Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 3,074
دیروز: 7,428
مجموع: 13,479,100


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز جمعه 9 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/20 ، 3 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیستم اسفند ماه شهروندان 421  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 14 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 85 تماس اشتباه و متاسفانه 313 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در قاسم آباد، حریق لاستیک در انبار نفت و عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در میدان بار بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در اعتمادیه و شکریه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در شهرک مدنی و روبروی ترمینال و 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شیرسنگی و 18 متری میلاد توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است تعداد 8 نفر نجات یافته در عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از والدین محترم تقاضا می شود از تهیه مواد محترقه  ( ترقه، کپسول  و...) برای فرزندان خود پرهیز نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  630|  0)

 

 

4 عملیات آتش نشانان همدان در روز چهارشنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/18 ، 1 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هجدهم اسفند ماه شهروندان 399  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 75 تماس اشتباه و متاسفانه 309 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق خانه باغ در عباس آباد بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در خیابان رکنی، عملیات امداد و نجات در حادثه برخورد خودرو با علمک گاز در نایب احمد و تست گاز منوکسید کربن در بلوار کاشانی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش های حجیم و غیر قابل کنترل جداٌ خودداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  622|  0)

 

 

روز سه شنبه با 3 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری گردید

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/17 ، 2 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفدهم اسفند ماه شهروندان 435  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 375 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق قیر در بلوار ارم و حریق سطل زباله در پشت انبار نفت بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در شهرک چمران توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از ریختن مایعات سریع الاشتعال مانند نفت، بنزین و غیره بر روی آتش خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  669|  0)

 

 

به کابوس چهارشنبه سوری پایان دهیم

 

خبر

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: چهارشنبه سوری یکی از آیین های کهن ایرانی با پیشینه ای چند هزارساله است که با گذر از سالیان بسیار به ما رسیده است...

 
 

(ادامه ی متن | |  814|  0)

 

 

روز دوشنبه 5 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/16 ، 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم اسفند ماه شهروندان 426  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 75 تماس اشتباه و متاسفانه 334 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جوادیه، 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در جهان نما و شهرک بهشتی، نجات حیوانات در میدان شاهد و نجات افراد محبوس در خودرو در شهرک الوند توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین در عملیاتهای مذکور 3 نفر نجات یافته گزارش گردید.

 

توصیه ایمنی روز : مواد آتش بازی ( منفجره و محترقه) را به طرف افراد و زیر خودروها پرتاب نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  724|  0)

 

 

روز یکشنبه 5 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/15 ، 1 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پانزدهم اسفند ماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 360 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در میدان باباطاهر بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در چهارراه تختی، مهار حیوانات در شهرک مدنی و 2 مورد رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است 2 نفر نجات یافته در عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از ریختن مایعات سریع الاشتعال مانند نفت، بنزین و غیره بر روی مواد آتش زا خودداری فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  647|  0)

 

 

5 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز شنبه

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/14 ، 1 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم اسفند ماه شهروندان 380  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 305 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل بصدا درآمدن سیستم اعلام حریق بانک در خیابان میرزاده عشقی بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک بهشتی، نجات افراد محبوس شده در منزل در جاده فقیره، عملیات احتیاط حریق در حادثه نشت گاز شهری در سعیدیه و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از والدین محترم تقاضا می شود از تهیه مواد محترقه ( ترقه ، کپسول و ...) برای فرزندان خود پرهیز نمایند.

 
 

(ادامه ی متن | |  639|  0)

 

 

انجام 2 عملیات اطفاء حریق توسط آتش نشانان همدان

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/10 ، 2 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دهم اسفند ماه شهروندان 435  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 258 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد عملیات اطفاء حریق شامل اطفاء حریق ضایعات در تپه هگمتانه و عملیات احتیاط حریق در حادثه واژگونی خودرو در شیر سنگی بوده است که توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : کودکان، افراد مسن، زنان باردار و بیماران قلبی بیشترین آسیب را از صدای مهیب مواد محترقه می بینند. بیایید حق شهروندی را در مورد آنان رعایت نماییم.

 
 

(ادامه ی متن | |  718|  0)

 

 

روز دوشنبه با 2 عملیات فرتشگان نجات همدان سپری گردید

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/09 ، 2 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز نهم اسفند ماه شهروندان 410  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 350 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق درخت در جاده استخر عباس آباد و حریق کابل برق در میدان امام (ره) بوده است که توسط آتش نشانان مهار گردید.

توصیه ایمنی روز : خطرات استفاده از مواد محترقه را به فرزندانمان گوشزد نمایید تا دچار حادثه نشوند.

 
 

(ادامه ی متن | |  644|  0)

 

 

انجام بیش از 3000 عملیات به همت فرشتگان نجات همدان

 

خبر

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی گفت: آتش نشانان همدان از ابتدای سال 95 تا پایان ماه بهمن 3032 عملیات اطفا و حریق  و امداد ونجات انجام داده اند...

 
 

(ادامه ی متن | |  659|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir