Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

 

وحید علی ضمیر

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 596
دیروز: 1,135
مجموع: 2,210,989


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

آتش نشانی جورقان بازهم دیر رسید

 

 فرشتگان نجات 125 همدان با وجود پاسخگو نبودن و تاخیر آتش نشانی جورقان آتش سوزی یک منزل مسکونی را در این شهر مهار کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمانآتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ساعت6 و 44 دقیقه روز سه شنبه 18 آبان آتش سوزی یک منزل مسکونی در شهر جورقان به سامانه 125 همدان گزارش شد. با دریافت این گزارش ضمن اعزام یک  اکیپ عملیاتی از ایستگاه شماره 17 با 3 آتش نشان به محل اعلام شده وقوع حادثه به آتش نشانی جورقان نیز گزارش شد. درادامه با  توجه به اهمیت موضوع و تاخیر آتش نشانی شهر جورقان یک اکیپ عملیاتی دیگر با 4 آتش نشان از ایستگاه مرکزی آتش نشانی همدان به منظور پشتیبانی عملیات به محل حادثه اعزام شدند. آتش نشانان اکیپ عملیاتی ایستگاه17 که با وجود مسافت طولانی ظرف 14 دقیقه به محل حادثه رسیده بودند با مشاهده شعله های آتش که سقف و ستونهای چوبی یک منزل مسکونی قدیمی را در برگرفته بود عملیات اطفا حریق را آغاز کردند. دقایقی پس از شروع عملیات آتش نشانی جورقان و پس از آن اکیپ عملیاتی ایستگاه مرکزی همدان نیز به محل حادثه رسیدند.آتش نشانان با استفاده از 5 رشته شلنگ از چند جهت به سمت آتش هجوم برده و با مصرف 6هزارلیتر آب موفق به خاموش کردن و جلوگیری از سرایت آتش شدند. با گذشت 1 ساعت و 45 دقیقه از شروع عملیات آتش نشانان پس از خاموش کردن آتش، رفع کامل خطر و ایمن سازی محل حادثه جهت ادامه خدمت رسانی به ایستگاه های خود بازگشتند. نکته قابل تامل دراین حادثه مانند چند حادثه مشابه دیگر پاسخگو نبودن و تاخیر آتش نشانی جورقان در اعزام به محل حادثه بود به نحوی که علیرغم بعد قابل توجه مسافت اولین اکیپ اعزامی ازهمدان چند دقیقه سریعتر به محل حادثه رسیده و عملیات اطفا را آغاز کردند. نداشتن سامانه 125 و نبود نیروی انسانی که بطور شبانه روزی آماده خدمت رسانی باشد در شهرداری جورقان باعث بروز مشکلات متعددی در زمان وقوع حوادث در محدوده شهر جورقان شده است که در صورت عدم رفع این مشکلات احتمال وقوع لطمات غیر قابل جبران دور از ذهن نیست.

 
 

(ادامه ی متن | |  523|  0)

 

 

تلاش 3 و نیم ساعته آتش نشانان برای جلوگیری از اتش سوزی تانکر سوخت

 

  فرشتگان نجات125 همدان با تلاش 3ساعت و 33 دقیقه ای مانع از آتش سوزی تانکر سوخت واژگون شده در جاده تهران شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ساعت 20 و 45 دقیقه شنبه 25 آبان سامانه 125 همدان گزارشی از واژگونی یک دستگاه تانکر حمل سوخت در جاده تهران دریافت کرد. با دریافت این گزارش بلافاصله 3 اکیپ عملیاتی متشکل از یک خودرو سبک و دو خودرو سنگین با 8 آتش نشان به نشانی اعلام شده در جاده تهران روبروی شهرک صنعتی بوعلی اعزام شدند. آتش نشانان اعزامی که با وجود لغزنده بودن و ترافیک سنگین جاده کمتر از 15  دقیقه به محل حادثه رسیده بودند مشاهده کردند یک دستگاه کامیون ولوو حامل ماده سوختنی نفتا در شانه خاکی جاده واژگون و محتویات آن در حجم بالایی در حال خارج شدن هستند. با توجه به حساسیت موضوع و خطر آتش سوزی و انفجار تانکر سوخت که در صورت وقوع شعاع گسترده ای را در بر می‌گرفت از مرکز فرماندهی درخواست اعزام نیرو و تجهیزات کمکی شد که بلافاصله 4 اکیپ عملیاتی شامل یک خودرو سبک و 4 خودرو سنگین با  18 نیروی آتش نشان از ایستگاه های 12، 13 و 18 به محل حادثه اعزام شدند. آتش نشانان برای جلوگیری از بروز آتش سوزی احتمالی که در صورت وقوع فاجعه تلخی را رقم می زد تمام توان و تجهیزات خود را به کار ‌گرفتند و در حالی که چند گروه از آنان با استفاده از کف سنگین سطح ماده سوختنی را می پوشاندند اکیپ های دیگر با استفاده از لودر و تجهیزات انفرادی سوخت جاری شده را به سمت زمینهای حاشیه جاده هدایت می کردند.

 
 

(ادامه ی متن | |  451|  0)

 

 

50نیروی جدید در سازمان آتش نشانی همدان مشغول به کار شدند

 

خبر

 با پایان اولین دوره آموزش تخصصی آتش نشانان 50نیروی جدید از شنبه 15 ابان  کار خودرا در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با برگزاری مراسم اختتامیه اولین دوره آموزشی آتش نشانان 50 نیروی جدید از 15 آبان رسما کارخودرا در سازمان آغاز کردند.  مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در مراسم اختتامیه با ابراز رضایت از روند آموزش نیروهای جدید تاکید کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت شغل آتش نشانی آموزش ها منوط به دوره خاصی نیست و بطور مستمر در طول خدمت یک آتش نشان ادامه دارد. محمدرضا بیاناتی با تاکید بر لزوم رعایت نظم و انضباط در کار اتش نشانی اظهار داشت: نیروهای جدید باید با رعایت دقیق قوانین و انضباط اداری و با تمام وجود وظیفه خطیر حفاظت از جان و مال شهروندان را انجام دهند. وی با بیان اینکه شغل اتش نشانی جایگاه ارزشمندی در بین احاد مردم دارد و آتش نشانان نباید هیچ ماموریتی را دست کم بگیرند و از انان خواست حتی دربرابر برخوردهای نامناسب برخی از شهروندان در زمان وقوع حادثه رفتار توام با احترام داشته باشند. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه این دوره آموزشی از20شهریور  اغاز شده و به مدت 45 روز ادامه داشته است افزود:اموزش رفتار فردی و اجتماعی، آشنایی با وظایف آتش نشانی، اصول اطفا حریق و امدا و نجات، کار با تجهیزات و ماشین الات آتش نشانی و شیوه های نگهداری ازاموال از جمله سرفصل های اصلی این دوره آموزشی بوده است.

 
 

(ادامه ی متن | |  424|  0)

 

 

7 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز دوشنبه

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/17 ، 2 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفدهم آبان ماه شهروندان 265  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 25 تماس اشتباه و متاسفانه 220 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در جورقان و حریق ترانس برق در متخصصین بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و سی متری رسالت، مهار حیوانات در سر پل یخچال، نجات حیوانات در دیزج و عملیات امداد و نجات در حادثه برخورد خودرو با درب پارکینگ در بلوار ارم توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : سرد بودن لوله بخاری از نشانه های انتشار گاز منوکسید کربن در فضای داخل ساختمان است.

 
 

(ادامه ی متن | |  493|  0)

 

 

روز یکشنبه 4 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/16 ، 2 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم آبان ماه شهروندان 257  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 213 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل مانور اطفاء حریق در جایگاه سوخت قلیانی و حریق کنتور و کابل برق شرکت خدمات کشاورزی در جنب کارخانه شیشه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در پاساژ بهمنیان و مراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی به دلیل گیر کردن اندام بدن در داخل اشیاء فلزی و زیورآلاتتوسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : برای پیدا کردن نشت گاز از کف صابون و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  480|  0)

 

 

روز شنبه 4 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/15 ، 3 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم آبان ماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق پارکینگ مجتمع مسکونی در میدان شاهد، مانور جایگاه سوخت در جاده تهران و عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی تانکر حامل سوخت در جاده تهران، بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل رهاسازی اندام بدن از بین نرده های فلزی در بلوار بهشت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  456|  0)

 

 

روز جمعه روز کم حادثه ای در همدان بود

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/14 ، 1 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم آبان ماه شهروندان 265  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 5 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 223 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ یک مورد آتش سوزی شامل حریق تیر چراغ برق در مجید آباد بوده است. همچنین یک مورد عملیات امداد و نجات شامل بررسی چاه به دلیل احتمال سقوط فرد به درخواست نیروی انتظامی در کوی خاتم توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از بکار بردن وسایل گرمایشی بدون نصب دودکش یا دارای نقص فنی خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  403|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/13 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم آبان ماه شهروندان 329  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 279 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق درخت در بلوار ارم، حریق موتور سیکلت در بلوار شهید رجایی و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در میدان سپاه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و نجات حیوانات در شهرک مدنی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : گرفتن انشعاب از یک شیر برای چند وسیله گازسوز خطرناک است.

 
 

(ادامه ی متن | |  422|  0)

 

 

روز سه شنبه 6 حادثه در همدان رخ داد

 

خبر

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/11 ، 2 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز یازدهم آبان ماه شهروندان 425  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 19 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 360 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در جاده حیدره و حریق خودروی زباله در بلوار بدیع الزمان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار اجسام (کرکره مغازه) در حال سقوط در بلوار کاج، سقوط ایزوگام بر روی خودرو در دانشگاه بوعلی سینا، عملیات احتیاط به دلیل احتمال سقوط دکل مخابراتی در پاساژ مهستان و مهار اجسام در حال سقوط در خیابان میرزاده عشقی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع آن اقدام کنید.

   
   

 
 

(ادامه ی متن | |  427|  0)

 

 

روز دوشنبه 6 حادثه آتش نشانان را در همدان به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/08/10 ، 4 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم آبان ماه شهروندان 264  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 211 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در حیدره، حریق لاستیک در قاسم آباد، حریق ضایعات در حسن آباد و حریق انبار علوفه در جاده تهران بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در روستای فقیره و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورتیکه از بخاریهای گازسوز برای گرمایش محیط استفاده می کنید، امکان تهویه مختصری از طریق درب یا پنجره در فضا ایجاد نمایید و از درزبندی و بستن کامل منافذ خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  451|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir