Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,826
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,575


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

4 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز دوشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/08 ، 1 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم اسفند ماه شهروندان 431  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 342 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در خیابان فرهنگ بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سنگ سفید، نجات افراد محبوس شده در منزل در حصار امام و عملیات احتیاط حریق به دلیل احتمال انفجار کپسول گاز اکسیژن توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است طی عملیاتهای مذکور 3 نفر نجات یافته گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از ایجاد آتش های حجیم و غیر قایل کنترل به شدت بپرهیزید.

 
 

(ادامه ی متن | |  785|  0)

 

 

روز شنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/07 ، 1 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم اسفند ماه شهروندان 450  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 380 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق مغازه در بلوار ارتش بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان طالقانی و شهرک فرهنگیان، 2 مورد مهار حیوانات در خیابان اکباتان و عمار، نجات حیوانات در بلوار کولاب، عملیات امداد و نجات در حادثه شکستگی علمک گاز در حصار امام و عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط اجسام در شهرک مدرس توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است در عملیاتهای امداد و نجات مذکور 1 نفر نجات یافته گزارش گردید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول، اسپری، حشره کش و غیره بر روی آتش خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  589|  0)

 

 

روز جمعه با 4 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری گردید

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/06 ، 1 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم اسفند ماه شهروندان 407  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 17 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 86 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق سطل زباله در سرپل یخچال بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در امامزاده عبدالله و 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در خیابان شهدا و جولان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از ریختن مایعات سریع الاشتعال مانند نفت ، بنزین و غیره بر روی آتش به شدت خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  588|  0)

 

 

4 حادثه در روز چهارشنبه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/04 ، 3 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم اسفند ماه شهروندان 422  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 62 تماس اشتباه و متاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شکریه، حریق مخروبه در کوچه قصابان و حریق عمدی سطل زباله در عمار بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.
توصیه ایمنی روز : از پرتاب مواد آتش زا ( فشفشه و موشک ) روی درختان، بام و بالکن خانه ها خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  605|  0)

 

 

آتش سوزی خودرو در پارکینگ یک مجتمع مسکونی در همدان

 

خبر مدیرعامل سازمان آتش نشانی همدان از آتش سوزی خودرو در پارکینگ یک مجتمع مسکونی در همدان و نجات ۷ نفر خبر داد...

 
 

(ادامه ی متن | |  666|  0)

 

 

یک عملیات اطفاء حریق در روز سه شنبه در همدان انجام گردید

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/03 ، 1 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم اسفند ماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 1 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 368 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در هنرستان بوده است که توسط آتش نشانان مهار گردید.

توصیه ایمنی روز : از آتش زدن لاستیک، هیزم، کارتن خالی و امثال آن در واحدهای مسکونی، معابر، کوچه ها و خیابان خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  647|  0)

 

 

روز دوشنبه 10 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/02 ، 5 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم اسفند ماه شهروندان 491  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 90 تماس اشتباه و متاسفانه 373 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در سنگ سفید، 2 مورد حریق خودرو در آرامگاه بوعلی و مجید آباد و 2 مورد حریق مغازه در بلوار بهشت و حصار امام خمینی (ره) بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در سیزده خانه، مهار حیوانات در استادان و 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدرس، شهرک مدنی و خیابان طالقانی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : مواد آتش بازی ( منفجره و محترقه ) را به طرف افراد و زیر خودروها پرتاب نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  756|  0)

 

 

روز یکشنبه با 2 عملیات فرشتگان نجات در همدان سپری شد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/01 ، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز اول اسفند ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 330 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق لاستیک تریلی در جاده تهران بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار کاشانی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از حمل مواد محترقه، آتش زا و انفجاری حتی به مقادیر کم در جیب و لباس و کیف خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  614|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز شنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/30 ، 1 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام بهمن ماه شهروندان 373  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار احمدی روشن بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جولان، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در میرزاده عشقی و صدف و نجات حیوانات در شکریه توسط آتش نشانان به نجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در خانه، زیرزمین، محل کار و غیره خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  640|  0)

 

 

روز جمعه 4 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/11/29 ، 4 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم بهمن ماه شهروندان 335  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 26 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در مریانج، 2 مورد حریق مغازه در ده متری رضوان و جوادیه و بصدا درآمدن آژیر اعلام حریق بانک در خیابان شریعتی بوده است که توسط آتش نشانان مهار گردید.

توصیه ایمنی روز : از پر بودن منبع ذخیره و عملکرد صحیح پمپ آتش نشانی در ملک خود اطمینان حاصل نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  609|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir