Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,764
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,513


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز چهارشنبه 6 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/27 ، 3 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم بهمن ماه شهروندان 520  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 24 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 440 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق کابل دکل برق در شهرک مدنی، حریق کپسول گاز در شهرک مدنی و حریق خودرو در بلوار ارتش بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه ریزش ساختمان متروکه در قاسم آباد، نجات حیوانات در خیابان جعفر طیار و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط اجسام در بلوار کاشانی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : توصیه میشود هر دو سال یکبار شیلنگ گاز تعویض گردد.

 
 

(ادامه ی متن | |  616|  0)

 

 

روز سه شنبه با 3 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/26 ، 1 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم بهمن ماه شهروندان 419  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 331 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار بعثت بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار 15 فروردین و نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن روزنامه، مقوا، پلاستیک و پارچه در زیر گازهای رومیزی خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  563|  0)

 

 

نجات کارگر مصدوم از پشت بام مسجد به دست فرشتگان نجات همدان

 

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از نجات جوانی که حین کار در پشت بام یک مسجد دچار مصدومیت شده بود  به دست آتش نشانان خبر داد...

 
 

(ادامه ی متن | |  648|  0)

 

 

روز دوشنبه 7 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/25 ، 2 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بسیت و پنجم بهمن ماه شهروندان 560  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 33 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 150 تماس اشتباه و متاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق کپسول گاز در حصار علی آباد و بصدا درآمدن آژیر سیستم اعلام حریق بانک در بلوار خواجه رشید بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جوادیه و میدان شریعتی، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط اجسام در بلوار انقلاب و میرزاده عشقی و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط فرد از ارتفاع در کوچه استر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  693|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات در روز یکشنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/24 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم بهمن ماه شهروندان 408  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 20 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 333 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق ترانس برق در جانبازان، حریق سطل زباله در خیابان پاستور و عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در بلوار مطهری بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در خودرو در بلوار مطهری و تست گاز منوکسید کربن در میدان فردوسی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید.

 
 

(ادامه ی متن | |  603|  0)

 

 

2 عملیات فرشتگان نجات در روز شنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/23 ، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم بهمن ماه شهروندان 470  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 410 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق خانه باغ در جاده حیدره بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه فرونشست زمین در خیابان 17 شهریور توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  656|  0)

 

 

روز جمعه 7 حادثه آتش نشانان را به محلهاي وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پيام و کنترل فرماندهي عمليات در مورخ 1395/11/22 ، 3 عمليات اطفاي حريق و 4 عمليات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني همدان؛ روز بيست و دوم بهمن ماه شهروندان 452  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از اين تعداد تماس 7 مورد منجر به عمليات گرديده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمايي، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 387 مورد ايجاد مزاحمت بوده است. عمليات هاي انجام شده در اين تاريخ 3 مورد آتش سوزي شامل حريق تير چراغ برق در بلوار شهيد رجايي، حريق پيک نيک  در بلوار ارم و حريق آبگرمکن در 10 متري رضوان بوده است. همچنين 4 مورد عمليات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در ميدان باباطاهر، نجات افراد محبوس شده در خودرو در جولان، عمليات امداد و نجات در حادثه شکسته شدن درخت و سقوط بر روي وسايل نقليه در خيابان نواب و عمليات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگي منزل در شهرک مدني توسط آتش نشانان به انجام رسيد.

توصيه ايمني روز : از عبور دادن سيم برق از زير فرش، موکت و مبل خودداري فرماييد.

 
 

(ادامه ی متن | |  646|  0)

 

 

4 عملیات فرشتگان نجات در روز چهارشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/20 ، 4 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم بهمن ماه شهروندان 370  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 296 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق خودرو در بلوار بدیع الزمان و بلوار ارم،حریق مخروبه در دباغخانه و حریق عمدی سطل زباله در خیابان 177 شهریور بوده است که توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در مکانهای مرطوب مثل حمام از وسایل برقی مانند سشوار، بخاری برقی و ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  595|  0)

 

 

روز سه شنبه با 9 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/19 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نوزدهم بهمن ماه شهروندان 510  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 435 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در رسالت، انفجار گاز در خیابان نواب، نشت بنزین خودرو در بلوار شهید فهمیده، عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی خودرو در بلوار کولاب،  عملیات احتیاط حریق در حادثه تصادف خودرو و نشت سوخت در جاده ملایر و عملیات احتیاط حریق در حادثه شکستگی لوله و نشت گاز بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار نظربیگ،  مهار حیوانات در کوچه مشکی و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط در چاله توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از پارک نمودن خودرو کنار شیرهای هیدرانت آتش نشانی جداٌ خودداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  563|  0)

 

 

روز دوشنبه 7 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/18 ، 5 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم بهمن ماه شهروندان 302  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق کارگاه تولیدی قطعات خودرو در پل هوایی، حریق خودرو در بلوار آیت الله تالهی، حریق گاراژ در جاده روستای انصار الامام، حریق کارگاه نساجی در ملایر و عملیات احتیاط حریق در حادثه نشت گاز خودرو در کولانج بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزلدر کوچه بیمه و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در موقع کوبیدن میخ به دیوار یا سوراخ کردن بوسیله دریل به مسیر سیم کشی برق توجه نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  614|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir