Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,715
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,464


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز هفدهم بهمن 9 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/17 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفدهم بهمن ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 275 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در پرسی گاز، حریق مغازه در عین القضاه، حریق خودرو در بلوار بهادربیگی، حریق درخت در شهرک الوند، حریق کپسول گاز در خیابان طالقانی و حریق پوشش گیاهی در جاده رباط بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در اسلامشهر و 18 متری سلحشور و مهار حیوانات در نایب احمد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگهداریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  700|  0)

 

 

2 عملیات فرشتگان نجات در روز شنبه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/16 ، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم بهمن ماه شهروندان 397  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 65 تماس اشتباه و متاسفانه 315 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد عملیات احتیاط حریق در حادثه تصادف خودرو در بلوار ارم بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان رکنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : بازرسی اتصالات و بستهای مربوط به لوله های گاز را بطور مستمر انجام دهید.

 

 
 

(ادامه ی متن | |  585|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات در روز جمعه

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/15 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم بهمن ماه شهروندان 325  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 275 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در خیابان تختی، عملیات احتیاط حریق در حادثه تصادف خودرو و نشت گاز و بنزین در کوی کوثر و بصدا درآمدن آژِیر اعلام حریق بانک در خیابان صدف بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان صدف و عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی در بلوار مطهری توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  625|  0)

 

 

روز چهارشنبه 3 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/13 ، 3 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سیزدهم بهمن ماه شهروندان 370  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 315 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق مغازه در میدان باباطاهر و میدان امام حسین (ع) و حریق خودرو در حصار امام (ره) بوده است که توسط آتش نشانان اطفاء گردید.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز هر گونه حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  652|  0)

 

 

روز سه شنبه با 7 عملیات آتش نشانان در همدان سپری گردید

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/12 ، 4 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم بهمن ماه شهروندان 411  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 326 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق ساختمانمتروکه در خیابان صدف، حریق گاراژ در بلوار سید جمال الدین، حریق مغازه در میدان امام خمینی (ره) و عملیات احتیاط حریق در حادثه تصادف و نشت سوخت  خودرو در شهرک مدنی بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی منزل در خیابان مهدیه و 2 مورد مهار حیوانات در شهرک الوند و آقاجانی بیگ توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : روابط عمومی سازمان از همشهریان فهیم خواهشمند است از تماسهای بی مورد با سامانه 125 جداٌ خودداری فرموده و خادمین خود را در خدمت رسانی یاری فرمایند.

 
 

(ادامه ی متن | |  592|  0)

 

 

تحریم استفاده از مواد محترقه در شب چهارشنبه سوری از سوی دانش آموزان همدانی

 

 جمعی از دانش آموزان مدارس همدان با هدف ادای احترام به شهدای آتش نشان و همراهی با آتش نشانان فداکار با امضای پیمان نامه ای استفاده از مواد منفجره را در شب چهارشنبه سوری تحریم کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان جمعی از دانش اموزان مدارس همدان با امضای بیانیه ای اعلام کردند به منظور ادای احترام به شهدای اتش نشان و همراهی با آتش نشانان شب چهارشنبه سوری امسال از هیچ ماده محترقه و منفجره ای استفاده نخواهند کرد. در این بیانیه که در ادامه موج همراهی و همدردی مردم قدرشناس همدان با جامعه آتش نشانی بعد از وقوع حادثه پلاسکوصادر شده امده است: ما دانش اموزان همدانی پیمان می بندیم که در شب چهارشنبه سوری از مواد اتش زا و خطرناک استفاده نکنیم و با این کار ارامش را به مردم و اتش نشانان عزیز شهرمان هدیه کنیم. این اقدام دانش اموزان همدانی که بطور خودجوش و در ادامه اقدامات قبلی انان در همراهی  با فرشتگان نجات از جمله حضور در ایستگاه های آتش‌نشانی، اهدا گل به اتش نشانان، نوشتن انشا و کشیدن نقاشی با موضوع آتش نشانی صورت گرفته است تاثیر بسزایی در کاهش حوادث ناگوار چهارشنبه سوری خواهد داشت. لازم به ذکر است همه ساله در استانه سال نو و شب چهارشنبه سوری به دلیل استفاده از مواد محترقه وآتش زا حوادث متعددی از قبیل آتش سوزی و انفجار روی می دهد که علاوه بر مصدومیت، معلولیت و فوت تعدادی از هموطنان که بیشتر انان را دانش اموزان تشکیل می دهند خسارت های مالی زیادی به شهروندان و دستگاه های امدادی ازجمله آتش نشانی تحمیل می کند.

 
 

(ادامه ی متن | |  737|  0)

 

 

روز دوشنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/11 ، 3 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم بهمن ماه شهروندان 430  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 32 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 350 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در دباغخانه، انفجار گاز منزل مسکونی در قاسم آباد و عملیات احتیاط حریق در حادثه تصادف و نشت سوخت خودرو در بلوار آیت الله نجفی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان شیرسنگی، عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در بلوار انقلاب، عملیات امداد و نجات در حادثه برق گرفتگی در میدان امام حسن (ع) و 2 مورد نجات حیوانات در بلوار امام خمینی (ره) و اعتمادیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  683|  0)

 

 

3 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز یکشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/10 ، 1 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم بهمن ماه شهروندان 388  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق کانکس در کولانج بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان طالقانی و مهار حیوانات در کوچه مشکی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن شیلنگ گاز از داخل دیوار، سقف و کف اتاق پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  594|  0)

 

 

7 عمليات فرشتگان نجات همدان در روز شنبه

 

طبق اعلام مرکز پيام و کنترل فرماندهي عمليات در مورخ 1395/11/09 ، 5 عمليات اطفاي حريق و 2 عمليات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان؛ روز نهم بهمن ماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از اين تعداد تماس 7 مورد منجر به عمليات گرديده، 23 تماس جهت مشاوره و راهنمايي، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 345 مورد ايجاد مزاحمت بوده است. عمليات هاي انجام شده در اين تاريخ 5 مورد آتش سوزي شامل حريق منزل در ديزج، حريق درختان در بلوار جوان، حريق دکل برق در شهرک مدني، حريق خودرو در اعتماديه و حريق پيک نيک در چهارراه بابک بوده است. همچنين 2 مورد عمليات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتي و خيابان بوعلي توسط آتش نشانان به انجام رسيد.

توصيه ايمني روز : از قرار دادن لوله خروجي بخاري داخل ظرف آب جداٌ خودداري نماييد. 

  

 
 

(ادامه ی متن | |  658|  0)

 

 

روز جمعه 6 حادثه آتش نشانان را در همدان به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/08 ، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم بهمن ماه شهروندان 366  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 273 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزلدر کوچه فرخ سرشت و علی آباد، حریق مغازه در خیابان اراک و حریق خودرو در خیابان پاسداران بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط خودرو در جوی آب در شهرک مدنی و نجات حیوانات در شهرک ولیعصر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن کپسول گاز، پیک نیک و گالنهای حاوی مواد سریع الاشتعال در صندوق عقب خودرو بپرهیزید.

 
 

(ادامه ی متن | |  682|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir