Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,656
دیروز: 18,056
مجموع: 10,915,697


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

آتش نشانان همدان روز چهارشنبه را با 8 عملیات سپری کردند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/06 ، 5 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم بهمن ماه شهروندان 351  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 278 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در جاده حیدره،حریق درختان در جاده حیدره، حریق چوب در جاده شورین، حریق ضایعات در دباغخانه و حریق مغازه متروکه در دباغخانه بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در محله حاجی، عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در شهرک مدنی و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  605|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز سه شنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/05 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم بهمن ماه شهروندان 400  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه، 20 پیام تسلیت به مناسبت حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو و متاسفانه 317 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در کوی ولیعصر، حریق مغازه در بلوار بهارستان و حریق عمدی سطل زباله در میدان جهاد بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سنگ سفید و نجات افراد محبوس شده در منزل در محوطه کلپا  توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل بروز حوادث جداٌ خوداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  627|  0)

 

 

روز دوشنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/04 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم بهمن ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل انفجار کپسول گازدر خیابان صنعت و 2 مورد عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی خودرو در جاده ملایر بوده است. همچنین2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در هنرستان و نجات افراد محبوس شده در منزل در اسلامشهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : بازرسی اتصالات و بستهای مربوط به لوله های گاز را بطور مستمر انجام دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  588|  0)

 

 

انفجار2 منزل مسکونی با 3 مصدوم در همدان

 

خبر

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: انفجارناشی از نشت گازدر دو حادثه  باعث تخریب دوباب منزل مسکونی و مصدومیت 3 نفر گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی با اعلام این مطلب افزود: ساعت12و44 یکشنبه 3 بهمن وقوع یک مورد انفجار به سامانه 125 گزارش شد. وی اضافه کرد: با دریافت این گزارش بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه 18 به نشانی اعلام شده در تپه حاج عنایت اعزام و 3 دقیقه بعد در محل حادثه حاضر شد. بیاناتی اظهار کرد: آتش نشانان در بررسی محل حادثه مشاهده کردند انفجار در طبقه دوم یک ساختمان 2 طبقه باعث تخریب بخشی از دیواره های آن شده است. وی تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله با قطع جریان گاز و برق و همچنین نصب نوار خطر و علائم هشداردهنده اقدام به ایمنسازی محل کردند. محمدرضا بیاناتی خاطرنشان کرد: بررسی های اولیه درباره علت این حادثه که باعث مصدومیت یک جوان حدودا 30 ساله شد، نشت و تجمع گاز شهری در محیط بسته منزل بوده است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در ادامه با اشاره به وقوع یک حادثه مشابه گفت: ساعت 13 و 25 دقیقه وقوع انفجار دیگری در حوالی میدان شیرسنگی به سامانه 125 گزارش شد. وی افزود: بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه 12 به محل اعلام شده اعزام و سه دقیقه بعد در محل حادثه حاضر شدند. محمدرضا بیاناتی خاطرنشان کرد: آتش نشانان در بررسی اولیه مشاهده کردند؛ نشت گاز باعث انفجار در طبقه اول یک منزل دو طبقه باعث مصدومیت زوج سالخورده ساکن در آن شده است. وی افزود: آتشنشانان بلافاصله با گزارش وضعیت مصدومیت زوج سالخورده به مرکز فوریتهای پزشکی اقدام به ایمن سازی محل حادثه کردند. بیاناتی یادآور شد: با حضورعوامل اورژانس در محل حادثه آتش نشانان مصدومان حادثه را با کمک آنان به بیمارستان منتقل کردند. وی علت این حادثه را نیز مانند حادثه های قبلی نشت و تجمع گاز در محیط منزل و انفجار آن پس از ایجاد حرارت عنوان کرد. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از شهروندان خواست با رعایت کامل اصول ایمنی از جمله استفاده از وسایل گازسوز و اتصالات استاندارد از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  602|  0)

 

 

روز یکشنبه 4 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/03 ، 4 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم بهمن ماه شهروندان 430  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه، 40 تماس برای عرض تسلیت حادثه ساختمان پلاسکو و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 44 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد انفجار منزل مسکونی در میدان صدف و میدان شیرسنگی، حریق حریق اتاق کامیون اسقاطی در کوی کوثر و حریق بخاری در بلوار ارتش بوده است که توسط آتش نشانان اطفاء گردید.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  592|  0)

 

 

فداکاری اتش نشانان با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست

 

 استاندار همدان گفت: ازخوگذشتگی و فداکاری اتش نشان در عرصه مقابله با سوانح و حوادث با هیچ شغل دیگری قابل مقایسه نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمد ناصر نیکبخت که به همراه اعضای شورای اداری استان برای بیان تسلیت و همدردی با جامعه بزرگ آتش نشانی در ایستگاه شماره 19اتش نشانی همدان حضور یافته بود، افزود:هنگام بروز حوادث  وسوانح که همه افراد بدنبال پناهگاه و گریزگاه هستند اتش نشانان به قلب حادثه میزنند. وی با گرامیداشت یاد و شهدای خانواده بزرگ اتش نشانی بخصوص شهدای اتش نشانی همدان وادای احترام به شهداو جانبازان فاجعه ساختمان پلاسکو تصریح کرد:اگر رشادت ها و دلاوری های اتش نشانان نبود شهروندان  بسیاری دراتش سوزی ساختمان پلاسکو جان می باختند. محمد ناصرنیکبخت با بیان اینکه آتش نشانان هر لحظه و در تمام دوران کاری خود برای حفظ جان و مال مردم اماده جانفشانی و فداکاری هستند تاکید کرد: فداکاری و نوعدوستی بالاتر از این نیست که فردی تمام دوران کاری خودرادر انتظار و برای مقابله با حوادث و سوانح گوناگون بپردازد. وی با اشاره به دلاوری ها و رشادت های اتش نشانان در حوادث مختلف  گفت: تک تک افرادی که در این شغل به مردم خدمت می کنند قابل تقدیر، تکریم و ستایشند. نیکبخت با بیان اینکه حادثه ساختمان پلاسکو رنج و اندوه برزگی دراحاد مردم و مسئولان ایجاد کرد افزود: این مصیبت  با تمام تلخی یک نکته مثبت داشت و ان ایجاد جو همدلی در احاد مختلف جامعه بود که همین امر باعث شده تا عملیات اوارار برداری و نجات شبانه روزی ادامه داشته باشد. وی با اشاره به اینکه دولت و شهرداری ها برای تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز اتش نشانی ها همکاری مناسبی داشته اند از دستگاههای مربوطه خواست در اعتبارات سال 96 سهم مناسبی برای تامین و بروز رسانی تجهیزات اتش نشانی در نظر بگیرند. استاندار همدان در پایان از شهرداری، سازمان مسکن و شهرسازی و معاونت عمرانی خواست با تخاذ تدابیر ویژه نسبت به شناسایی و بازسازی ساختمانهایی که احتمال ریزش و ایجاد خطر در سطح شهر همدان دارند اقدام کنند.

12 مصدوم اتش نشانی همدان د 9 ماهه اول سال جاری

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان هم در این مراسم گفت: از ابتدای سال تا کنون 12 نفر از اتش نشانان همدان در ماموریت مختلف دچار مصدومیت شده اند. محمدرضا بیاناتی با اشاره به خطرات فراوانی که جان اتش نشانان را تهدید می کند  گفت: برای اینکه ات نشانان بتوانند رسالت سنگین خودرا با دلگرمی بیشتری انجام دهند ضرورت دارد تا جانباختگان و مصدومان اتش نشانی در زمره شهدا و جانبازان شمرده شوند. وی با بیان اینکه در حوزه سازه های شهری اقدامات فنی جدی و موثری در حال اجراست ابراز امیدواری کرد سازمان اتش نشانی بتواند با حمایت مدیران ارشد قدمهای موثرتری برای حفظ امنیت شهروندان بردارد. مدیر عامل سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در پایان از استاندار و مدیران ارشد درخواست کرد با تخیص اعتبار لازم سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان را برای خرید و بروز رسانی تجهیزات مورد  نیاز یاری کنند.

 

 

 

 

 
 

(ادامه ی متن | |  769|  0)

 

 

هیچ کس حق ندارد اصول ایمنی را نادیده بگیرد

 

معاون عمرانی استاندار همدان گفت:هیچ کس حق ندارد بدون در نظر گرفتن اصول و ضوابط ایمنی مجوزی صادر کند و امنیت مردم را به مخاطره بیندازد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمودرضا عراقی که برای ادای احترام به مقام شامخ شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکوی تهران و ابراز با همدردی با آتش‌نشانان در ایستگاه شماره 19 آتش‌نشانی همدان حضور یافته بودافزود: مسئولان اصناف باید در صدور مجوز برای بافتهای تجاری مسائل ایمنی را رعایت کنند

وی  که همراه با جمعی از مدیران و مسئولان استان و شهرستان در این مراسم حضور یافته بود، اظهار کرد: این حادثه تلخ هشداری برای همه مسئولین بود که در زمینه ایمن سازی محل زندگی مردم که جزو حقوق شهروندی است برنامه ریزی های دقیق تری صورت دهند. عراقی با تأکید بر اینکه در ضوابط ایمنی در ساختمان‌ها و مراکز تجاری نباید مماشات صورت بگیرد، گفت: قوانین و ضوابط در زمینه اجرای ایمنی در مراکز و ساختمان‌ها کم نیست بلکه در اجرا مشکل وجود دارد. وی با بیان اینکه باید در شهرسازی مسائل ایمنی و دسترسی به نقاط مختلف دیده شود، اظهار داشت: حق عبور از ایمنی نباید به کسی داده شود و اصناف باید در صدور مجوز مسائل ایمنی را رعایت کنند. عراقی با تأکید بر اینکه اجازه عبور از ایمنی در ساخت‌وسازها به کسی داده نمی‌شود، اضافه کرد: قوانین و ضوابط باید مورد توجه قرار گیرد، حتی اگر متوجه خودمان باشد چرا که اخلاق حرفه‌ای و اجرای ضوابط ماندگار است. معاون عمرانی استاندار همدان افزود: باید در پست‌های حساس و خطرناک مثل آتش نشانی باید امکانات و تجهیزات به گونه ای فراهم شود و نیروها مورد توجه ویژه قرار گیرند تا انگیزه ماندگاری در این پست ها افزایش یافته و سایر افراد از دیگر بخش‌ها تمایل حضور در این قسمت ها را داشته باشند. عراقی در پایان خواستارتشکیل جلسات فصلی با موضوع ایمنی شهری و  آتش‌نشانی با حضور مدیران شهری و استانی در محل سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی همدان شد.

باید تامین نیازهای اتش نشانان در اولویت قرار بگیرد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با تسلیت شهادت آتش نشانان در حادثه پلاسکو  با اشاره به زمان بودجه بندی شورا اظهار کرد: در حال حاضر بودجه ۹۶ مورد نیاز سازمان آتش نشانی همدان در دست بررسی است و باید تمامی نیازهای این سازمان از جمله بحث امکانات، تجهیزات و حقوق آتش‌نشانان دیده  شود. محمدرضا الیاسی به پایین بودن حقوق و مزایای آتش‌نشانان همدان نیز اشاره کرد و افزود: اگر انتظار عملکرد و کار خوب از آتش نشانان داریم پس باید امکانات و تجهیزات لازم نیز برای این سازمان تهیه و فراهم شود. رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان نیز در این مراسم با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده های شهدای حادثه پلاسکو گفت: اینگونه حوادث تلخ باید درسی برای آینده و تلنگری برای تمامی مسئولین باشد تا تمامی جوانب را در نظر گرفته و از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنند. سید احمد حسنی حلم اضافه کرد: بروز اینگونه حوادث ناگوار فداکاری و زحمات بیشتر آتش نشانان را نشان می دهد چرا که فعالیت این ایثارگران به صورت خاموش بوده و قابل تقدیر است.

حادثه پلاسکو زنگ خطر برای حوزه مدیریت‌ بحران

فرماندار همدان نیز در این جلسه حادثه پلاسکو رازنگ خطری برای حوزه مدیریت‌ بحران دانست و گفت: با وضعیت جدیدی که در شهر همدان حاکم است و بلندمرتبه‌سازی‌های صورت گرفته، باید اقدامات لازم  انجام گیرد تا در صورت بروز حادثه به علت کمبود تجهیزات و امکانات دچار تأسف نشویم. علی تعالی با تأکید بر اینکه نباید در زمان وقوع حوادثی همچون پلاسکو به برگزاری جلسات اکتفا کرد، یادآور شد: باید اینگونه هشدارها را جدی گرفت و برای پیشگیری از بروز حوادث اقدام کرد. شهردار همدان نیز از آماده سازی ساختمان ایستگاه مرکزی اتش نشانی همدان  خبر داد و گفت: برای این ساختمان حدود ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده و در صورتی که کاملا تجهیز سود ظرفیت خوبی برای مدیریت بحران شهر محسوب می شود. سید مصطفی رسولی تجهیز و فراهم نمودن امکانات آتش نشانی همدان را منوط به تامین اعتبار دانست و افزود: لازم است از محل اعتبارات حوادث بتوان کمک و مساعدتی برای خرید حداقل یک نردبان و یا خودروی مناسب اخذ کرد. رسولی با انتقاد از تبدیل ساختمانها و آپارتمانهای شهر به مراکز عمومی یا تجاری در شهر همدان اظهار کرد: این ساختمانها استاندارد و مباحث ایمنی تبدیل شدن به مراکز عمومی را ندارند و این یکی از مشکلاتی است که در شهر همدان رخ می دهد.

