. در این مراسم مدیرعامل، معاونان و فرماندهان ارشد  ضمن بازرسی و ارزیابی عملکرد عملیاتی  اتش نشانان، نظرات، انتقادات و دیدگاه‌های خود درباره وضعیت از ایستگاه‌ها را تشریح کردند و آتش‌نشانان نیز فرصت یافتند در فضای صمیمی مشکلات، نیازها و خواسته‌های خود را با مسئولان در میان بگذارند. در پایان برنامه وضعیت آمادگی علمی و عملی آتش نشانان با برگزاری آزمون تخصصی مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت و مقرر شد جهت ارتقای سطح پرسنل برنامه های اموزشی ضمن خدمت با رویکرد جدید برگزار شود.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  655|  0)

 

 

6 حادثه آتش نشانان همدان را در روز دوشنبه به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/13 ، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم دی ماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در بلوار انقلاب، 2 مورد حریق لاستیک در میدان مفتح و امامزاده خضر و حریق ضایعات در بلوار بهشت بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدرس و نجات حیوانات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن کپسول گاز یا پیک نیک و گالنهای حاوی مواد سریع الاشتعال در صندوق عقب خودرو بپرهیزید.

 
 

(ادامه ی متن | |  572|  0)

 

 

آتش نشانان روز یکشنبه را با 3 حادثه در همدان سپری کردند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/12 ، 1 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم دی ماه شهروندان 287  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 58 تماس اشتباه و متاسفانه 218 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق درختان در بلوار سید جمال الدین اسدآبادی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در 18 متری میلاد و عملیات امداد و نجات در حادثه ریزش آوار در شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل وقوع حوادث جدا خودداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  645|  0)

 

 

3 عملیات امداد و نجات فرشتگان نجات همدان در روز شنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/11 ،3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم دی ماه شهروندان 340  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 292 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در بلوار کاشانی، نجات حیوانات در خیابان مهدیه و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در بیمارستان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  567|  0)

 

 

روز جمعه 9 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/10 ، 7 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم دی ماه شهروندان 287  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 211 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در جورقان، حریق مغازه در میدان امام حسین (ع)، حریق کانکس نگهبانی در شهرک بهشتی، حریق سطل زباله در شهرک بهشتی، 2 مورد حریق ضایعات در بلوار بدیع الزمان و خیابان فرات و حریق درختان در بلوار شهید همدانی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک اندیشه و محوطه چمن چوپانها توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تماس حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  558|  0)

 

 

6 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/08 ، 3 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم دی ماه شهروندان 297  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 46 تماس اشتباه و متاسفانه 235 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در پیشاهنگی و خیابان 17 شهریور و حریق پیک نیک در شهرک مدنی بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه و بلوار ارم و نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برق برای چند وسیله برقی پر مصرف استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  685|  0)

 

 

روز سه شنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/07 ، 2 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم دی ماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 285 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار امام خمینی (ره) و حریق باغ در چهارراه بابک بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان پیشاهنگی، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط اجسام در شهرک بهشتی و نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام  رسید.

توصیه ایمنی روز : در منزل و فضاهای بسته هیچگاه از بخاری بدون دودکش استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  542|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir