Smile  به کودکان نحوه صحیح تماس با تلفن 125 را بیاموزید و عواقب تماس غیر ضروری را به آنها گوشزد نمایید Smile  از انداختن ته سیگار روشن یا چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید  Smile  در صورت برپایی آتش در اماکن تفریحی از خاموش شدن قطعی آن به طور کامل مطمئن شوید Smile  چرخ گوشت، آبمیوه گیری، خردکن و هر گونه وسایل برقی را دور از دسترس کودکان نگهدارید Smile  نسبت به هر گونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید Smile  کودکان را از استفاده خودسرانه آسانسور منع کنید Smile  کپسول آتش نشانی را در محلی قابل دسترس قرار داده و نحوه استفاده از آن را به اعضای خانواده آموزش دهید  Smile 

   
    10
  • 9

فرشتگان نجات 125 همدان

 
 
 
با تو از مرگ ندارم بخدا واهمه ای
 
  جانمان پیشکش سیدنا خامنه ای  

رییس سازمان

  

مهندس سیدصادق پورسینا

حدیث هفته

امام رضا (ع) :

لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا

هیچ بنده اى حقیقت ایمانش را کامل نمى کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت ها و بلاها.

تحف العقول ص324

آموزه هایی کوتاه ازنهج البلاغه

امام علی (ع):

التَّوَدُّدُ نِصْفُ الْعَقْلِ

دوستى كردن نيمى از خردمندى است.

حکمت 142

آتش نشان داوطلب

فرم ارزشیابی کارکنان

دریافت فرم ارزشیابی کارکنان

ذکر روزهای هفته

آمار سايت

كل بازديدها:
امروز: 7,848
دیروز: 16,682
مجموع: 12,549,597


سامانه استخدامی سازمان

کانال خبری سازمان درسروش

 
جهت عضویت در کانال بر روی تصویر کلیک نمایید 

مزاحمت تلفنی سامانه 125

جهت رویت خبر مجازات حبس از 3 ماه تا یکسال مزاحمت سامانه 125 فایل تصویری زیر را دانلود فرمایید.

                     دانلود

Sun Ephemeris for 1385

اوقات شرعی

اذان صبح  
طلوع خورشید  
اذان ظهر  
غروب خورشید  
اذان مغرب  


روز :

ماه:

طول جغرافیایی :

عرض جغرافیایی :

مراکز استان :

توصیه های ایمنی

 

توصیه های ایمنی در تماس با سامانه 125                                Download

توصیه های ایمنی در خصوص اتاق خواب                                  Download   

توصیه های ایمنی در مورد منابع حرارتی                                  Download

توصیه های پیشگیری از حوادث در خانواده                                Download  

توصیه های ایمنی در خصوص برق گرفتگی                              Download 

نکات ایمنی خطرهای ناشی از ته سیگار                                  Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص آسانسورها                                    Download 

آیین نامه ایمنی در خصوص انبارها                                            Download

توصیه های ایمنی درباره گاز منوکسیدکربن                              Download                              

پیوند ها

 

 

 

 

 

روز سه شنبه 9 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/06 ، 6 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم تیرماه ماه شهروندان 355  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 55 تماس اشتباه و متاسفانه 280 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق ساختمان نیمه کاره در اعتمادیه، حریق خودرو در میدان باباطاهر و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه، بلوار بعثت، تپه مصلی و شهرک الوند بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک امیرکبیر و بلوار شاهد و نجات حیوانات در شهرک بهشتی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 9 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : هنگام آتش سوزی در ساختمان از آسانسور استفاده نکنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  600|  0)

 

 

11 عملیات آتش نشانان همدان در روز شنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/03 ، 8 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سوم تیرماه ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 11 مورد منجر به عملیات گردیده، 21 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 318 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق چوب بری در روستای گراچقا و بلوار بهشت، حریق خودرو در بلوار شاه حسینی، حریق حیاط خلوت در بلوار فلسطین، حریق مخروبه در کوچه حمام قلعه، حریق آسانسور در میدان پاسداران، حریق کانکس در کوچه مشکی و حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در خیابان اراک، مهار حیوانات در بلوار رنجبران و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان پژوهش توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  585|  0)

 

 

روز جمعه 10 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/04/02 ، 5 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم تیرماه ماه شهروندان 302  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 16 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 41 تماس اشتباه و متاسفانه 234 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در عباس آباد، حریق درخت در میدان باباطاهر، حریق انبار کاشی در شهرک مدنی و 2 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار بعثت و دانشگاه بوعلی بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک بهشتی، جهان نما و حصار علی آباد، نجات حیوانات در شهرک مدنی و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده گنجنامه توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 4 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از وارد آوردن ضربه به وسیله ظروف سنگین روی اجاق گاز خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  597|  0)

 

 

10 عملیات فرشتگان نجات همدان در روز چهارشنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/31 ، 9 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی و یکم خرداد ماه شهروندان 296  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 11 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 245 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در حصار مطهری، حریق باغ در دره مرادبیگ، حریق خودرو در بلوار شاهد، حریق مغازه در خیابان طالقانی، حریق مخروبه در خیابان اراک و 4 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار نظربیگ، 18 متری جهاد، شهرک مدرس و بلوار سید جمال الدین اسدآبادی بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن و چوب کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  584|  0)

 

 

روز سه شنبه با 17 عملیات آتش نشانان همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/30 ، 10 عملیات اطفای حریق و 7 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام خرداد ماه شهروندان 390  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 17 مورد منجر به عملیات گردیده، 23 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 10 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق منزل در میدان بعثت و شهرک بهشتی، حریق باغ در بلوار بعثت، حریق مخروبه در شکریه، حریق چوب بری در چهارراه میدان بار، حریق پیک نیک در بلوار خواجه رشید، حریق ضایعات در شهرک بهشتی و 3 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه، جاده مزدقینه و دانشگاه بوعلی بوده است. همچنین 7 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک الوند، 3 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در شکریه 2 مورد و 18 متری ذوالفقار، نجات حیوانات در شهرک فرهنگیان، مهار حیوانات در جاده فقیره و رهاسازی اندام بدن از داخل اشیاء فلزی و زیورآلات در محل بیمارستان بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برافروختن آتش در نزدیک مزارع و مراتع خودداری نمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  570|  0)

 

 

روز دوشنبه 9 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/29 ، 5 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و نهم خرداد ماه شهروندان 318  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 9 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 261 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار شاه حسینی، حریق ضایعات در بلوار الوند، حریق لاستیک در شهرک امیرکبیر و 2 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در شهرک الوند و جولان بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در متخصصین، نجات افراد محبوس شده در خودرو در شهرک الوند، مهار حیوانات در خیابان تختی و نجات حیوانات در گنجنامه توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از تجمع در محل وقوع حوادث خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  633|  0)

 

 

روز یکشنبه 7 حادثه آتش نشانان همدان را به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/28 ، 2 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم خرداد ماه شهروندان 370  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 315 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 2 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در شهرک الوند و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در کوی کوثر بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک فرهنگیان، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در خیابان پاسداران و جاده ملایر، نجات حیوانات در صدف و عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز ال پی جی در منوچهری توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 5 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از پارک خودرو کنار شیرهای هیدرانت ( شیرهای آتش نشانی ) جداٌ خودداری نمایید.

 
 

(ادامه ی متن | |  753|  0)

 

 

5 عملیات آتش نشانان همدان در روز شنبه

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/27 ، 3 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم خرداد ماه شهروندان 370  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 5 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 300 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 3 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در جاده ملایر و 2 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در تپه هگمتانه و بلوار فاطمیه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در خیابان بوعلی و مهار حیوانات در جاده دره مراد بیگ توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در صورت بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمائید.

 
 

(ادامه ی متن | |  609|  0)

 

 

روز جمعه با 8 عملیات فرشتگان نجات همدان همراه بود

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/26 ، 4 عملیات اطفای حریق و 4 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و ششم خرداد ماه شهروندان 191  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 38 تماس اشتباه و متاسفانه 132 مورد ایجاد مزاحمت و 1 مورد گزارش حریق کذب بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 4 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در مزدقینه و شهرک بهشتی و 2مورد حریق درختان در جاده گنجنامه و بلوار شهید همدانی بوده است. همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان مهدیه، نجات افراد محبوس شده در منزل در پل رسالت، نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت و نجات حیوانات در کوچه مشکی توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 6 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : از برپایی آتش در نزدیک مزارع و مراتع خودداری کنید.

 
 

(ادامه ی متن | |  710|  0)

 

 

آتش نشانان همدان روز چهارشبه را با 10 عملیات سپری کردند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1396/03/24 ، 1 عملیات اطفای حریق و 9 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و چهارم خرداد ماه شهروندان 322  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 15 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 80 تماس اشتباه و متاسفانه 217 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 1 مورد آتش سوزی شامل حریق انباری در روستای دهپیاز بوده است. همچنین 9 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در میدان فردوسی و انبار نفت، 2 مورد عملیات امداد و نجات در حادثه نشت گاز خودرو در بلوار آزادگان و خیابان شهداء، رهاسازی اعضای بدن از داخل منصوبات فلزی و چوبی در خیابان باباطاهر، عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در جاده سد اکباتان، 2 مورد نجات حیوانات در خیابان فرهنگ و حصار امام (ره) و مهار حیوانات در متخصصین توسط آتش نشانان به انجام رسید.لازم به ذکر است تعداد 2 نفر نجات یافته طی عملیاتهای مذکور گزارش گردیده است.

توصیه ایمنی روز : در صورت برپایی آتش در اماکن عمومی از خاموش شدن قطعی آن بطور کامل مطمئن شوید.

 
 

(ادامه ی متن | |  648|  0)

 

 


پیام ایمنی
پیش از استفاده از دستگاه های گرمازا از جمله بخاری، آبگرمکن، سیستم حرارت مرکزی، دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آن تا پشت بام اطمینان حاصل کنید.
سازمان آتش نشانی همدان
از آنجا که امروزه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و آتش نشانان به تمامی حوادث از یک آتش ‏سوزی کوچک تا شرایط اضطراری پزشکی ، حوادث ناشی از مواد خطرناک، نجات قربانیان از مخمصه هایی که دچار آن شده اند ، حملات تروریستی و نظایر این پاسخ می دهند داشتن امکانات و تجهیزات مورد نیاز و پیش‏ بینی عوامل خطر و ارتقاء سطح آگهی ها ، دانش و مهارت آتش نشانان و عموم مردم اجتناب نا پذیر بوده و اگر غیر از این باشد کارایی و ایمنی آتش نشانان و ایمنی شهر و شهروندان درمخاطره است .
تصاویر استان
ایمیل : F.S.O@125hamedan.ir