برخی تجهیزات آتش‌نشانی همدان مربوط به ۲۰ سال گذشته است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان نیز در این مراسم گفت: همدان در 9 ماهه اول امسال شهروندان  98668 بار با سامانه 125 همدان تماس گرفته اند که حاصل ان 2708عملیات بوده است. محمد رضا بیاناتی افزود: از این تعداد عملیات 1876 مورد اطفاء حریق و 832 مورد امداد و نجات بوده است. وی با اشاره به اینکه ۴۷ نوع وظیفه برای آتش‌نشانی تعریف شده است، عنوان کرد: خوشبختانه این فرهنگ در بین مردم نهادینه شده که برای کوچک‌ترین کار خود با آتش‌نشانی تماس می‌گیرند.

*دولت و مدیران شهری به آتش نشانی ها  توجه ویژه داشته باشند.

 

 محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه برخی از تجهیزات آتش‌نشانی همدان مربوط به ۲۰ سال گذشته است، گفت: در استان همدان فقط یک خودروی آتش‌نشانی فوماتیک وجود دارد در حالی که با توجه به وضعیت خاص کلانشهر همدان نیاز به ماشین الات و تجهیزات به روزتر و کارامد تری هستیم.و

 

وی افزود: در شرایط فعلی ووضعیت نامطلوب مالی شهرداری‌ها نمی‌توانند تجهیزات گران‌قیمتی برای آتش‌نشانی‌ها تهیه کنند  و لازم است همکاری دولت با شهرداری برای خرید  تجهیزات مدرن مورد نیاز  آتش‌نشانی همراهی ویژه داشته باشد.

 

بیاناتی با اشاره به اینکه آتش‌نشانی به تازگی با تصویب مجلس شورای اسلامی در زمره مشاغل سخت و زیان‌آورقرار گرفته است، اضافه کرد: آتش‌نشانان در بروز حادثه شهید و جانباز تلقی نمی‌شوند که از مسئولان استانی می‌خواهیم با نمایندگان مکاتباتی داشته باشند تا این قانون به عنوان سک مطالبه عمومی در مجلس به تصویب برسد.

اصناف و کسبه باید دستورالعمل ایمنی بگیرند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به اینکه 161 نقطه پرخطر در سطح شهر همدان شناسایی شده است گفت: متاسفانه از2 سال قبل تاکنون اصناف برای تاییدیه ایمنی به اتش نشانی مراجعه نمی کنند و این موضوع بدون شک مشکلات و مخاطرات زیادی را بدنبال خواهد داشت.

وی افزود:با توجه به به اینکه بافتهای تجاری بیشترین تراکم جمعیتی را در خود جای می دهند باید تمام واحدهای تجاری از یک مغازه کوچک تا مجتمع های تجاری بزرگ برای دریافت دستورالعمل های  ایمنی و اموزش  های لازم به اتش نشانی مراجعه کنند.

محمد رضا بیاناتی ضمن قدردانی از حرکت‌های مردمی و رسانه ای درباره آتش‌نشانان شهید در حادثه پلاسکو، بیان کرد: در چند روز گذشته مردم، مسئولان و فعالان رسانه های گروهی با حضور در ایستگاههای اتش نشانی با اهدای گل، نصب بنر و روشن کردن شمع با خانواده بزرگ آتش‌نشانان ابراز همدردی کرده ‌اند که نشان ازتوجه مردم به شغل خطیر اتش نشانی دارد.

 
 

(ادامه ی متن | |  662|  0)

 

 

روز شنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/02 ، 4 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم بهمن ماه شهروندان 416  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 8 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 58 تماس اشتباه، 60 مورد پیام تسلیت حادثه تلخ ساختمان پلاسکو و متاسفانه 285 مورد ایجاد مزاحمت و بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ  4 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در بلوار کولاب، حریق درختان در بلوار شهید همدانی و 2 مورد حریق لاستیک در شهرک الوند و بلوار بهشت بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در در جاده ملایر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از تمامی شهروندان فهیم که در حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو  با پرسنل سازمان ابراز همدردی نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارد.

 
 

(ادامه ی متن | |  592|  0)

 

 

روز جمعه با 4 عملیات فرشتگان نجات همراه بود

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/01 ، 3 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول بهمن ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 31 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق برق در خیابان بوعلی،حریق تابلو مخابرات در حصار علی آباد و  بصدا درآمدن سیستم اعلام حریق بانک در خیابان شریعتی بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  664|  0)

 

 

4 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/10/29 ، 1 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بسیت و نهم دی ماه شهروندان 300  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 255 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی فاز یک بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در 12 متری سنگشیر و بلوار امام خمینی (ره) و نجات افراد محبوس شده در منزل در کمال آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برق برای استفاده چند دستگاه پرمصرف برقی استفاده ننمایید.

   
   

 
 

(ادامه ی متن | |  631|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir