Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 8,742
دیروز: 16,682
مجموع: 12,550,491


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز دوشنبه 6 بار آژیر خطر در همدان به صدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/01/07 ، 2 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هفتم فروردین ماه شهروندان 367  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 7 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 75 تماس اشتباه و متاسفانه 279 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد حریق منزل در میدان رسالت و حصار راه علی آباد بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار شاهد و جاده فقیره، مهار حیوانات در سعیدیه و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است 3 نفر نجات یافته در عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل وقوع حوادث جداٌ خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  639|  0)

 

 

روز یکشنبه 3 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/01/06 ، 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم فروردین ماه شهروندان 365  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 10 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 316 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است 3 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در هنگام بروز حوادث مسیر را برای عبور خودروهای امدادی باز نگه داریم.

 
 

(ادامه ی متن | |  617|  0)

 

 

روز شنبه 2 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/01/05 ، 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم فروردین ماه شهروندان 411  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 2 مورد منجر به عملیات گردیده، 82 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 12 تماس اشتباه و متاسفانه 315 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان رسالت و عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی منزل مسکونی در شهرک امیرکبیر توسط آتش نشانان به انجام رسید. لازم به ذکر است 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هیچگاه از یک پریز برق برای چند وسیله برقی پرمصرف استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  643|  0)

 

 

روز چهارم سال نو با 4 حادثه همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/01/04 ، 4 عملیات اطفای حریق حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهارم فروردین ماه شهروندان 354  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 304 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در روستای ابرو، حریق خودرو در میدان صدف و 2 مورد عملیات احتیاط حریق در حادثه نشت گاز در خیابان تختی و شهید زمانی بوده است که توسط آتش نشانان مهار گردید.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  622|  0)

 

 

روز چهارشنبه 4 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/25 ، 2 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و پنجم اسفند ماه شهروندان 570  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 4 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 490 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در پشت بیمارستان بوعلی و حریق سطل زباله در بلوار مدنی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شیرسنگی و شهرک امیرکبیر توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در پایان فصل سرما و برچیدن بخاری گازی، خروجی شیرگاز را با درپوش مسدود کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  670|  0)

 

 

16 عملیات فرشتگان نجات همدان در شب چهارشنبه پایان سال

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/24 ، 14 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم اسفند ماه شهروندان 743  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 16 مورد منجر به عملیات گردیده، 23 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 70 تماس اشتباه و متاسفانه 633 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش سوزی شامل حریق کپسول گاز در حال انفجار در استادان، حریق منزل در صدف، عملیات احتیاط حریق در حادثه نشت گاز در سنگ شیر،  انفجار مواد محترقه در خیابان پاسداران، 2 مورد حریق سطل زباله در حصار امام و سعیدیه، حریق ماشین لباسشویی در شهرک بهشتی، حریق لاستیک در کوچه قصابان و 6 مورد حریق های چهارشنبه سوری در اسلامشهر، میدان باباطاهر، حصار امام(ره)، سعیدیه و عین القضاه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه و عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف در میدان باباطاهر توسط آتش نشانان به انجام رسید.
توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تماس حاصل فرمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  816|  0)

 

 

فرشتگان نجات همدان درحادثه تصادف اتوبوس با کامیون سه فرد محبوس در اتوبوس را خارج کردند

 

 به گزارش روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی افزود: ساعت 23و 8 دقیقه دوشنبه23 اسفند وقوع یک فقره تصادف در محور همدان به تهران به سامانه 125 گزارش شد...

 
 

(ادامه ی متن | |  831|  0)

 

 

روز دوشنبه با 10 عملیات فرشتگان نجات همدان سپری شد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/23 ، 4 عملیات اطفای حریق و 6 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم اسفند ماه شهروندان 560  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 60 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 60 تماس اشتباه و متاسفانه 465 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل انفجار منزل در شهرک فرهنگیان و 3 مورد عملیات احتیاط حریق در حادثه تصادف زنجیره ای خودرو در جاده تهران، بلوار فرودگاه و پل شهید قهاری بوده است. همچنین 6 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان فرهنگ، نجات افراد محبوس شده در خودرو در بلوار آیت الله نجفی، عملیات امداد و نجات در حادثه برخورد خودرو با درخت در میرزاده عشقی، عملیات امداد و نجات در حادثه خروج بخار از تانکر قیر در بلوار شاهد، عملیات امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در جاده رباط و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل ایستگاه مرکزی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از ریختن مایعات سریع الاشتعال مانند نفت، بنزین و غیره بر روی آتش جداٌ خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  694|  0)

 

 

روز یکشنبه 6 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/22 ، 2 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و دوم اسفند ماه شهروندان 547  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 6 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 100 تماس اشتباه و متاسفانه 429 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در میدان سپاه و عملیات احتیاط حریق در حادثه نشت سوخت خودرو در خیابان باباطاهر بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط جرثقیل در آرامگاه بوعلی، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط بالابر در خیابان شهدا، عملیات امداد و نجات در حادثه سقوط فرد از نورگیر در جانبازان و مهار حیوانات در خیابان عمار توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول، اسپری، حشره کش ها و .... بر روی آتش جداٌ خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  657|  0)

 

 

3 عملیات آتش نشانان همدان در روز گذشته

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/12/21 ، 1 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و یکم اسفند ماه شهروندان 500  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 3 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 425 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق پیک نیک در بلوار ارم بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در بلوار نجفی و رفع آبگرفتگی در بلوار فلسطین توسط آتش نشانان به انجام رسید. همچنین 1 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردید.

توصیه ایمنی روز : خطرات استفاده از مواد محترقه را به فرزندانمان گوشزد نماییم تا دچار حادثه نشوند.

 
 

(ادامه ی متن | |  618|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir